• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Widzisz digital411 i to jest właśnie fake news.
Skreślenie art.15a to inicjatywa Federacji ZZ Służb Mundurowych. Były Komunikaty tej Federacji, że sprawa jest zaawansowana. Mamy spowolnienie, co nie znaczy, że obecnie odpowiednia presja na MF, nie da wciąż pozytywnych wyników.
Nie twierdzę i nigdy nie pisałem, że są zapewnienia polityków co do załatwienia tej kwestii. Mogłem pisać, że jest szansa na to, by ta kwestia miała nawet poparcie Rządu, ale to nic nowego, bo jak wspomniałem, pozytywne Komunikaty na ten temat pisała wspomniana Federacja ZZ Służb Mundurowych.
 
Widzisz digital411 i to jest właśnie fake news.
Skreślenie art.15a to inicjatywa Federacji ZZ Służb Mundurowych. Były Komunikaty tej Federacji, że sprawa jest zaawansowana. Mamy spowolnienie, co nie znaczy, że obecnie odpowiednia presja na MF, nie da wciąż pozytywnych wyników.
Nie twierdzę i nigdy nie pisałem, że są zapewnienia polityków co do załatwienia tej kwestii. Mogłem pisać, że jest szansa na to, by ta kwestia miała nawet poparcie Rządu, ale to nic nowego, bo jak wspomniałem, pozytywne Komunikaty na ten temat pisała wspomniana Federacja ZZ Służb Mundurowych.

Z jednej strony piszesz że to zapodajka federacji i w tym samym zdaniu ze twojego celnictwa pl sam sobie przeczysz,głównym problemem federacji jest 5 lat tzn zwalczania przestępczości bo jest to towarzystwo kanapowo-biurowe.
55 lat dla ludzi przyjętych przed 2013 jest jaskrawo obstawiam 90 procent niekonstytucyjne bo nie istnieje w żadnej innej służbie i jest trochę pism w tym temacie na stronie zakładu emerytalnego MSWiA którę radzę już zacząć czytać,natomiast naliczanie w/g 15 a jest problemem bo istnieje w innych słuzbach i kopią sie one z tym już od 99 roku i gówno,dlatego jestem za jak najszybszym uderzeniem do Trybunału z tym,piszesz o sądach powszechnych to czego służby nie uwaliły w sądach przez te naście lat tego 15 A.
Skład i linia orzeczeń trybunału nie zmieni się przez kolejne kilka lat wiec na co czekać.
Wielu ludzi chce już odejść i tylko trybunał ma taka moc aby zmienić to zasrane 55,sądy powszechne w sprawach konstytucyjnych są niewłaściwe i każdy prawnik to wie ,bo gdyby było inaczej nie trzeba by nam było Trybunału do ustanowienia naszego prawa do emerytury mundurowej.
 
Ostatnia edycja:
Widzisz, piszesz na forum publicznym, a mylisz fakty.
To jest inicjatywa Federacji ZZ Służb Mundurowych. Ja tylko rozmawiam również o tej sprawie z ministrami, popieram to i tylko tyle.
Nasza Federacja w KAS, to coś zupełnie innego. Nasza liczy może 200-300 osób, ta MUNDUROWA kilkadziesiąt tysięcy.
Kolejny fake news. Czy ja napisałem w tym wątku, wnioskując o przesunięcie w czasie złożenia wniosku do TK, że FederacjaZZSC w KAS, to towarzystwo biurowo-kanapowe? NIE, więc nie pisz już proszę kolejnych fake newsów. Jaki masz w tym cel? Ja wystąpiłem z prośbą o przesunięcie złożenia w czasie wniosku do TK i starałem się napisać to bez jakichkolwiek zdań, które mogłyby być odebrane jako zaczepka, atak, cokolwiek.

Ponadto, nie twierdzę, że nie skończy się sprawa w TK. Pewnie tak, ale najpierw korzystniej jest spróbować innych dróg.
 
