• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Moi drodzy, ale kogo to obchodzi? Mają być dźwigi, szyby,kominy... . Tak żeby było widać. Grafen.... No taaaak, ale te szyby, te kominy!!! Parafrazując ucho Prezesa. I tak jest z nami. Karabiny, maski, kamizelki! jakie tam analizy, komputery! Kajdanki i na glebę! Tak się zwalcza przestępczość! ��
zgodzę się z Tobą, że zwalczanie to nie tylko glaba ale dziwnie czuję w Twoim poście sarkazm. Mam nadzieję, że się mylę. Nas mobilnych, kiedyś operacyjnych spotkało to "szczęście" ale nie jesteśmy tłukami co tylko glebować potrafią.
 
To jeszcze dla mało inteligentnych może być za mało, dlatego w następnym ustępie (drugim) ustawy o SC dopisano dla pełnego wyjaśnienia, że;
cyt. "2. Zadania określone w ust. 1 wykonuje się, podejmując odpowiednio czynności kontrolne, czynności audytowe, prowadząc postępowania przygotowawcze zgodnie z przepisami ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks postępowania karnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 1749), zwanej dalej „Kodeksem postępowania karnego”, Kodeksu karnego skarbowego lub ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 1713), zwanej dalej „Kodeksem postępowania w sprawach o wykroczenia”, lub prowadząc postępowania celne, podatkowe lub administracyjne." k. cyt. Powyższe określa wyraźnie i bez niedomówień w jaki sposób funki realizują zadania policyjne. Prowadzenie postępowań ( w tym podatkowych - czyt. akcyzowych) jest pełną realizacją zadań policyjnych. Tylko idiota może interpretować "ściganie" jako bieganie za bandytami. Proces ścigania w nowoczesnych służbach odbywa się na wielu płaszczyznach, w tym poprzez analizy działań przestępczych, które to analizy prowadzi się zza biurka przy kompach i danych zawartych w dokumentach i informacjach z nośników. Aresztowanie przestępcy, czy przedstawienie mu konkretnych zarzutów lub wydanie decyzji podatkowej, to jedynie finał pracy wielu zespołów funków na wszystkich płaszczyznach, które wymagały oceny, analiz i wniosków końcowych. To jest prawidłowa interpretacja naszych zadań i pelnego brzmienia całego przepisu. To powinniśmy nagłaśniać i wymagać respektowania ustawy, która nas obowiązywała, dla poszanowania dotychczasowej służby wszystkich funków.

Wszystko prawda. Nawet minister Skiba powiedział na poprzedniej podkomisji podobne słowa do Twoich. Przewodnicząca daje wyrazy sympatii i zrozumienia. Jeden z posłów (wydaje mi się, że z większości parlamentarnej) stwierdził, że tych kryteriów nie spełniłby James Bond, bo robił sobie w służbie przerwy na przyjemności z kobietami. Ale co z tego, jak ręce nie chodzą do góry w zgodzie z głową. Stanowisko MF w tej sprawie jest od jakiegoś czasu stanowiskiem rządu. A kto podniesie rękę na władzę...
 
Chyba juz najwyzszy czas wystąpic do Kadr o zaswiadczenia dotyczące wykonywanych zadań. Panie Sławku, czy przewidywane jest opracowanie jakiegos pisma dla wszystkich, czy tez kazdy ma to robic we wlasnym zakresie?

Sławek proszę napisz nam czy mamy występować do kadr o określenie dla poszczególnych funkcjonariuszy kto łapie się na emki mundurowe a komu coś brakuje osobiście czy będzie występował o to związek, lub czy zostanie przygotowane jakieś pismo z którym każdy indywidualnie będzie domagał się wyjaśnienia od kadr. Trudność polega na tym że w tym obecnym bałaganie nawet nie wiadomo do kogo kierować te wnioski. A sprawa chyba jest bardzo pilna!!!!
 
