Strona 1572 z 1592 PierwszyPierwszy ... 5721072147215221562157015711572157315741582 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10,998 do 11,004 z 11139

Temat: Emerytury !!!

Domyślnie

Mam nadzieję na szynką likwidację 55. 5 lat policyjnych i 15 lat służby jest. Zrobię miejsce młodym, chętnym do pracy

2. Reklama Google
    Reklama Google

Domyślnie

Cytat Napisał Newman Zobacz post
    Z pisma na stronie głównej:

Czy to znaczy, że 2,3% w marcu, a podwyżka 655,00 zł do końca września, czy też oznacza to tylko tyle (i aż tyle), że pierwsza rata z 655 zł możliwa jest w marcu. No i co z 1% 0.5% za wysługę lat?! Pozdrawiam!
    Komunikat ze spotkania jest enigmatyczny. Moim zdaniem przekazanie konkretnej informacji nt tego o czym była mowa i co ustalono wraz z subiektywną oceną nie stoi w sprzeczności z późniejszym opublikowaniem uzgodnionego protokołu. No chyba, że MF obawia się, że Sławek nie przedstawi tego uczciwie i zgodnie z prawdą i dlatego zobowiązał go do milczenia. * Komunikat wg mnie jest milczeniem. Ja nie mam wątpliwości w kwestii uczciwości Sławka. Jak rozumiem w protokole będzie wersja uzgodniona ale czy pełna i prawdziwa? W tej kwestii rodzą się wątpliwości. Czy po opublikowaniu protokołu Sławek przedstawi nam to co zostało pominięte i swoją subiektywną ocenę w co gra MF?

Domyślnie

Cytat Napisał AdamDworcow Zobacz post
    Komunikat ze spotkania jest enigmatyczny. Moim zdaniem przekazanie konkretnej informacji nt tego o czym była mowa i co ustalono wraz z subiektywną oceną nie stoi w sprzeczności z późniejszym opublikowaniem uzgodnionego protokołu. No chyba, że MF obawia się, że Sławek nie przedstawi tego uczciwie i zgodnie z prawdą i dlatego zobowiązał go do milczenia. * Komunikat wg mnie jest milczeniem. Ja nie mam wątpliwości w kwestii uczciwości Sławka. Jak rozumiem w protokole będzie wersja uzgodniona ale czy pełna i prawdziwa? W tej kwestii rodzą się wątpliwości. Czy po opublikowaniu protokołu Sławek przedstawi nam to co zostało pominięte i swoją subiektywną ocenę w co gra MF?
    Już wiadomo, że warunek ukończenia 55 lat pozostał niezmienionym ... :-(
    COGITO, ERGO ... NON SUM ACCEPTUM - na pohybel "ścierwojadom"

Domyślnie

Cytat Napisał rybka Zobacz post
    Już wiadomo, że warunek ukończenia 55 lat pozostał niezmienionym ... :-(
    Skąd wiadomo?

Domyślnie

Cytat Napisał AdamDworcow Zobacz post
    Skąd wiadomo?
    http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/Projekty/8-020-1214-2019/$file/8-020-1214-2019.pdf
    COGITO, ERGO ... NON SUM ACCEPTUM - na pohybel "ścierwojadom"

Domyślnie

Cytat Napisał ksenomorf Zobacz post
    Mam nadzieję na szynką likwidację 55. 5 lat policyjnych i 15 lat służby jest. Zrobię miejsce młodym, chętnym do pracy
    Myślę, że nie tylko Ty tak zrobisz.

Domyślnie

Faktycznie treść projektu Komisji Petycji nie pasuje do treści jego uzasadnienia. W treści uzasadnienia czytamy, że intencją jest "Proponowane rozwiązanie zmierza do unifikacji podejścia wobec wszystkich służb mundurowych i stosowania identycznych zasad nabywania uprawnień
    emerytalnych. Dla funkcjonariuszy Służby Celnej i Służby Celno-Skarbowej będzie to oznaczało zastosowanie jedynie kryterium okresu służby, bez uwzględniania charakteru zadań powierzanych przez przełożonych. Wobec funkcjonariuszy, którzy wstąpili do służby przed 1 stycznia 2013 r., zniesiony zostanie wymóg ukończenia 55 lat do nabycia uprawnień emerytalnych
    P.S Chyba ktoś w pośpiechu wnosił projekt do Marszałka Sejmu, gdyż wymaga pilnej korekty

Uprawnienia