• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Jednak mimo wszystko warto sprawdzić wszystkie lata służby od 2000r. (swoje średnie zarobki) i porównać ze średnią na funkcjonariusza w każdym roku.
 
Z OFE też nas wykolegowali:

Art. 111a. 1. Środki zgromadzone na rachunku członka otwartego funduszu są przekazywane przez ten fundusz, za
pośrednictwem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, na dochody budżetu państwa w przypadku, gdy:
1) właściwy organ emerytalny zawiadomi o ustaleniu członkowi otwartego funduszu prawa do emerytury:
a) obliczonej na podstawie art. 15 lub prawa do jej zwiększenia na podstawie art. 14 ustawy z dnia 10 grudnia
1993 r. o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin (Dz. U. z 2016 r. poz. 1037 i 2138)
lub
b) obliczonej na podstawie art. 15 lub prawa do jej zwiększenia na podstawie art. 14 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r.
o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu,
Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży
Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U.
z 2016 r. poz. 708 i 2270 oraz z 2017 r. poz. 38);

To po co był nam w ogóle ten drugi filar ?!

Nasze emerytury ustalane są na podstawie art. 15a
Te zapisy nas nie dotyczą.
Chyba, że ktoś był przed 1999 w służbie w Policji, SG itd... a po 1999 w SC wtedy jego emeryturę liczy się na podstawie art. 15
 
Ostatnia edycja:
Co do propagandy jakoby znowu miał być atak na system zaopatrzeniowy.

Po durnej reformie emerytalnej PO PSL czyli podniesienia tzn.stopniowego wieku do 67 było już 100% pewne ze przegrają wybory,po ataku na system zaopatrzeniowy było prawdopodobne a po powyższym pewne,stracili władzę na co najmniej osiem lat i w tym czasie zostaną zdemolowani,własnie dzięki swojej nieudolności-te durne wygibasy Komorowskiego w temacie emerytur po pierwszej turze prezydenckiej.
Reasumując prawdopodobieństwo jest jeden do dziesięciu że PIS zmieni systemowo system zaopatrzeniowy ,bo jest na dziś już nieatrakcyjny 25/55 młodzi np w SG do dwóch lat masowo dziękują za służbę ,pełna dyspozycyjność i orka po nocach na granicy za 2-2,5 tysiąca a emerytura ewentualna w innej galaktyce jak się ma 20-25 lat życia,na zachodzie trzeba robić ale kasa razy trzy lub cztery i w nocy śpi.
Pomyślcie 25/55 dla 20-25 latka przy ciężkiej służbie to atrakcja? moim zdaniem na dziś dla młodego Polaka/i ŻADNA.
Bełkot jakiejś baby z izby handlowej no name czy jakiegoś dziwaka z organizacji no name można miedzy bajki włożyć.
 
Straży marszałkowskiej też wstawili kukułcze jajo,mnie po lekturze przepisów wprowadzających ustawę o SM wychodzi że 15 lat bez względu na wiek dla tych co przed 1 stycznia 2013.

b) dodaje się ust. 3 w brzmieniu:
„3. Przy ustalaniu prawa do emerytury i jej wysokości na podstawie niniejszego rozdziału okresów,
o których mowa w ust. 1 pkt 5(Straż Marszałkowska), nie traktuje się jako okresów równorzędnych ze służbą osobie, która przed dniem
1 stycznia 2013 r. nie pełniła służby w Policji, Urzędzie Ochrony Państwa, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego,
Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym
Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie
Więziennej lub zawodowej lub kandydackiej służbie wojskowej lub służby, o której mowa w ust. 1 pkt 1a, 1c, 3 i 4,
lub nie posiada okresów zatrudnienia, o których mowa w ust. 1 pkt 4.”;

Widziałem ostatnio pismo jakiejś kancelarii prawnej sygnowanej przez celników pl jakoby Straż Marszałkowska tak wszystko dostała no i chyba jak zwykle PRAWIE wszystko.
 