A ja zapraszam na Wschód. Tych którzy uniknięli Alokacji. Tych zapraszam szczególnie. A Rzepin tym bardziej. Nas Wysłaliście więc teraz pora na Rzepin. Pamiętamy. Nas Alokersów wysłaliście w Kosmos i nawet Wy ówcześnie tzw związkowcy.Wstyd Panie Jacku. A przecież służyliśmy razem i bywało że w tych samych zmianach. Na Świecku. Pan i Pana Koledzy NAS wywaliście na Wschód. A gdzie tzw porozumienia? Jeden Andrzej Gajda zachował się honorowo.I Pan Panie Jacku wie co On wówczas Panu zrobił.Jedyny Związkowiec z TWARZĄ I HONOREM. Kto wie co wówczas Andrzej Gajda zrobił to zrozumie. A Wy? WSTYD WSTYD WSTYD !!!!!!!! Widziałem to. Związkowcy a zwłaszcza działacze związkowi z Rzepinia wykluczeni z alokacji i ze wszelkich kryteriów np kryteria były takie że małżeństwa ale wystarczyło aby być w komisji i być związkowcem wówczas te kryteria nagle przedstawały obowiązywać. A przypominam że to było porozumienie ówczesnego DIC że związkami zawodowymi. ..a co nie było tak ? I żeby nie było że czepiam się pojedynczych OSÓB-RZEPINIE JAK WAM NIE WSTYD. Pseudo związki. A teraz Basia jest w MF-ie i pluje na CELNIKÓW!!!!Brak sĺòw My ALOKERSI PAMIĘTAMY.
 
Ostatnia edycja:
Świętej Pamięci Porządni i Uczciwi Dowódcy i robole przywracają się w grobach. Na przykład Stasiu że o Panu F. nie wspomnę.czy Małgorzata Tajchert. To wasza robota.
 
Ostatnia edycja:
Więc Panie Jacku Staniszewski nie reprezentuj mnie. Już nie po raz pierwszy jako Związkowiec przyniosłeś mi wstyd.gdzieś się schowaj. Już w roku 2008 bez mojej zgody podpisałeś tzw porozumienie z Panem Michałem Bonim. Czy ktoś Ciebie o to prosił? Taki chory nie proszony przez Celników a jak się zaofiarowałeś i poświęciłeś. No poza Panem Ministrem. Teraz się nie wychylaj. Stanowisko w MF'ie już zajęte. Jest Basia.
 
Ostatnia edycja:
ten gość to zwykły szmaciarz. jak jeszcze paru cwaniaczków męskich nie tylko z dyrektorskich związków. gotowych podpisać cyrograf z samym luckiem, a co dopiero jakieś listy albo inne piardy. dla osobistych korzyści wyłącznie.

to przede wszystkim dzięki nim mamy to co mamy. dlaczego nikt ich nie kopie w dupy na sam widok, tego nie mogę zrozumieć.
 
ten gość to zwykły szmaciarz. jak jeszcze paru cwaniaczków męskich nie tylko z dyrektorskich związków. gotowych podpisać cyrograf z samym luckiem, a co dopiero jakieś listy albo inne piardy. dla osobistych korzyści wyłącznie.

to przede wszystkim dzięki nim mamy to co mamy. dlaczego nikt ich nie kopie w dupy na sam widok, tego nie mogę zrozumieć.
czego nie możesz zrozumieć ?! Inteligentny z Ciebie gość.......Widzisz to jest tak, że MY jesteśmy nikim i nigdy nie mogliśmy decydować o sobie. To Nami pomiatano i pomiatają. dzisiaj tu a jutro tam......bo jest taka potrzeba. Moszczą du.....y na chwilę a potem znikają jak kamfora po czym znowu odnajdują się w nowej rzeczywistości i okazuje się, że jeden z drugim są Twoimi kierownikami, naczelnikami a Ty czy ja wciąż w nieokreślonym miejscu. Zapewne już za moment dostaniemy "propozycje" i wiesz co ? Niech to nastąpi jak najszybciej bo mam już dosyć tego calego pier......bałaganu, krzyków, straszenia, że coś tam........, że jak pójdę na zwolnienie to.......A trzy im w cztery! też 'umoczyłem" 26 lat bezpowrotnie..........Co mam napisać, że mi żal? To nawet nie jest żal to gorycz. Tak zapewne ma większość z NAS ale to nie jest dla mnie pocieszające. Porażka.
 
Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie pereł swoich przed wieprze, by ich snadź nie podeptały nogami swymi i obróciwszy się, nie rozszarpały was. (Ew. Mateusza 7:6, Biblia Warszawska)

Więc Panie Jacku Staniszewski nie reprezentuj mnie. Już nie po raz pierwszy jako Związkowiec przyniosłeś mi wstyd.gdzieś się schowaj. Już w roku 2008 bez mojej zgody podpisałeś tzw porozumienie z Panem Michałem Bonim. Czy ktoś Ciebie o to prosił? Taki chory nie proszony przez Celników a jak się zaofiarowałeś i poświęciłeś. No poza Panem Ministrem. Teraz się nie wychylaj. Stanowisko w MF'ie już zajęte. Jest Basia.
 
