• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

A ja otrzymałem pismo, że emka dopiero po osiągnięciu wieku 67 i tyle. Żadnych kwot. Chyba wspominacie ich pisma z prognozowanymi emkami, gdy przyjdzie czas, ale zważcie, ze z każdym rokiem ta prognoza jest coraz niższa. Nie dzielcie więc skóry na niedźwiedziu, bo gdy przyjdzie czas każdego z nas, może już nie będzie nic do zaoferowania emerytom przez ZUS albo... ZUS-u nie będzie.
 
A ja otrzymałem pismo, że emka dopiero po osiągnięciu wieku 67 i tyle. Żadnych kwot. Chyba wspominacie ich pisma z prognozowanymi emkami, gdy przyjdzie czas, ale zważcie, ze z każdym rokiem ta prognoza jest coraz niższa. Nie dzielcie więc skóry na niedźwiedziu, bo gdy przyjdzie czas każdego z nas, może już nie będzie nic do zaoferowania emerytom przez ZUS albo... ZUS-u nie będzie.


mowa jest o pismach z zus, z uzbieranym kapitałem, i prognozowaną emką w wieku 65 lat, zwykłą

nie o zer

to, że tobie maleje prognoza wynika z tego, że prognozowane są wpływy na dotychczasowym poziomie

jeśli wcześniej zarabiałeś lepiej a teraz gorzej, to prognozy będą spadać

jeśli zarabiasz coraz lepiej, bo wcześniej robiłeś np. za najniższą krajową, to prognozy rosną

wczytaj się na spokojnie w to pismo, tam jest wszystko krok po kroku wytłumaczone
 
Ostatnia edycja:
Ale trzeba tez brać pod uwagę skracanie lub wydłużanie wieku emerytalnego i o ile się nie mylę wydłużenia w zeszłym roku o 18% przewidywanego okresu pobierania świadczenia emerytalnego (teoretyczne wydłużenie średniej długości życia, prosty zabieg by zajumać już teraz 20% emki ).
 
To może pan Marian Banaś powie za co będą żyli funkcjonariusze Służby Celnej którzy zostaną wyrzuceni ze służby nie z ich winy tylko z czyjegoś widzimisię w dniu 31.08.2017r. a emerytury będą przyznane dopiero w dniu 01.07.2018 r. Za co mają żyć ci ludzie przy tak bezdusznej dacie wprowadzenia nas do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego? Ilu z tych ludzie nie doczeka daty 01.07.2018r. Czy pan Marian Banaś ma jakieś sumienie, czy widzi krzywdę jaką robi innym ludziom, czy my jesteśmy dla pana Mariana tylko zwykłym ludzkim śmieciem?
 
bo z zus dostałem info, że kapitał, który zebrałem wskazuje, że na emce dostanę 2.800 pln
To bardzo dużo. Mnie, a mam staż 27 lat wyliczyli, że jak osiągnę wiek emerytalny otrzymam 1780 złotych (oczywiście jest to kwota brutto).:mad:

Część kapitału uzbierałem przed sc a potem w sc gdy z nagród w operacyjnym były już odprowadzane składki. Wiecie jakie kiedyś były kominy nagrodowe od ujawnień, pisałem swego czasu o wysokości jednej z moich nagród ale wiem np. że koledzy z Cieszyna za ujawnienie narkotyków, kilkunastu kilogramów o ile dobrze pamiętam dostali po 80 tysia. Inny mój kolega za jedną nagrodę z ujawnienia waluty w salonie kupił opla kadeta. To se ne wrati ale były kiedyś czasy, że nie chcieliśmy wychodzić z roboty bo każde ujawnienie było związane z nagrodą.
 
Ostatnia edycja:
Część kapitału uzbierałem przed sc a potem w sc gdy z nagród w operacyjnym były już odprowadzane składki. Wiecie jakie kiedyś były kominy nagrodowe od ujawnień, pisałem swego czasu o wysokości jednej z moich nagród ale wiem np. że koledzy z Cieszyna za ujawnienie narkotyków, kilkunastu kilogramów o ile dobrze pamiętam dostali po 80 tysia. Inny mój kolega za jedną nagrodę z ujawnienia waluty w salonie kupił opla kadeta. To se ne wrati ale były kiedyś czasy, że nie chcieliśmy wychodzić z roboty bo każde ujawnienie było związane z nagrodą.


kubuś - nie musisz się nikomu tłumaczyć

kiedyś nagrody, i to poważne były za ujawnienia

teraz za ... szkoda gadać, napijmy się :)

może jeszcze kiedyś ktoś wpadnie na powrót do nagradzania, zamiast ustalania z sufitu

ehh... szkoda gadać, napijmy się :)
 
uwazam, ze podkomisja ujawnila dokladnie gdzie i jak gleboko ma nas nasz minister. Slychac glosy o podjeciu akcji protestacyjnej. Nie widze wiekszych szans. Mozemy sie dolaczyc do skarbowcow i jesli ich bedzie duzo, w co watpie, moze cos z tego wyjdzie. Uwazam, ze lepszym rozwiazaniem jest teraz pojscie do sądu w sprawie emek. Pewne osoby nie chca przyjac propozycji do cywila, nie maja wiec nic do stracenia. Moze warto odszukac kogos takiego i sfinansowac mu pozew o przyznanie emki mundurowej. Zobaczymy co zrobi sąd. Tu widze szanse.
 
Jaki sąd jakie emki nie ma ustawy i nie ma zaopatrzeniowego systemu emerytalnego , stoimy od początku na przegranej pozycji , ale życzę szczęścia.pozdrawiam.
 
Witam. Przepraszam za milczenie, ale dopiero w nocy wróciłem z Wwy. Podziałaliśmy trochę w Sejmie i w MF, dlatego nie było czasu na odzywanie się. Było przede wszystkim spotkanie z Ministrem i mam dobrą wiadomość odnośnie daty wejścia w życie ustawy. Projekt Komunikatu wysłałem do konsultacji w ZG i jutro będę mógł go opublikować. Proszę o cierpliwość do jutra.
 
Cóż z przesunięcia terminu jeśli cała reszta a zwłaszcza naliczanie emerytury jest przegrane. Kto pójdzie na emkę za tysiąc z małym okładem i będzie czekał na resztę z ZUS u zakładając że wcześniej nie opuści tego świata. No nic czekamy na komunikat.
 
Witam. Przepraszam za milczenie, ale dopiero w nocy wróciłem z Wwy. Podziałaliśmy trochę w Sejmie i w MF, dlatego nie było czasu na odzywanie się. Było przede wszystkim spotkanie z Ministrem i mam dobrą wiadomość odnośnie daty wejścia w życie ustawy. Projekt Komunikatu wysłałem do konsultacji w ZG i jutro będę mógł go opublikować. Proszę o cierpliwość do jutra.
to cudowna wiadomosc, mamy kolejna obietnice ministra!
 
Cóż z przesunięcia terminu jeśli cała reszta a zwłaszcza naliczanie emerytury jest przegrane. Kto pójdzie na emkę za tysiąc z małym okładem i będzie czekał na resztę z ZUS u zakładając że wcześniej nie opuści tego świata. No nic czekamy na komunikat.
W tym zakresie zgłaszamy poprawki, ale tutaj na razie nie mam pozytywnych informacji zwrotnych.:mad: Nie odpuścimy tego do samego końca.
 
Back
Do góry