• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Sławek zaczął zgłaszać poprawki i okazało się że posłowie aby je odrzucać muszą mieć je na piśmie, więc Sasin zarządził przerwę aby zrobić kopie. Generalnie rządowi pchają swój wozek, i nie będzie ustępstw. Stronę rządową reprezentuje Cybulski i Smolińska (jak ta baba nie ma wstydu!?). Nie ma narazie informacji o sensacjach ale padło stwierdzenie że określenie daty początkowej wpływa na określenie praw i w domyśle jest dyskryminujące - to moje odczucie bo mikrofony nie za szybko wyłączają!
 
Mogę tylko współczuć, bo jest grubo! Dla kogoś kto się naprawdę tym interesuje, dwa głosowania za samym trybem prezentowania poprawek Sławka, tzn Przewodniczącego Komitetu ! Ale jest bajzel
 
A "kolega" Staniszewski jak zwykle się wpi.... między wódkę a zakąskę. Bardzo dobrze S.Siwy usadził nadkomisarza.
Chcieli głosować tylko poprawki na tak/nie, a tu niektórzy dalej walczą o dyskusję i rozbijanie gówna na atomy. Oj, czarno to na razie widzę, że dadzą radę do jutra...

Edit : dobra, będzie wersja skrócona. Na razie nasze poprawki są odrzucane ;(
 
Kuźwa chyba drugi raz za tą samą poprawką głosowali, Sławek chce doprowadzić do drugiego czytania w sejmie jak najszybciej a reszta wypowiadających się chce ciągle trwać na swoim.
 
No i pół godziny przerwy. Jak to nie jest gra na czas, to ja jestem święty turecki :)
 
Poprawka 1 i 2 czyli rok zadań policyjnych odrzucone

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Czyli policjant w orkiestrze bez dnia w zadaniach policyjnych ma emke a celnik po roku nie. I 13 za poprawka a 39 przeciw. I jest sprawiedliwie...

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Streścić można to tak, będziecie mieć te emerytury, ale na naszych zasadach - czyli 5/15/55 od 1999 r. Przełożyli to procedowanie na dziś, bo ponoć miały być korzystne zmiany dla celników. Jak dotąd nie usłyszałem żadnej czyli była to kolejna ściema, żeby to przesuwać w czasie. Dziś robią przerwy chyba tylko po to, żeby jutro nie było czytania.
Czy to prawda, że był taki projekt, że po osiągnięciu 5/15, 55 mogę dorobić w innej pracy?
 
Ktoś wie na czym ma polegać ta "optymistyczna" poprawka rządu ?

Będzie na końcu, jak na poprzedniej podkomisji kiedy podano termin wejścia w życie przepisów.

Głosujący posłowie "wybrańców" są jak marionetki, wszystko co im nakazano tak głosują a teraz ich jeszcze uświadomią w przerwie co do dalszej części i poprawki Komitetu Inicjatywy popłyną i przejdzie obowiązująca wersja. Fikcja to jest.
 
Niestety straciłem nawet dźwięk :(

Przeładuj stronę przeglądarki, u mnie po przerwie nie ma problemu.

Stawiam że będzie tylko jedna zmiana czyli termin wejścia w życie, czyli 1 stycznia 2018 o ile w ogóle wejdzie w życie ta zmiana ustawy.
 
Niezła farsa, nawet zmiana 5 lat "zwalczania" na 4 lata, żeby alokersi i zachodnio-południowi mogli być objęci emkami, przepadła.
 
Back
Do góry