Napisał Digital411:
"Z jednej strony piszesz że to zapodajka federacji i w tym samym zdaniu ze twojego celnictwa pl sam sobie przeczysz,głównym problemem federacji jest 5 lat tzn zwalczania przestępczości bo jest to towarzystwo kanapowo-biurowe.
55 lat dla ludzi przyjętych przed 2013 jest jaskrawo obstawiam 90 procent niekonstytucyjne bo nie istnieje w żadnej innej służbie i jest trochę pism w tym temacie na stronie zakładu emerytalnego MSWiA którę radzę już zacząć czytać,natomiast naliczanie w/g 15 a jest problemem bo istnieje w innych słuzbach i kopią sie one z tym już od 99 roku i gówno,dlatego jestem za jak najszybszym uderzeniem do Trybunału z tym,piszesz o sądach powszechnych to czego służby nie uwaliły w sądach przez te naście lat tego 15 A."


Dopisałeś w swoim ostatnim poście na temat art.15a to odpisuję w kolejnym poście.
Pozwy nie będą o skreślenie art.15a stricto, a o naliczanie okresu przed 1999 rokiem do wysługi emerytalnej.
 
Ostatnia edycja:
Napisał digital411"Wielu ludzi chce już odejść i tylko trybunał ma taka moc aby zmienić to zasrane 55,sądy powszechne w sprawach konstytucyjnych są niewłaściwe i każdy prawnik to wie ,bo gdyby było inaczej nie trzeba by nam było Trybunału do ustanowienia naszego prawa do emerytury mundurowej"
Ponownie dopisałeś, więc odpowiadam w nowym poście.
Nie tylko TK ma taką moc, co pokazał niedawno WSA w Szczecinie w sprawie propozycji. Każdy Sędzia może wydać wyrok odwołując się bezpośrednio do Konstytucji i na to liczę w sprawach emerytur. Warto spróbować. Wniosek w TK złożony w tym czasie pomaga MF, o czym jest w opinii Mecenasa R.Szymczykiewicza
 
Ktoś pytał o wzory pozwów. Wzorów nie będzie. Mamy podpisaną umowę z Kancelarią na reprezentację w Sądach. Członkowie ZZ Celnicy PL będą mogli udzielić pełnomocnictwa i Kancelaria złoży pozew.
Będą mogły wystąpić z takim pozwem nawet osoby, które nie ukończyły 55 lat. W pozwie będzie też kwestia zaliczenia wcześniejszych okresów zatrudnienia przed 99 rokiem i sprawa zadań policyjnych, jeśli ktoś nie ma 5 lat to także takie osoby będą mogły wystąpić z pozwem. Pozew zostanie dostosowany do każdej sytuacji indywidualnej.
 
Widzisz, piszesz na forum publicznym, a mylisz fakty.
To jest inicjatywa Federacji ZZ Służb Mundurowych. Ja tylko rozmawiam również o tej sprawie z ministrami, popieram to i tylko tyle.
Nasza Federacja w KAS, to coś zupełnie innego. Nasza liczy może 200-300 osób, ta MUNDUROWA kilkadziesiąt tysięcy.
Kolejny fake news. Czy ja napisałem w tym wątku, wnioskując o przesunięcie w czasie złożenia wniosku do TK, że FederacjaZZSC w KAS, to towarzystwo biurowo-kanapowe? NIE, więc nie pisz już proszę kolejnych fake newsów. Jaki masz w tym cel? Ja wystąpiłem z prośbą o przesunięcie złożenia w czasie wniosku do TK i starałem się napisać to bez jakichkolwiek zdań, które mogłyby być odebrane jako zaczepka, atak, cokolwiek.

Ponadto, nie twierdzę, że nie skończy się sprawa w TK. Pewnie tak, ale najpierw korzystniej jest spróbować innych dróg.

Co mnie obchodzi federacja mundurowa człowieku piszę w kontekście wniosku do Trybunału i zawartych w nim stwierdzeń federacji związkowej SC teraz w kas.
 
Widzisz, piszesz na forum publicznym, a mylisz fakty.
To jest inicjatywa Federacji ZZ Służb Mundurowych. Ja tylko rozmawiam również o tej sprawie z ministrami, popieram to i tylko tyle.
Nasza Federacja w KAS, to coś zupełnie innego. Nasza liczy może 200-300 osób, ta MUNDUROWA kilkadziesiąt tysięcy.
Kolejny fake news. Czy ja napisałem w tym wątku, wnioskując o przesunięcie w czasie złożenia wniosku do TK, że FederacjaZZSC w KAS, to towarzystwo biurowo-kanapowe? NIE, więc nie pisz już proszę kolejnych fake newsów. Jaki masz w tym cel? Ja wystąpiłem z prośbą o przesunięcie złożenia w czasie wniosku do TK i starałem się napisać to bez jakichkolwiek zdań, które mogłyby być odebrane jako zaczepka, atak, cokolwiek.

