• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Sławku
Dziękuję Tobie, a także Każdemu, kto wspierał Ciebie, nas i nasze dążenia.

Przekaż również szczególne podziękowania dla Twoich bliskich,
których największym wszak kosztem, dajesz nam siebie.


W pełni przyłączam się do życzeń. Zdecydowanie łatwiej będzie mi teraz podjąć tę bardzo ważną w moim życiu decyzję o ustąpieniu miejsca ludziom młodym, mającym zapał i chęci. Jakoś nie widzę się w tej "nowej" rzeczywistości - myślę o KAS. Przyjąłem się do służby 26 lat temu. Wiadomo, że nie tylko ja. Są LUDZIE, którzy mają zdecydowanie większy staż. Ludzie pracujący na granicy w dzień i w nocy w deszczu i mrozie......ale przychodzi taki czas, że następuje" wypalenie". Ktoś nawet śmiał się z tego na tym forum......Nie będę wskazywał palcem. Reasumując dzięki Tobie Sławku, Twojemu zaangażowaniu i determinacji niewątpliwie kosztem swojego życia osobistego wielu z NAS będzie mogło spokojnie podjąć decyzje. Jeszcze raz dziękuję. Jestem dumny, że należę do Naszego Związku.
 
5 lat nic nie napisałem, ale 11.05.2017 to jest ważna data, Uchwalenie ustawy emerytalnej mundurowej, nie takiej jakby się chciało ale zawsze trzeba chwalić co się udało. Nic nie pisałem ale zbierałem podpisy, wspierałem wszystkich niedowiarków w sukces. Dzięki Bogu, że dał Nam Sławomira S. Dzięki wielkie Ci Sławku za wszystko co w sprawie emerytalnej zrobiłeś. 13 rok alokacji, walka z nowotworem, 62 rok życia, 27 rok na nocki, chyba czas odpocząć.

Wiem w czym rzecz. Pozdrawiam
 
Ja też składam gratuluje dla wszystkich celników, a w szczególności dla Ciebie Sławku .
Bez Ciebie Sławku nie byłoby tej Ustawy !!!
Dla mnie osobiście jesteś największym polskim celnikiem!
Dziękuję!

Obecnie, Sławek jest niekwestionowanym i prawdziwym Przewodniczącym spośród wszystkich "przewodniczących" związkowych.
Lecz nie możemy nie docenić Naszej Marysi M. to Ona wspierała Sławka w każdej sytuacji. Marysiu pochylam głowę bo jesteś wspaniała.
Bardzo Wam dziękuję w imieniu moich koleżanek i kolegów z W-wy.
 
Sławku, szacun! Dziękuję.
Cieszę się z tymi, którzy będą mogli być emerytami. Dla mnie walka się nie skończyła, pozostaje kwestia zadań policyjnych- od kiedy mi policzą, czy coś tam uznają, czy też nie. Ale to już bliżej niż dalej.
 
wielka rzecz się zmaterializowała !
okazuje się, że wsparcie środowiska dla garstki ludzi wielkiej woli zadziałało.
daliśmy radę :)!
pociągnijmy z Celnicy PL dalej .....

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Taka sytuacja:
5 - spełnione,
15 - spełnione,
55 - dopiero przede mną

Nie przyjmuje propozycji i z dniem 31 sierpnia 2017 jestem poza służbą.
Mam emeryturę według własnie uchwalonej ustawy, czy nie?

Proste pytanie, proszę o prostą odpowiedź
 
Taka sytuacja:
5 - spełnione,
15 - spełnione,
55 - dopiero przede mną

Nie przyjmuje propozycji i z dniem 31 sierpnia 2017 jestem poza służbą.
Mam emeryturę według własnie uchwalonej ustawy, czy nie?

Proste pytanie, proszę o prostą odpowiedź
masz ale dopiero jak ukończysz 55, nawet poza służbą
 
Panie Sławku brawo, brawo, brawo.
Widziałem Pana działania i wielki szacun.
Też dołożyłem swoje bo również zbierałem podpisy i to nawet we Francji :)... ale nie w tym rzecz.
Jak opadnie dym euforii pewnie będziemy zastanawiać się nad tym jak będzie wyglądała interpretacja warunków emerytury zapisanych wynikających z Art. 2 ust. `1 PUNKTÓW 4, 5 I 6 !!! Rozpoznawaniem wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie. Obawiam się że teraz się zacznie.
 
