• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

tak dobre i to......zawsze można dorobić jako parkingowy. robota spokojna i zero odpowiedzialności......
 
nie kumam ale zastąp słowa "ubek" na celnik. Jeszcze nie słyszalem, żeby celnik dostał robotę..... Jak celnik szuka roboty to tak jakby szukać na warunkowym zwolnieniu z więźnia. Nie wierzysz to spróbuj. Ja to przerobilem.
 
Czym się różni SB od ABW ? Jedynie "opakowaniem" - zasady te same a metody? Metody takie same. W PIS-du........
 
Trzymam kciuki za emeryturami. nawet za opcją 5/15/55.
Ale czy to realne?
Dużo szumu wokoło bo i podkomisja i komisja i nawet wpisane jest w obrady sejmu. Jeżeli to blef to byłaby to mega ściema z mega działaniami wokoło.
Nie wierzę w rezygnację z opcji 55. Może szybciej z rezygnacji z opcji 5 bo skąd ona ? ; a może pomyślą nie o 1999 ale o dniu zatrudnienia ?
Czekam z wypiekami.....
 
jeśli zrezygnują z zapisu 5 bez wprowadzenia innego choćby "kiedykolwiek wykonując zadania wymienione..." to będzie po prostu oznaczało 15/25 przy zadaniach a to znacznie ograniczy ludziom możliwość. A jaki mieliśmy wpływ na wykonywane zadania. Wykonywaliśmy te do których nas postawiono. Jak to służba.
 
W mojej sytuacji korzystniejsza byłaby rezygnacja z wymogu 5 lat (nie wiem ile ale brakuje mi coś niecoś ), teraz kiedy chcą mnie siłowo ucywilnić szansa na dosłużenie stanie się niemożliwa, wtedy również
wchodzę w te 45 procent i spier......m. Już niczego nie chcę więcej.
Zobaczymy co wydumali.
 
Ostatnia edycja:
W mojej sytuacji korzystniejsza byłaby rezygnacja z wymogu 5 lat (nie wiem ile ale brakuje mi coś niecoś ), teraz kiedy chcą mnie siłowo ucywilnić szansa na dosłużenie stanie się niemożliwa, wtedy również
Zobaczymy co wydumali.

Po co cos maja wymyslac, jest projekt obywatelski i tego MF powinien sie trzymac. Wszelkie odstepstwa beda niezgodne z Komstytucja.
 
nie kumam ale zastąp słowa "ubek" na celnik. Jeszcze nie słyszalem, żeby celnik dostał robotę..... Jak celnik szuka roboty to tak jakby szukać na warunkowym zwolnieniu z więźnia. Nie wierzysz to spróbuj. Ja to przerobilem.

Ciekawe dlaczego?
Bo jesteśmy takimi super nadludźmi, obrońcami Ojczyzny, zazdroszczą nam takiej wspaniałej przeszłości?
Czy dlatego, że jesteśmy postrzegani jako łapówkarze, lenie, leserzy i tępaki, co do żadnej "normalnej" pracy się nie nadają?
Pytania oczywiście retoryczne, niech każdy sam sobie odpowie...
Ja jednak chyba sprawdzę, jak to jest...
 
Jaaasne, taka standardowa ambicja mundurowego bohatera...

Lupus to może powiem w ten sposób : trzy, dwa, jeden, START ! Próbuj. Ja spróbowałem w czasach jak jeszcze była SC i nie u prywaciarza ale w dużych firmach. Na 20 wysłanych CV odpowiedź dostałem z jednej a była to Walther Meble: "Jesteśmy zainteresowani osobą władającą perfekt w mowie i piśmie językiem niemieckim". Dzisiaj dodaj jeszcze pesel i będziesz miał być może świadomość jak jest na rynku pracy a zatem" parking" nie jest taki zły wbrew pozorom.
 
A ja na 5 CV otrzymałem 4 i nie mogę się już doczekać kiedy otrzymam propozycje gdyż nie będą na mnie czekać bez końca ... z drugiej strony nie mogę odpuścić bandytom odprawy, tak dla zasady !!!!!:cool:

Lupus to może powiem w ten sposób : trzy, dwa, jeden, START ! Próbuj. Ja spróbowałem w czasach jak jeszcze była SC i nie u prywaciarza ale w dużych firmach. Na 20 wysłanych CV odpowiedź dostałem z jednej a była to Walther Meble: "Jesteśmy zainteresowani osobą władającą perfekt w mowie i piśmie językiem niemieckim". Dzisiaj dodaj jeszcze pesel i będziesz miał być może świadomość jak jest na rynku pracy a zatem" parking" nie jest taki zły wbrew pozorom.
 
Lupus to może powiem w ten sposób : trzy, dwa, jeden, START ! Próbuj. Ja spróbowałem w czasach jak jeszcze była SC i nie u prywaciarza ale w dużych firmach. Na 20 wysłanych CV odpowiedź dostałem z jednej a była to Walther Meble: "Jesteśmy zainteresowani osobą władającą perfekt w mowie i piśmie językiem niemieckim". Dzisiaj dodaj jeszcze pesel i będziesz miał być może świadomość jak jest na rynku pracy a zatem" parking" nie jest taki zły wbrew pozorom.

Masz rację, poniosło mnie.
Przepraszam.
 
Back
Do góry