Ponadto, nie twierdzę, że nie skończy się sprawa w TK. Pewnie tak, ale najpierw korzystniej jest spróbować innych dróg.

A co do twojej tzn prośby do federacji SC to tez napisali o jakiej treści, a ze mają problem z 5 latka to z czegoś wynika na pewno nie z WZP.
 
A co do twojej tzn prośby do federacji SC to tez napisali o jakiej treści, a ze mają problem z 5 latka to z czegoś wynika na pewno nie z WZP.
Nie sugeruj się tym co napisali, a przeczytaj wniosek nasz i odpowiedz sobie na pytanie czy taka odpowiedź jest adekwatna do treści wniosku? Czy jakieś zdanie, albo słowo we wniosku uzasadnia taki atak w odpowiedzi? Następnie odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego jest taka reakcja?
 
Ktoś pytał o wzory pozwów. Wzorów nie będzie. Mamy podpisaną umowę z Kancelarią na reprezentację w Sądach. Członkowie ZZ Celnicy PL będą mogli udzielić pełnomocnictwa i Kancelaria złoży pozew.
Będą mogły wystąpić z takim pozwem nawet osoby, które nie ukończyły 55 lat. W pozwie będzie też kwestia zaliczenia wcześniejszych okresów zatrudnienia przed 99 rokiem i sprawa zadań policyjnych, jeśli ktoś nie ma 5 lat to także takie osoby będą mogły wystąpić z pozwem. Pozew zostanie dostosowany do każdej sytuacji indywidualnej.

Jakie dokumenty (oryginały lub kserokopie) i komu należy dostarczyć oraz kiedy należy to zrobić?
 
Nie sugeruj się tym co napisali, a przeczytaj wniosek nasz i odpowiedz sobie na pytanie czy taka odpowiedź jest adekwatna do treści wniosku? Czy jakieś zdanie, albo słowo we wniosku uzasadnia taki atak w odpowiedzi? Następnie odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego jest taka reakcja?

Na zakończenie dobrze poczekamy(celnicy) na owoce tego wszystkiego(co innego możemy zrobić),kandyduj do Sejmu pewnie z Kukiz najlepiej masz nasze głosy,wtedy naprawdę ci pomożemy i ty nam wszystkim pomożesz z wywalonymi związkowcami łącznie,ja i wielu mi podobnych nie jesteśmy za przeciąganiem w czasie ustalenia zgodności z konstytucją naszych zapisów emerytalnych(już uj kto by skutecznie o tym nie zadecydował czy wydał wyrok) POWODZENIA.
 
Na zakończenie dobrze poczekamy(celnicy) na owoce tego wszystkiego(co innego możemy zrobić),kandyduj do Sejmu pewnie z Kukiz najlepiej masz nasze głosy,wtedy naprawdę ci pomożemy i ty nam wszystkim pomożesz z wywalonymi związkowcami łącznie,ja i wielu mi podobnych nie jesteśmy za przeciąganiem w czasie ustalenia zgodności z konstytucją naszych zapisów emerytalnych(już uj kto by skutecznie o tym nie zadecydował czy wydał wyrok) POWODZENIA.


Digital zważywszy na fakt, iż ustawodawca ustawę o służbie celnej potraktował wybiórczo i wybrał sobie paragrafy wygodne dla siebie pomijając istotne elementy dla strony społecznej czyli dla nas, jest duża szansa na to by Sławek jako przedstawiciel nasz wszystkich jednak coś w tych sądach zwojował. Skoro dla ustawodawcy tak ważna jest ta ustawa o służbie celnej i ten za przeproszeniem zasrany 1999 r. to pojawia się pytanie dlaczego ustawodawca zignorował całkowicie poniższy artykuł tejże ustawy.


[FONT=&quot]Art. 94. [Zachowanie ciągłości służby][/FONT]

[FONT=&quot]1. W wypadku gdy przepisy prawa uzależniają stopień lub stanowisko służbowe, a także prawo do świadczenia lub jego wymiar od okresu pełnienia służby, pracownicy, którzy stali się funkcjonariuszami celnymi, zachowują ciągłość służby, z zaliczeniem dotychczasowego okresu pracy.[/FONT]

[FONT=&quot]2. Dotychczasowe okresy zatrudnienia w administracji celnej traktowane są jako pełnienie służby w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy.[/FONT]

[FONT=&quot]3. Uprawnienia przewidziane niniejszą ustawą funkcjonariusze celni nabywają z chwilą mianowania na stanowisko funkcjonariusza celnego w Służbie Celnej.[/FONT]
 
Digital zważywszy na fakt, iż ustawodawca ustawę o służbie celnej potraktował wybiórczo i wybrał sobie paragrafy wygodne dla siebie pomijając istotne elementy dla strony społecznej czyli dla nas, jest duża szansa na to by Sławek jako przedstawiciel nasz wszystkich jednak coś w tych sądach zwojował. Skoro dla ustawodawcy tak ważna jest ta ustawa o służbie celnej i ten za przeproszeniem zasrany 1999 r. to pojawia się pytanie dlaczego ustawodawca zignorował całkowicie poniższy artykuł tejże ustawy.


[FONT="]Art. 94. [Zachowanie ciągłości służby][/FONT]

[FONT="]1. W wypadku gdy przepisy prawa uzależniają stopień lub stanowisko służbowe, a także prawo do świadczenia lub jego wymiar od okresu pełnienia służby, pracownicy, którzy stali się funkcjonariuszami celnymi, zachowują ciągłość służby, z zaliczeniem dotychczasowego okresu pracy.[/FONT]

[FONT="]2.[COLOR=#ff0000] Dotychczasowe okresy zatrudnienia w administracji celnej traktowane są jako pełnienie służby w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy.[/COLOR][/FONT]

[FONT="]3. Uprawnienia przewidziane niniejszą ustawą funkcjonariusze celni nabywają z chwilą mianowania na stanowisko funkcjonariusza celnego w Służbie Celnej.[/FONT]

Ustawodawca a dokładnie twórcy ustawy oczywiście zrobili po swojemu.
Nie tylko zapomnieli o tym co w przywołanym cytacie.
Zrobili też tak ze funkcjonariusze KAS nabywają uprawnień emerytalnych od razu po 5 latach służby niezależnie od tego co robią, a ci sprzed ustawy muszą udowadniać, że realizowali zadania policyjne. I ja nadal zachodzę w głowę skąd w głowach pojawiła się wogóle taka idea jak zadania policyjne. Wyrok TK jak i Ustawa mówi o zadaniach z pkt. 4,5,6 czyli rozpoznawanie, zwalczanie, ect.

Myślicie że jest szansa na zmianę? Zaczynamy żyć w "Białorusi". Jeżeli władza się nie zmieni to i orzeczenia TK ba...nawet sądów pomniejszych będą zgodne z literą "ucha prezesa".
 
Ostatnia edycja:
Ustawodawca a dokładnie twórcy ustawy oczywiście zrobili po swojemu.
Nie tylko zapomnieli o tym co w przywołanym cytacie.
Zrobili też tak ze funkcjonariusze KAS nabywają uprawnień emerytalnych od razu po 5 latach służby niezależnie od tego co robią, a ci sprzed ustawy muszą udowadniać, że realizowali zadania policyjne. I ja nadal zachodzę w głowę skąd w głowach pojawiła się wogóle taka idea jak zadania policyjne. Wyrok TK jak i Ustawa mówi o zadaniach z pkt. 4,5,6 czyli rozpoznawanie, zwalczanie, ect.

Myślicie że jest szansa na zmianę? Zaczynamy żyć w "Białorusi". Jeżeli władza się nie zmieni to i orzeczenia TK ba...nawet sądów pomniejszych będą zgodne z literą "ucha prezesa".


