• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Ad krążących w środowisku planów prac Komisji. Myślę, że w lutym zbiorą się wszystkie trzy Komisje.
CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ! Jest Nas już w ZZ Celnicy PL ponad 3 tys. Tak jak apelowaliśmy po I czytaniu, powinno być 5-6 tys., bo słusznie niektórzy piszą,że do celu wciąż daleka droga.
 
GDZIE SĄ NASZE EMERYTURY ? od jakiej daty będą liczone ? JAKIE NAPRAWDĘ MAJĄ BYĆ NASZE EMERYTURY ?
Przecież kol. Mrugałowa z Celnicy.PL jest w zespole ds. EMEK (zespół zakończył pracę 21.01.2016r.) czyli Sławek dokładnie wie od kiedy i na jakich zasadach (ciekawe dlaczego milczy jak zaklęty).:confused:
 
ale ludzie nie potrafią czytac ze zrozumieniem,myślą że skoro mowa o mianowaniu z 1999r to od tej daty będzie liczony czas zatrudnienia,takie plotki zaczęły krążyć
 
ale ludzie nie potrafią czytac ze zrozumieniem,myślą że skoro mowa o mianowaniu z 1999r to od tej daty będzie liczony czas zatrudnienia,takie plotki zaczęły krążyć
Nie przyjmuję do wiadomości roku 1999. Podczas prac grupy roboczej projekt obywatelski - naliczanie od 1983 - nie był przez nikogo kwestionowany.
 
ale ludzie nie potrafią czytac ze zrozumieniem,myślą że skoro mowa o mianowaniu z 1999r to od tej daty będzie liczony czas zatrudnienia,takie plotki zaczęły krążyć
Gdyby chcieli wprowadzić nas w błąd i przyjąć datę 1999, to nie są to plotki - vide opinia prawna Mec. Rolanda Szymczykiewicza
 
a ptaszki ćwierkają, że ministerstwo chce nam liczyć staż w służbie od września 1999r. czyli art. 15A ustawy Policyjnej i wszyscy jesteśmy w czarnej "d..." :eek:
Dlaczego do tej pory nie ma projektu stanowiska rządowego do nasze wiadomości. :mad:
 
nie odsyłaj mnie do odnośników, ja to znam. NAPISZ W KOŃCU JAK NAPRAWDĘ JEST. Celnicy mają swój rozum.
 
a ptaszki ćwierkają, że ministerstwo chce nam liczyć staż w służbie od września 1999r. czyli art. 15A ustawy Policyjnej i wszyscy jesteśmy w czarnej "d..." :eek:
Dlaczego do tej pory nie ma projektu stanowiska rządowego do nasze wiadomości. :mad:
Przeczytaj oba linki raz jeszcze i załączniki, m.in. opinię Mecenasa. Powtarzasz to co jest w tych pismach.
Jeżeli pojawi się rok 1999, czego nie przyjmuję do wiadomości, gdyż grupa robocza tego nie kwestionowała, Komitet Inicjatywy Ustawodawczej pozostanie przy roku 1983.
 
Sławek, jaki jest sens reagować na prymitywne prostackie insynuacje ?
wszyscy wiemy kto jest tym "nieznanym" źródłem plotek.
chodzi wyłącznie o dalsze dyskredytowanie naszego związku.
nie karmić trolla.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Pytanie do Sławka :Za tydzień trzydniowe posiedzenie sejmu czy będzie drugie i mam nadzieję ostatnie czytanie naszego projektu i czy jest to zależne od omówienia go w komisjach które nie wiemy czy pracują nad nim? A jeśli komisje nie zajmą się projektem przed posiedzeniem co w takim wypadku?
 
Już pisałem wyżej, że w mojej ocenie zaplanowano na czerwiec zakończenie prac w Komisjach. W mojej ocenie w lutym zbiorą się wszystkie trzy Komisje i powołają Podkomisję. Czerwiec uznać należy za zbyt odległy termin i będziemy zabiegać o skrócenie.
 
Taka jest ostateczna wersja po pracach grupy. Taka sama jest wersja w projekcie złożonym w Sejmie.

Art. 1. Funkcjonariuszom Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Celnej, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej, zwanym dalej "funkcjonariuszami", zwolnionym ze służby, przysługuje z budżetu państwa, na zasadach określonych w ustawie, zaopatrzenie emerytalne z tytułu wysługi lat lub w razie całkowitej niezdolności do służby, a członkom ich rodzin - w razie śmierci żywiciela.
(...)
Art. 12. Emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada 15 lat służby w (...)Służbie Celnej (...), z wyjątkiem funkcjonariusza, który ma ustalone prawo do emerytury określonej w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, obliczonej z uwzględnieniem okresów służby i okresów z nią równorzędnych.
(...)
Art. 13. 1. Jako równorzędne ze służbą w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Służbie Celnej, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i w Służbie Więziennej traktuje się:
(...)
5) okresy zatrudnienia w administracji celnej osób, które zostały mianowane na funkcjonariuszy celnych na mocy ustawy z dnia 24 lipca 1999 roku o Służbie Celnej (Dz.U. 1999 nr.72 poz.802 z późn.zm.)

Tyle na temat faktów.
 
Back
Do góry