Ostatnia edycja:
SM dostała wszystko.
Przyjęci do służby po 2012 roku w innych służbach też mają takie same warunki. Przecież nie mogli zrobic wyjątku dla SM
 
SM dostała wszystko.
Przyjęci do służby po 2012 roku w innych służbach też mają takie same warunki. Przecież nie mogli zrobic wyjątku dla SM

Czytając wcześniejsze, to właśnie zrobili. Mógłbyś sobie pracować w SM 30 lat, a i tak policzą Ci staż do emerytury mundurowej od ... 2013 roku, bo okres zatrudnienia w SM przed 2013 nie jest okresem równorzędnym ze służbą.
Jeśli więc ktoś nie pracował przed SM w Policji (lub równorzędnych), to najwcześniej na emeryturę mundurową pójdzie w ... 2028 roku ... na minimalną 40%.

SM dorzucili do wora wyłączeń dla SC i SC-S. Czytając przepisy wprowadzające co jakiś czas mamy : "Przepisów [...] nie stosuje się do funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej, funkcjonariuszy Służby Celnej i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.
 
Czytając wcześniejsze, to właśnie zrobili. Mógłbyś sobie pracować w SM 30 lat, a i tak policzą Ci staż do emerytury mundurowej od ... 2013 roku, bo okres zatrudnienia w SM przed 2013 nie jest okresem równorzędnym ze służbą.
Jeśli więc ktoś nie pracował przed SM w Policji (lub równorzędnych), to najwcześniej na emeryturę mundurową pójdzie w ... 2028 roku ... na minimalną 40%.

SM dorzucili do wora wyłączeń dla SC i SC-S. Czytając przepisy wprowadzające co jakiś czas mamy : "Przepisów [...] nie stosuje się do funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej, funkcjonariuszy Służby Celnej i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Po analizie ustawy wprowadzającej SM też tak myślę,dostali nawet ogromnie mniej niż my , w 2038 roku pierwsze emeryty SM,dostali te emerytury w dawno dawno w odległej galaktyce.
 
Mój Naczelnik odszedł w kwietniu na emeryturę i będzie otrzymywał, do chwili wydania decyzji przez ZER emeryturę zaliczkową od DIAS.
Emerytura wysoka , ponieważ zawsze był na kierowniczych stanowiskach .Miał wysokie uposażenie + 3 lata wojska w marynarce.
 
Mój Naczelnik odszedł w kwietniu na emeryturę i będzie otrzymywał, do chwili wydania decyzji przez ZER emeryturę zaliczkową od DIAS.
Emerytura wysoka , ponieważ zawsze był na kierowniczych stanowiskach .Miał wysokie uposażenie + 3 lata wojska w marynarce.

o to znaczy : "3 lata wojska w marynarce"?

był zawodowym?

służba zasadnicza mu się wlicza?
c
 
Widać, że koledzy Bolo i Grim po tym, co piszą wojsko widzieli co najwyżej w telewizji lub na defiladzie. Każdy kto był w woju wie, że w marynarce służba trwała 3 lata w niektórych rodzajach wojsk lotniczych lub przeciw lotniczych też 3 lata a w wojskach lądowych 2 lata. Absolwenci szkół wyższych do wojska szli na 1 rok. W WKU nikt się nie pytał gdzie chcesz iść dostawało się bilet i trzeba było się stawić w określonym miejscu i czasie. I tu wielki szacun dla Pana Naczelnika 3 lata to było coś.
 
Bolo to weteran tego forum, niemniej jednak, można go merytorycznie krytykować. Każdy człowiek nie wszystko wie, nie wszystko widział. Ja zrozumiałem post bolo w kontekście, czy służba w marynarce wojennej liczyłaby się do służby w sc/scs?
Stefan masz doświadczenia w Armii, git ale nie wyskakuj z tym, to nie twitter:)
 
Ostatnia edycja:
Bolo to weteran tego forum, niemniej jednak, można go merytorycznie krytykować. Każdy człowiek nie wszystko wie, nie wszystko widział. Ja zrozumiałem post bolo w kontekście, czy służba w marynarce wojennej liczyłaby się do służby w sc/scs?
Stefan masz doświadczenia w Armii, git ale nie wyskakuj z tym, to nie twitter:)

dokładnie o to mi chodziło

a przytyki stefana to spekulacje, do tego nietrafione

sam byłem w woju, wiem że wtedy marynarki było 3 lata

potem stopniowo skracali



to było do tych, co jednak nie zrozumieli, a teraz ponownie:

co to znaczy : "3 lata wojska w marynarce"?

był zawodowym?

służba zasadnicza mu się wlicza?
 
Back
Do góry