Szanowny Kolego.
Zachodzisz w głowę; skąd taka czy inna idea, a ja jestem przekonany, że większość
naszych utrapień wynika z "głupoty" nas samych. Moim zdaniem; niemal wszystkie
"pomysły" dotąd zrealizowane, to nadinterpretacja lub "podinterpretacja" Prawa,
PODPOWIEDZIANE m.in. tu, na Forum. To osoby biadolące nad przepisami, będąc
"daleko" z wiedzą w temacie, w różnych dyskusjach tworzyły różne "możliwości".
Co gorsza, w NAWALE tych narzekań, głosy rozsądku w większości ginęły, a osoby
często będąc poważnie wyśmiane, poznikały z tego Forum.
Pytasz o szanse zmiany.
Ta zmiana już się rozpoczęła. Stało się to w Szczecinie i jeśli litera Prawa ma jakiś
sens, to może powoli ale systematycznie, wszystkie te "niedoróbki" KAS'owskich
ustaw, nadinterpretacje i reszta bzdur wyjdą na wierzch i zostaną wyprostowane.
 
Szanowny Kolego.
Zachodzisz w głowę; skąd taka czy inna idea, a ja jestem przekonany, że większość
naszych utrapień wynika z "głupoty" nas samych. Moim zdaniem; niemal wszystkie
"pomysły" dotąd zrealizowane, to nadinterpretacja lub "podinterpretacja" Prawa,
PODPOWIEDZIANE m.in. tu, na Forum. To osoby biadolące nad przepisami, będąc
"daleko" z wiedzą w temacie, w różnych dyskusjach tworzyły różne "możliwości".
Co gorsza, w NAWALE tych narzekań, głosy rozsądku w większości ginęły, a osoby
często będąc poważnie wyśmiane, poznikały z tego Forum.
Pytasz o szanse zmiany.
Ta zmiana już się rozpoczęła. Stało się to w Szczecinie i jeśli litera Prawa ma jakiś
sens, to może powoli ale systematycznie, wszystkie te "niedoróbki" KAS'owskich
ustaw, nadinterpretacje i reszta bzdur wyjdą na wierzch i zostaną wyprostowane.

W Olsztynie wyrok też ok :)
 
Szanowny Kolego.
Zachodzisz w głowę; skąd taka czy inna idea, a ja jestem przekonany, że większość
naszych utrapień wynika z "głupoty" nas samych. Moim zdaniem; niemal wszystkie
"pomysły" dotąd zrealizowane, to nadinterpretacja lub "podinterpretacja" Prawa,
PODPOWIEDZIANE m.in. tu, na Forum. To osoby biadolące nad przepisami, będąc
"daleko" z wiedzą w temacie, w różnych dyskusjach tworzyły różne "możliwości".
Co gorsza, w NAWALE tych narzekań, głosy rozsądku w większości ginęły, a osoby
często będąc poważnie wyśmiane, poznikały z tego Forum.
Pytasz o szanse zmiany.
Ta zmiana już się rozpoczęła. Stało się to w Szczecinie i jeśli litera Prawa ma jakiś
sens, to może powoli ale systematycznie, wszystkie te "niedoróbki" KAS'owskich
ustaw, nadinterpretacje i reszta bzdur wyjdą na wierzch i zostaną wyprostowane.

nadinterpretacja lub "podinterpretacja"
Ja wiem.....
mamy adidasy firmy... nike.. a tak naprawdę to buty sportowe
mam junkersa w kuchni firmy ... vailant.. a tak na prawdę to piecyk przepływowy
jadę zatankować na CPN, na Shella
założyłem dziecku pumpersy... firmy Bambo tudzież Happy
Mam szafę Komandor... firmy... Indygo....
ect
ect
Ale żeby w prawie używać zamienników, interpretatorów.... typu zadania policyjne ? A gdzie o nich w wyroku TK, a gdzie takie pojęcie w Ustawie ? Tam są zadania z pkt. 4,5, 6 i ... basta. Dobra.... realizowane przez owe gówniane i wymyślone 5 lat ... ale nadal 4,5 i 6 czyli rozpoznawanie, zwalczanie ....
 
nadinterpretacja lub "podinterpretacja"
Ja wiem.....
...


Gratuluję pomysłu na użyte przykłady i cieszę się, że wiesz.

Nie mnie jednak wiedzieć, co jeszcze roi się w główeczkach ministerialnych
i jak uzasadniają rzeczone pojęcie.

Według mnie; im więcej podobnych "arcydzieł", tym lepiej (znalazłem ich sporo).
Już widzę te skwaszone miny, gdy takie samo pytanie jak Twoje, zada sędzia ...
 
Back
Do góry