• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

super ze dostałeś nagrodę ,teraz to nie wiem do kogo się udasz jak coś osiągniesz? powoli się to rozpada na krzyształki
Izka. Opisana sytuacja dotyczyła czasów wejścia do unii teraz to bajzel jest pierwsza klasa, na miarę umiejętności tych panów od szukania układów, rozwalenia wojska, szkolnictwa, ścinania lasów w ramach ochrony środowiska i "naprawy" finansów. Ciekawe co jutro spier...lą.
 
kubuś pałkać mi się chce 30 lat poświęciłam w tej instytucji na 25 lat na pasie i z inspektora zostałam specjalistą bo nie nie lizałam a co to dodajcie wszyscy()
 
kubuś pałkać mi się chce 30 lat poświęciłam w tej instytucji na 25 lat na pasie i z inspektora zostałam specjalistą bo nie nie lizałam a co to dodajcie wszyscy()
szkoda mi Cię Izka ale wielu z nas doznało tego "szczęścia" i jeszcze alokacji. Ja akurat tym razem mam szczęście. Mi też pierwotnie zaproponowali us ale ias jak zobaczyła, że ćwierć wieku w operetce plus jeszcze lata z granicy a dołożyłem jeszcze, że to dyskryminacja z uwagi na wiek, zostawiła mnie w mobilnych. Wiem, że nie mogę już tyle co młodsi koledzy, już tyle nie podniosę, już zapieczona śruba jest dla mnie barierą nie do pokonania, nie dam rady stać 12 godzin, bolą mnie plecy, nogi i barki ale mogę robić inne rzeczy a często jak pogadam z kierowcą to sam wyjmie co schował albo wytypuję kogoś kto mi "śmierdzi" a młodsi już to znajdą.
 
Nasz czas był 20-25 lat temu jak zima i upał na granicy i dawaliśmy rade bez tego ujstrojstrojstrwa
 
kiedyś byłeś na służbie i podejmowałeś decyzje bo auta jechały i nie pytałeś kierownika wszystko na siebie bo szybko musi być teraz też tak jest nic się nie zmieniło:eek:
 
teraz zostaliśmy zwolnieni z tego obowiązku. w myśl hasła, że pierwszy milion trzeba ukraść. okraszonego skwarkiem wyborczym w postaci +500.

podniecają się pakietem paliwowym i wzrostami ściągalności z tego tytułu. ale już niedługo.

kiedyś byłeś na służbie i podejmowałeś decyzje bo auta jechały i nie pytałeś kierownika wszystko na siebie bo szybko musi być teraz też tak jest nic się nie zmieniło:eek:
 
Czy ktoś z Was ma taką wiedzę,czy będzie transmisja z obrad podkomisji druk nr 30 , proszę o info , pozdrawiam.
 
„11) W art. 40 po ust. 8a dodaje się ust. 8b w brzmieniu:
„8b. Środki zgromadzone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na indywidualnych kontach i subkontach należące do poszczególnych funkcjonariuszy Służby Celnej lub funkcjonariuszy Służby Celno – Skarbowej pozostają na tych kontach do momentu przejścia tych funkcjonariuszy na emeryturę. W przypadku, gdy funkcjonariusz przechodzi na emeryturę w trybie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin środki zgromadzone na indywidualnych kontach i subkontach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za okresy służby, za które ustalone zostało prawo do zaopatrzenia emerytalnego, są umarzane.”.


Zgodnie z tą poprawką rozumie, że emerytura policyjna będzie naliczana od wszystkich składników z jakich w dniu dzisiejszym jest potrącana funkcjonariuszom Służby Celnej składka na ZUS, ponieważ jest ona w całości umarzana a nie dokładana do emerytury zusowskiej którą jako drugą dostaniemy po osiągnięciu wieku 65 lat mężczyźni i 60 lat kobiety a na którą pracowaliśmy do 15 września 1999r.
Rozumie, że dodatek graniczny, dodatek za wyżywienie, dodatek mieszkaniowy, rozłąka, dodatek nocny oraz wszystkie inne premie, nagrody itd. od których była potrącana składka zusowska będzie wliczany do podstawy obliczenia emki mundurowej. Jest to dla mnie logiczne i jest to konsekwencja wyżej cytowanej poprawki.
 
Te obrady to jakaś kpina. Strona rządowa nie przyjmuje żadnych argumentów. Nikt ich nie przekona, ze białe jest białe a czarne jest czarne.
Nie chcą ustąpić nawet o włos.
 
Te obrady to jakaś kpina. Strona rządowa nie przyjmuje żadnych argumentów. Nikt ich nie przekona, ze białe jest białe a czarne jest czarne.
Nie chcą ustąpić nawet o włos.


Sic vólo, sic iúbeo, sit pro ratióne volúntas
Ja tak chcę, ja tak każę, niech moja wola starczy za powód. (Juwenalis, Satyry 6, 223)
 
Sic vólo, sic iúbeo, sit pro ratióne volúntas
Ja tak chcę, ja tak każę, niech moja wola starczy za powód. (Juwenalis, Satyry 6, 223)

Ale to jest skur^%#o strony rządowej w czystej postaci. Tak ma być i uj!!! W tej formie przegłosują wszystko co banaś ze świtą wymyślili. Już dawno przestałem oglądać szkoda nerwów.
 
Back
Do góry