• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

wielka afera w uc kraków

obserwujac z boku - drugie dno

w Ic krakow juz wczesniej toczylo sie postepowanie wyjasniajace dokladnie w tej samej sprawie w stosunku do tych samych osob.

Wniskodawca (w tym czasie znaczaca osoba w IC krakow) przedstawial takie same zarzuty.
Postepowanie zostalo umorzone --- przypuszczam ze wzgledu na watpliwosci prawne (chyba rownolegle prowadzila przesluchania policja).
Umorzenia dokonal byly dyrektor (bo chyba tylko on jest wladny).

w miedzyczasie osoba wnioskujaca zostaje usunieta ze znaczacego stanowiska.

Sa przesuniecia dyrektorow (rotacje) stary jest przeniesiony.

Mija kilka miesiecy i zostaje uruchomiona ta sama sprawa z takim naglosnieniem -- radio telewizja skorumpowani celnicy itp.

W doniesieniach prasowych pojawia sie informator policji ktora powolujac sie na jego informacje podaje mechanizm dzialania -- podajac ilosci setki tysiecy a nawet 0.5 mln litrow spirytusu min. ujawniajac mechanizm dzialania procederu tego faktycznego (prawie instruktarz dla tych co robia przekrety np. na plynach do spryskiwaczy)-- pracownicy UC sa tylko bocznym elementem (odpryskiem)

Pytanie czy w rozgrywke wciagnieto Prokurature
 
Ale stawiając zarzuty nielegalnego wprowadzenia 0,5 miliona litrów spirytusu mozna posadzić każdego i to nie tylko na 3 miesiące do aresztu.
 
Anonymous napisał:
Ludzie nie odróżniają celnika od strażnika granicznego a co dopiero celnika od pracownika-cywila SNP. Inną sprawą oczywiście jest nadzór.
to prawda ale czy muszą. Winni są cywile jak i funkcjonariusze. Przestańcie w końcu dzielić!! Jak widać winni jeżeli są to po równo , ani się niczym nie odróżniali!!
Nie chodzi o dzielenie. Tak mi się przynajmniej wydaje, że gościowi nie o to chodzi. Chodzi raczej o rzetelność przekazywania informacji i o brak reakcji na ewentualną nierzetelność ze strony naszych rzeczników prasowych. Przestańmy być wreszcie chłopcami do bicia.
 
obserwator z boku napisał:
Mija kilka miesiecy i zostaje uruchomiona ta sama sprawa z takim naglosnieniem -- radio telewizja skorumpowani celnicy itp.
(...)
Pytanie czy w rozgrywke wciagnieto Prokurature
Zaczyna się robić ciekawie. Razem z poprzednimi wpisami czyta się ten wątek jak powieść sensacyjną. Albo scenariusz filmu z tego samego gatunku.
 
rzeczywiście ostatnio w ICKraków były zmiany na stanowiskach najpierw odwołano z-cę dyr. odpowiedzialnego za akcyzę pózniej inny z-ca dyr. odpowiedzialny min. za WZPzostał oddelegowany doPrzemyśla pół roku pózniej w Przeyslu wylądował naczelny dyr. z całkiem niedawno stanowiska stracili z-a nacz.UC od akcyzy, kierRSNP, nacz.WZP może ktos to dopasuje do wczesniejszego wpisu
 
ludzie w sprawie analiz skażalnika tzn. kto ma je wykonywać , jak ma być przechowywany nie ma żadnego przepisu wykonawczego; w przeciwieństwie do "pliku" przepisów ( w dużej mierze nie potrzebnych ) w sprawie prowadzonych dokumentacji w składach podatkowych .
W tym przypadku należy ustalić kto wykonywał analizę skażalnika , być moze było to laboratorium zakładowe Polmosu , a wiadomo że nikt z nadzoru nie nadzoruje tych badań bo poprostu tego nie potrafi z powodu na bardzo skomplikowane analizy potrzebne do identyfikacji i określenia stężenia badanych substancji.
Z uwagi na powyższe w całej Polsce cały nadzór nad skażeniem spirytusu może być fikcją , skoro skażalnik może być analizowany przez pracowników laboratorium producenta tego alkoholu.
Teraz padło na Kraków ale jutro kto wie może to byc np. ...
 
