• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

"Our" CUSTOMS MANAGER znowu czaruje - tym razem wdroży AMERYKAŃSKI MODEL EMERYTUR

Celny!!!

Użytkownik
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
66
Punkty reakcji
0
"Our" CUSTOMS MANAGER znowu czaruje - tym razem wdroży AMERYKAŃSKI MODEL EMERYTUR

3e5b9c3713be7e0a.jpg
 
Zygf. d. L.

Co do zasady zygfryd głupota nie ma granic. Jest z definicji nieskończona jak linia prosta i miłosierdzie Boże. :D
Ale są granice a na nich celnicy, którzy mogą głupotę skutecznie ograniczyć :)
 
To byłby zapis w ustawie
-funkcjonariusz celny nabywa prawa emerytalne po n latach słuzby jak se sam naskłada na tą emeryture .
 
Ostatnia edycja:
Uuuuu...

Jaśnie Panie Szefie! Geniuszu nad geniuszami! Moj ukochany Przywódco! Jestem pełen podziwu dla Twojej nieskończonej pomysłowości i Twego Geniuszu. Twoje wizje są przewspaniałe. Wszyscy Cię za to kochamy o Wielki Reformatorze! Pozwól, że i ja skromny zollek podpowiem Ci kolejną myśl: może byś tak na kilka miesięcy zrezygnował z pensji a najlepiej namówił do tego całe kierownictwo MF. Wtedy wspólnymi siłami zdołamy uratować PO-lski budżet!!!
To pisałem ja: Jarząbek
 
Przyznaję ze trudno rozmawiać z osobą nastawioną na na konfrontacje....on juz nawet tego nie ukrywa.......nie pozwólmy żeby znieśli nas na tarczy! Takiej obłudy dawno nie widziałem....ciekawe czy teraz tez zawiesza demokrację na kołek- mamy przeciez kryzys???
 
Najpierw trzeba ,,zadziałać'' , dopiero po tym zmieni się nasza pozycja negocjacyjna i wtedy dopiero będzie sens rozmawiać z SSC.

Chociaż wtedy to już chyba też nie będzie sensu z nim rozmawiać, należy dołączyć do naszych postulatów żądanie dymisji obecnego SSC. Na honorowe zachowanie, jakim się wykazał jego poprzednik, w przypadku obecnego SSC nie ma co liczyć.
 
Ostatnia edycja:
Przy obecnym stanie osobowym SC po 45 roku zycia na dwudziestoletnie renty kapitałowe potrzeba ok. 170 000 000 złotych rocznie dla renty ok. 1000 pln.Jakieś ok.800 Funkcj.SC rocznie do emerytowienia licząc staż 25 lat.Oczywiscie jeden 20 drugi 15 trzeci 10 lat do 65 także dane sa w najdłuzszym okresie czasu.
Po 45 lat życia do 65 potem emerytura ZUS,staż pracy ustalany bez ingerencji z zew.jako że składka jest jednorazowa.
Po stówie miesięcznie to jest ok.18 000 000 rocznie w SC.
Jedna renta 1000pln kosztuje ok. 200 000 pln już nie pamietam jak jest z zwrotem kapitału-to jest dla ekspertów duzo kasy by wracało dla nastepnych, .COMERCIAL UNION.Z taka rentą mozna pracować wszędzie pobierać ja i pracować.
TO NIE SĄ POWINNO BYĆ ,WITAJCIE NA PUSTYNI RZECZYWISTOŚCI.
 
Powiedzcie, jak my mamy rozmawiać z SSC:eek:
Sami widzicie, że to jest niezwykle trudne, jeśli nie niemożliwe.

Niejeden już jęczał, że moje pomysły są kopnięte, ale jest przecież powiedzenie; "w tym szaleństwie jest metoda"!!!
Teraz więc odpowiem pytaniem: PO CO WOGÓLE ROZMAWIAĆ Z SSC ???
Czy nie można oświadczyć rządowi; TEN PAN CAŁKOWICIE STRACIŁ NASZE ZAUFANIE I NIE MAMY Z NIM O CZYM ROZMAWIAĆ!!! JESTEŚMY GOTOWI DO RZECZOWYCH ROZMÓW, USTĘPSTW A NAWET POMOCY W TYM TRUDNYM DLA KRAJU CZASIE, LECZ NIE NA ZASADZIE "REWOLUCJI FRANCUSKIEJ", BY POMAGAĆ OBECNEMU SSC CORAZ TO KOLEJNYCH LUDZI KIEROWAĆ NA SZAFOT! SAMO ZACISKANIE PASA JUŻ NIE WYSTARCZY, BO WIELU JUŻ NIE MA CZEGO ZACISNĄĆ (chyba, że samą klamerkę).
Jak to może wyglądać, gdy wszystkie ZZ oświadczą: Z TYM PANEM JUŻ NIE ROZMAWIAMY ?
 
ZWIĄZEK ZAWODOWY
CELNICY PL
Nysa, dnia: 19 czerwca2009 roku

ZZ Celnicy PL – 75/SiS/WS/09
Pan Jacek Kapica
Szef Służby Celnej


Szanowny Panie Ministrze.

Zarząd Główny ZZ Celnicy PL uprzejmie dziękuje za zaproszenie na spotkanie w dniu 22.06.2009r. Jednak ze względu na zaplanowane wydarzenia oraz inne spotkania, nie jest możliwe nasze uczestnictwo w spotkaniu z Panem Ministrem w miesiącu czerwcu br., nad czym ubolewamy.
Przewodniczący ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 
I tak trzymać

A w razie chęci podjęcia rozmów przez polityków, Cat słusznie zauważył: ten pan całkowicie stracił nasze zaufanie i jakiegokolwiek "rozmowy" z nim po prostu dla nas już są niewiarygodne i to tylko strata czasu.
 
