• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Eskalacja działań dyskryminujących w zatrudnieniu za działalność społeczną

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 536
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
Napisałem do DIC jako funkcjonariusz takie oto pismo, gdyż dowiedziałem się dopiero w Wigilię, że nie przyznał mi nagrody. SSC rozstrzygnie też na dniach moje postępowanie dyscyplinarne. Następuje eskalacja działań wymierzonych bezpośrednio we mnie za działalność społeczną, za poruszanie tematów niewygodnych dla MF, za obronę funkcjonariuszy.

Ani na chwilę nie tyracimy wiary. Wspierajcie nas dalej proszę a ostatecznie osiągniemy wspólnie lepszą Służbę Celną, zgodną z oczekiwaniami większości funkcjonariuszy i pracowników.


Sławomir Siwy Nysa, dnia 28.12.2009r.
Kontroler celny
Dyrektor Izby Celnej
w Opolu
Wniosek o ugodowe załatwienie sprawy
Wnioskuję o ugodowe załatwienie sprawy związanej z pominięciem mnie już po raz drugi przy przyznaniu nagrody z 3% funduszu płac oraz braku awansu w stanowisku poprzez zrealizowanie roszczeń.
W obu sprawach zmuszony jestem skierować sprawę do rozstrzygnięcia Prokuratury oraz złożyć stosowne pozwy do sądu o dyskryminowanie mnie ze względu na przynależność do Związku. Złożę nadto wniosek do Związku Zawodowego o wystąpienie ze skargą do Rzecznika Praw Obywatelskich, Premiera i Ministra Finansów oraz poruszenie sprawy na forum Parlamentu RP.
Wnoszę o odpowiedź w terminie 7 dni.
Rozpatrując sprawę nagród proszę posiłkować się orzecznictwem i glosami doktryny m.in. Uchwałą Sądu Najwyższego II PZP 9/2005 z 13 grudnia 2005 roku.
W którym czytamy m.in. Sąd Okręgowy skłania się jednak do odmiennej wykładni art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 1997 r., wywodząc, iż powód w całym roku kalendarzowym 2004 korzystał z określonego w art. 31 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Tekst jednolity: Dz. U. 2001 r. Nr 79 poz. 854 ze zm.) prawa do zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy w pełnym wymiarze na okres kadencji w zarządzie zakładowej organizacji związkowej z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Wydane na podstawie delegacji ustawowej rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 1996 r. w sprawie trybu udzielania urlopu bezpłatnego i zwolnień od pracy pracownikom pełniącym z wyboru funkcje w związkach zawodowych oraz zakresu uprawnień przysługujących pracownikom w czasie urlopu bezpłatnego i zwolnień od pracy stanowi w § 8, iż pracownik korzystający ze zwolnienia od pracy zachowuje prawo do świadczeń wynikających z tytułu zatrudnienia u pracodawcy udzielającego zwolnienia, zgodnie z przepisami określającymi zasady przyznawania takich świadczeń. Przepisy te mają na celu zapewnienie pracownikom zwolnionym od pracy w celu pełnienia funkcji związkowej z zachowaniem prawa do wynagrodzenia takich samych świadczeń, jakie by otrzymywali, gdyby nie korzystali ze zwolnienia. Pracownik chroniący w ramach działalności związkowej interesu pracowników danego pracodawcy nie świadczy co prawda pracy objętej zakresem jego obowiązków, jednakże wykonując pracę związkową, pośrednio wykonuje pracę na rzecz danego pracodawcy.”
Nadto podkreślam, że został złamany Regulamin, gdyż nie byłem poinformowany o nieprzyznaniu nagrody, powodach odmowy wypłaty nagrody i dowiaduję się o tym po rozdysponowaniu nagród, co stawia mnie w sytuacji mniej uprzywilejowanej niż wszystkich innych funkcjonariuszy izby celnej.
Rozpatrując sprawę awansu proszę zważyć, iż jestem chyba jedynym kontrolerem celnym ze stażem powyżej 10 lat służby, który mimo wniosku bezpośredniego przełożonego(vide ostatnia ocena okresowa) nie otrzymał awansu na starszego kontrolera celnego. Pozostałą argumentację przywoływałem we wcześniejszej korespondencji.

Do wiadomości:
1. Funkcjonariusze celni

Sławomir Siwy
 
bezprawie

Lepsza SC to znaczy bez tych pucybutów, którzy liżą....dla stanowiska a sami reprezentują bezprawie. W obecnej sytuacji prawnej to lizidupy zapewniły sobie stanowiska oficerskie i będzie trudno z nimi walczyć, wszystkich łączą sprawy aferalne.. Czas na zmiany ale chyba służby i pracy a ten bałagan, z tym SSC do komisji hazardowej i alkoholowej.
 
bardzo celnik i inni,którzy chcą cokolwiek więcej

Jesteście ciszą na morzu,bo ktokolwiek się odezwie ten bałwanem będzie!Tak mówi stare porzekadło ludowe.Ale,ale czy tego chcecie,by zisciło się inne porzekadło,a mianowicie:'ym,ym,ym- i tak umarły mamuty!
 
