• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Ok. Głos rozsądku. Przepis stanowi" w związku z przejściem na emeryturę..." A o tym stanowi decyzja ZER. U WAS to prosty zapis my ucywilnieni to mamy schody lekko dwa lata w sądzie pracy i kupa kasy na prawników. Pozdrawiam.

Czy ktoś wie .Kiedy dyrektor Izby Administracji Skarbowej zwalnia funkcjonariusza celnego . Funkcjonariusz który wystąpił z wnioskiem o objęcie systemem Emerytalno- Rentowym MSWiA. Wiedząc że MSWiA ma 60 dni na wydanie decyzji.W kadrach powiedziano mi że ja muszę wystąpić o zwolnienie. Dyrektor ma 7 dni na podjęcie decyzji . Po zwolnieniu dostanie pan odprawę 6 miesięczną i ma pan za co żyć . Takie rady dają funkcjonariuszom celnym PODKARPACIE.
 
Czy ktoś wie jakie są efekty dzisiejszej sprawy w SO w Warszawie o zaliczenie lat przed 1999r.
 
Też jestem bardzo ciekawa jakie jest stanowisko Sądu. Może Przewodniczący coś napisze ??/
 
Ostatnia edycja:
Vide strona główna. Jest doprecyzowanie zniesienia 55 lat i 5 lat zadań policyjnych przez Komisję ds. Petycji. Wczoraj Komisja przyjęła autopoprawkę.
Co do SO, to wyrok będzie 20.02. o godz. 12:00. Rozprawa przebiegła bez żadnych komplikacji - więcej na stronie głównej.
Pozdrawiam i proszę wszystkich o wsparcie. Bądźmy razem, bo obecnie jest przed Nami(środowiskiem) proces legislacyjny.
 
Vide strona główna. Jest doprecyzowanie zniesienia 55 lat i 5 lat zadań policyjnych przez Komisję ds. Petycji. Wczoraj Komisja przyjęła autopoprawkę.
Co do SO, to wyrok będzie 20.02. o godz. 12:00. Rozprawa przebiegła bez żadnych komplikacji - więcej na stronie głównej.
Pozdrawiam i proszę wszystkich o wsparcie. Bądźmy razem, bo obecnie jest przed Nami(środowiskiem) proces legislacyjny.

Sławku jestem z Tobą i wszystkimi co Cię wspierają. Wszelkie działania wymagają koordynacji. Wszyscy lokalni przewodniczący powinni się bardziej uaktywnić pokażmy, że jako środowisko jesteśmy razem. Pozdrawiam
 
Jak wygląda sprawa prawa do emerytury mundurowej dla świeżaków, tj. czy jest to 15 czy 25 lat służby?
 
Jak wygląda sprawa prawa do emerytury mundurowej dla świeżaków, tj. czy jest to 15 czy 25 lat służby?

na tą chwilę jeśli nie zmieni się projekt to
przed 1 stycznia 2013 mamy 15 lat służby i 55 wiek
po 1 stycznia 2013 mamy 25 lat służby

kompletny absurd
 
" Związek Zawodowy Celnicy PL uprzejmie informuje, że w dniu 06.02.2019r. Komisja ds. Petycji wprowadziła autopoprawkę do druku 3178, która wykreśla także warunek 55 lat, obok wykreślonego wcześniej warunku 5 lat wykonywania tzw. zadań policyjnych"
 
Drogi kolego

na tą chwilę jeśli nie zmieni się projekt to
przed 1 stycznia 2013 mamy 15 lat służby i 55 wiek
po 1 stycznia 2013 mamy 25 lat służby

kompletny absurd
A nie jest absurdem, że twoim starszym kolegom nie zaliczają lat przed "99, że młodsi koledzy po 25 latach odejdą na 60 0/0, starzy w tej chwili nie mają nawet 50 0/0. A w dużej mierze mają już po 30 i więcej lat wcale nie łatwej służby.
 
na tą chwilę jeśli nie zmieni się projekt to
przed 1 stycznia 2013 mamy 15 lat służby i 55 wiek
po 1 stycznia 2013 mamy 25 lat służby

kompletny absurd

Masz racje, takie rozwiązanie to kompletny absurd. Takiego rozwiązanie nie sposób logicznie wytłumaczyć, chyba że ktoś potrafi ?
 
Vide strona główna. Jest doprecyzowanie zniesienia 55 lat i 5 lat zadań policyjnych przez Komisję ds. Petycji. Wczoraj Komisja przyjęła autopoprawkę.
Co do SO, to wyrok będzie 20.02. o godz. 12:00. Rozprawa przebiegła bez żadnych komplikacji - więcej na stronie głównej.
Pozdrawiam i proszę wszystkich o wsparcie. Bądźmy razem, bo obecnie jest przed Nami(środowiskiem) proces legislacyjny.

A były jakieś rozmowy na temat naliczania emerytury--10 lat vs ostatnia pensja,oraz pominięcie nas w sprawie braku kwatery i pomocy w budownictwie mieszkaniowym.
Jeszcze mam pytanie bo nigdzie nie mogę znależć jaka była srednia pensja w SCS w 2018 roku,
dzięki za odpowiedz.
 
Back
Do góry