• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sejm przyjął Ustawę o Służbie Celnej

A myslisz ze tak latwo znalezc prace??? Ze nie szukam??? Kolesiostwo jest i tyle... Nie masz plecow to wpiep.....sz chleb z pasztetem :mad:

rozumiem co czujesz...wyobraz sobie co ja czuje gdy wobec trudnosci na rynku pracy czasem cos mi spadnie z nieba ale panstwo, ktore ma mnie w d...ie nie pozwala mi skorzystac.
 
Sławek może najpierw skupić się na szczegółach a nie na wszystkim od razu. Możliwość dodatkowego zarobku była by całkiem nie zła... ;)

Art. 128.​
1. Funkcjonariusz może wykonywać dodatkowe zajęcia zarobkowe jedynie za zgodą kierownika urzędu. W odniesieniu do dyrektora izby celnej lub jego zastępcy zgody udziela Szef Służby Celnej.
2. Minister właściwy do spraw finansów publicznych określi, w drodze zarządzenia, rodzaje zajęć zarobkowych, które nie wymagają zgody kierownika urzędu.
3. W przypadkach, o których mowa w ust. 2, funkcjonariusz jest zobowiązany poinformować kierownika urzędu przed podjęciem tego zajęcia.

Zakaz nieco poluzowany.
Reszta zależy od Ministra.
 
39. posiedzenie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej VII kadencji
29, 30 i 31 lipca 2009 r.
Początek posiedzenia 29 lipca 2009 r o godzinie 10.00


4. Stanowisko Senatu w sprawie ustawy o Służbie Celnej.
druki sejmowe nr 1492, do druku nr 1492, 2095, do druku 2095, 2095-A, do druku 2095-A
druk senacki nr 630
 
Dodatkowy zarobek.

Chyba nie ma co sobie za wiele obiecywać. w tym zarządzeniu może być tylko np: praca dydaktyczna na uczelni... albo etatowe zbieranie puszek aluminiowych
;) Kolega nauczyciel śmieje się mi w twarz bo na korepetycjach ma drugą pensję... pozostaje tzw szara strefa. i to jest kuriozum, że funkcjonariusz formacji walczącej z przypadkami naruszania prawa karnego skarbowego po godzinach zarobkowo układa glazurę czy zbiera truskawki. O jakiej godności urzędu mowa jeśli goła pensja nie umożliwia utrzymania rodziny ponad poziomem minimum egzystencji? :mad:
 
oj te narzekania zolli z jednej strony
a z drugiej kompletny brak reakcji i działania
dla mnie to poprostu zaczyna pachnieć przedszkolem

mam dobra rade dla tych co narzekajha i jest im zle w cle a cały czas licza na bozię i cud

poszukajcie sobie innego miejsca na świecie ( pracy) na cle świat sie nie kończy

i przestańcie wierzyc za ktos cos wam da bo wam sie należy
prawda jest brutalna
nic nikomu sie nie nalezy

Jeszcze celnik
 
Chyba nie ma co sobie za wiele obiecywać. w tym zarządzeniu może być tylko np: praca dydaktyczna na uczelni... albo etatowe zbieranie puszek aluminiowych
;) Kolega nauczyciel śmieje się mi w twarz bo na korepetycjach ma drugą pensję... pozostaje tzw szara strefa. i to jest kuriozum, że funkcjonariusz formacji walczącej z przypadkami naruszania prawa karnego skarbowego po godzinach zarobkowo układa glazurę czy zbiera truskawki. O jakiej godności urzędu mowa jeśli goła pensja nie umożliwia utrzymania rodziny ponad poziomem minimum egzystencji? :mad:

