• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

I co ma na celu iż pokazałeś ten klip. To świadczy, że nawet nie potrafimy napisać tekstu patriotycznego. Ale powiem, że faktycznie wstawka fajna :)

Przepraszam ale nie za bardzo rozumiem porównanie....My nie walczymy za ojczyznę ale walczymy o swoje rodziny i nasz byt. Po co ten patos?! Polacy mają to do siebie, że.....hurrraaaaa ale co potem ? Za 10 lat powiedzą, że "byłeś w złym" wojsku" a do tego niesłusznym". Przecież już mówią, że praca w PRL-u powinna być napiętnowana. Przecież PRL była krajem "nieakceptowanym" przez chociażby ONZ..... prawda czy fałsz ? Ja myślę, że komuś coś się pomyliło w tej "burzy mózgów". Większość z NAS jednak kończyła szkoły w tym "przeklętym PRL-u". Jeździliśmy na kolonie letnie za marne grosze a nasi rodzice mieli wczasy za male pieniądze. Jeżeli niektórzy nie wiedzą niech popytają rodziców. Reasumując nie wywlekajmy czegoś co nie ma odniesienia do NASZEJ sytuacji.
 
Tele echo Celnicy SĄ!!!!!! CELNIKAMI MY JESTEŚMY!!!! I przyznaję-tym razem wstawka zajebiście dobra !!!!! Pozdrawiam.


Patos, Pathos (gr.) – jedna z kategorii estetycznych, stosowana w każdej dziedzinie sztuki, zwłaszcza w literaturze, muzyce i teatrze. Polega na ukazywaniu zjawisk o charakterze monumentalnym i wzniosłym, o wysokich walorach uczuciowych powodujących stany napięcia emocjonalnego u odbiorców.
 
Przepraszam ale nie za bardzo rozumiem porównanie....My nie walczymy za ojczyznę ale walczymy o swoje rodziny i nasz byt. Po co ten patos?! Polacy mają to do siebie, że.....hurrraaaaa ale co potem ? Za 10 lat powiedzą, że "byłeś w złym" wojsku" a do tego niesłusznym". Przecież już mówią, że praca w PRL-u powinna być napiętnowana. Przecież PRL była krajem "nieakceptowanym" przez chociażby ONZ..... prawda czy fałsz ? Ja myślę, że komuś coś się pomyliło w tej "burzy mózgów". Większość z NAS jednak kończyła szkoły w tym "przeklętym PRL-u". Jeździliśmy na kolonie letnie za marne grosze a nasi rodzice mieli wczasy za male pieniądze. Jeżeli niektórzy nie wiedzą niech popytają rodziców. Reasumując nie wywlekajmy czegoś co nie ma odniesienia do NASZEJ sytuacji.
Prawda zgadzam sie !
 
Prawda zgadzam sie !


a ja nie do końca

owszem - bolesne jest to, że dotyka to mnie i mojej Rodziny osobiście

ale nawet gdybym był młotkowym, do dotyczyłoby to mojej Ojczyzny - przecież to demontaż aparatu fiskalnego, co może i prawdopodobnie będzie miało, opłakane skutki dla budżetu Ojczyzny - w najbliższych latach, i długofalowy rozkład organizacyjny fiskusa, frustrację jej pracowników i funkcjonariuszy, podważy resztki zaufania do Państwa, co leży w interesie tych, którzy z tego budżetu chcą uszczknąć - chociażby vat czy akcyzę

również konsekwencje w zakresie potencjalnych odszkodowań - kosztem innych obywateli

bo za uchybienia znowu zapłaci Skarb Państwa - czyli pan i pani też
 
Przepraszam ale nie za bardzo rozumiem porównanie....My nie walczymy za ojczyznę ale walczymy o swoje rodziny i nasz byt. Po co ten patos?! Polacy mają to do siebie, że.....hurrraaaaa ale co potem ? Za 10 lat powiedzą, że "byłeś w złym" wojsku" a do tego niesłusznym". Przecież już mówią, że praca w PRL-u powinna być napiętnowana. Przecież PRL była krajem "nieakceptowanym" przez chociażby ONZ..... prawda czy fałsz ? Ja myślę, że komuś coś się pomyliło w tej "burzy mózgów". Większość z NAS jednak kończyła szkoły w tym "przeklętym PRL-u". Jeździliśmy na kolonie letnie za marne grosze a nasi rodzice mieli wczasy za male pieniądze. Jeżeli niektórzy nie wiedzą niech popytają rodziców. Reasumując nie wywlekajmy czegoś co nie ma odniesienia do NASZEJ sytuacji.


"my"? na jakiej podstawie piszesz "my" i w czyim poza swoim imieniu? bo nie w moim?

"Polacy mają to do siebie"? sugerujesz że ciebie to nie dotyczy?
 
Wzywam zarząd do ogłoszenia o ile wie i może powiedzieć o czym traktują korzystne poprawki dla funkcjonariuszy do ustawy emerytalnej o których mówił minister Paweł Cybulski na KFP.
 
"my"? na jakiej podstawie piszesz "my" i w czyim poza swoim imieniu? bo nie w moim?

"Polacy mają to do siebie"? sugerujesz że ciebie to nie dotyczy?

Poniekąd i mnie to dotyczy albowiem Polacy w swojej masie są jednak głupim narodem. Tak, tak. Popatrz na przysłowiowe 500+. 2/3 jest szczęśliwa a Ty kolego ? Nie jesteś.......? Nie jesteś osobiście ale funkcjonujesz w tej "radości"
 
Patos, Pathos (gr.) – jedna z kategorii estetycznych, stosowana w każdej dziedzinie sztuki, zwłaszcza w literaturze, muzyce i teatrze. Polega na ukazywaniu zjawisk o charakterze monumentalnym i wzniosłym, o wysokich walorach uczuciowych powodujących stany napięcia emocjonalnego u odbiorców.


