• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

co z oszczędnościówkami ??

To Twoje pobożne życzenia Obi....teraz jest ważna KASA,KASA,KASA...może być nawet ....." 30 srebrników".........:mad:

dokładnie mam to samo wrażenie...nagle protest zszedł na plan dalszy a motywem przewodnim dyskusji stała się 3 %...
Ludzie no i nawet jak zapłacą Wam te 400 zeta na rękę to już będziecie w pełni szczęśliwi ??? Jakis baran wrzuca temat zastępczy a większość owiec udaje się za nim do zagrody...
 
No właśnie....

Temat zastępczy 3%.....a wczoraj podano że budżetówka dostanie w 2010 aż 1% podwyżki . Powtórzę 1% podwyżki. Dzięki Słońce Peru, Dzięki o wielki sprawdzony w bojach na dwóch frontach panie B.!!!! Moja rodzina jest wam wdzięczna, zaraz się chyba rozpłaczę ze szczęscia:eek:.
Ale oczywiście dla wielu z nas liczy się tylko nagroda, nie zrozumcie mnie żle ja też potrzebuję tej nagrody, liczy się dla mnie każdy grosz. Ale mam naprawdę dosyć tego dziadostwa. Ktoś powie odejdz,zwolnij się - zapewniam zrobię to bo cierpliwość ma swoje granice. Nadejdzie ten dzień, oj nadejdzie..:mad:
 
Ludzie no i nawet jak zapłacą Wam te 400 zeta na rękę to już będziecie w pełni szczęśliwi ???

Może nie w pełni, ale jak mi dadzą te 400 zł na rękę to będę bardzo szczęśliwy (jakby i Tobie dali odmów lub przeznacz na cele charytatywne). Miłego dnia :)
 
money..

Może nie w pełni, ale jak mi dadzą te 400 zł na rękę to będę bardzo szczęśliwy (jakby i Tobie dali odmów lub przeznacz na cele charytatywne).....

Za jakiś czas znowu rzucą parę złotych i znowu będziemy szczęśliwi:D.
Rozumiem że takie zaspokajanie co kilka miesięcy niektórych satysfakcjonuje. Przypomnę tylko że w 2009 roku SG, Policja i inni dostali podwyżki. A my dostaniemy zrównane kominy i może po 400 zł z oszczędnościówek.
Satysfakcja gwarantowana!!!
 
Może nie w pełni, ale jak mi dadzą te 400 zł na rękę to będę bardzo szczęśliwy (jakby i Tobie dali odmów lub przeznacz na cele charytatywne). Miłego dnia :)

a dzis zadowalasz sie obietnicą... nie widząc co sie dzieje w kraju, jakie są cięcia, oszczędności... ale ty wierzysz że Premier, SSC obiecal i dotrzyma słowa. Życie w utopii jest miłe, ale kochani rzeczywistość jest bardziej brutalna

wiem że zaraz napiszecie to się tam prznieś ale w skarbówce płacą 3%. W UKS WLKP było po około 700 zł na ręke mieć a nie mieć może cywile coś wiedza bo ich ustawa nie rusza!! Jeśli zmiana do ustawy wejdzie i my coś dostaniemy ( a dostaniemy) to pewne, to cywile podniosą raban bo zmniejszy sie różnica z 1000 do kiku 100 .
Więc czekam na sygnały z Polski.

ONI właśnie na to nasze CZEKAMY czekają..a tu nie ma co czekać - musimy zapomnieć o nagrodach podwyżkach... W opinii "góry" damy sobie radę...skoro tyle lat bez podwyżek żyjemy - to zeszłoroczne 500 starczy nam na kolejn e10 lat.
Tak czekajmy czekajmy ... tylko niczego sie niestety niedoczekamy
 
Wypłacają jutro 100 mln złotych dla każdego.
Jacy jesteście nudni! Karmicie się każdą plotką! Ktoś wam napisze na forum że jutro 100 mln i co uwierzycie?

A jak tam na pikiecie było, bo sadząc po pytalskich to połowa zatrudnionych SC była w Warszawie! Jęczeć kiedy, kiedy ale samemu nic nie zrobić zeby było lepiej.....

Zeby nas tylu na pikiecie było, co dopytujących się kiedy jakieś grosiki dostaną?
 
Wypłacają jutro 100 mln złotych dla każdego.
Jacy jesteście nudni! Karmicie się każdą plotką! Ktoś wam napisze na forum że jutro 100 mln i co uwierzycie?