dOKŁADNIE ZGADZAM SIĘ. W przemskiej izbie wyraża Dyrektor zgodę ale jeśli praca polega lub ma związek z nauczaniem. Chociaż są i inne zajęcia. Ale to już nie o to chodzi bo jaki to ma sens jechać z pracy do pracy uklepać jakieś śmieszne sumy pacując z dojazdami 16-17h na dobę. Przychodzi niedziela jesteś wypompowany a przydałoby się jeszcze poświęcić trochę czzasu dzieciom. zostaje 3,4 godziny snu tylko jak długo. Nikt nie oczekuje cudu wystarczy minimum. które zapweniło w miarę przyzwoite i godne życie. Teraz po modernizacji poczują to tylko nieliczni namaszczeni. A motłoch na dole w kierat i wyrabiać na pensje docenionyvh. Jak to kiedyś powiedział jeden z Panów Dyrektorów izby Celnej pracujemy w Elitarnej Mocnej formacji. :)
 
poprawki w Senacie

Ostatnia zmiana pliku: 30.07.2009 r​
39. posiedzenie Senatu
Rzeczypospolitej Polskiej VII kadencji​
29, 30 i 31 lipca 2009 r.
Wznowienie posiedzenia 31 lipca 2009 r (piątek) o godzinie 10.00

Stanowisko Senatu w sprawie ustawy o Służbie Celnej.
druki sejmowe nr 1492, do druku nr 1492, 2095, do druku 2095, 2095-A, do druku 2095-Adruki senackie nr 630, 630A, 630B, 630Z
materiał porównawczy
więcej informacji o punkcie

odsyłam na stronę Senatu (szczególnej uwadze polecam druk 630Z). Dzisiaj Senatowi Komisja Budżetowa przedstawiła poprawki, które juto mają być głosowane.
 
poprawka Senatu nr 40

Czy ta poprawka miałaby oznaczać, że w Służbie Celnej pracują tylko mężczyźni czy już zrównano wiek emerytalny? :confused:
 
Czy ta poprawka miałaby oznaczać, że w Służbie Celnej pracują tylko mężczyźni czy już zrównano wiek emerytalny? :confused:

Dziubuniu wstrzymaj oddech bo sprawa jest POSTAWIONA jasno
po art. 153 dodaje się art. 153a-153f w brzmieniu:
"Art. 153a. 1. Funkcjonariuszowi celnemu przysługuje prawo do
emerytury policyjnej.
2. Funkcjonariusz Służby Celnej, który stał się inwalidą,
jest uprawniony do policyjnej renty inwalidzkiej.
3. Członkowie rodzin po zmarłych funkcjonariuszach
Służby Celnej są uprawnieni do policyjnej renty
rodzinnej.
 
Ostatnia zmiana pliku: 30.07.2009 r​
39. posiedzenie Senatu
Rzeczypospolitej Polskiej VII kadencji​
29, 30 i 31 lipca 2009 r.
Wznowienie posiedzenia 31 lipca 2009 r (piątek) o godzinie 10.00

Stanowisko Senatu w sprawie ustawy o Służbie Celnej.
druki sejmowe nr 1492, do druku nr 1492, 2095, do druku 2095, 2095-A, do druku 2095-Adruki senackie nr 630, 630A, 630B, 630Z
materiał porównawczy
więcej informacji o punkcie

odsyłam na stronę Senatu (szczególnej uwadze polecam druk 630Z). Dzisiaj Senatowi Komisja Budżetowa przedstawiła poprawki, które juto mają być głosowane.

W kwestii uprawnień operacyjno-rozpoznawczych- nie będziemy ich mieli, ale będziemy mogli współpracować i mieć dostęp do informacji uzyskanych od innych służb w skutek działań oper.- rozp. ?
 
Ze strony senatu :
Senat zajął również stanowisko wobec:

ustawy o Służbie Celnej - przyjęta z poprawkami, ustawa wraca do Sejmu;

Czy to oznacza,że ustawa została przyjęta ze WSZYSTKIMI poprawkami (patrz. druk 630Z), czy tylko wyszczególnionymi w nagłówku, czyli :

Komisje, na posiedzeniu w dniu 30 lipca 2009 r. po rozpatrzeniu wniosków zgłoszonych w toku debaty w dniu 29 lipca 2009 r. nad ustawą o Służbie Celnej,
przedstawiają Wysokiemu Senatowi następujące stanowisko:
- Wysoki Senat raczy przyjąć wnioski zawarte w pkt: 1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14,
16, 17, 20, 25, 26, 29, 32, 37, 40, 42, 45, 47, 49, 51, 55, 57, 60, 62, 63, 69, 71, 75, 82,
83, 84, 85, 86, 87, 88 i 90.