Ech, pokolenie z Google tatki oraz Wikipedii matki !! Mnóstwo informacji, a wiedza ... w lesie!

Bądź łaskaw nie cytować prymitywnej informacji z Wikipedii, bo z Wiedzą ma ona niewiele wspólnego.
Zapewne także, powiązane ze znaczeniem Patosu słowo "koturn", dla Ciebie będzie abstrakcyjne i kojarzone wyłącznie z grubą, pełną podeszwą i nijak do patosu go nie odniesiesz. Mogę się założyć, że określenia najlepiej pasującego do wyśmiewanej przez Ciebie sytuacji czyli "aware", nigdy nawet nie słyszałeś.

Owszem, we wszystkim przesada jest niedobra, ale ocena czyichś odczuć i ekspresji, to niedopuszczalne naruszenie sfery osobistej.
 
Ech, pokolenie z Google tatki oraz Wikipedii matki !! Mnóstwo informacji, a wiedza ... w lesie!

Bądź łaskaw nie cytować prymitywnej informacji z Wikipedii, bo z Wiedzą ma ona niewiele wspólnego.
Zapewne także, powiązane ze znaczeniem Patosu słowo "koturn", dla Ciebie będzie abstrakcyjne i kojarzone wyłącznie z grubą, pełną podeszwą i nijak do patosu go nie odniesiesz. Mogę się założyć, że określenia najlepiej pasującego do wyśmiewanej przez Ciebie sytuacji czyli "aware", nigdy nawet nie słyszałeś.

Owszem, we wszystkim przesada jest niedobra, ale ocena czyichś odczuć i ekspresji, to niedopuszczalne naruszenie sfery osobistej.

To może teraz zaśpiewajmy : " Nie rzucim ziemi.......skąd nasz ród."
 
Wzywam zarząd do ogłoszenia o ile wie i może powiedzieć o czym traktują korzystne poprawki dla funkcjonariuszy do ustawy emerytalnej o których mówił minister Paweł Cybulski na KFP.
nie jestem za zarzadu ale chyba jedynie wczesniejsze wejscie ustawy w zycie. Chcialbym, zeby mnie jakos przyjemnie zaskoczyli. Naiwniak ze mnie.
 
może służba liczona od '89 r. :eek:


biorąc pod uwagę dotychczasowe obietnice

i ich realizm

słowność wypowiadających je

bez kozery zgadnę:

"i po złotym zegarku"

historia uczy nas, że jak mówią, że coś zabiorą - to zabiorą

jak mówią że dadzą - to mówią
 
nie jestem za zarzadu ale chyba jedynie wczesniejsze wejscie ustawy w zycie. Chcialbym, zeby mnie jakos przyjemnie zaskoczyli. Naiwniak ze mnie.
a ja sądzę, że dla naszego dobra dadzą nam możliwość dopracować lub dosłużyć do 65 roku życia. A co byście na emce robili, nudy. Dobra zmiana da nam szansę, da zajęcie i uposażenie da na równi z mundurową emeryturką. Oni wiedzą, że kochamy swój kraj i sumienie nam nie pozwoli brać pieniądze za darmo, za siedzenie w domu. Więc dostaniemy swoje 46 % emki ale w służbie. Zawsze to zostanie im w kieszeni parę zeta dla jakiegoś Miśka. Jakie wybory takie prawo i sprawiedliwość. Zawsze możemy (w starym piecu czasami ogień jeszcze buzuje) naskrobać coś na boku i dorobić sobie jakieś 500+
 
Nie wiem jakie pozytywne poprawki dla środowiska ma na myśli MF.
W informacji na stronie głównej przedstawiłem jedynie streszczenie słów Ministra z posiedzenia Komisji. O ile dobrze pamiętam Minister P.Cybulski użył nawet sformułowania "ZDECYDOWANIE NA KORZYŚĆ FUNKCJONARIUSZY" - piszę z pamięci, więc niech każdy zainteresowany sobie sprawdzi.
Co to oznacza, nie wiem. Chciałbym również być mile zaskoczony.
Komitet zgłosił na Podkomisji swoje uwagi w tym zakresie. Stale i od początku poszukujemy kompromisu w MF i w Sejmie, co zostało także przedstawione Panu Ministrowi M.Banasiowi po posiedzeniu Podkomisji.
Zobaczymy
 
Ostatnia edycja:
Podobno chodzi o wejście emek w styczniu nie w lipcu 2018 r. i to raczej wszystko...

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Nie wiem jakie pozytywne poprawki dla środowiska ma na myśli MF.
W informacji na stronie głównej przedstawiłem jedynie streszczenie słów Ministra z posiedzenia Komisji. O ile dobrze pamiętam Minister P.Cybulski użył nawet sformułowania "ZDECYDOWANIE NA KORZYŚĆ FUNKCJONARIUSZY" - piszę z pamięci, więc niech każdy zainteresowany sobie sprawdzi.
Co to oznacza, nie wiem. Chciałbym również być mile zaskoczony.
Komitet zgłosił na Podkomisji swoje uwagi w tym zakresie. Stale i od początku poszukujemy kompromisu w MF i w Sejmie, co zostało także przedstawione Panu Ministrowi M.Banasiowi po posiedzeniu Podkomisji.
Zobaczymy

Czyżby był zamiar wykreślenia z projektu "5 latek"?
 
Back
Do góry