• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!


W związku z zamiarem przystąpienia do protestu Federacji mam dwa pytania do Ciebie Sławku.
Czy Celnicy pl jako przedstawiciele funkcjonariuszy Służby Celnej zamierzają przyłączyć się do protestu jaki ogłosi Federacja?
Z jakiego powodu w Federacji nie ma przedstawiciela największego w Służbie Celnej Z.Z. jakim jest Celnicy pl.?

Nie wiem jaką formę przybierze protest ale mam nadzieję, że my jak funkcjonariusze Służby Celnej nie będziemy stali z boku jak nasi koledzy z innych służb będą protestować, tym bardziej, że żądania wystawione przez Federacje są w naszym interesie. L-4 oraz art 15a.
 
Ad.1. W Federacji jest przedstawicielstwo celników, więc tam pytaj stefan123.
Wolą malutkie Związki widocznie.
Ad.2. Nas Federacja SM nie chce. Nic na to nie poradzę. Na układy nie ma rady :)
 
Ostatnia edycja:
Chce, niechce ale poparcia można udzielić.
Nic nie tracimy jako związek zgody od SM nie musi być a efekt, śodowiski zaczyna się konsoldować wokół protestu.
Rozważ to.
Interes w tym mamy.
 
...
...
Nas Federacja SM nie chce. ...


Teraz ja muszę zapytać, gdyż mogło mi się coś "pozajączkować";

- o ile dobrze pamiętam, podczas wiadomego, czerwcowego naszego protestu w Warszawie,
z niezwykle płomienną perorą wobec nas, wystąpił policjant, bodaj nawet przewodniczący FSM.
Ówczesne "rozgrzewanie" przez Ciebie i Panią Marię, po jego przemowie zwielokrotniło swą moc,
a oficjalna deklaracja właśnie dokonanego, pełnoprawnego naszego uczestnictwa w tejże
organizacji, dawała podstawę nie tylko przekonaniu o "chceniu nas", a wręcz proszeniu o naszą
obecność oraz witaniu "z szeroko otwartymi ramionami" każdej, pojedynczej osoby funkcjonariusza
celnego.

Czy była to może całkiem inna organizacja, a moja pamięć "spłatała mi figla", zacierając szczegóły
tamtych rzeczy i faktów, czy też może jednak ta sama, a my po wykorzystaniu nas do odrębnych
celów, PONOWNIE zostaliśmy wy*uchani PRZEZ KOLEJNYCH "sprzymierzeńców" i zwyczajnie
kopnięci w zadek ???
 
Chce, niechce ale poparcia można udzielić.
Nic nie tracimy jako związek zgody od SM nie musi być a efekt, śodowiski zaczyna się konsoldować wokół protestu.
Rozważ to.
Interes w tym mamy.
Jeżeli będzie taka wola środowiska to oczywiście, że tak. ZZ Celnicy PL zawsze wykonuje wolę środowiska zawodowego. W momencie, gdy Federacja decydowała o wdrożeniu zapowiedzi przygotowań do protestu, decydowali też o naszym przyjęciu.

CAT. Z Policjantami mamy bdb kontakty. Policja była za tym abyśmy weszli do Federacji, to pewne, tak samo Przewodniczący Federacji.
 
Ostatnia edycja:
Sławek nie odpowiedziałeś wprost na moje pytanie dotyczące tego czy Celnicy pl. przyłączą sie do protestu FSM ale rozumie, że tak właśnie będzie. To jest dla nas wielka szansa razem wszystkie służby mundurowe zjednoczone w walce o L-4 i art 15a. Przede wszystkim leży to w naszym interesie i chyba tego nikomu tłumaczyć nie trzeba.
 
Hmmmmm Stefan w jednym masz rację, jak mawiał Ferdek Kiepski w "kupie siła" - tylko ja niestety, mam obawy że po wszystkim ta "kupa" znów się na nas celników.pl wypnie i będzie jedno wielkie "G".
Mam nadzieję że to są tylko moje obawy i że się mylę.
 
Odpowiedziałem wyżej, że jak będzie taka wola środowiska to poprzemy.
Musimy pamiętać, że Koledzy z FSM jak głosowali nad protestem, to w tym samym czasie rozpatrywali wniosek o nasze przyłączenie. Odrzucili ten wniosek. Może nie chcą nas w tym proteście, a może obecni tam celnicy nie popierają protestu? Nie wiem. Tam byli celnicy, działacze związkowi, którzy głosował w jednej i w drugiej sprawie. Tam należy pytać.
 
Sławku - ja jak napisałem powyżej, też jestem pełen obaw, ale zgadzam się z Twoim stwierdzeniem, jeżeli środowisko nasze wyrazi taki akces to trzeba spróbować. Czas szybko ucieka a ludzie skrzywdzeni przez KAS z dnia na dzień mają co raz to gorzej. Więc każda forma protestu która przyniesie choćby drobną korzyść i przybliży nas do celów które mamy zrealizować, jest wskazana.
 