Zarząd
ZZ Celnicy PL



ZOZ ZZ Celnicy PL IC Opole, działając na podstawie §13 pkt.5 Statutu Związku zwraca się z wnioskiem o pomoc finansową dla przewodniczącego związku Sławomira Siwego, zgodnie z §13 pkt.4 Statutu. Proponujemy przyznanie przez cały rok 2010, comiesięcznego dodatku w kwocie 1000 PLN, w związku z ponoszeniem ujemnych finansowych następstw z tytułu pełnienia funkcji przewodniczącego w ZZ Celnicy PL, zgodnie §17 pkt.1 Statutu.
Od początku swojej działalności związkowej jako przewodniczący związku zawodowego w Izbie Celnej w Opolu, kolega Sławomir Siwy był traktowany w sposób dyskryminujący, zarówno pod względem finansowym jak i awansowym. Jednakże wydarzenia poprzedniego roku sprawiły, iż jego sytuacja uległa dalszej degradacji. Został bezprawnie pozbawiony obu premii (lipcowej i grudniowej) z 3% odpisu z funduszu płac, z tytułu prowadzonego postępowania dyscyplinarnego związanego z wydarzeniami grudnia 2008 r. tj. protestu „mrówek” i publicznych wypowiedzi przewodniczącego, które stały się przyczynkiem do wszczęcia tegoż postępowania. Wbrew orzeczeniu rzecznika dyscyplinarnego Urzędu Celnego w Opolu, który nie widział podstaw do jego wszczęcia, siłowo kontynuuje się je, na wyraźne polecenia wyższych przełożonych. W wypowiedziach Dyrektora Celnego IC Opole, kolejnym przyczynkiem do nieprzyznawania premii był również fakt, iż kolega Sławek pozostawał na etacie związkowym przez co nie świadczył pracy. Nijak się to ma, do sytuacji etatowych działaczy związkowych w innych izbach, którzy nagrody w 2009 r. otrzymywali.
Również w wyniku tej sytuacji, mimo 13 lat nienagannej służby, został pozbawiony możliwości awansu na stanowisko starszego kontrolera celnego, mimo wniosku bezpośredniego przełożonego. Nadmieniamy, iż wielu funkcjonariuszy zatrudnionych po Sławku, otrzymała już awanse zarówno, na stanowisko st.kont. celnego, a nawet na inspektora. Sytuacja taka ma miejsce mimo wysokich kwalifikacji zawodowych, jak również wielu zasług dla Służby Celnej, zarówno na polu zawodowym, jak i związkowym. W efekcie sytuacja ta generuje wymierne i niemałe straty finansowe, co dla budżetu 4-osobowej rodziny stanowi znaczącą wyrwę.
Aktualnie cały czas trwa postępowanie wobec kolegi przewodniczącego i mając na uwadze negatywne nastawienie wyższych przełożonych, sytuacja w w/w kwestiach raczej nie ulegnie zmianie. Dlatego też wnioskujemy jak na wstępie.
Dziękujemy za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.


Z poważaniem:

Z up. Zarządu
Przewodniczący ZOZ Celnicy PL
Izby Celnej w Opolu
Robert Schneider
Otrzymują:
1.Adresat
2.a/a
 
już jako tylko forumowicz mogę napisać, że nikt nie powiedział, że będzie lekko

tylko związki poza zakładem pracy mogą dać uniezależnienie (ale mamy to, co mamy)

wiele osób czuje większy dyskomfort w związku z brakiem awansów, w tym członków związku

taka prośba powinna być rozpatrywana nie przez zarząd, ale przez głosowanie wszystkich członków związku, gdyż dotyczy to ok. 15% składek członkowskich, no chyba, że będzie pokryta ze składki ZOZ w Opolu, ale wtedy taki wniosek nie jest potrzebny.

pozdrówka
 
Wniosek jest z 14.01.2010r. i Zarząd go nie rozpatrzył, pozostawiając sprawę do oceny Zjazdu.
Na Zjeździe powstało pytanie: Czy panowie z MF i DIC powinni mieć możliwość wpływania na ogólnopolski związek w tak łatwy sposób, czy też Związek powinien w jakiś sposób zabezpieczyć się przed tego typu infantylnymi, ale jakże uciążliwymi działaniami kadry broniąc swojej niezależności?
Wiadomo, że w Prokuraturze czy Sądzie ciężko jest dojść tego typu racji, choć próbować oczywiście trzeba.
 
Zarząd jest jak najbardziej właśćiwy do rozpatrywania takiej sprawy. Tym bardziej na Zjeździe. Sprawa jest precedensowa i rzeczywiście MF i DIC, zbyt łatwo udało się "załatwić" Pana Sławka. Osobiście nie znam związkowca, który byłby tak uczciwy i konsekwentny w swojej działaności. Znam natomiast, kilku takich, którzy zaprzedali się natychmiast. Ilu z nas wytrzymałoby takie skuteczne ataki? Odpowiedzmy sobie sami przed sobą. Okazanie pomocy w takiej sytuacji, i dla dobra takiej sprawy jest konieczne.
 
"nikt nie powiedział, że będzie lekko"

Czy ty to przemyślałeś?
Pewnie najlepiej zmuśmy przewodniczacego Zw. Zaw. Celnicy.pl do zachowania standardów w związkach zawodowych w SC.
Powinien głupiec zachowywać się tak jak wielu innych związkowców by przełożeni i Szef SC obsypywali go nagrodami, awansami i odznaczeniami. Wtedy takie wnioski nie będą potrzebne i nie będzie bezmyślnych komentarzy.

Tu powinien być emotikon pukający się w głowę, ale nie ma takiego.
 
Szkoda, że nikt nie pomyślał o zabezpieczeniu Przewodniczącego na początku tej masakry. No, tak, ale kto przewidział, że dojdzie, aż to takiej kpiny z prawa jakie zaprezentowali rządzący? Do jego łamania, obchodzenia i dowolnej interpretacji. To nie chodzi o personalia, ale o problem. Każdy przewodniczący zz, powinien być zabezpieczony finansowo, na wypadek nękania tego najskuteczniejszego - czyli finansowego. Nie dał się Sławek przekupić, spróbowali go złamać, upodlić. Pewnie mieli nadzieję, że jeśli nie oni, to rodzina wytłucze mu związki z głowy. A tu ZONK :D. Ani śladu w tym człowieku jackowizmu.
 
Back
Do góry