• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Tak bez emocji bo to już nie ma sensu,większość funkcjonariuszy na wschodniej granicy to młodzi ,o ucywilnionych wygaszonych nikt tu nie mówi dla nich jest to inna galaktyka,zostali znacznie doposażeni finansowo przez obecny rząd,zaliczaniem okresów słuzby są mało zainteresowani bo większość została przyjęta po 99 roku,zniesienie 55 proponowane przez MB jest dla nich swiętym gralem.W/s emerytur nikt tu o niczym nie mówi tylko o 55,i wszyscy tu gorąco to zniesienie popierają.
Tak sprawy tu wyglądają, to co wszyscy jesteśmy misiewiczami tu i idiotami że jesteśmy za propozycjami rządowymi w/s zniesienia 55? a co a Sławek S nie jest?
Zauważyłem że jak słyszycie MB rząd to dostajecie białej gorączki.
 
Ostatnia edycja:
o oczywistościach to wszyscy wiemy, ale czy ze względu na to co napisałeś mamy prawo zawęzić nasze oczekiwania pod dyktat "fałszywego guru".
właśnie dlatego, że dzisiaj po raz kolejny dobijamy się o swoje powoływanie się na "sprawcę" tego ograniczenia praw wszystkich funkcjonariuszy jest poniżej krytyki.
ten "ktoś z mf-u" nam żadnej łaski nie robi, to wynik mądrości ludzi ze środowiska / konkretnie kolegi A.Halickiego :)/ że dzisiaj Parlament RP działa na rzecz równych praw dla wszystkich fc.
tego nie wolno nam zmarnować nawet jeśli by miało ucierpieć twoje ego.
zaangażowanie nie zwalnia od myślenia w szerszej perspektywie i tego ci kolego życzę na przyszłość.
rozumiem, że na postawione pytania odpowiedzi nie będzie więc raczej bez odbioru.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Tak bez emocji bo to już nie ma sensu,większość funkcjonariuszy na wschodniej granicy to młodzi ,o ucywilnionych wygaszonych nikt tu nie mówi dla nich jest to inna galaktyka,zostali znacznie doposażeni finansowo przez obecny rząd,zaliczaniem okresów słuzby są mało zainteresowani bo większość została przyjęta po 99 roku,zniesienie 55 proponowane przez MB jest dla nich swiętym gralem.W/s emerytur nikt tu o niczym nie mówi tylko o 55,i wszyscy tu gorąco to zniesienie popierają.
Tak sprawy tu wyglądają, to co wszyscy jesteśmy misiewiczami tu i idiotami że jesteśmy za propozycjami rządowymi w/s zniesienia 55? a co a Sławek S nie jest?
Zauważyłem że jak słyszycie MB rząd to dostajecie białej gorączki.


55 to nie wszystko

Ale taki wpis dyskredytuje cię i w mojej opinii odbiera ci prawo udziału w dyskusji na forum

Jeśli nadal nie wiesz czemu to przeczytaj swój wpis i zastanów się chwilę czym jest dyskusja


quote_icon.png
Napisał digital411

Nie wkladaj ryja w nie swoje sprawy tacy jak ty ucywilnieni zgaszeni nikogo tu nie interesują.


quote_icon.png
Napisał digital411

Nie wkladaj ryja w nie swoje sprawy tacy jak ty ucywilnieni zgaszeni nikogo tu nie interesują.
 
To, że ty obroniłeś mundur i wypinasz się na swoich kolegów, ucywilnionych i wyrzuconych, świadczy wyłącznie o twoim egoiżmie

Z takimi buszmenami ja osobiście nie chcę mieć nic wspólnego

Też byś chcał żeby inni patrzyli jak ktoś gwałci twoją żonę i nikt jej nie pomógł bo to przecież nie ich żona?

Schowaj się z powrotem do tej swojej norki z której wypełzłeś i kiś się w swoim zadowoleniu że masz mundur

Wstyd mi nosić mundur z takim jak ty

Wróć...

Tobie powinno być wstyd


quote_icon.png
Napisał digital411

Nie wkladaj ryja w nie swoje sprawy tacy jak ty ucywilnieni zgaszeni nikogo tu nie interesują.
 
digital411, nawet nie mam ochoty z Tobą polemizować, ani z tymi młodymi o których wspominasz, ale naucz się czytać przepisy ... ze zrozumieniem!!! I zacznij od tego artykułu i tej Ustawy:
Ustawa z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej.
Art. 94.
1. W wypadku gdy przepisy prawa uzależniają stopień lub stanowisko służbowe, a także prawo do świadczenia lub jego wymiar od okresu pełnienia służby, pracownicy, którzy stali się funkcjonariuszami celnymi, zachowują ciągłość służby, z zaliczeniem dotychczasowego okresu pracy.
2. Dotychczasowe okresy zatrudnienia w administracji celnej traktowane są jako pełnienie służby w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy.
3. Uprawnienia przewidziane niniejszą ustawą funkcjonariusze celni nabywają z chwilą mianowania na stanowisko funkcjonariusza celnego w Służbie Celnej.