np. Wrocław.
Ten temat to pożywka do wszystkich celników- detektywów i CBS czy PG w szczegolnosci dla tych dzialajacych na rynku glęboko zakonspirowanych no bo musza sie czyms wykazac.
Podobnie jak i odażanie takiego alkoholu.
No ale taki przedsiębiorca ktory kupuje alkohol skazony bitrexem nie wie ze jesli do takiego alkoholu doda sie ........... to ta gorycz znika a to fioletowe też znika tak jak w denaturacie - bo wlasciwie on ma zarejestrowany produkt po analizie w Łodzi (bo to laboratorium przoduje w wydawaniu takich rejestracji produktów chemii gospodarczej od lat) i wszystko jest ok.
Dopuki ktos tego nie zlapie we wtornym obiegu.
A dodatek bitrexu to niewielkie ilosci ze nawet zabrudzone naczynie tym czyms moze spowodowac ze -- w pobranych probkach moze go nie byc.

A tak wogole to jak myslicie czy taki polmos powinie zaplacic PA od wydania spirytusu niezgodnie z przedłożonym zamówieniem (na zamowieniu skazony ale faktycznie nie) a stawki inne.
Kto odpowiada za naliczenie właściwej stawki Polmos czy UC.
Ja nie mam wątpliwosci.

A najbardziej mnie wkurza (bo mam takie odczucie) ze gleboko zakonspirowani wspołpracownicy ....... maja w d... te wszystkie przepisy o oleju opalowym spirytusie, czy gazie sami czerpia z tego korzysci a jak sie wywala to wiedzac o dziurawosci przepisow unikaja odpowiedzialnosci a wystaiaja innych tj. celnikow. Jestem ciekaw kogo jeszcze utrzymuja z tej lewej kasy - bo nie wierze ze ze ci ktorzy ich prowadza nie maja z tego kapuchy.

Ten kraj robi sie taki jak pozne lata 80-te gdzie SB drukowala na kolorowych ksero 200 tys zł - ja te czasy pamietam.
 
Dzisiaj w TVN był reportaż o spirytusie (odkażanym i z Czech), bitreksie i IC Kraków. Zolle zostały przedtstawione w bardzo dobrym świetle, natomias MF i Min. Rolnictwa w cieniu :D


Przy okazji rzecznik MF Lutyk wykazał się całkowitą nieznajomością przepisów oraz statystyk ujawnień nielegalnych rozlewni sam stwierdził, że za litr spirytusu płasi się 4,5 zł akcyzy :lol: :lol:

Podano także info, że grupa zajmująca się tą tematyką w IC Kraków zostałą rozwiązana. Redaktorowi od razu nasunęło się pytanie dlaczego? Czy komuś nacisnęli na odcisk, czy komus podpadli, za daleko zaszli?
 
w dzisiejszym zwiastunie jutrzejszej uwagi napomknięto coś o Poznaniu, może powiedzą coś więcej?
 
Wielka afera w urzędzie celnym w Krakowie
Radio ZET 26-09-2006


ZETka

Setki tysięcy litrów zanieczyszczonego spirytusu w nielegalnym obrocie i milionowe straty państwa. Jak dowiedziało się Radio ZET są już pierwsze zatrzymania w tej sprawie. W ręce policji wpadło siedmiu pracowników krakowskiego urzędu celnego.

W jaki sposób udało się wprowadzić na rynek alkohol, wyjaśnia prokurator Piotr Kosmaty.

Wiadomo, że straty spowodowane tym procederem sięgają milionów złotych. Nie wiadomo natomiast, co z zagrożeniem dla zdrowia i życia tysięcy ludzi, którzy mogli pić skażony chemicznie alkohol.

czy ktos wie kogo zatrzymali celników czy cywili ?

Wyrok sądu- NIEWINNI.
Czy ktoś może napisać więcej na ten temat? Jakoś aresztowaniem wszyscy się gorączkowali, a o uniewinnieniu nawet Izba się nie pochwaliła.
 
Bitrex wytrąca się bielinką lub popularnym kretem...to już nawet małe dzieci wiedzą ...dla mnie porażka
 
Bitrex wytrąca się bielinką lub popularnym kretem...to już nawet małe dzieci wiedzą ...dla mnie porażka

Bo główny składnik to podchloryn :D sodu a czy nie prościej urzyć czystego podchlorynu sodu. W sieci wyczytałem że proporcja to 1/3 szklanicy na 180hl :D:D
 
Back
Do góry