A jak tam na pikiecie było, bo sadząc po pytalskich to połowa zatrudnionych SC była w Warszawie! Jęczeć kiedy, kiedy ale samemu nic nie zrobić zeby było lepiej.....

Zeby nas tylu na pikiecie było, co dopytujących się kiedy jakieś grosiki dostaną?
Zapewne dla niektórych funkcjonariuszy pięć stów to są GROSIKI.Są też i tacy,którym te GROSIKI czasami dupsko ratują.
 
W sprawie 3% nagród pisaliśmy dawno do SSC i jakiś czas temu przyszła odpowiedź od Dyr. Generalnego MF o treści:

"1. Zlecenie dot. wypłat 3% funduszu nagród dotyczyło wszystkich pracowników resortu i zostało ustanowione na okres I-ego półrocza 2009r.

2. Przygotowana nowelizacja ustawy budżetowej na 2009 w części 19 budżetu państwa nie objęła 3%-wego funduszu nagród. Po uchwaleniu przez Sejm RP nowelizacji ustawy jednostki resortu otrzymają zmiany planów finansowych i będą to środki do dyspozycji na rok budżetowy 2009"


Właśnie wysyłamy ponaglenie do Dyrektorów.
W tej sprawie była już sprawa w prokuraturze, złożył ZZ w skarbówce. Prokuratura stwierdziła, że nie można skarżyć MF, bo to naczelnicy w US i dyrektorzy w IS oraz UKS są pracodawcami i do ich obowiązków to należy.

Skoro kasy wciąż nie ma, należy domniemywać, że tym razem SSC przetrzymuje to na 21 września, podobnie jak będzie przetrzymywał wypłatę podwyżek, choć oczywiście oskarżał będzie za to ZZ - standard, dlatego piszę to w ciemno.
 
Skoro kasy wciąż nie ma, należy domniemywać, że tym razem SSC przetrzymuje to na 21 września, podobnie jak będzie przetrzymywał wypłatę podwyżek, choć oczywiście oskarżał będzie za to ZZ - standard, dlatego piszę to w ciemno.


juz nawet plakac nie mozna. Dostalem napadu smiechu. Czemu rodzina patrzy na mnie jak na idiote?
 
Minister Finansów nie dał kasy, ale winni niewypłacania nagród i premii - dyrektorzy.

st1\:*{behavior:url(#ieooui) }
Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie w II Wydziale Karnym w składzie:​
Przewodniczący: SSR Radosław Tukaj​
Protokolant: Weronika Chojnacka​
po rozpoznaniu w dniu 22 lipca 2009 r. w Warszawie na posiedzeniu sprawy Rady Sekcji Krajowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność" Pracowników Skarbowych w Warszawie
na skutek zażalenia przedstawiciela skarżącej z dnia 09.03.2009 r. na postanowienie prokuratora z dnia 25.02.2009 r. o odmowie wszczęcia śledztwa na podstawie art. 437 § 1 k.p.k., art. 329 § 1 i 2 k.p.k. i art. 465 § 1 i 2 k.p.k.​

postanowił
utrzymać w mocy zaskarżone postanowienie.​
Uzasadnienie​

W dniu 25 lutego 2009 r. prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ wydał postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez Dyrektora Generalnego Ministerstwa Finansów działającego z upoważnienia Ministra Finansów i działanie na szkodę interesu publicznego i prywatnego, poprzez niezgodne z prawem wstrzymanie, pismem z dnia 05 lutego 2009 r. o nr FR1/4114/9/JWE/09/552, wypłaty nagród z funduszu nagród utworzonego na podstawie art. 63 ust. 1 ustawy o służbie cywilnej, tj. o czyn z art. 231 § 1 k.k.
Powyższe postanowienie zostało zaskarżone zażaleniem przedstawiciela ustawowego skarżącej z dnia 09 marca 2009 r.
Sąd zważył, co następuje.​
Zażalenie nie zasługiwało na uwzględnienie, gdyż, zdaniem Sądu, decyzja prokuratora w niniejszej sprawie była prawidłowa i zgodna z obowiązującymi przepisami. Sąd w całości podzielił stanowisko prokuratora i dokonaną przez niego ocenę zebranego w sprawie materiału, która została zaprezentowana w uzasadnieniu zaskarżonego postanowienia. Wskazać należało, iż zażalenie przedstawiciela skarżącej Rady Sekcji Krajowej NSZZ „Solidarność" nie zawierało zarzutów, które mogłyby skutecznie podważyć słuszność zaskarżonej decyzji i oceny zebranego materiału dowodowego, którą Sąd w pełni podzielił. W ocenie Sądu, prokurator zebrał
wystarczający materiał dowodowy do wydania rozstrzygnięcia, dokonał właściwej jego oceny i wydał prawidłowe orzeczenie w sprawie.