Bo nie wiem, czy mam już odliczać czas do emerytury policyjnej ?? (to był smutny żart oczywiście........)
 
Nie ma co sie ekscytować, bo propozycja emerytur na zasadach policyjnych to poprawka partii bliźniaków, a Oni grają pod publiczkę, a Rządzi Koalicja.

Te samo ugrupowanie zaproponowało również nowy zapis w formie:

art.125 Funkcjonariusz celny nie może:
6. Posiadać akcji i udziałów w spółkach prawa handlowego;

To byłby ewenement:D

Koledzy w pracy zaproponowali również pkt.9. Posiadać samochodu osobowego. pkt.10 posiadać mieszkania o metrażu powyżej 10 metrów kwadratowych na członka rodziny itp idiotyzmy:p

PS Nie gram na giełdzie.

PS Propozycja emerytur zawarta była w poprawce nr 68, a ta nie przeszła.
 
Ostatnia edycja:
nie zapominajcie że główny bliżniak jest prezydentem i istnieje mozliwosć veta,trzeba 2/3 głosów a to już nie jest takie proste,poza tym sld zwąchało się z pis i wyjeb... PO na ustawie medialnej,

Pewna jest tylko śmierć i podatki czyli my.

Poza tym polecam czytać stenogramy z sejmu i senatu,pod publiczkę się robi wszystko,
wiecie że SG zostanie wyjeb.. z lotnisk z kontroli bezpieczeństwa?aaaaa widzicie.
Natomiast najbardziej rozbawił mnie Rapacki uzasadniał istnienie na zachodzie SG zadaniami których nie potrafił wymienić poza mętnym nielegalnym migrowaniem żenada i cały czas pieprzył o ich emeryturach że se w końcu pójdą,SG na zachodzie istnieje po to panowie i panie aby se poszło na emeryture.Nawet gadał że ci co nie zdążą pójdą se nawet do straży pożarnej,

Panie Janeczku mam grać? a graj pan ---Kabaret Olgi Lipińskiej
 
Ostatnia edycja:
Ustawa o Służbie celnej nie jest kartą przetargową (medialną i powodującą zainteresowanie społeczeństwa) i Prezydent bez zająknięcia ją podpisze, moim zdaniem oczywiście.
 
Polityka to jedna wielka gra pod publiczkę, a opozycja, po przejęciu władzy ma amnezję, można powiedzieć, że zawsze:), więc Ich interwencje są tylko GRĄ o potencjalnego wyborcę, niczym innym.

MSWiA grało, gra i będzie grać w tym kabarecie. Dba o Swoich funkcjonariuszy.
 
Ostatnia edycja:
nauka

popotrzcie na dzisiejsze wiadomości i protest "grosikowy" motocyklistów. nawet pasjonaci umieją się zorganizować, a my ............
kuluarowa rejtanada przy byle manipulacji ze strony naszych mądrali z kręgu mf.
potem dziób w ciup i do następnego wydarzenia gorąco komentowanego na korytarzach wielce szanownych izb, urzędów i oddziałów.
dwie, trzy dychy Q... wystarczy !
 
Ustawa o Służbie celnej nie jest kartą przetargową (medialną i powodującą zainteresowanie społeczeństwa) i Prezydent bez zająknięcia ją podpisze, moim zdaniem oczywiście.


stala by się jakby się znowu skrzyknąć... o motocyklistach dziś piszą bo blokują autostradę...czy MY nie mamy takich możliwości - Ba nawet lepszych ... tylko czy wschód dolączy (póki co zachlysneli sie 300 - ale może po dzisiejszym komunikacie.... no no no .... zobaczymy
 
Back
Do góry