Ostatnia edycja:
Taka sytuacja:
5 - spełnione,
15 - spełnione,
55 - dopiero przede mną

Nie przyjmuje propozycji i z dniem 31 sierpnia 2017 jestem poza służbą.
Mam emeryturę według własnie uchwalonej ustawy, czy nie?

Proste pytanie, proszę o prostą odpowiedź

Jestem w takiej samej sytacji.
15 tak,
55 wkrótce będzie
tylko to 5...... Art. 2 ust. `1 PUNKTÓW 4, 5 I 6 !!! Rozpoznawaniem wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie.Wydaje się proste. Ale.... Nie byłem w zwalczaniu przestępczości, nie ma u nas granicy, ale byłem zawsze w komórkach kontrolnych i komórkach analizy ryzyka... przetwarzałem, przygotowywałem, kontrolowałem, wszczynałem sprawy karne skarbowe..... i co ? spełniam warunki ? He... W zakresach i arkuszach oceny mam wszystko opisane.
 
Jestem w takiej samej sytacji.
15 tak,
55 wkrótce będzie
tylko to 5...... Art. 2 ust. `1 PUNKTÓW 4, 5 I 6 !!! Rozpoznawaniem wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie.Wydaje się proste. Ale.... Nie byłem w zwalczaniu przestępczości, nie ma u nas granicy, ale byłem zawsze w komórkach kontrolnych i komórkach analizy ryzyka... przetwarzałem, przygotowywałem, kontrolowałem, wszczynałem sprawy karne skarbowe..... i co ? spełniam warunki ? He... W zakresach i arkuszach oceny mam wszystko opisane.
obawiam się, że pozostanie ci droga sądowa ale należy dokładnie oglądać każdy papierek i każdą datę. Najprostsza interpretacja to dodatek kontrolny ale chyba jednak zrobią jakieś ustępstwa przy interpretacji. Jak nie to trzeba będzie zaczekać do pierwszego wyroku lub być tym pierwszym.
 
masz ale dopiero jak ukończysz 55, nawet poza służbą


Nie śledziłem tej kwestii, ale wczoraj lub przedwczoraj, ktoś wspomniał o zmianie chyba w Ust. o KAS wg której warunek 55 byłby obecnie jednorazowo zawieszony. A może to dotyczyło poprawek, które nie przeszły ?!
Czy ktoś coś podobnego kojarzy ??
 
obawiam się, że pozostanie ci droga sądowa ale należy dokładnie oglądać każdy papierek i każdą datę. Najprostsza interpretacja to dodatek kontrolny ale chyba jednak zrobią jakieś ustępstwa przy interpretacji. Jak nie to trzeba będzie zaczekać do pierwszego wyroku lub być tym pierwszym.
Dodatek kontrolny w 1999r. nie przypominam sobie wtedy takiego dodatku.
Granica do 2004 chyba się łapie na "policyjne" wtedy była pełna wymienność stanowisk łacznie z kasjerami.
 
Ostatnia edycja:
Jak wreszczie kto ma mieć zaliczone 5 lat , bo intrpretacji jest bardzo duźo,jest jakiś kierunek ??????
 
Pewnie się dowiemy jak pierwsi funkcjonariusze złożą raporty na emeryturę.
 
Ja osobiście nie załapię się. Niestety brak po 1999 r. pięciu lat wykonywania zadań policyjnych.
Niemniej jednak serdeczne podziękowania dla Sławka, Marysi i wszystkich zaangażowanym
w sprawę. :D
 
Jak wreszczie kto ma mieć zaliczone 5 lat , bo intrpretacji jest bardzo duźo,jest jakiś kierunek ??????

Tak się ciągnęło, że wszyscy zapomnieli co było w stanowisku rządu:
"Przyjmując założenie, że funkcjonariusze Służby Celnej wykonują zadania w wieloetapowym procesie rozpoznawania, wykrywania, zapobiegania i zwalczania
określonym wyżej przestępstw i wykroczeń oraz ścigania ich sprawców, zasadne pozostaje
przyjęcie rozwiązania obejmującego systemem zaopatrzeniowym nie tylko funkcjonariuszy
pełniących służbę w komórkach zwalczania przestępczości i komórkach dochodzeniowo-
śledczych, ale także funkcjonariuszy oddziałów celnych i komórek dozoru, których specyfika służby nie odbiega od służby pełnionej w wymienionych komórkach."
 
Back
Do góry