ZWIĄZEK ZAWODOWY
CELNICY PL
Nysa, dnia: 19 czerwca2009 roku

ZZ Celnicy PL – 75/SiS/WS/09
Pan Jacek Kapica
Szef Służby Celnej


Szanowny Panie Ministrze.

Zarząd Główny ZZ Celnicy PL uprzejmie dziękuje za zaproszenie na spotkanie w dniu 22.06.2009r. Jednak ze względu na zaplanowane wydarzenia oraz inne spotkania, nie jest możliwe nasze uczestnictwo w spotkaniu z Panem Ministrem w miesiącu czerwcu br., nad czym ubolewamy.
Przewodniczący ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy


Powiem krótko REWELACJA !!!!!
 
Tak trzymać. dosyć tej podłości. Myślę że na niewiele się zda nasza pikieta. Zobaczycie że gazetki typu trybuna o nas tylko wspomną. Ale mimo wszystko jestem jutro tam gdzie trzeba. Chciałem tylko dodać że L4 lub urlop na tel moim zdaniem przyniesie pożądany rezultat. No ale jeśli pikieta to pikietujmy..............
 
No i to jest genialne!!! Każdy z nas co miesiąc odłoży sobie z wynagrodzenia z 200 PLN, a już po 20 latach zbierze się tego całe 48 tysięcy. Czyli przy średniej "żywotności" Polaka 74 lata - po przejściu na emeryturę przez 9 lat będziemy mieli dodatkową emeryturę w wysokości 444,444 PLN. Z uwagi na kumulację czwórek proponuję nazwać pomysł SSC "czfffartym filarem" albo "czfffartym gwoździem do trumny". Pozdrawiam wszystkich kolegów w wieku przedemerytalnym i współczuję, że ten pomysł ich nie obejmie.
 
"Celnicy muszą jeszcze poczekać na emerytury"

"Celnicy muszą jeszcze poczekać na emerytury"

Rozmawiamy z JACKIEM KAPICĄ, wiceministrem finansów - W Sejmie trwają prace nad nową ustawą o Służbie Celnej. Na tym etapie prac nie zostaną wprowadzone przepisy o emeryturach mundurowych dla celników. To materia, która wymaga jeszcze dokładnej analizy.
● Celnicy twierdzą, że wypłata środków z uchwały modernizacyjnej nie jest powiązana z uchwaleniem nowej ustawy o Służbie Celnej. Pan minister twierdzi, że jest odwrotnie. Gdzie szukać podstawy prawnej, która na takie powiązanie wskazuje?
– Część środków, która nie jest powiązana, jest uruchomiona, jak na przykład wypłata za nadgodziny czy awanse dokonane w styczniu tego roku. Natomiast część środków przeznaczona jest na pokrycie wydatków, których podstawy prawne zawarte są w ustawie o Służbie Celnej. Nie można wskazać konkretnego przepisu w uchwale modernizacyjnej odwołującego się do ustawy, bo takiego nie ma. Uchwała przeznacza środki na wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń i wynagrodzeń, którego konstrukcja jest ukształtowana w projekcie ustawy. W uzasadnieniu do każdego aktu prawnego zawarte są wyjaśnienia ustawodawcy, po co dany akt prawny wprowadza i co chce nim osiągnąć. A celem tym jest motywacyjny system uposażeń i wynagrodzeń.
(...)
● Czyli argumenty celników, że MF nie chce wypłacić środków z uchwały modernizacyjnej, nie mają żadnych podstaw?
– Moim zdaniem, nie. Wypłacenie dziś środków z uchwały modernizacyjnej bez nowej ustawy o Służbie Celnej byłoby tylko zasypywaniem złego systemu, a w przypadku wejścia w życie ustawy zabrakłoby środków na pokrycie wydatków wynikających z tego aktu prawnego.
● Co trzeba zmienić?
– Przede wszystkim system wynagrodzeń. Osoby na tych samych stanowiskach powinny w różnych częściach kraju zarabiać tyle samo. Dziś zdarzają się duże rozbieżności. Przykładowo kontroler celny w jednej izbie zarabia 2,2 tys. zł, a w innej osoba na takim samym stanowisku ma wynagrodzenie na poziomie 2,6 tys. zł. Takie dysproporcje są niedopuszczalne. Chcemy je zniwelować poprzez podwyżkę, tyle, że ci którzy zarabiają mniej, otrzymają więcej.
● Dziś, w czwartek, celnicy zapowiadają manifestację przed Sejmem.
– Tak, bo domagają się jeszcze pewnych rzeczy do zrealizowania w ramach uchwalania nowej ustawy o Służbie Celnej.
● Ma pan na myśli emerytury mundurowe?
– Też. Ale ta kwestia teraz nie mogła zostać rozwiązana, bo potrzebne są w tym zakresie jeszcze analizy ekspertów. (...)
● Kiedy te prace się zakończą?
– Mam nadzieję, że do końca roku wypracujemy już konkretne rozwiązania, aby móc je przedstawić ministrowi finansów i środowisku. Oczekiwania celników co do emerytur mundurowych mają swoje uzasadnienie i trzeba tę sprawę w końcu załatwić. Ale musimy ją rozwiązać odpowiedzialnie.
● JACEK KAPICA
wiceminister finansów, szef Służby Celnej
 
Back
Do góry