Stanowisko Rady Federacji SM podpisał w imieniu funkcjonariuszy Słuzby Celnej Przewodniczący ZZZ Słuzby Celnej RP Arkadiusz Pytlak i chwała mu za to, że tam jest. Mam prośbę jeśli kolega czyta to forum to prosimy o jakieś informacje co do protestu. Tu nie ma sie nad czym zastanawiać do protestu chcemy sie przyłączyć, to leży w naszym interesie.
 
Odpowiedziałem wyżej, że jak będzie taka wola środowiska to poprzemy.
Musimy pamiętać, że Koledzy z FSM jak głosowali nad protestem, to w tym samym czasie rozpatrywali wniosek o nasze przyłączenie. Odrzucili ten wniosek. Może nie chcą nas w tym proteście, a może obecni tam celnicy nie popierają protestu? Nie wiem. Tam byli celnicy, działacze związkowi, którzy głosował w jednej i w drugiej sprawie. Tam należy pytać.


w świetle odrzucenia naszego wniosku o przyjęcie nas do fsm nasze poparcie protestu nic nie da - podpiszą porozumienie nie oglądając się na nasze postulaty i sprawy - np. odmienne potraktowanie w sprawach emek,

ośmieszymy się tylko jako murzyni, i do tego naiwni i głupi

jak mnie gdzieś nie chcą, pomimo zbieżności interesów i sytuacji funków - to się nie pcham

trzeba mieć swój honor

nie jesteśmy związkiem kanapowym

5 000 luda to blisko 40% funków sc-s

daj Boże każdemu związkowi 40% udział członków pojedynczego zz wśród funków
 
Ostatnia edycja:
Ale jak nie dolaczymy do federacji to nikt za nas nie będzie walczył o nasze sprawy, a to chyba jest w naszym interesie a w szczegolnosci art 15a. Trzeba wykorzystywac kazda mozliwa okazje do walki o rowne prawa.
 
Ostatnia edycja:
Nie zgadzam się z Tobą Bolo. Reprezentacja celników jest w Federacji i mi to wystarczy. Dla mnie jest teraz to ważne co powie FSM.
 
Nie zgadzam się z Tobą Bolo. Reprezentacja celników jest w Federacji i mi to wystarczy. Dla mnie jest teraz to ważne co powie FSM.


Jak najbardziej, można się nie zgadzać z jego spojrzeniem na rzeczywistość,
ale z koncepcją z niego wynikającą, stanowczo należy się liczyć !!

Nie znam ani ZZ pana Pytlaka, ani jego samego, ale też nie wiem, w jakim świetle
stawia on przed FSM nasz ZZ, a także czego od FSM oczekuje i na co liczy. (?!)

Postulaty FSM są stanowczo godne i warte poparcia - acz muszę przyznać,
iż nie opuszcza mnie wrażenie, że czegoś ważnego nie wiemy ...

 
Ale jak nie dolaczymy do federacji to nikt za nas nie będzie walczył o nasze sprawy, a to chyba jest w naszym interesie a w szczegolnosci art 15a. Trzeba wykorzystywac kazda mozliwa okazje do walki o rowne prawa.


za nas nikt nie będzie walczył

spójrz prawdzie w oczy i sięgnij pamięcią wstecz

tylko my możemy cokolwiek dla nas osiągnąć

a lidera mamy debeściaka :)

jasnym jest że lepiej być w szerszym gronie - ale nic na siłę i nie na kolanach - skoro nas nie przyjęli
 
Ostatnia edycja:
Bolo nie podawaj nie prawdy, bo nas jako funkcjonariuszy Służby Celnej przyjęli, natomiast nie został tam przyjęty ZZ Celnicy pl. Z jakiego powodu nie wiem może dla tego ze już jest tam przedstawiciel celników.
 
To chyba nie jest argument przeciwko przyjęciu naszego zz, strażacy mają ZZS Florian oraz NSZZ Pracowników Pożarnictwa.
 
Bolo nie podawaj nie prawdy, bo nas jako funkcjonariuszy Służby Celnej przyjęli, natomiast nie został tam przyjęty ZZ Celnicy pl. Z jakiego powodu nie wiem może dla tego ze już jest tam przedstawiciel celników.


Wybacz, ale na podstawie tak stanowczo skonstruowanego przez Ciebie
stwierdzenia "reprezentowania naszego środowiska" w FSM, byłbym
w stanie bez większych trudności udowodnić, iż w MF'ie także już mamy
swoją "reprezentantkę", o ile dobrze pamiętam - niejaką Barbarę S ...
 
Bolo nie podawaj nie prawdy, bo nas jako funkcjonariuszy Służby Celnej przyjęli, natomiast nie został tam przyjęty ZZ Celnicy pl. Z jakiego powodu nie wiem może dla tego ze już jest tam przedstawiciel celników.


nie zarzucaj mi kłamstwa

napisałem że nas nie przyjęli - i to prawda - ja JESTEM członkiem celnicy.pl

to że ty być może nie- ok, ale weż pod uwagę że ja i 5 000 ludzi jest w celnicy.pl i nas tam nie przyjęli

więcej ostrożności - szczególnie w zarzucaniu komukolwiek kłamstwa

niesłusznie - jak wykazałem
 
Back
Do góry