• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

dobrze że nie 3000 :mad:
No co chcesz? Przecież u nas z tych pieniędzy płacą nadgodziny, zwłaszcza na granicy, gdzie jest ciągle za mało etatów... Poza tym ci biedni cywile mają średnio tylko o 20 zł więcej w pensji niż My - weź sam powiedz jak tu mają żyć?

Ale nie łam się, jeśli jesteś kształtną blondynką masz szansę na karierę - nawet kierownika, że o nagrodach nie wspomnę...
Jeśli nie, no cóż, masz problem...
 
Witam, mam pytanie szczególnie do osób które otrzymały już decyzje emerytalne z ZER. W druku 8b tj. Zaświadczenie o uposażeniu, jakie uwzględniono dodatki stałe do uposażenia zasadniczego należnego w danym roku kalendarzowym ? Przede wszystkim czy dodatek kontrolerski był uwzględniony. Czy inne dodatki są uwzględnione takie jak dodatek specjalny , nagrody kwartalne ?
 
Witam abarks, też mam pytania, ale jak widzisz Nikt nie chce nic napisać w temacie emerytur. Obecnie oczekuję na decyzje z ZER, ale mam przed sobą kopie druku 8b, dodatki stałe policzone to /stażowe, za stopień, dodatek kontrolerski, nocne/ oczywiście uposażenie zasadnicze i nagroda roczna.
A moje pytania to czy w jakiejś IAS doliczali dodatki alokacyjne/rozłąkowe, za brak kwatery, przejazd raz w m-cu odwiedzenia rodziny/ jak by nie patrzeć do dodatki ustawowe.
I czy Ktoś z funkcjonariuszy był na Rejonowej Komisji lekarskiej MSWiA aby podwyższyć emeryturę o 5,10 lub 15 %. Pozdrawiam wszystkich oczekujących na decyzje.
 
Witam abarks, też mam pytania, ale jak widzisz Nikt nie chce nic napisać w temacie emerytur. Obecnie oczekuję na decyzje z ZER, ale mam przed sobą kopie druku 8b, dodatki stałe policzone to /stażowe, za stopień, dodatek kontrolerski, nocne/ oczywiście uposażenie zasadnicze i nagroda roczna.
A moje pytania to czy w jakiejś IAS doliczali dodatki alokacyjne/rozłąkowe, za brak kwatery, przejazd raz w m-cu odwiedzenia rodziny/ jak by nie patrzeć do dodatki ustawowe.
I czy Ktoś z funkcjonariuszy był na Rejonowej Komisji lekarskiej MSWiA aby podwyższyć emeryturę o 5,10 lub 15 %. Pozdrawiam wszystkich oczekujących na decyzje.

Proszę, pisz już lepiej bez polskich czcionek.
 
Mam informację od funkcjonariusza, który przeszedł na pełną emeryturę z SCS, czyli 75%, bo wcześniej był w innych formacjach mundurowych. Policzono mu emeryturę z lat 2006-2017 i wyszła w wysokości netto wyższej od pobieranego uposażenia. Można powiedzieć, że średnio wyższa o tyle, jakby doliczono trzynastkę.
 
komisja MSWiA nie przyznaje 5, 10 lub 15%. Komisja orzeka o inwalidztwie i przyznaje I, II lub III grupę inwalidzką i wtedy autmatycznie nabywa się 15% więcej do emerytury, a czy będzie to 5, 1 czy 12 albo 15% zależy od wysługi czyli zawsze max 80%. Na dzień dzisiejszy osoby które pracowały czy służyły wyłącznie w SC i SCS nabędą 15% ponieważ do wysługi emerytalnej nie zaliczają im lat przed 1999 czyli po dodaniu 15% nie przekraczają 80% a najczęściej będzie to ok. 63 do 68%. Odnośnie rent proszę dokładnie czytać ustawę a najbardziej istotne zapisy to, że rentę nalicza się z ostatnio zajmowanego stanowiska czyli z otatnich zarobków(już bez składek zus i innych czyli kwotę jaką naliczono po 01.01.2018), proszę dokładnie i spokojnie:cool: czytać ustawę z 1994 o emeryturach i rentach tzw. mundurowych
 

zgodnie z propozycją §4 ust. 1 pkt 2 Porozumienia - proponuje sie usunięcie z art. 18b z ust. 1 warunku ukończenia 55 lat.

I tu moje pytanie - ten art. dotyczy osób przyjętych po 31.12.2012. Warunek 55 lat dla osób przyjętych wcześniej jest w art.12 ust.2.
W takim razie, jeśliby porozumienie przeszło w tym pkt, to osoby przyjęte po 31.12.2012 nie musiałby skończyć 55 lat, a te przyjęte wcześniej musiałby skończyć?
hehe....
 
zgodnie z propozycją §4 ust. 1 pkt 2 Porozumienia - proponuje sie usunięcie z art. 18b z ust. 1 warunku ukończenia 55 lat.