Kolego tele echo jak sam wiesz często toczymy że sobą boje i walki. Tak bywa. Ale tym razem zgadzam się z Tobą. Dziękuję za Twój wpis i kłóćmy się dalej albo się nie kłóćmy czego Nam życzę :) a to co o nim napisałeś to sama prawda. Już przy alokacji sprzedał się za garść srebrników. Mało kto wie dlaczego A.Gajda wycofał się z ówczesnych związków i co zrobił i uczynił Jackowi. Gajda miał i ma HONOR. Rzecz bezcenna. Panie Gajda ja alokers Szanuję Pana. A za to co Pan zrobił innemu tzw działaczowi SZACUN.
 
Ostatnia edycja:
ten gość to zwykły szmaciarz. jak jeszcze paru cwaniaczków męskich nie tylko z dyrektorskich związków. gotowych podpisać cyrograf z samym luckiem, a co dopiero jakieś listy albo inne piardy. dla osobistych korzyści wyłącznie.

to przede wszystkim dzięki nim mamy to co mamy. dlaczego nikt ich nie kopie w dupy na sam widok, tego nie mogę zrozumieć.

czego nie możesz zrozumieć ?! Inteligentny z Ciebie gość.......Widzisz to jest tak, że MY jesteśmy nikim i nigdy nie mogliśmy decydować o sobie. To Nami pomiatano i pomiatają. dzisiaj tu a jutro tam......bo jest taka potrzeba. Moszczą du.....y na chwilę a potem znikają jak kamfora po czym znowu odnajdują się w nowej rzeczywistości i okazuje się, że jeden z drugim są Twoimi kierownikami, naczelnikami a Ty czy ja wciąż w nieokreślonym miejscu. Zapewne już za moment dostaniemy "propozycje" i wiesz co ? Niech to nastąpi jak najszybciej bo mam już dosyć tego calego pier......bałaganu, krzyków, straszenia, że coś tam........, że jak pójdę na zwolnienie to.......A trzy im w cztery! też 'umoczyłem" 26 lat bezpowrotnie..........Co mam napisać, że mi żal? To nawet nie jest żal to gorycz. Tak zapewne ma większość z NAS ale to nie jest dla mnie pocieszające. Porażka.

Damy radę Kolego. I nie protestami ale sądami. Naprawdę. I wbrew temu co piszą inni koledzy to SSC (tak to nie pomyłka Szef Służby Celnej) nam sprzyja. A teraz czekam na krytykę od forumowiczów :) bo Służba Celna żyje czy to się komuś podoba czy nie. Żyjemy !!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Damy radę Kolego. I nie protestami ale sądami. Naprawdę. I wbrew temu co piszą inni SSC (tak to nie pomyłka Szef Służby Celnej) nam sprzyja. A teraz czekam na krytykę od forumowiczów :) bo Służba Celna żyje czy to się komuś podoba czy nie. Żyjemy !!!!!!

Tak. Żyjemy.........Nie wiem kto Nam sprzyja tu będę oszczędny w słowach.
 
ten gość to zwykły szmaciarz. jak jeszcze paru cwaniaczków męskich nie tylko z dyrektorskich związków. gotowych podpisać cyrograf z samym luckiem, a co dopiero jakieś listy albo inne piardy. dla osobistych korzyści wyłącznie.

to przede wszystkim dzięki nim mamy to co mamy. dlaczego nikt ich nie kopie w dupy na sam widok, tego nie mogę zrozumieć.

Tak. Żyjemy.........Nie wiem kto Nam sprzyja tu będę oszczędny w słowach.
Sprzyjamy sami sobie. A to już jest bardzo dużo.
 
1. Emerytur dla NAS żadnych nie będzie !!! Oczywiście NieRząd uchwali emerytury , ale tylko w takim formacie aby jak najpóźniej generowały zobowiązania czyli od daty uchwalenia za 25 lat !!! To już FAKT tak zdecydowało biuro polityczne i tego się nie zmieni - NIE za tej kadencji !!!!!!!!
 
ten gość to zwykły szmaciarz. jak jeszcze paru cwaniaczków męskich nie tylko z dyrektorskich związków. gotowych podpisać cyrograf z samym luckiem, a co dopiero jakieś listy albo inne piardy. dla osobistych korzyści wyłącznie.

to przede wszystkim dzięki nim mamy to co mamy. dlaczego nikt ich nie kopie w dupy na sam widok, tego nie mogę zrozumieć.

