• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Również otrzymałem dzisiaj pismo z ZUS wraz z formularzem wniosku ZUS Rp-1E w którym wzywają mnie do jego wypełnienia i złożenia w Oddziale ZUS w terminie 14 dni od zpo.,ale Nam chodziło o emerutury z zaopatrzeniowego systemu emerutalnego , a nie o ustalenie prawa do emerytury z FUS,więc co z tym dalej?Czekam proszę o jakąś podpowiedż od Sławka.pozdrawiam.
 
Również otrzymałem dzisiaj pismo z ZUS wraz z formularzem wniosku ZUS Rp-1E w którym wzywają mnie do jego wypełnienia i złożenia w Oddziale ZUS w terminie 14 dni od zpo.,ale Nam chodziło o emerutury z zaopatrzeniowego systemu emerutalnego , a nie o ustalenie prawa do emerytury z FUS,więc co z tym dalej?Czekam proszę o jakąś podpowiedż od Sławka.pozdrawiam.
14 dni zegar tyka, kancelaria powinna cos podpowiedziec.
 
Pismo do ZER MSW

Jak widzę juz sporo osób otrzymało śmieszne informacje z ZER MSW, ze nie są oni właściwi do rozpatrzenia wniosków o ustalenie prawa do emerytury policyjnej (tzw. mundurowej).
Dlatego zamieszczam w załączeniu wzór pisma, jakie sam w odpowiedzi na tą informację do nich przesłałem.
Jak ktoś chce, to moze wykorzystać, zmienić, poprawić itd...
Moze za wiele to nie da, a jedynie przedłuzy sprawę, ale myślę ze warto trochę przynajmniej powalczyć, aby zmusić dyrektora ZER do nieco większego wysiłku, niz tylko odesłanie wniosku do ZUS.
Przy okazji radzę do kazdej korespondencji dołączyć zółtą zwrotkę - tak z ostrozności procesowej.
Pozdrawiam.
 

Attachments

  • Pismo do ZER MSW.doc
    40,5 KB · Wyświetleń: 360
Ostatnia edycja:
do wiadomości do zusu. w odpowiedzi na ich wezwanie.

Jak widzę juz sporo osób otrzymało śmieszne informacje z ZER MSW, ze nie są oni właściwi do rozpatrzenia wniosków o ustalenie prawa do emerytury policyjnej (tzw. mundurowej).
Dlatego zamieszczam w załączeniu wzór pisma, jakie sam w odpowiedzi na tą informację do nich przesłałem.
Jak ktoś chce, to moze wykorzystać, zmienić, poprawić itd...
Moze za wiele to nie da, a jedynie przedłuzy sprawę, ale myślę ze warto trochę przynajmniej powalczyć, aby zmusić dyrektora ZER do nieco większego wysiłku, niz tylko odesłanie wniosku do ZUS.
Przy okazji radzę do kazdej korespondencji dołączyć zółtą zwrotkę - tak z ostrozności procesowej.
Pozdrawiam.
 
jarek, po jajach to ty dopiero dostaniesz

he, dotknął i mnie zaszczyt przeczytania pisma z zusu. doręczonego bez potwierdzenia doręczenia listem zwykłym. żądają jakiegoś wniosku o emeryturę w terminie 14 dni od daty doręczeni mi ich pisma pod rygorem decyzji odmownej.

jaja jak berety. kaczusie ostro pracują na kopa przy każdej nadarzającej się wyborczej okazji http://dawidcizewski.natemat.pl/204041,najnowszy-sondaz-to-wielki-cios-dla-prezesa
 
tos-ty-w-anglii-byl-czegos-nic-nie-mowil-dlugo-byles-jeden-dzien-kaczynski.jpg

co-jest-nam-bardziej-potrzebne-centralny-port-lotniczy-czy-centralny-dworzec-kolejowy-zdecydowan.jpg
 
to ile trwało to spotkanie z premier gb :)?

[video=youtube;8bYf3b7BWEc]https://www.youtube.com/watch?v=8bYf3b7BWEc[/video]
 
na intranecie mf jest nowy list od Banasia. Pisze w nim, że ma nadzieję, iż sprawa emerytur zostanie zakończona do końca tego roku@!
 
jedyne co on do konca roku zdola wysmazyc to kolejne pismo z kolejnym terminem. Nie moge sobie wyobrazic jak sie czuje czlowiek wiedzacy, ze jego slowo nie jest nic warte. Bo chyba ma tego swiadomosc.

Tak się składa że słowo Ministra Banasia JEST WAŻNE. Nasze emerytury idą w parze że zmianami w emeryturach w innych Służbach. To jest plan dalekosiężnyi bez względu na to czy PIS czy PO i tak zostanie zrealizowany. Zresztą PO też chciała to zrobić A wyrok Trybunału nie przypadkiem był jaki był.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry