Strona 1534 z 1555 PierwszyPierwszy ... 5341034143414841524153215331534153515361544 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10,732 do 10,738 z 10879

Temat: Emerytury !!!

Domyślnie

dale
    Do radości brakuje mi tyle co odległości do księżyca, po prostu ktoś pytał jak wychodzą wyliczenia to mu je podałem. Nie wiem nawet czy to jest kwota netto czy od tych 3400 jakieś potrącenia. Nie wiem, bo się słabo orientuje, a na emeryturze jeszcze nie byłem więc nie wiem jak to jest z tymi wyliczeniami. Czy biorę pod uwagę, że ktoś kiedyś zabierze mi emeryturę, bo ustawa uchwalona za czasów PiS? Nie, ale wydłużania wieku potrzebnego do przejścia na emeryturę już tak.
    Z mojego życia i 30 letniej pracy dla Państwa Polskiego, zapamiętam głównie to, że nikt nas nigdy nie żałował od lewa do prawa. Jesteśmy znienawidzeni przez "turystów" i państwo dla, którego tyramy. I to drugie jest strasznie przykre, dlatego muszę przeżyć jeszcze 3 lata i nigdy więcej pracy w tym kraju.

2. Reklama Google
    Reklama Google

Domyślnie

Cytat Napisał oszukany Zobacz post
    Wg. kalkulatora za 21 lat (w roku 2021) 3400 - taka kwota pojawia się w polu "Finał" arkusza i nie wiem czy to jest brutto czy netto, ale tyle mi wyszło. Pensja + wysługa + za stopień + dodatek graniczny oraz "13" i w między czasie 2 nagrody jubileuszowe.
    Na chwilę obecną emerytura dla eksperta ( z najniższym uposażeniem wg. widełek dla tego stanowiska) to kwota ok 2200 brutto, wg. kalkulatora bez uwzględnienia nagrody jubileuszowej . Czy tę nagrodę wlicza się ??? Wg. mnie nie, ale może się mylę.

Domyślnie

Moim zdaniem powinna się wliczać. Dlaczego używacie sformułowania brutto? Czy to co wylicza arkusz i podaje w ramce "Finał", to jest brutto i od tego coś trzeba odliczyć?

Domyślnie

Co do jubileuszówek to nie jestem pewny może ktoś wie na 100% czy tak czy nie?
    Piszemy brutto ponieważ od kwoty koncowej musisz odliczyć podatek.
    "Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie" TILT

Domyślnie

Nagrody jubileuszowe nie stanowiă ani uposażenia zasadniczego, ani stałego dodatku ani też nagrody rocznej więc wg. mnie nie dolicza się.

Domyślnie

Może by tak sprawdzić, zaczynając "od d*py strony" ?!

- Jeśli chodzi o "dodatki" możliwe w tym zakresie są jedynie DWIE kategorie:
    1 - dodatki STAŁE i 2 - dodatki ZMIENNE.

Powinna pomóc podpowiedź - te pierwsze oznacza się jako OBOWIĄZKOWE, te drugie
    zwie się NIEOBOWIĄZKOWYMI.
    I'm not perfect, but I'm limited edition

Aha ... "@cat" - nie jestem "kotem", a wodę szczególnie cenię ...

Użytkownik Avatar Gefreiter
    Mieszka w
    Kraina Szczęśliwego Kartofla

Domyślnie

01 stycznia 2025 r. wejdzie w życie Art 18 h – jaka emerytura? Czy trzeba będzie wybierać i co?
    http://nszzp.pl/aktualnosci-prawne/0...wybierac-i-co/
    Attached Files Attached Files
    Ostatnio edytowane przez Gefreiter ; 17-04-2018 o 06:15

Uprawnienia