• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Zgodnie z nick-iem, nie zgadzam się z Twym zdaniem Strenczjan. Obserwuję Wasze forum od stycznia ub. roku i jestem pod wrażeniem Waszej solidarności, nawet w najgorszych sytuacjach, kropla ...... ;)
 
Zgodnie z nick-iem, nie zgadzam się z Twym zdaniem Strenczjan. Obserwuję Wasze forum od stycznia ub. roku i jestem pod wrażeniem Waszej solidarności, nawet w najgorszych sytuacjach, kropla ...... ;)

Oczywiście, jest bardzo dużo osób które zrobiły lub zrobiłyby dużo w Naszej sprawie ale Służba jest tak mocna jak jej najsłabszy element a tych niestety było (jest) chyba za dużo ....:-(
 
zasadnicza służba wojskowa się liczy (2,6% za rok)

Art. 13. 1. Jako równorzędne ze służbą w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i w Służbie Więziennej traktuje się:
1) okresy służby w charakterze funkcjonariusza Urzędu Ochrony Państwa;
1a) okresy służby w charakterze funkcjonariusza Policji państwowej, Milicji Obywatelskiej, z wyjątkiem służby określonej w ust. 2;
1b) okresy służby w charakterze funkcjonariusza w organach bezpieczeństwa państwa, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2013 r. poz. 1388), na zasadach określonych w art. 15b, z wyjątkiem służby określonej w ust. 2;
2) służbę wojskową uwzględnianą przy ustalaniu prawa do emerytury wojskowej;
 
ZER MSW i A chyba zalicza ZSW podobno po 2,6 dla policjantów przyjętych przed 99 a dla przyjętych po wlicz te lata do podst.15
 
zasadnicza służba wojskowa się liczy (2,6% za rok)

Art. 13. 1. Jako równorzędne ze służbą w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i w Służbie Więziennej traktuje się:
1) okresy służby w charakterze funkcjonariusza Urzędu Ochrony Państwa;
1a) okresy służby w charakterze funkcjonariusza Policji państwowej, Milicji Obywatelskiej, z wyjątkiem służby określonej w ust. 2;
1b) okresy służby w charakterze funkcjonariusza w organach bezpieczeństwa państwa, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2013 r. poz. 1388), na zasadach określonych w art. 15b, z wyjątkiem służby określonej w ust. 2;
2) służbę wojskową uwzględnianą przy ustalaniu prawa do emerytury wojskowej;


ludzie - czytajcie ze zrozumieniem!

uzyskujesz prawo do emerytury wojskowej?

jakie 2,6%? to jest dla tych, co rozpoczęli służbę PRZED styczniem 1999, a my mamy liczone rozpoczęcie służby od września 1999

dajcie spokój, poczekajcie na senat, ad, wejście w życie

kalkulatory? to obniżcie swoje pensje w kalkulatorze o składki na zus - wtedy wyliczycie sobie orientacyjnie, bo składki z lat służby zostaną umorzone

teraz chyba są inne problemy i wyzwania?

4 tys z nas ma iść w gajerki!
 
A niech to szlag! Właśnie miałem rzucić ten syf i wziąć odprawę, a teraz mam dylemat...bo emkę mundurową po q15 latach bardziej się opłaca wziąć niż zusowską po 40 latach...
 
Ostatnia edycja:
OD wielkiej!

:D

Z bolszoj bukwy - rusycyzm.
Po polskiemu: od wielkiej litery.


Racja! Prostując jeden błąd, powieliłem drugi.

ps
Wyczuwam żartobliwą przekorę, może więc jednak konsekwentnie i nie "po polskiemu" ...
 
A niech to szlag! Właśnie miałem rzucić ten syf i wziąć odprawę, a teraz mam dylemat...bo emkę mundurową po q15 latach bardziej się opłaca wziąć niż zusowską po 40 latach...

Racja! Prostując jeden błąd, powieliłem drugi.

ps
Wyczuwam żartobliwą przekorę, może więc jednak konsekwentnie i nie "po polskiemu" ...

Noż Cat, przecież wiem że jesteś kumaty człowiek...to był przekorny żart! :eek:
 
Racja! Prostując jeden błąd, powieliłem drugi.

ps
Wyczuwam żartobliwą przekorę, może więc jednak konsekwentnie i nie "po polskiemu" ...

Eee tam. Ja bym uznał na potrzeby forum "z wielkiej litery" za prawidłowe. Poza tym posługiwanie się rusycyzmami, germanizmami i czechizmami może być dodatkowym argumentem, żeś celnik frontowy, a nie z zaplecza. Gdzieś to musiało w końcu wsiąknąć. Emerytura się należy.
 
nie biczuj się!!!! To prawda, że dzisiaj ci , którzy stali z tyłu w czerwcu zaczną korzystać z udogodnień bo wiadomo.......du....py nie nadstawili ale jak do profitow to pierwsi.....
 
To tak dla wiadomości bo takiego bełkotu nie słyszałem na tym forum dawno ??? to dla uspokojenia
SENAT
506 ( nr druku) -i wpływ 11.05.2017 r.
Ustawa o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw
 
To tak dla wiadomości bo takiego bełkotu nie słyszałem na tym forum dawno ??? to dla uspokojenia
SENAT
506 ( nr druku) -i wpływ 11.05.2017 r.
Ustawa o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw

Przepraszam ale jakoś nie wiem o co kaman?
 
A gdzie Ty arek byłeś do tej pory ?! od 2008 roku a teraz się budzisz ?! Jakieś to dziwne.....uśpieni ?!
 
Back
Do góry