• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

jeżeli nie będzie emerytur mundurowych i innych
przywilejów związanych ze służbą mundurową to tak naprawdę
praca jako cywil czy mundurowy ...... :cool:

1 marca 2017 roku nie będzie już instytucji której dotyczył wyrok trybunału konstytucyjnego. Nie będzie podmiotu jego dotyczącego.
 
ADAM DWORCOW

" Slawek, czy prawnicy nie mogliby sie wypowiedziec w tej kwestii? Jakie bedzie mial znaczenie wyrok TK w momencie gdy juz nie bedzie SC?"


WYDAJE MI SIĘ, ŻE JEŻELI WYKONUJEMY CZYNNOŚCI POLICYJNE I BĘDZIEMY FUNKCJONARIUSZAMI, TO DALEJ NAM SIĘ NALEŻY EMKA MUNDUROWA, A NIE JEST TO UZALEŻNIONE OD NAZWY PRACODAWCY, :confused:

SAM P. BANAŚ MÓWIŁ, ŻE KAS JEST NASTĘPCĄ PRAWNYM.... : ( O ILE DOBRZE PAMIĘTAM:confused:
 
Ostatnia edycja:
MŁODY CELNIK
"Skoro tak mówił sam P. Banaś to pewnie tak będzie i emki na bank będą do końca 2016 roku.

He..hheee..hhhee dobre..ale się uśmiałem ".......

NIE WIEM CO CIĘ TAK ROZBAWIŁO , CHYBA NIC NIE ZROZUMIAŁEŚ Z MOJEGO WPISU :confused:

TO ŻE P. BANAŚ POWIEDZIAŁ .... ( że kas jest następcą prawnym...) WCALE NIE OZNACZA , ŻE EMKI DOSTANIEMT BEZ WALKI . ( MAMY ROK 2017 - DLA PRZYPOMNIENIA :confused:)

PS
TEN WPIS NALEŻY CZYTAĆ W CAŁOŚCI - NIE DZIELIĆ GO ! ( WTEDY MA SENS ) :confused:



" ADAM DWORCOW

" Slawek, czy prawnicy nie mogliby sie wypowiedziec w tej kwestii? Jakie bedzie mial znaczenie wyrok TK w momencie gdy juz nie bedzie SC?"


WYDAJE MI SIĘ, ŻE JEŻELI WYKONUJEMY CZYNNOŚCI POLICYJNE I BĘDZIEMY FUNKCJONARIUSZAMI, TO DALEJ NAM SIĘ NALEŻY EMKA MUNDUROWA (I WYROK TK BĘDZIE SIĘ DO NAS "STOSOWAĆ"), A NIE JEST TO UZALEŻNIONE OD NAZWY PRACODAWCY,

SAM P. BANAŚ MÓWIŁ, ŻE KAS JEST NASTĘPCĄ PRAWNYM.... : ( O ILE DOBRZE PAMIĘTAM :confused:"
 
Ostatnia edycja:
Szeregowy z granicy, ogarnij się... Naucz się cytować posty i kulturalnie nie smaruj wielkimi literami... Obsługa forum nie jest taka trudna...
 
szanowny gutek_pl. piszę jak mi się podoba a Tobie nic do tego - szukasz zwady ? nudzi Ci się ? czy chcesz na siebie zwrócić uwagę? nie mam czasu na takie zaczepki i kłótnie na forum - bo jestem kulturalny i w przeciwieństwie do Ciebie nikomu nie zwracam uwagi :cool:
 
Jak będą babkę na przystanku okradali też nie zwrócisz uwagi...

Pisz jak chcesz, ale przez to jak piszesz, tak jesteś postrzegany...
 
dlaczego taka cisza ? licznik maleje !chyba to ostanie tchnienie o które powinniśmy zwalczyć, czy też ch ..... bombki ....................strzelił
 
dlaczego taka cisza ? licznik maleje !chyba to ostanie tchnienie o które powinniśmy zwalczyć, czy też ch ..... bombki ....................strzelił
Pan Sławek już wielokrotnie wyjaśniał dlaczego ten licznik raz spada raz rośnie , po czym znowu spada nawet o taką dużą ilość członków . Wystarczy tylko poczytać co on pisze a nie z góry wyciągać pochopne wnioski .
 
Starałem się wyjaśnić rozbieżności. Pan Minister Leszek Skiba pisze, że MF jest gotowy do prac, a w biurze Pani Przewodniczącej uzyskaliśmy informację, że nie ma komunikacji z MF - vide strona główna.
Otóż ustaliłem w międzyczasie, że fakty są takie, że MF to wstrzymuje i jak sądzę Pan Min. Leszek Skiba nie jest osobą w MF, która to czyni.
Pani Przewodnicząca nie zwoła posiedzenia, dopóki nie dostanie informacji z MF, które już po przesłaniu swoich poprawek, zastrzegło je ponownie twierdząc, że ich poprawki są niezgodne z ustawą o KAS. Nie wiem o jaką niezgodność chodzi, ale w taki sposób obecnie MF wstrzymuje prace Podkomisji.
Niestety to nie są żarty i czas szykować się na działania całego środowiska w tej sprawie.

Ps. Licznik wyjaśniałem tutaj http://celnicy.pl/showthread.php/5397-Składka-członkowska/page4
 
Tylko nie rozumie co nas obchodzi ustawa kasowska. Wyrok dotyczy funkcjonariuszy Służby Celnej. W tym mflandzie to chyba im sie w dupach poprzewracało.
 
KAS a emerytury

Starałem się wyjaśnić rozbieżności. Pan Minister Leszek Skiba pisze, że MF jest gotowy do prac, a w biurze Pani Przewodniczącej uzyskaliśmy informację, że nie ma komunikacji z MF - vide strona główna.
Otóż ustaliłem w międzyczasie, że fakty są takie, że MF to wstrzymuje i jak sądzę Pan Min. Leszek Skiba nie jest osobą w MF, która to czyni.
Pani Przewodnicząca nie zwoła posiedzenia, dopóki nie dostanie informacji z MF, które już po przesłaniu swoich poprawek, zastrzegło je ponownie twierdząc, że ich poprawki są niezgodne z ustawą o KAS. Nie wiem o jaką niezgodność chodzi, ale w taki sposób obecnie MF wstrzymuje prace Podkomisji.
Niestety to nie są żarty i czas szykować się na działania całego środowiska w tej sprawie.

Ps. Licznik wyjaśniałem tutaj http://celnicy.pl/showthread.php/5397-Składka-członkowska/page4

Jak sądzę w sprawy emerytur będą zamieszani dyrektorzy KAS-u .
Ponieważ kadry będą zobowiązane do zajmowania się sprawą ewentualnych pozwów to może warto zainteresować potencjalnych dyrektorów IAS ( czyli prawdopodobnie IS) , że to oni bedą musieli zjeść tę żabę.
W kontekście tego co się szykuje z kadrami np. ŚPB dla 55+, to odmłodzenie kadry powinno leżeć w istotnym interesie przyszłej dyrekcji. Tak to dostaną starych dziadów ze sc.
W nowych warunkach tacy 55+ to ryzyko zwiększonych L 4 i bedzie tak jak z prewencją targowiskową w Łodzi, że grafiki się sypią.

Może błędnie rozumuję bo patrząc na naszych t...orenców tacy sami mogą stanowić o obsadzie kadrowej IAS.
 
Ostatnia edycja:
Mało czasu nam na walkę o emerytury zostało. Prawda jest taka że bez naszego działania emerytur nie dostaniemy. KAS nie zmobilizował całego środowiska, to może bitwa o emki nas zjednoczy. Bez poruszenia wśród f.c. emek nie będzie!!!
 
(...)

Niestety to nie są żarty i czas szykować się na działania całego środowiska w tej sprawie. (...)
jakie dzialania jeszcze wchodza w gre?
dla mnie jedyna mozliwa forma to pozew przeciwko skarbowi panstwa w zwiazku z zaniechaniem legislacyjnym. Czy jest tu mozliwy pozew zbiorowy? A potem Strasburg.
ps za chwile czesc srodowiska znajdzie sie w innych strukturach, czesc zostanie ucywilniona, dolacza nowi z UKS, ktorzy nie beda zainteresowani dzialaniami i tak srodowisko zostanie poszatkowane i rozmyte. Szczytem odwagi bedzie pojscie do sadu a i to pod warunkiem, ze Slawek znowu nadstawi karku za innych.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry