• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

"polscy celnicy nie chcą kapicy" - "votum nieufności" dla ssc

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 536
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
W reakcji na oczekiwanie podjęcia działań proponujemy wraz Z NSZZ Solidarność powszechną akcję informacyjną skierowaną do Sejmu RP, w której wszyscy mogą wziąć udział. Inne centrale nie odpowiedziały.
AKCJA TRWA PODCZAS OBECNEGO POSIEDZENIA PLENARNEGO, TJ. DO PIĄTKU.

Wysyłamy kartki na adresy wszystkich Posłów. Adresy dostępne na www.sejm.pl. Adres Posła to Imię.Nazwisko@sejm.pl

Szczegóły podamy wieczorem.
http://zz.celnicy.pl/tekst-311.html
 
Polscy celnicy

Dodam może, że ważne jest aby każdy poseł otrzymał tę ulotkę.
Nikt (żaden poseł) nie będzie miał prawa potem zasłaniać się niewiedzą, nieświadmością, że zagłosował za możliwymi zagrożeniami bo zaufał podkomisji i rządowi.
 
karty, karteczki, maile :D

tylko co to da:confused:

kto to przeczyta i czy cokolwiek zrobi:(

rece opadaja:mad:
 
Kisel, czy Ty nie potrafisz czytać. Napisałem w reakcji na oczekiwanie podjęcia dzialań proponujemy ....

Wiedz o tym, że w tym tygodniu Sejm ma przyjąć ustawę. Protestu już w tym czasie nie zrobimy. Nic nie poradzę na to, że część ZZ odwróciła się nagle ku konsultacjom i nawet na taką formę nie zareagowali. Musimy się po tym pozbierać.

Możesz oczywiście nic nie robić, oczekując na podjęcie ostrzejszych działań, ale możesz też wzmocnić nasze obecne działania w Parlamencie wysyłając trzy maile(każdą kartkę osobno do wszystkich Posłów) - to ważne
 
do dzieła

efekt jest w tej chwili nieznany. Kisiel nie bądź malkontentem, zrób to i potem razem popatrzymy na efekty.
ciekawe, że dzisiaj na forum cicho się zrobiło. pewnie cichy strajk włoski i bojkot forum co niektórym wyszedł zamiast bicia piany. strach, że trzeba z własnego maila do posła napisać.
 
Kto i kiedy mówi prawdę....o emeryturach

Biuletyn 2360/VI Komisja: Komisja Finansów Publicznych /nr 163/, Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych /nr 134/
http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf

Poseł Bożena Kotkowska (niez.):
Proponuję, żeby do projektu ustawy o Służbie Celnej dodać rozdział 10a – Uprawnienia emerytalne, (..)Myślę, że rząd, który jest autorem przepisów odnoszących się do emerytur funkcjonariuszy Służby Celnej, nie będzie zgłaszał sprzeciwu pod adresem własnych rozwiązań.

Poseł Leszek Cieślik (PO):
Panie przewodniczący, Wysokie Komisje, chcę sprostować, ponieważ rozpatrywana poprawka nie została przygotowana przez rząd. Taka poprawka nigdy nie była przedstawiona przez rząd.

Jacek Kapica:
(...)muszę powiedzieć, prezentując stanowisko rządu, że nie akceptuję tej poprawki. Dziękuję bardzo.

I druga wersja:

Dyrektor IC we Wrocławiu:
"Następnie Dyrektor IC Wrocław Pan Dariusz Staniów omówił projekty dotyczace pragmatyki zawodowej, którą to na naradzie w Ministerstwie Finansów przedstawiła Maria Wójtowicz- Z-ca Dyrektora Departamentu Służby Celnej, ze szczególnym uwzględnieniem projektu Ministerstwa dotyczacego tzw. "emerytur celnych"(...)"

Minister Finansów do Tomasza Arabskiego Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:
"Na wniosek Przewodniczącego i członków Komisjii przedstawiono więc propozycję opracowanego systemu emerytury celnej. (...)
Powyższe rozwiązanie konsultowano roboczo z Ministrem Członkiem Rady Ministrów, Przewodniczącym Stałego Komitetu Rady Ministrów panerrm Michałem Bonim oraz Ministrem Pracy i polityki Społecznej.

Podpisał:
z upoważnienia Minisra Finansów Podsekretarz Stanu Jacek Kapica

Pisma, z których pochodzą cytaty są tutaj:

http://zz.celnicy.pl/tekst-313.html
 
Ostatnia edycja:
Czynności operacyjno-rozpoznawcze. Potrzebne, czy nie?

Poseł Jerzy Gosiewski (PiS):
Chcę zapytać pana ministra, czy kontrole, o których mowa w art. 36, do przeprowadzania których uprawnieni będą funkcjonariusze, będą wystarczające, żeby zapobiec nielegalnemu przywozowi towarów.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Jacek Kapica:

Tak, potwierdzam to. Dyskutowaliśmy na ten temat na posiedzeniu podkomisji. Dla realizacji działań kontrolnych wystarczające jest przeprowadzanie kontroli w trybie administracyjnym.
http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.ns

A to wersja MF z 2008r:

"W celu zapewnienia możliwości sprawnej i efektywnej realizacji zadań w zakresie zwalczania przestępczości oraz wywiązywania się z zobowiązań dotyczących współpracy międzynarodowej wynikających z III filara Unii Europejskiej wprowadzono w projekcie rozwiązanie polegające na przywróceniu uprawnień Służby Celnej do wykonywania czynności operacyjno-rozpoznawczych
Również w związku z realizowanymi przez Służbę Celną zadaniami w zakresie zwalczania przestępczości skarbowej (należności celne, podatek akcyzowy, podatek VAT w imporcie, urządzanie gier i zakładów wzajemnych) oraz zwalczania innych przestępstw związanych z przekraczaniem granicy, a w szczególności związanych z obrotem: odpadami szkodliwymi, substancjami chemicznymi, materiałami jądrowymi i promieniotwórczymi, środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi oraz bronią, amunicją, materiałami wybuchowymi i technologiami objętymi kontrolą międzynarodową, konieczne jest zapewnienie Służbie Celnej możliwości wykonywania czynności operacyjno – rozpoznawczych. Czynności te są niezbędne także w celu wykonywania zobowiązań wynikających z przepisów aktów wydawanych w ramach III filara Unii Europejskiej (..)
Zadania realizowane w formie czynności operacyjno – rozpoznawczych (art. 71 i nast.) mają niepodważalnie olbrzymie znaczenie w zapobieganiu i wykrywaniu przestępstw. Umożliwiają one w sposób niejawny ujawnianie, utrwalanie i dokumentowanie indywidualnych zachowań przestępczych

Umieszczenie w projekcie zmiany ustawy przepisów dotyczących czynności operacyjno- rozpoznawczych wynika z potrzeby zapewnienia możliwości realizowania zadań Służby Celnej, które w chwili obecnej nie są realizowane lub realizacja przebiega w sposób częściowy...."

Źródło BIP- uzasadnienie MF do projektu ustawy o SC z dnia 24 lipca str. 2, 3 oraz 24,
http://www.mf.gov.pl/index.php?const=6&dzial=640&wysw=4&sub=sub13


A tak została ucięta dyskusja na ten temat:

Poseł Jarosław Zieliński (PiS):
Panie przewodniczący, jeszcze sekundę! Podnosiłem rękę wcześniej. Pan minister był przeze mnie proszony o to, żeby przywołał te argumenty. Sądzę, że to nie jest prośba, której pan minister nie może spełnić. Pan minister nie odpowiedział na moje pytanie. To jest ważne. Żeby wyrobić pogląd na zagadnienie, chcemy wiedzieć, dlaczego na początku w rządowym projekcie ustawy była mowa o czynnościach operacyjno-rozpoznawczych przyznanych Służbie Celnej. Myślę, że warto byłoby usłyszeć kilka słów na ten temat.
Przewodniczący poseł Marek Biernacki (PO):

Dyskusja na ten temat toczyła się na posiedzeniach podkomisji. W posiedzeniach podkomisji mogli uczestniczyć wszyscy posłowie, a także przedstawiciele wszystkich związków zawodowych. Podkomisja pracowała bardzo długo i wnikliwie nad projektem ustawy. Nie przypominam sobie, żeby inne projekty ustaw były tak długo i szczegółowo rozpatrywane. Pan minister odpowiedział na pytania tak jak chciał. To jest odpowiedź, którą musi się pan, panie przewodniczący, zadowolić.
 