I tu moje pytanie - ten art. dotyczy osób przyjętych po 31.12.2012. Warunek 55 lat dla osób przyjętych wcześniej jest w art.12 ust.2.
W takim razie, jeśliby porozumienie przeszło w tym pkt, to osoby przyjęte po 31.12.2012 nie musiałby skończyć 55 lat, a te przyjęte wcześniej musiałby skończyć?
hehe....

Przed też bo nasze emerytury to mieszanka starego i nowego systemu.
 
Bez obrazy, ale ja to postrzegam tak, że intencją porozumienia jest m.in. usunięcie cenzusu wiekowego przy pozostawieniu wymogu wysługi min.25 lat i to w ściśle określonych formacjach.
Niestety, ale nadal, w całej rozciągłości pozostaje zapis art.12 ust.2 - niekorzystny dla jedynej formacji (celnej). Mówiąc wprost. Nie dla psa ta kiełbasa.
 
Bez obrazy, ale ja to postrzegam tak, że intencją porozumienia jest m.in. usunięcie cenzusu wiekowego przy pozostawieniu wymogu wysługi min.25 lat i to w ściśle określonych formacjach.
Niestety, ale nadal, w całej rozciągłości pozostaje zapis art.12 ust.2 - niekorzystny dla jedynej formacji (celnej). Mówiąc wprost. Nie dla psa ta kiełbasa.


Czy Ty NAPRAWDĘ chciałeś to "powiedzieć" ?!

 
Wiemy jedno, że MSWiA prowadzi dialog z ZZ podległymi pod ten resort, MS z ZZ Służby Więziennej, a w MF nie ma dialogu. Musimy zatem, jako środowisko, wywrzeć nacisk na MF, by "jaśniepaństwo z MF" zechciało podjąć w ogóle dialog. Stąd Uchwała ZZ Celnicy PL o przygotowaniach do referendum protestacyjnego.
 
Informacja w sprawie wysokości emerytur. Dzięki czujności jednego z funkcjonariuszy zauważony został błąd w systemie wyliczającym emerytury. Chodzi o błędnie przyjętą średnią do wyliczeń. Mówimy o wzroście emerytur o około 12 %. (średnia 5808,9 zamiast 5154,8). Zwróciliśmy na to uwagę w ZER.
ZER przyjmował do wyliczenia podstawy emerytury w dotychczas wydanych decyzjach nieprawidłowe przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Powinno to być średnie uposażenie obowiązujące w dniu zwolnienia ze służby. Ponieważ data zwolnienia ze służby to 31.08.2017 to prawidłowa kwota zgodnie z treścią art. 18 f ust. 3 pkt4 ustawy emerytalnej powinna wynosić 5808,90 zł ( średnie uposażenie w sierpniu 2017 r. ), a nie 5154,80 zł. ( średnie uposażenie w 2018 r.).
ZER już skorygował sporo decyzji i koryguje kolejne, które wydał. Mają też już oczywiście wyliczać to wg właściwej średniej na przyszłość.
Kto jeszcze nie dostał decyzji korygującej wysokość emerytury in plus, może oczekiwać korespondencji z ZER i podwyższenia emerytury. Proszę nie dzwonić do ZER i spokojnie czekać, kto jeszcze nie dostał.

Ps. Proszę nie dzwońcie też do ZER w różnych sprawach, które już są wyjaśnione, bo to bardzo spowalnia wydawanie decyzji.
Jeśli są natomiast nowe problemy to sygnalizujcie do mnie bezpośrednio na maila, a ja przekażę do ZER.
Oczywiście, niezależnie od powyższego, odwołujemy się od decyzji ZER w sprawie wcześniejszych lat.
 
Ostatnia edycja:
Wiemy jedno, że MSWiA prowadzi dialog z ZZ podległymi pod ten resort, MS z ZZ Służby Więziennej, a w MF nie ma dialogu. Musimy zatem, jako środowisko, wywrzeć nacisk na MF, by "jaśniepaństwo z MF" zechciało podjąć w ogóle dialog. Stąd Uchwała ZZ Celnicy PL o przygotowaniach do referendum protestacyjnego.

Im bliżej wyborów do sejmu to dialog będzie nabierał tempa,na wschodzie w razie czego zrobimy katanacio lub austriackie verrou na granicach to się posrają ze strachu.
 
Zatem spokojnie czekamy na ankiety referendalne. Za chwilę święto Wszystkich Świętych, potem okrągła rocznica odzyskania niepodległości. A potem, mam nadzieję, że ruszymy z referendum.
 
Back
Do góry