• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Digital masz trochę™ słuszności że to nieco cholerstwo - choć na pewno kalkulator jest dobry dla wyliczenia emerytury ale przez kadry, które mają dosęp do tych wszystkich danych. Ktoś› się™ nieźle napracował‚- czapka z gł‚owy.
Mam propozycję dla Pani Mrugał‚y żeby oprzeć‡ (jeżeli się™ da) taki kalkulator na wartościach z PIT-37 (np. dochód roczny) , żeby można był‚o orientacyjnie określić wartość‡ emerytury, a jak się™ będzie wtedy komuś› opłacać‡ to na pewno skorzysta z tego dokładnego kalkulatora.
 
Ostatnia edycja:
Podrzucam arkusz - oblicza z okresu między datami ilość lat miesięcy i dni - może się przydać.
 

Attachments

  • lata, miesiące dni.xls
    27,5 KB · Wyświetleń: 341
Patrzę teraz na kwitek z końca 2016 i lewa kolumna jest wynagrodzenie zasadnicze plus stopień wysługa lat,nocny spec i inny zamyka sie to kwota brutto mi akurat w ok. średniej w roku podanej w kalkulatorze,prawa kolumna potracenia i tam min składki na ubezp. społ i zdrow.
TAK JAKBY POWINNI LICZYĆ OD ZASADNICZEJ Z ZUS ,BO ZUS JEST odliczany od zasadniczego z dodatkami i nagrody rocznej A NIE jest JAKIMŚ CIAŁEM OBCYM,WIECIE CO TO ZNACZY? I TERAZ MI PASUJE KOLUMNA NR9. CHYBA DOBRZE JEST.LICZYŁEM BEZ NAGRODY ROCZNEJ Z Z NIĄ MAM LEKKO POWYŻEJ ŚREDNIEJ ROCZNEJ,OPINIUJCIE BO TEMAT JEST CIEKAWY.
INACZEJ MI NIE CHCE WYJŚĆ JAK POWYŻSZE.
 
Ostatnia edycja:
Digital masz trochę™ słuszności że to nieco cholerstwo - choć na pewno kalkulator jest dobry dla wyliczenia emerytury ale przez kadry, które mają dosęp do tych wszystkich danych. Ktoś› się™ nieźle napracował‚- czapka z gł‚owy.
Mam propozycję dla Pani Mrugał‚y żeby oprzeć‡ (jeżeli się™ da) taki kalkulator na wartościach z PIT-37 (np. dochód roczny) , żeby można był‚o orientacyjnie określić wartość‡ emerytury, a jak się™ będzie wtedy komuś› opłacać‡ to na pewno skorzysta z tego dokładnego kalkulatora.

Nie da się tego oprzeć na PIT-37. Wielu ma różne okresowe dodatki, wypłaty np. równoważnik za brak kwatery, nagrody, sorty, gruszowe, jubileuszówki itp. Kalkulator to narzędzie do przeliczenia naszych uposażeń, a z ich ustaleniem każdy musi sobie poradzić sam. Pomocne może być ustalenie identycznych uposażeń w kilku miesiącach danego roku np. z RUMA. Jest to prawdopodobnie to uposażenie prawidłowe. To pomnożyć x12 i dodać trzynastkę. Kto miał okresowo dodatki, to niech je sobie doliczy. Nie wyjdzie dokładna kwota, ale bardzo zbliżona. I tak za każdy rok.
 
Nie da się tego oprzeć na PIT-37. Wielu ma różne okresowe dodatki, wypłaty np. równoważnik za brak kwatery, nagrody, sorty, gruszowe, jubileuszówki itp. Kalkulator to narzędzie do przeliczenia naszych uposażeń, a z ich ustaleniem każdy musi sobie poradzić sam. Pomocne może być ustalenie identycznych uposażeń w kilku miesiącach danego roku np. z RUMA. Jest to prawdopodobnie to uposażenie prawidłowe. To pomnożyć x12 i dodać trzynastkę. Kto miał okresowo dodatki, to niech je sobie doliczy. Nie wyjdzie dokładna kwota, ale bardzo zbliżona. I tak za każdy rok.