Ostatnia edycja:
Związek dostarczył korespondencję bezpośrednio do Parlamentarzystów - około 200. Posłowie otrzymają oryginalne widokówki z misiem, lekami i bombą.
Wesprzyjcie proszę tę akcję oraz nasze działania w Parlamencie - wysyłając ulotki w formie elektronicznej, do pobrania w pierwszym poście wraz z adresami Parlamentarzystów.
 
no, no

0078d1040f3a43dc.jpg
 
moja propozycja formy protestu jest taka kazdy celnik wysyła pocztą polską jeden złoty polski na adres domowy albo ministerialny Jacka Kapicy przekazem pocztowym.
 
Ostatnia edycja:
a moja propozycja jest taka

zróbmy cos w koncu konkretnego , bo jak tak dalej pójdzie i bedziemy bawić sie w wysyłanie karteczek do posłów to jak zwykle obudzimy sie z ręka w nocniku i wielkimi pretensjami do całego swiata

jesli zwiazki nie sa w stanie nas reprezentować ( zjednoczyć sie we wspólnym działaniu na rzecz środowiska) to nie ma co patrzec na jakies bzdurne sygnały od zwiazkowców tylko robić powtórke z rozrywki z 2008r.

ja staram sie nie siac defetyzmu, ale zawsze byłem realista i wiem ze to co z nami robia , jak nas traktuja i z nami postepuja , to wszystko nie jest zasługa kiepskich zwiazków ale tylko i wyłacznie odpowiedzialnosc za to ponosimy my prości zolle, którym od dawna pluje sie w twarz a my grzecznie twierdzimy ze deszczyk pada

przykre, ale gdyby cos takiego tyczyło sie np: górników, hutników to na pewno nikt by tak po nich nie jezdził jak po nas , bo oni zrobili by konkretna rozpierduche w stolicy i dostai by to co chcieli

a my....no cóz wielkim wysiłkiem zorganizowano pikiete , która mogłaby byc dobrym poczatkiem czegos wielkiego ale jak to u nas jest " miało byc pieknie a wyszło jak zawsze"
 
Kisiel. Nie wrzucaj wszystkich zz do jednego worka. Mamy podobne zdanie, a jakoś o dziwo polemizujemy. Jednak już w tym tygodniu obraduje Sejm w naszej sprawie. Zrozum proszę, że do protestu nie poderwiesz w 12 godzin.
Na razie proponujemy doraźną akcję. Gdybyś wiedział jak ważne jest masowe przesłanie tych kartek, to byś nie polemizował.
Otrzymaliśmy cios od innych zz, które odwróciły się nagle w kierunku ustawy, pisząc tylko że dalej popierają postulaty. Nie chcą jednak realnie działać. Wysłaliśmy z Solidarnością pisemko dzisiaj do nich, aby określili się po której stoją stronie
http://zz.celnicy.pl/tekst-315.html

Możesz do Posłów dosłać jeszcze to, jeżeli nie popierasz hasła PIKIETY "POLSCY CELNICY NIE CHCĄ KAPICY" albo uważasz, że SSC nie zasłużył na votum nieufności od środowiska:
http://zz.celnicy.pl/tekst-314.html
To oraz ulotki/kartki wzmocnią działania, które prowadzimy w Parlamencie.

Nie możemy patrzeć biernie jak Parlament głosuje tego "potworka" Skoro akcji nie zrobimy na już, to zróbmy coś innego, co zapewniam Cię, że ma ogromne znaczenie.
 
Ostatnia edycja:
Jedno przejście musiało stać około tydzień, aby poderwać stopniowo innych.
Nie były potrzebne związki. Dlatego macie rację. Nie trzeba na nic czekać, na żadne sygnały, tylko robić swoje.
Ale to nie jest temat do tego wątku.
 
Ostatnia edycja:
W Sejmie trwa właśnie drugie czytanie.
Czy wysyłacie ulotki do Posłów?
Zostaną zgłoszone poprawki. Co oznacza, że jutro/pojutrze może być już posiedzenie Komisji i nawet jeszcze w tym tygodniu III czytanie. Działajmy.
 
Nie wpisujcie wszystkich adresów w jednego maila bo zostaną odrzucone, wpiszcie 20-30 losowo wybranych adresów w jednego mejla
 
zmieniłem tytuł wiadomości na bardziej spektakularny :D:D:D :

POLSCY CELNICY NIE CHCĄ KAPICY


ps. zgodnie ze wspaniałą propozycją MF-u ja SKC z 16 letnim stażem pracy nie dostanę ani grosza podwyżki...gwarantuję i zapewniam, że w 100 % zostałem zmotywowany do solidnej i gorliwej służby
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry