• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Nie szukajcie zakrętów w du..........................Jest tak, że w firmach ochroniarskich netto jest średnio 2300 netto a zatem przy założeniu, że otrzymacie cirka ebałt 1700 to po dodaniu niejeden będzie mial więcej niż zarabiał a zatem po cholerę się zszarpać ? Tam za nic się nie odpowiada !
 
Usunąłem post tele echo i powielające go następne. Kto czytał to wie o co chodzi, ale nie kontynuujmy wątku póki co. Informuję, że ja wiem o tym od dawna i trzymamy rękę na pulsie. Nie jest dla dobra sprawy, by wiedział cały świat, a przez wpis tele echo pewnie już wie. Trudno, jednak mimo wszystko dla dobra sprawy, wolę post usunąć.
 
staram się zachować powagę :D. przez szacunek dla całokoształtu działań odpowiadam bez wskazania wypowiedzi, do której się odnoszę.
 
To powinno wyglądać w ten sposób :
"Starzy" powinni wyszkolić młodych ale.....młodych nie ma! "Starymi" się pomiata...dzisiaj tu, jutro tam...........Pójdzie pan/pani w to miejsce po czym...............o nie.........pójdzie pan/pani w tamto miejsce.....................a w ogóle to jest potrzeba, żebyście państwo poszli na kontrole w weekend bo ludzi brak. Paragony, podróbki i wicie rozumicie................takie tam inne...................No to ja odpowiadam : Ten kto może niech spula się na emkę a "myśliciele" niech wsadzą du.....y w samochody i jadą wpieriod!. Pamiętajcie, że służba w cle to nie koniec życia. Jest jeszcze druga "strona księżyca" - nie mówię o ciemnej. Kto ma jeszcze poczucie samostanowienia to dorobi do emki. Pisalem o pracy w agencjach ochrony - mówię o tych, którzy za ogromne pieniądze nabyli uprawnienia śpb ........niejednokrotnie za pieniądze Króla Norwegów. Ten człowiek za kasę swoich norweskich podatników wysłał wielu na wszelkiego rodzaju szkolenia w tym do Szczecina. Wykorzystajcie to teraz dla Siebie. Tego nikt nie chce teraz tutaj. Przykra prawda...........ale prawda. Szkoda życia a w styczniu już będzie można spadać z baru...............oby!
 
Emerytury

Czy ktoś gdzie składać wnioski o emeryturę i skąd je pobrać
Dzwonilam tu i tam i nikt nic nie wie a ja 2 chcę zlożyć wniosek.
Czy nikt się tym nie przejmuje
 
Z tego co mi wiadomo kadry nie posiadają wniosków i są nastawione agresywnie do takich, którzy chcą odejść a zatem w/g mnie należy wykorzystać wniosek podany w linku.................mogę się mylić.
 
Pamiętaj również, że wniosek możesz złożyć najwcześniej 2.01.2018. W przeciwnym razie zostanie pozostawiony be rozpatrzenia.Moim zdanien oprócz świadectwa służby będziesz potrzebować jeszcze zaświadczenia o przebiegu służby do celów emerytury policyjnej, które powinny po 1.01.2018 generować kadry w IAS.
Pozdr.
 
Pamiętaj również, że wniosek możesz złożyć najwcześniej 2.01.2018. W przeciwnym razie zostanie pozostawiony be rozpatrzenia.Moim zdanien oprócz świadectwa służby będziesz potrzebować jeszcze zaświadczenia o przebiegu służby do celów emerytury policyjnej, które powinny po 1.01.2018 generować kadry w IAS.
Pozdr.

też mi się tak wydaje.................aczkolwiek jak widać nikt tego jeszcze nie przerabiał a zatem...............piszcie jak jest.
 
Z tego co mi wiadomo kadry nie posiadają wniosków i są nastawione agresywnie do takich, którzy chcą odejść a zatem w/g mnie należy wykorzystać wniosek podany w linku.................mogę się mylić.

to nie jest niczyj prywatny folwark, agresje trzeba dokumentować, emerytura to prawo funkcjonariusza a o swoje prawa trzeba dbać bo inaczej tylko zostaną obowiązki
 
przed złożeniem wniosku o emeryturę każdy funkcjonariusz powinien na swój wniosek otrzymać informację o wysokości emerytury. od tego zacznijmy.
 
Pamiętaj również, że wniosek możesz złożyć najwcześniej 2.01.2018. W przeciwnym razie zostanie pozostawiony be rozpatrzenia.Moim zdanien oprócz świadectwa służby będziesz potrzebować jeszcze zaświadczenia o przebiegu służby do celów emerytury policyjnej, które powinny po 1.01.2018 generować kadry w IAS.
Pozdr.

no właśnie..................a zatem spotykamy się 2 stycznia....................
 
emerytury

Przepraszam ale dzwoniłam do mswia i oni nic nie wiedzą
Warszawę tę zaliczyłam a pani z którą rozmawiałam była zaskoczona że należy nam się emerytura
IAS też nic nie wie. Pracuję w skarbówce od czerwca ale chcę iść od stycznia na emeryturę
Żadnych informacji i przygotowania.
Pani Naczelnik kadr odpowiedziała mi żebym odręcznie napisała wniosek.
To już mam niesmak w jakim kraju żyję
 
Przepraszam ale dzwoniłam do mswia i oni nic nie wiedzą
Warszawę tę zaliczyłam a pani z którą rozmawiałam była zaskoczona że należy nam się emerytura
IAS też nic nie wie. Pracuję w skarbówce od czerwca ale chcę iść od stycznia na emeryturę
Żadnych informacji i przygotowania.
Pani Naczelnik kadr odpowiedziała mi żebym odręcznie napisała wniosek.
To już mam niesmak w jakim kraju żyję

Z tego co pamiętam to policjanci składają wniosek do dyrektora od emerytur i rent w MSWiA.
Trzeba czekać na zmianę wniosku uwzględniającego słuzbę celno-skarbową i służbę celną.
Na początku listopada kadry nie miały informacji o sposobie procedowania w tych sprawach.
Mnie to nie dziwi, ale powinni pamietać, że np. policjanci (przynajmniej tak doczytałam) w okresie od zakończenia służby, po złożeniu wniosku powinni otrzymywać do czasu rozstrzygnięcia 40 % ostatniego uposażenia.
Raczej nie ma problemu w sytuacji oczywistej w policji służbie więziennej, natomiast w służbie celnej te nieszczęsne 5 lat to pole do nadużyć ze strony ministerstwa finansów .
5 lat zadań policyjnych oceniane przez kadry i dyrekcję to dopiero będzie jazda.
Sądzę, że inspektor Walczak już o tym wie a związki są przygotowane na dalsze działania.
W sytuacji gdy kogoś rzucało po urzędzie to np. wniosek do dyrektora od emerytur, odwołanie do ministra, w przypadku odmowy uznania prawa do emerytury mundurowej a przy dalszej odmowie sąd ( taka jak sądzę będzie procedura).
Związki izbowe powinny w takich kontrowersyjnych sprawach wypracować wspólne procedury wspierające funkcjonariuszy.
Przy restrykcyjnym podejściu ministerstwa, biorąc pod uwagę średnią wieku funkcjonariuszy będzie jeszcze więcej pozwów.
Do nowego premiera mogą przemawiać liczby: trzymanie 1 funkcjonariusza/urzędnika to koszt w granicach 9.000 zł miesięcznie ( pensja ,biurko, mundury itp.) przy średniej emeryturze pewnie ok.2500-3000 to czysty zysk dla budżetu szczególnie w znanych nam komórkach od rzeźbienia w gównie.
 
Ostatnia edycja:
Naprawdę? Kurcze, czyli niepotrzebnie pokierowałam swojego ojca, aby złożył to w tamtym tygodniu.....


---------------------

Masz problemy z hemoroidami? Koniecznie zajrzyj na http://bez-hemoroidow.pl i przekonaj się jak może wyglądasz komfortowe życie bez problemów z takimi schorzeniami :)
 
Ostatnia edycja:
Moim bardzo skromnym zdaniem, wnioski lub cokolwiek innego co ma prowadzić do naszego odejścia na emeryturę może być rozpoczęte nie wcześniej jak 02.01.2018 r. Poza tym zajrzałem sobie na podany link przez stanby2 i już widać, że tam nie są jeszcze na nas przygotowani. Po prawej stronie wymienione są wszystkie formacje oprócz naszej. Jestem ciekaw kiedy wreszcie do ZER dotrze informacja, że jest taka grupa zawodowa jak celnicy, którzy nabiorą praw emerytalnych w nadchodzącym roku?
 
Moim bardzo skromnym zdaniem, wnioski lub cokolwiek innego co ma prowadzić do naszego odejścia na emeryturę może być rozpoczęte nie wcześniej jak 02.01.2018 r. Poza tym zajrzałem sobie na podany link przez stanby2 i już widać, że tam nie są jeszcze na nas przygotowani. Po prawej stronie wymienione są wszystkie formacje oprócz naszej. Jestem ciekaw kiedy wreszcie do ZER dotrze informacja, że jest taka grupa zawodowa jak celnicy, którzy nabiorą praw emerytalnych w nadchodzącym roku?

no właśnie.............Kurdę czekamy na godota a godot powiniern już wiedzieć !!!!!!!!!!!! A teraz po ludzku...........kadry są wqrwione jak się zapyta o całokształt.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Oni wciąż udają, że nie ma tematu a temat jest!!!!!!!!!!!!!!!Ja na ten przykład chcę spadać z baru !!!!!!!!!!!!!!!! Mam już dosyć ! Byłem celnikiem..........angażowałem się...........wykrywałem........nie potrafę odnaleźć się w tej.......rzeczywistości...........wybaczcie.............. wybaczcie.................................
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
no właśnie.............Kurdę czekamy na godota a godot powiniern już wiedzieć !!!!!!!!!!!! A teraz po ludzku...........kadry są wqrwione jak się zapyta o całokształt.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Oni wciąż udają, że nie ma tematu a temat jest!!!!!!!!!!!!!!!Ja na ten przykład chcę spadać z baru !!!!!!!!!!!!!!!! Mam już dosyć ! Byłem celnikiem..........angażowałem się...........wykrywałem........nie potrafę odnaleźć się w tej.......rzeczywistości...........wybaczcie..............q wybaczcie.................................

Widać Kolego po Twoich wpisach, żeś wypalony i jednocześnie strasznie niecierpliwy, weź zwolnienie, podreperuj nerwy, żebyś sobie nie zaszkodził przed samą metą, jak ja uczyniłem sobie i teraz te wcześniejsze emerytury będę tylko obserwować z zewnątrz...Eh, szkoda, też się angażowałem i chciałem dalej, i drażniło mnie lenistwo, indolencja i bylejakość SC. A tymczasem nie ma co wierzgać, bo w kopaniu się z koniem jeszcze nikt nie wygrał. "Tisze jediesz, dalsze budiesz", stara prawda. Uważaj na siebie, już niedługo doczekasz nagrody. Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Widać Kolego po Twoich wpisach, żeś wypalony i jednocześnie strasznie niecierpliwy, weź zwolnienie, podreperuj nerwy, żebyś sobie nie zaszkodził przed samą metą, jak ja uczyniłem sobie i teraz te wcześniejsze emerytury będę tylko obserwować z zewnątrz...Eh, szkoda, też się angażowałem i chciałem dalej, i drażniło mnie lenistwo, indolencja i bylejakość SC. A tymczasem nie ma co wierzgać, bo w kopaniu się z koniem jeszcze nikt nie wygrał. "Tisze jediesz, dalsze budiesz", stara prawda. Uważaj na siebie, już niedługo doczekasz nagrody. Pozdrawiam.

e tam, przyaktorzył tyko.
 
Back
Do góry