Szanowna Pani, wystarczy. Proszę przygotować szablon wniosku do finansów. Niech podadzą każdemu zainteresowanemu informacje z ostatnich 10-ciu lat, niezbędne do wyliczenia samodzielnie wysokości emerytury.

Chyba że woli być Pani fajna.

PS.

Kalkulator do wyliczenia wysokości emerytury to znakomita rzecz. Świadczy też o jakości zmian w aparacie fiskalnym oraz o klasie wielbiciela alg.
 
Szanowna Pani, wystarczy. Proszę przygotować szablon wniosku do finansów. Niech podadzą każdemu zainteresowanemu informacje z ostatnich 10-ciu lat, niezbędne do wyliczenia samodzielnie wysokości emerytury.


Czy interesować się tylko 10 ostatnimi latami ?
Zanim nie zestawiłem miesięcznych poborów i trzynastek z ostatnich 15 lal (na szczęście zachowałem potwierdzenia wypłat z działu finansowego) myślałem, że najlepsze są na pewno ostatnie 10 lat. Ale, gdy wczoraj zrobiłem zestawienie na udostepnionym kalkulatorze - niespodzianka.
Np. w 2008 roku z pensja starszego kontrolera zarabiałem 109% sredniej w SC, a tymczasem moje zarobki za 2017 wyniosły tylko ok. 104 %. Absolutnie nie radze sugerowac się wysokością swoich zarobków z ostatnich lat. Radze porównać pobory za cały okres służby, nawet od 1999 roku.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
No dobra jestem po zmianie, mam jeszcze 4 piwa i zaczynam liczyć swoją emke.
Rozumie, że nocki i dodatki alokacyjne odpadają, ale graniczny wchodzi zobaczymy co mi wyjdzie.
 
Szanowna Pani, wystarczy. Proszę przygotować szablon wniosku do finansów. Niech podadzą każdemu zainteresowanemu informacje z ostatnich 10-ciu lat, niezbędne do wyliczenia samodzielnie wysokości emerytury.


Czy interesować się tylko 10 ostatnimi latami ?
Zanim nie zestawiłem miesięcznych poborów i trzynastek z ostatnich 15 lal (na szczęście zachowałem potwierdzenia wypłat z działu finansowego) myślałem, że najlepsze są na pewno ostatnie 10 lat. Ale, gdy wczoraj zrobiłem zestawienie na udostepnionym kalkulatorze - niespodzianka.
Np. w 2008 roku z pensja starszego kontrolera zarabiałem 109% sredniej w SC, a tymczasem moje zarobki za 2017 wyniosły tylko ok. 104 %. Absolutnie nie radze sugerowac się wysokością swoich zarobków z ostatnich lat. Radze porównać pobory za cały okres służby, nawet od 1999 roku.
Pozdrawiam.

I to jest bardzo istotne w przypadku jeśli w latach wcześniejszych(np. od 2000)pensja zainteresowanego była znacznie wyższa od średniego uposażenia funkcjonariusza SC. Widać też wyraźnie jak od 2011 wzrosło średnie uposażenie funk-a(po wartościowaniu)a większość(Ci co zostali nisko zwartościowani) zostali na swoich dotychczasowych poborach. Dlatego warto sprawdzić wszystkie lata(zwłaszcza wcześniejsze) bo róznica między średnią w SC a średnią zainteresowanego prawie zawsze będzie wyższa(korzystniejsza). Ale o takich niuansach oczywiście kadrowcy nie poinformują, bo co ich to obchodzi, ale to też są nasi "koledzy- koleżanki" z pracy-służby(odpowiednie skreślić, można całość wytłuszczoną)
 
Ostatnia edycja:
A stażowy za wieloletnią służbę wliczamy ?

W kalkulatorze pisze dodatki płacone w cyklu miesięcznym,to są jeszcze dojazdy mieszkaniówka zupki pies kontrolerski stopień wysługa lat no i nocki niespotykane w innych służbach,nagroda roczna to 13 i myślę że 3 procent też ma szansę się załapać,
tak z tego wynika.
Tu jest pole do popisu dla prawników związku aby opracowali temat wręcz napisali instrukcję emerytalna dla jak najkorzystniejszego wyliczenia emerytury.
 
