• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sejm przyjął Ustawę o Służbie Celnej

Co dalej?

I jeszcze jedno- co dalej? Będziemy prosić prezydenta aby zawetował ustawę?
 
Poczytaj...

...to sobie odszyfrujesz.

http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/wgdruku/2095-A/$file/2095-A.pdf

jesteśmy w dupie...
 
Znalazłem

Jestem w trakcie czytania i konkluzja jest taka, że przyjęto zapisy dla funkcjonariuszy mało istotne np. że SSC jest przełożonym wszystkich celników. No kuźwa! Szczyt możliwości tej ustawy chyba.
 
no to popłynelismy

Jakie trzecie czytanie? już się odbyło, sejm ustawę przegłosował

no jeszcze został senat, ewentualnie jeszcze raz sejm no i p. prezydent;)
dziś??? przecież wczoraj słuchałem obrad i nic nie było :eek: wiedziałem ze we wtorek było 2 i oddali do komisji :(
cholera, miałem nadzieje ze powstanie dziwna kolaicja pis-sld:mad: w tym temacie
 
dziś??? przecież wczoraj słuchałem obrad i nic nie było :eek: wiedziałem ze we wtorek było 2 i oddali do komisji :(
cholera, miałem nadzieje ze powstanie dziwna kolaicja pis-sld:mad: w tym temacie
Szarik...z szacunkiem dla Ciebie, po co się tworzy koalicję rządową i dlaczego głosowania w komisjach są jakie są ,,,,nie żartuj że nie wiesz o co chodzi :D

a wiecie co mnie bardziej jeszcze rozbawiło, inaczej ..poprawiło nastrój
PO za pomocą Palikota wymyśliło ustawę, a wczoraj swoimi głosami ją uwaliło/ chodzi o spożywanie piwa w pociągach pkp czy jak to się teraz zwie/
jedna posłanka była stwierdzić że nie wie dlaczego tak zagłosowała

Kuźwa ..co drug pewnie nie wie dlaczego tak głosował odnośnie naszej ustawy
 
dziś??? przecież wczoraj słuchałem obrad i nic nie było :eek: wiedziałem ze we wtorek było 2 i oddali do komisji :(
cholera, miałem nadzieje ze powstanie dziwna kolaicja pis-sld:mad: w tym temacie
na WSSC jest do pobrania stenogram, poczytaj sobie :D , ustawę klepneli szybko i bezboleśnie, a do dyskusji czy zadawania pytań zapisało się o ile dobrze pamiętam ....
Uwaga!!!! dwóch posłów
 
Proces ustawodawczy

Czyli ustawa została uchwalona. Po 2 czytaniu trafia do Senatu (a nie do komisji). Senat może przyjąc poprawki, bądź też ustwę w całości - co też pewnie się stanie. W pierwszym przypadku ustawa wraca do sejmu, który po 3 czytaniu zarządzania głosowanie (sejm może poprawki przyjąć lub odrzucić), a potem ustawa kierowana jest do prezydenta. W drugim przypadku ustawa kierowana jest do prezydenta bez 3 czytania. Prezydent może ustwę podpisać, zawetować bądź skierować do Trybunału Konstytucyjnego.
Moim zdaniem przegraliśmy. Ustwa jest ch...
Pozostaję jedynie protest, w który zresztą nie wierzę, bo przynjmniej w mojej izbie (BP) ludziom nie chce się ruszyć tyłków. Granica nie stanie moi drodzy, nie łudźcie się
Pozdrawiam
 
Podsekretarz Stanu
w Ministerstwie Finansów
Jacek Kapica:
Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Premierze!
Szanowni Państwo! Pragnę odpowiedzieć, że w sytuacji
nagłej, takiej jak obserwacja pojazdu podejrzanego,
czynności operacyjno-rozpoznawcze nawet służbom,
które takie w zakresie mają, są nieprzydatne,
bo obserwację prowadzi się za zgodą prokuratora.
W tej sytuacji kompetencje wynikają zarówno z ustawy
o Służbie Celnej, jak i z Kodeksu karnego skarbowego
do zatrzymania takiego pojazdu.
Co do kwestii realizacji współpracy i zwalczania
nieprawidłowości w obrocie towarowym z zagranicą
pragnę wyjaśnić, że w resorcie finansów funkcjonuje
wywiad skarbowy, który takie czynności realizuje,
jak również Centralne Biuro Śledcze, które ma to
w swoich zadaniach. Dziękuję bardzo. (Oklaski)


TY Kapica nie jesteś zły jesteś po prostu bezdennie głupi
UZASADNIENIE to mowa końcowa hrabiego Ponimirskiego w
Karierze Nikodema Dyzmy
 
Ostatnia edycja:
tekst

Gdzie można znajeść przyjety przez Sejm tekst ustawy w wersji ujednoliconej?
 
A czego spodziewaliście się, że uchwalą Ustawę taką jaka nam się wymarzyła???? Wystarczy spojrzeć na ustawę medialną jak wykiwali SLD, przyszedł DONEK do semu rzekł słówko swoim pachołkom i nie licząc się z nikim uchwalili ustawę taką jaka im pasowała.
 
Mam pytania : czy w przypadku podpisania Ustawy o SC przez Prezydenta ,istnieje możliwość zaskarżenia jej do Trybunału Konstytucyjnego z strony związków zawodowych ? I drugie :czy odpowiedzialność za akceptację strony związkowej/wg oświadczenia Kapicy/ Ustawy o SC ponosi Federacja ZZSC Staniszewskiego i Zrzeszenie Smolińskiej ? Na koniec stwierdzenie do kolegów z Rzepina ,Katowic,Opola i Cieszyna płacących składki na związki Staniszewskiego- od dzisiaj nie macie prawa do narzekań na dolę celnika lub pobory.Przez wasze lenistwo mamy to co mamy ! W całej Polsce.Wstyd mi za was.
 
Może ktoś zorientowany w temacie mógłby oświecić mnie szarego f.c.
Mianowicie : przyszły przełożony wszystkich Celników poświęcił
( znaczy się odłożył do 2011 r. ) sztandarową ideę wartościowania stanowisk pracy w imię wyższych celów tzn. utorowania drogi dla nowej tj. Swojej ustawy o SC ? W IC Sz-n jeszcze kilka dni temu ewentualna " średna podwyżka " oscylowała wokół 10 Pln, dzisiaj słyszymy, że to drobne " faux pas " mówi się głośno o średnim datku w wys. ok.50 Pln :D
Czyżby ta "korekta", również w imię wyższych racji ?
Jedno zdanie odnośnie odwołania obecnego SSC , to mija się ewidentnie z sensem.Przecież, to i tak ostatni SSC, więcej nie będzie potrzeby przeprowadzania " konkursów " na to stanowisko !
Nie jestem hazardzistą, ale można podsunąć Zakł.Buchmacherskim pomysł nowej dyscypliny, nowa niewiadoma " Co zastąpi obecną SC " ?
Pomysł nie przejdzie, przecież to tak jak obstawianie wyniku np.
Barcelona - Legia Warszawa :D Wynik jest więcej niż oczywisty !
P.S. wpis o nowatorskiej inicjatywie - wszystkie ZZ SC w jednym szeregu.Przecież to już przerabialiśmy, efekty są chyba nazbyt widoczne.
Takie idee byłyby wskazane i na miejscu, ale z jedną poprawką, nie Polacy z Polakami , i to nie tylko w SC.Szkoda czasu na argumentację.
 
USTAWA ubezwłasnowolni celników

Nie wiem czy większość ludzi ma świadomość co oznacza wejście tej ustawy chyba nie.Ale ja wejdzie znowu będą narzekać że nic nie wiedzieli. Cóż taka nasza formacja. Po działaniach pani Smolińskiej widać że wystarczyło jedno spotkanie z panem Bonim aby zmienić swoje argumenty i zdanie w naszej kwestii.Może się mylę ale tak to niestety wygląda.Może po prostu niektórych nie stać na nic więcej na gadanie.Gdy dochodzi do skrajnych sytuacji uciekają w panice..
 
Ostatnia edycja:
Fix

Do FIXA:

1. Najlepiej gdy ustawę skieruje do TK głowa państwa, jeśli nie uwzględni wniosku o veto(niestety Staniszewski zapewne też napisze do Prezydenta, tak jak pisał do Premiera)
2. TAK
3. Opole nie jest w Federacji. Z tego co wiem Cieszyn też nie.
 
Back
Do góry