Pamiętaj też, (I Ci Twoi wspomniani młodzi i funk. wzp-cu) i że jak nie będę teraz egzekwowane poprzednio wprowadzone przepisy, tak w przyszłości mogą być pomijane ustalane obecnie :mad:
 
Czy poprawka obejmie wygaszonych i zwolnionych? Na dzień wygaszenia nie spełniali warunku 55. Teraz także jeszcze nie spełniają.
 
A co do NASZYCH ucywilnionych i wyrzuconych ze Służby Kolegów i Koleżanek, nawet nie będę zaczynał tematu, bo takiego SKUR ...A, nie było do tej pory w żadnej cywilizowanej Formacji Mundurowej, w żadnym Demokratycznym Kraju :mad: I szczerze w to wierzę, sam będę robił wszystko oraz wspierał każdą inicjatywę i działania, aby ta sytuacja znalazła wreszcie SPRAWIEDLIWY Finał!!! A Ty się ciesz, że masz ten mundur na który (chociaż nie wiem czy na niego zasługujesz), niektórzy teraz mogą tylko popatrzeć jako ... "pamiątkę" w szafie :(
 
Tak bez emocji bo to już nie ma sensu,większość funkcjonariuszy na wschodniej granicy to młodzi ,o ucywilnionych wygaszonych nikt tu nie mówi dla nich jest to inna galaktyka,zostali znacznie doposażeni finansowo przez obecny rząd,zaliczaniem okresów słuzby są mało zainteresowani bo większość została przyjęta po 99 roku,zniesienie 55 proponowane przez MB jest dla nich swiętym gralem.W/s emerytur nikt tu o niczym nie mówi tylko o 55,i wszyscy tu gorąco to zniesienie popierają.
Tak sprawy tu wyglądają, to co wszyscy jesteśmy misiewiczami tu i idiotami że jesteśmy za propozycjami rządowymi w/s zniesienia 55? a co a Sławek S nie jest?
Zauważyłem że jak słyszycie MB rząd to dostajecie białej gorączki.
To napiszę Ci tak ograniczony umysłowo egoisto - tam gdzie ja pełnię słuzbę wszyscy mamy głęboko Twojego grala 55 i chcemy zaliczenia lat przed 99 by móc pójść choćby i jutro na zasłużoną emeryturę mundurową - czy tylko tego warunku wobec powyższego się domagamy jako członkowie ZZ CELNICY PL - NIE.
Rozumiem że za Twoje posty Ci MF płaci dodatkowo bo w przeciwnym wypadku musisz się udać na leczenie - niestety ośrodek zamknięty bo jesteś niebezpieczny w swoich zapędach dla innych funkcjonariuszy jak również siłowo ucywilnionych.
 
Dlaczego wykasowano moje posty będące reakcją na skandaliczne wypociny digital411 na temat ucywilnionych i wyrzuconych?

Nie naruszały regulaminu
 
tak właśnie rozbija się rzeczową dyskusję na forum i zamiast o meritum polemizujemy pomiędzy sobą.
wróćmy do tematu, który zaproponowałem wczoraj wieczorem.
mamy "cojones" aby tym razem zakończyć sprawę emerytur definitywnie czy damy się znowu ograć przez "przyjaciół" ze świętokrzyskiej.
uważam, że razem damy radę !!!!

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Dlaczego wykasowano moje posty będące reakcją na skandaliczne wypociny digital411 na temat ucywilnionych i wyrzuconych?

Nie naruszały regulaminu
Z rozpędu, bo zawierały skandaliczną wypowiedź digital411 na temat wygaszonych i ucywilnionych, ale już przywrócone. Digital411, powinieneś, tak myślę, przeprosić Koleżanki i Kolegów ucywilnionych i wygaszonych. Drogowiec, proszę nie odpłacać złem na zło. Proszę, wyrażajmy swoje zdanie, ale nie obrażajmy.
Digital411 i wszystkich proszę o stonowanie swoich wypowiedzi.
 
tak właśnie rozbija się rzeczową dyskusję na forum i zamiast o meritum polemizujemy pomiędzy sobą.
wróćmy do tematu, który zaproponowałem wczoraj wieczorem.
mamy "cojones" aby tym razem zakończyć sprawę emerytur definitywnie czy damy się znowu ograć przez "przyjaciół" ze świętokrzyskiej.
uważam, że razem damy radę !!!!

