Strona 1571 z 1592 PierwszyPierwszy ... 5711071147115211561156915701571157215731581 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10,991 do 10,997 z 11139

Temat: Emerytury !!!

  1. #10991

    Domyślnie

    A badaliście już też ten nowy pomysł p pracownicze plany kapitałowe? zrobiłem wstępne podliczenia na https://pracowniczeplanykapitalowe.o...alkulator-ppk/ zapowiada się solidnie

  2. Reklama Google
    Reklama Google

    Dołączył
    05-03-2013
    Postów
    999
  3. #10992
    Użytkownik Avatar Gefreiter
    Dołączył
    Nov 2006
    Mieszka w
    Kraina Szczęśliwego Kartofla
    Postów
    1,153

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuzer11 Zobacz post
    A badaliście już też ten nowy pomysł p pracownicze plany kapitałowe? zrobiłem wstępne podliczenia na https://pracowniczeplanykapitalowe.o...alkulator-ppk/ zapowiada się solidnie
    Służby mundurowe nie będą podlegały pod PPK, więc nas (SCS) to nie dotyczy.

  4. #10993

    Domyślnie

    Ja mam pytanie które można zadać na spotkaniu z ministerstwem.
    Art. 12. zaop. emeryt.
    Prawo do emerytury policyjnej
    1.
    Emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada 15 lat służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Służbie Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej, Służbie Celno-Skarbowej lub w Służbie Więziennej z wyjątkiem funkcjonariusza, który ma ustalone prawo do emerytury określonej w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, obliczonej z uwzględnieniem okresów służby i okresów z nią równorzędnych.
    2.
    W przypadku funkcjonariuszy Służby Celnej lub funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej dodatkowo wymagane jest ukończenie 55 lat życia i posiadanie w stażu służby co najmniej 5 lat:
    1)
    przy wykonywaniu zadań określonych odpowiednio w art. 1 ust. 2 pkt 4 i 5 ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej lub w art. 2 zadania Służby Celnej ust. 1 pkt 4–6 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej lub
    2)
    służby w Służbie Celno-Skarbowej.
    3.
    Funkcjonariusz Służby Celnej lub funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, który w dniu zwolnienia ze służby, przekształcenia albo wygaśnięcia stosunku służbowego, osiągnął staż służby 15 lat, w tym co najmniej 5 lat, o których mowa w ust. 2, ale nie osiągnął wieku 55 lat życia, nabywa prawo do emerytury w dniu osiągnięcia tego wieku, niezależnie od przyczyny zwolnienia ze służby, wygaśnięcia czy przekształcenia stosunku służbowego.

    a z drugiej strony jest taki art.
    art 174
    10.Przekształcenie stosunku służbowego w stosunek pracy traktuje się jak zwolnienie ze służby w rozumieniu ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin. Funkcjonariusz, którego stosunek służbowy uległ przekształceniu w stosunek pracy, otrzymuje niezwłocznie świadectwo służby.

    11. W przypadku, o którym mowa w ust. 10, prawo do emerytury ulega zawieszeniu do dnia rozwiązania stosunku pracy w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych albo w jednostkach organizacyjnych KAS.
    12. W przypadku, o którym mowa w ust. 10, przepisu art. 250 odprawa funkcjonariusza zwolnionego ze służby nie stosuje się.


    Punkt 11 i 12 art. 174 jest ewidentnie niezgodny z art 12 punkt 3 art. Czy siłowe ucywilnienie jest przekształceniem stosunku służbowego?

  5. #10994

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefan 123 Zobacz post
    Ja mam pytanie które można zadać na spotkaniu z ministerstwem.
    Art. 12. zaop. emeryt.
    Prawo do emerytury policyjnej
    1.
    Emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada 15 lat służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Służbie Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej, Służbie Celno-Skarbowej lub w Służbie Więziennej z wyjątkiem funkcjonariusza, który ma ustalone prawo do emerytury określonej w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, obliczonej z uwzględnieniem okresów służby i okresów z nią równorzędnych.
    2.
    W przypadku funkcjonariuszy Służby Celnej lub funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej dodatkowo wymagane jest ukończenie 55 lat życia i posiadanie w stażu służby co najmniej 5 lat:
    1)
    przy wykonywaniu zadań określonych odpowiednio w art. 1 ust. 2 pkt 4 i 5 ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej lub w art. 2 zadania Służby Celnej ust. 1 pkt 4–6 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej lub
    2)
    służby w Służbie Celno-Skarbowej.
    3.
    Funkcjonariusz Służby Celnej lub funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, który w dniu zwolnienia ze służby, przekształcenia albo wygaśnięcia stosunku służbowego, osiągnął staż służby 15 lat, w tym co najmniej 5 lat, o których mowa w ust. 2, ale nie osiągnął wieku 55 lat życia, nabywa prawo do emerytury w dniu osiągnięcia tego wieku, niezależnie od przyczyny zwolnienia ze służby, wygaśnięcia czy przekształcenia stosunku służbowego.

    a z drugiej strony jest taki art.
    art 174
    10.Przekształcenie stosunku służbowego w stosunek pracy traktuje się jak zwolnienie ze służby w rozumieniu ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin. Funkcjonariusz, którego stosunek służbowy uległ przekształceniu w stosunek pracy, otrzymuje niezwłocznie świadectwo służby.

    11. W przypadku, o którym mowa w ust. 10, prawo do emerytury ulega zawieszeniu do dnia rozwiązania stosunku pracy w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych albo w jednostkach organizacyjnych KAS.
    12. W przypadku, o którym mowa w ust. 10, przepisu art. 250 odprawa funkcjonariusza zwolnionego ze służby nie stosuje się.


    Punkt 11 i 12 art. 174 jest ewidentnie niezgodny z art 12 punkt 3 art. Czy siłowe ucywilnienie jest przekształceniem stosunku służbowego?
    Niestety podstawą przekształcenia Czy zwolnienia nie była sama ustawa tylko przepisy przejściowe
    COGITO, ERGO ... NON SUM ACCEPTUM - na pohybel "ścierwojadom"



  6. #10995

    Domyślnie

    Chyba nikt nie oglądał transmisji ... Komisja ds. petycji przekazała do sejmu rekomendację zniesienia warunków 5/15 ...😀

  7. #10996

    Domyślnie

    chyba 5/55? albo się mylę

  8. #10997

    Domyślnie

    Cytat Napisał szeregowy z granicy Zobacz post
    chyba 5/55? albo się mylę
    Tak, to ja się pomyliłem.
    Ale sam fakt cieszy.
    COGITO, ERGO ... NON SUM ACCEPTUM - na pohybel "ścierwojadom"



Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
...
vBDreams