Ostatnia edycja:
Po pierwsze, to wielki ukłon i szacun dla ludzi, którzy stworzyli ten kalkulator i nam go udostępnili. Ja również przychylam się do prośby, by zrobić takie przykładowe wyliczenia dla kilku rożnych dochodów, ale jeszcze lepsze byłoby gdyby ktoś zebrał wszystkie nasze pytania do tego kalkulatora i spróbował na nie odpisać, tworząc w ten sposób instrukcję.
Ja np. jestem taki cienki bolek, że nawet nie wiem czy wpisujemy w ten arkusz kwoty brutto czy netto? Jeżeli brutto, to rozumiem, że niczego od tej kwoty nie odejmuje (ZUS itp), bo to w końcu jest brutto. Dlaczego, rok 2000 jest podzielony na dwa okresy? Czego ja nie pamiętam?
Mam to szczęście, że zbierałem wszystkie te "paski" z wydruku naliczeń pensji, bardzo to ułatwi pracę. Czy może ktoś odpowiedzieć mi na moje pytania?
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 
Po pierwsze, to wielki ukłon i szacun dla ludzi, którzy stworzyli ten kalkulator i nam go udostępnili. Ja również przychylam się do prośby, by zrobić takie przykładowe wyliczenia dla kilku rożnych dochodów, ale jeszcze lepsze byłoby gdyby ktoś zebrał wszystkie nasze pytania do tego kalkulatora i spróbował na nie odpisać, tworząc w ten sposób instrukcję.
Ja np. jestem taki cienki bolek, że nawet nie wiem czy wpisujemy w ten arkusz kwoty brutto czy netto? Jeżeli brutto, to rozumiem, że niczego od tej kwoty nie odejmuje (ZUS itp), bo to w końcu jest brutto. Dlaczego, rok 2000 jest podzielony na dwa okresy? Czego ja nie pamiętam?
Mam to szczęście, że zbierałem wszystkie te "paski" z wydruku naliczeń pensji, bardzo to ułatwi pracę. Czy może ktoś odpowiedzieć mi na moje pytania?
Z góry dziękuję i pozdrawiam!

brutto, rok 2000 okres mianowania na kwitach do SC i przed, 2017 rok mianowania do SCS i wczesniej,tak jakby w jednym roku byt w dwóch róznych słuzbach.
 
Witam liczących emeryturę i tych, którzy liczą na emeryturę. Wczytajcie się w przepisy, do emerytury doliczamy tylko tzw. dodatki stałe.
 
Witam liczących emeryturę i tych, którzy liczą na emeryturę. Wczytajcie się w przepisy, do emerytury doliczamy tylko tzw. dodatki stałe.

Ha mądrala ,podaj definicje dodatku stałego,okazjonalnego,jubileusz,specjalny ,wojenny, to jest slalom gigant,
W celnictwie występuję nocki i kontrolerski niespotykane w innych słuzbach .
 
15.09.1999, czy lipiec 2000 jako początek okresu zaliczanego do emerytury ?! Czy ktoś jest w stanie to wyjaśnić, która z opcji i dlaczego.
 
15.09.1999, czy lipiec 2000 jako początek okresu zaliczanego do emerytury ?! Czy ktoś jest w stanie to wyjaśnić, która z opcji i dlaczego.
Zawsze najmniej korzystna dla Nas, a dla tego, żeby wypłacić mniejsze pieniądze, a jak przepis mówi inaczej, to będzie nowy.
 
Ditital411
Dziękuję za info. Ten rok 2017 rozumiałem, ale 2000 to zero kumania :)
Czyli co, nie ma się co łudzić trzeba liczyć lipiec 2000 :(
Zmogła mnie choroba, ale jak mi gorączka odpuści, to pochwalę się na forum jaki będę bogaty na emce :)
 
A jeśli dajmy na to od lipca 2000, to czy za ten okres od września 1999 (w służbie, czy jako cywil), to chociaż ZUS-owska będzie, czy czarna dziura ?!!
 
Back
Do góry