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

dokładnie, jestem pełen podziwu, że niektórym wciąż się chce podejmować kłótnie i pyskówki na forum. Ale może muszą odreagować frustrację i stres codzienności. Skoro tak to trudno, jakoś to da się znieść. Naprawdę to mnie martwi brak konstruktywnych lub nawet niekonstruktywnych propozycji co można w tej chwili zrobić. Uważam, że czas kiedy w ustawie emerytalnej są wprowadzane zmiany dot. wszystkich służb mundurowych to najlepszy moment na wywalczenie czegoś dla nas.
Działań MB w kierunku zbliżenia nas do innych służb *do czego się zobowiązał, tak naprawdę nie ma. Trudno nazwać powielenie projektu komisji ds petycji jego działaniami, co najwyżej nie przeszkadza. Jedyna propozycja to liczenie emek od 15 września 1999.
Przygotowanie projektu rządowego odbywa się w MSWiA, a nie w MF,powołają może jakiś zespół. Jankowski spotkał się z Brudzińskim 1 marca, następne spotkanie ma być jeszcze w marcu, coś zaczyna się dziać. Moja propozycja jest taka by wystąpić o dopuszczenie jako strona w pracach MSWiA skoro zmiany mają nas też obejmować. Może napisać jakieś pismo do Brudzińskiego albo poprosić posłów lub senatorów by pomogli. Sławek obraca się w sejmie. Druga propozycja zacznijmy wspólnie myśleć co zrobić.
 
MF zaproponował wykreślenie ust 3 w art 12 Funkcjonariusz Służby Celnej lub funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, który w dniu zwolnienia ze służby, przekształcenia albo wygaśnięcia stosunku służbowego osiągnął staż służby 15 lat........... Widzę tu niebezpieczeństwo interpretacyjne przez ZER. Może on stwierdzić że wygaśnięcie to nie zwolnienie i z emerytur dla wygaszonych nici. Proszę zwróćcie na to uwagę!
 
odpowiedzią na nasze oczekiwania powinna być reakcja całego środowiska.
akcja CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ ! jest zawsze aktualnym pomysłem.
trudno zrozumieć dlaczego znaczna część fc nie chce nas wesprzeć choćby deklaracją.
tu nie idzie o "kasę" tylko o najważniejsze - nasz zawodowy i życiowy status.
przecież tak naprawdę poza wyjątkami i kilkoma wzmożonymi związkowcami z innych central co do meritum jesteśmy zgodni.
proponuję pospolite ruszenie.
 
MF zaproponował wykreślenie ust 3 w art 12 Funkcjonariusz Służby Celnej lub funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, który w dniu zwolnienia ze służby, przekształcenia albo wygaśnięcia stosunku służbowego osiągnął staż służby 15 lat........... Widzę tu niebezpieczeństwo interpretacyjne przez ZER. Może on stwierdzić że wygaśnięcie to nie zwolnienie i z emerytur dla wygaszonych nici. Proszę zwróćcie na to uwagę!

DZIĘKUJĘ!
Już miałem narzekać, że nikt tego nie widzi.
 
DZIĘKUJĘ!
Już miałem narzekać, że nikt tego nie widzi.

Może MF zmienił zdanie. Jeżeli chce wykreślić ust.3 to jednak będzie traktował ucywilnienie jak zwolnienie ze służby. Na razie w sądach ciągle setki spraw, bo nie chcą wydać decyzji, świadectwa i odprawy. Upierają się że ucywilnienie nie jest zwolnieniem ze służby. Gubią się coraz bardziej.
 
tak czy owak jest jakaś konkluzja z dyskusji. wyślijcie maila do Sławka niech obsługa prawna będzie przygotowana w tej kwestii.
15 września 99 też jest do zakwestionowania w tym momencie chociaż nie jest przedmiotem projektu komisji petycji.
latami będziemy się włóczyć po sądach o uznanie wcześniejszej służby za służbę, a nie podlegającą odrębnym regulacjom i wygibusom z ZUS-em po sześćdziesiątce.
damy radę ale tylko pod warunkiem, że zrobimy to solidarnie i większością.
Sławek, jest prośba o uruchomienie struktury związku i apel do środowiska o mandat do końcowego rozwiązania kwestii statusu fc.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
tak czy owak jest jakaś konkluzja z dyskusji. wyślijcie maila do Sławka niech obsługa prawna będzie przygotowana w tej kwestii.
15 września 99 też jest do zakwestionowania w tym momencie chociaż nie jest przedmiotem projektu komisji petycji.
latami będziemy się włóczyć po sądach o uznanie wcześniejszej służby za służbę, a nie podlegającą odrębnym regulacjom i wygibusom z ZUS-em po sześćdziesiątce.
damy radę ale tylko pod warunkiem, że zrobimy to solidarnie i większością.
Sławek, jest prośba o uruchomienie struktury związku i apel do środowiska o mandat do końcowego rozwiązania kwestii statusu fc.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
A co z kwestią zawartą w umowie, którą podpisał Banaś , gdzie była mowa o podwyżkach i co istotne jest zapis o przywróceniu statusu funkcjonariusza wszystkim ucywilnionym?
 
A co z kwestią zawartą w umowie, którą podpisał Banaś , gdzie była mowa o podwyżkach i co istotne jest zapis o przywróceniu statusu funkcjonariusza wszystkim ucywilnionym?

Sytuacja się zmieniła i podejrzewam że niedługo będą prosić ucywilnionych żeby wrócili do służby w szczególności tych co spełniają warunki uzyskania emerytury mundurowej.
 
Back
Do góry