Tak. Żyjemy.........Nie wiem kto Nam sprzyja tu będę oszczędny w słowach.

Jednak Sądy. A Pan Minister Banaś tak naprawdę nie jest Naszym wrogiem ..wrogów mamy gdzie indziej. I pamiętajmy że Pan Minister Banaś też tkwi w pewnej rzeczywistości i dopiero uczy się być Ministrem. Zobaczymy jak będzie. Traktuję mój wpis jako głos rozsądku. Na manifestacji w maju byłem. Pan Minister do Nas wyszedł. I został wygwizdany. Bardzo to mi się nie spodobało. Piszę co myślę. Czekam na hejt.
 
Ostatnia edycja:
Masz rację . jesteśmy solidarni między sobą czyli SWOIMI tylko powiedz mi co zrobić ? Wchodzę w każdy pomysł, koncepcję. Nie mam już nic do stracenia.
 
ten gość to zwykły szmaciarz. jak jeszcze paru cwaniaczków męskich nie tylko z dyrektorskich związków. gotowych podpisać cyrograf z samym luckiem, a co dopiero jakieś listy albo inne piardy. dla osobistych korzyści wyłącznie.

to przede wszystkim dzięki nim mamy to co mamy. dlaczego nikt ich nie kopie w dupy na sam widok, tego nie mogę zrozumieć.

Masz rację . jesteśmy solidarni między sobą czyli SWOIMI tylko powiedz mi co zrobić ? Wchodzę w każdy pomysł, koncepcję. Nie mam już nic do stracenia.

Czekać. Po prostu czekać. Teraz w końcu obudzili się skarbowcy.swego czasu otumanieni i oszukani stopniami oficerskimi. Panowie na korpus podoficerów trzeba długo służyć a o aspirantach nie wspomnę. A gdzie jeszcze do Ofocera.Oszukali Was !!!!! A wspieraliście tego b....a KAS wtedy gdy CELNICY protestowali. Aż niepojęte że w to uwierzyliście...Dzieci we mgle. Co nie umniejsza mojego Szacunku dla Nich że pojawiają się i piszą na naszym forum Panie i Panowie Szacunek. A SŁUŻBA CELNA była jest i będzie!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Czekać. Po prostu czekać. Teraz w końcu obudzili się skarbowcy.swego czasu otumanieni i oszukani stopniami oficerskimi. Panowie na korpus podoficerów trzeba długo służyć a o aspirantach nie wspomnę. A gdzie jeszcze do Ofocera.Oszukali Was !!!!! A wspieraliście tego b....a KAS wtedy gdy CELNICY protestowali. Aż niepojęte że w to uwierzyliście...Dzieci we mgle. Co nie umniejsza mojego Szacunku dla Nich że pojawiają się i piszą na naszym forum Panie i Panowie Szacunek. A SŁUŻBA CELNA była jest i będzie!!!!!!
Niewątpliwie masz rację. problem polega na tym do kiedy mamy czekać ? Z czym zwlekać.....?
 
ten gość to zwykły szmaciarz. jak jeszcze paru cwaniaczków męskich nie tylko z dyrektorskich związków. gotowych podpisać cyrograf z samym luckiem, a co dopiero jakieś listy albo inne piardy. dla osobistych korzyści wyłącznie.

to przede wszystkim dzięki nim mamy to co mamy. dlaczego nikt ich nie kopie w dupy na sam widok, tego nie mogę zrozumieć.

Niewątpliwie masz rację. problem polega na tym do kiedy mamy czekać ? Z czym zwlekać.....?

Oddział Celny w którym pełnię Służbę był 2 tygodnie bez dosłownie NIKOGO. 2 tygodnie. Walczyliśmy. ALE skarbówka do protestu się nie przyłączyła. Oficerowie haha. To byłby wstyd i obciach dla Służby Celnej gdyby z was zrobili oficerów. Bogu dzięki że ktoś to szaleństwo ogarnął i powstrzymał Temu Komuś osobiście DZIĘKUJĘ.. Po raz kolejny napiszę Służba Celna była jest i będzie !!!!! Mamy swoje reguły zasady dyscyplinę i nie plujemy na dowódców.Skarbówka nie ma o tym pojęcia. Ale dla Interlokutorów z UKS-PANIE I PANOWIE Witamy i zapraszamy :)
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry