• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

To jest chore , ze związek się zgadza żeby wiek 55 lat został zniesiony tylko dla tych co teraz pracują a wygaszeni musieli czekać do 55 lat.
Zrobione to jest dla tych wszystkich co przyczynili się do tych haniebnych rzeczy ,żeby mogli uciec na emeryturę i nie ponosić konsekwencji.
 
To jest chore , ze związek się zgadza żeby wiek 55 lat został zniesiony tylko dla tych co teraz pracują a wygaszeni musieli czekać do 55 lat.
Zrobione to jest dla tych wszystkich co przyczynili się do tych haniebnych rzeczy ,żeby mogli uciec na emeryturę i nie ponosić konsekwencji.

Jak dla mnie to nadal wszystkich dotyczy, a zniesione jest tylko 5 lat...
 
dot. pytań kolegi ...bubelprawny''
Zarówno ja jak i moje koleżanki , które niebawem będą miały 60 lat albo już mają ten wiek , chciałybyśmy wiedzieć , która emerytura będzie wyższa oraz czy w sytuacji spełnienia warunków do emerytury mundurowej będzie możliwe uzupełnienie przez pracodawcę składek do ZUS za okres od 1.01.2018 r. ???
Może ktoś przerobił ten temat???

W przypadku emerytury z ZUS pracodawca jako płatnik wynagrodzenia powinien składki uzupełnić { z bólem) za okres od 01.01.2018, emerytura z ZUS- kapitał początkowy + składki dzielone przez średnie dalsze trwanie życia wg. tablic GUS ogłaszanego na koniec marca , kwota zgromadzona na koncie może być podwyższona za pracę w szczególnym charakterze (min.15 lat ) ; inny wariant - wliczona emerytura mundurowa od 2000 r + emerytura z ZUS wyliczona praktycznie z kapitału początkowego do końca 1999 r ewentualnie z podwyższonego (min15lat) a wybór decyzji nieodwracalnej zależy od każdego indywidualnie ; + , _ można sobie wyliczyć co bardziej opłacalne
 
Wilburn. Który związek się zgadza?
Jeżeli chodzi o ZZ Celnicy PL to już wyjaśniałem, że projekt został przygotowany poza nami i że zgłosimy uwagę odnośnie błędu legislacyjnego moim zdaniem, który wkradł się do projektu. Należy wykreślić także ust.3 art.12 żeby uzasadnienie, czyli wola Posłów, została zrealizowana i w tej sprawie już napisaliśmy do Biura Legislacyjnego.
https://celnicy.pl/content.php/4948...acyjnego-Sejmu-RP-błąd-techniczny-w-projekcie
 
Jeśli nasze uprawnienia emerytalne mają zostać zbliżone do policyjnych, a to obiecał w porozumieniu MB, to moim zdaniem powinny być liczone od ostatniej pensji, a nie od średniej z 10 lat.

ps jest to ważne ze względu na łatwość obliczenia i porównania ze emerytura z ZUS, tego problemu nie ma w Policji, co dodatkowo przemawia za wprowadzeniem takiej zmiany.
 
Ostatnia edycja:
dot. pytań kolegi ...bubelprawny''
Zarówno ja jak i moje koleżanki , które niebawem będą miały 60 lat albo już mają ten wiek , chciałybyśmy wiedzieć , która emerytura będzie wyższa oraz czy w sytuacji spełnienia warunków do emerytury mundurowej będzie możliwe uzupełnienie przez pracodawcę składek do ZUS za okres od 1.01.2018 r. ???
Może ktoś przerobił ten temat???

Tak jak napisał mój poprzednik sami to musimy obliczyć. Ale gdyby wybrać wariant dwie cząstkowe emerytury .Czy przysługuje prawo do rekompensaty z tytułu pracy w szczególnych warunkach.Przy założeniu że już 1999 roku pracowałem w tym charakterze 15 lat. Oczywiście dotyczy to cząstkowej emerytury z ZUS. Spełniam wszystkie kryteria i warunki do uzyskania tej rekompensaty . nikt nie wie czy ZUS naliczy tą rekompensatę do kapitału początkowego.
 
Jeśli nasze uprawnienia emerytalne mają zostać zbliżone do policyjnych, a to obiecał w porozumieniu MB, to moim zdaniem powinny być liczone od ostatniej pensji, a nie od średniej z 10 lat.

ps jest to ważne ze względu na łatwość obliczenia i porównania ze emerytura z ZUS, tego problemu nie ma w Policji, co dodatkowo przemawia za wprowadzeniem takiej zmiany.

To dość ryzykowna propozycja, mając na względzie rewolucję organizacyjną z ostatniego okresu i związaną z tym rotację miejsc pełnienia służby, mogłaby to być swego rodzaju rosyjska ruletka a nie w miarę obiektywne oszacowanie podstawy emerytury.
 
Witam! Mam pytanie, w 2018 r. kwota bazowa wynosiła 1 662,84 zł a wielokrotność kwoty bazowej w SC-S 3,1. Czy w tym roku będzie ona o 2,3% wyższa, czy też nie?! No bo na zwiększenie wielokrotności kwoty bazowej w najbliższym czasie chyba nie ma co liczyć. Te liczby mają wpływ na przeciętne uposażenie miesięczne istotne z kolei przy przechodzeniu na emeryturę. Czy ktoś będący w temacie może nieco rozjaśnić. Pozdrawiam!
 
Do Ciebie Panie Sławku mam zaufanie ale niekoniecznie mam do szanownej komisji. Coś mi się zdaje że to nie błąd tylko świadome działanie i kolejny raz wyp.....ą nas w kosmos a zwłaszcza tych których nie ma w służbie od 1 września 2017 roku. Prawda jest taka że nieobecni nie mają prawa głosu.
 
Liczymy, ja i inni, na pomyślne zakończenie. Dzięki temu podziękujemy naszym przełożonym za współpracę - niestety często jednostronną
 
Liczymy, ja i inni, na pomyślne zakończenie. Dzięki temu podziękujemy naszym przełożonym za współpracę - niestety często jednostronną

Trzymam mocno kciuki za pomyślne zakończenie i nie będę miał zamiaru nikomu dziękować za współpracę. Z resztą nie ma komu. Nawet nie popatrzę w ich stronę odchodzac. Po 24 latach służby na froncie (granicy) zostałem wyrzucony na bruk bez słowa wyjasnienia. To jest właśnie prawo i sprawiedliwość wg. Prawa i Sprawiedliwości.
 
Back
Do góry