Sąd zważył, że w rozumieniu art. 231 § 1 k.k. przekroczenie uprawnień występuje przede wszystkim wtedy, gdy funkcjonariusz publiczny podejmuje czynność wykraczającą poza jego uprawnienia służbowe. Jest nim również czynność mieszcząca się wprawdzie w zakresie uprawnień funkcjonariusza, ale do podjęcia której nie było podstawy faktycznej lub prawnej; jest nim także wykonanie czynności, które stanowiło wyraźne nadużycie tych uprawnień (tak trafnie w szczególności A. Marek, Kodeks karny. Komentarz, Poznań 2007). W ocenie Sądu brak uzasadnionych podstaw, by przyjąć, iż zachowanie funkcjonariusza publicznego, Dyrektora Generalnego Ministerstwa Finansów wypełniło znamiona komentowanego przepisu ustawy karnej. W oceni Sądu, prokurator trafnie wskazał, że jakkolwiek funkcjonariusz ten nie był umocowany do decydowania o wypłacaniu lub wstrzymaniu wypłat nagród z funduszu nagród, to jego pisma z dnia 05 lutego 2009 r. nie można traktować w kategorii wypowiedzi wiążącej podległe organy i nieprzestrzeganie której spowodowałoby wystąpienie skutków w postaci odpowiedzialności służbowej czy dyscyplinarnej. Należało je traktować jako wewnętrzne zalecenie dotyczące aktualnej polityki finansowej, w dobie istniejącego kryzysu gospodarczego. Faktyczny zatem wpływ na wstrzymanie wypłaty nagród z funduszu nagród mają zatem, jak słusznie podniósł prokurator, dyrektorzy izb skarbowych i celnych oraz-dyrektorzy urzędów kontroli skarbowej. „Zalecenie" nie jest bowiem formalnym aktem postępowania administracyjnego, nie rodzi zatem skutków przewidzianych dla decyzji administracyjnej.
W tym stanie rzeczy zasadnym było podjęcie przez prokuratora decyzji o odmowie wszczęcia śledztwa.
Z przytoczonych wyżej względów Sąd orzekł jak w sentencji.​
Źródło:​
 
jak to co? Robić, robić głupie Polaki! Zapomnijcie że cokolwiek będzie z 3%, czy z podwyżek. Jedyne podwyżki w tym roku to: paliwo, prąd, gaz, czynsz, chleb, owoce, warzywa i wiele wiele innych, czyli wszystko prócz naszych uposażeń...

...a i jeszcze jedno może skoczyć w górę: ciśnienie krwi gdy czyta się co tam na górze się wyrabia
 
to prawda... miały wejść dwa tygodnie temu i ponoć listy wypłat już były... wszyscy uradowani że będzie kasa itp. a tu.... nic. Obiecanki cacanki jak zwykle. Nabierają nas jak dzieci.
 
Przykre to, a zwłaszcza, że MF wypłaciło sobie te premie ok. 2 tyg. temu........... żałosne
 
3%

Nam wypłacą (może) we wrześniu i powiedzą, że to extra kasa z okazji Święta Służby Celnej!
 
kurcze, jestem co prawda na wylocie , ale zastanawiam sie o co wy drzecie koty
o te marne 300 zeta na koncie raz w roku??

mdli mnie , bo mój braciszek tez dostał nieco kasy, pracuje w "dziadowskiej prywatnej firmie"
jednak ten prywaciarz docenia swoich ludzi i co kwartał wypłaca im nagrody 4000-6000 tys netto
to jest dopływ gotówki, i to rozumiem

ale 300 złotych:confused:

bedzie czy nie bedzie, ani sie nie wzbogacimy ani nie zbiedniejemy

jak tak dalej pójdzie to niedługo beda dyskusje na temat: " dadzą 100 złotych czy nie??? "
 
kurcze, jestem co prawda na wylocie , ale zastanawiam sie o co wy drzecie koty
o te marne 300 zeta na koncie raz w roku??...
...jak tak dalej pójdzie to niedługo beda dyskusje na temat: " dadzą 100 złotych czy nie??? "

Zapominasz Szanowny Kisielu, że w cle pracuje jeszcze kilka osób, które w "zamierzchłych" czasach mogły chociaż widzieć jakąś rękę, wyciągającą się po jakąś stówkę ...
Nie pomyślałeś, że jednym zostało to "we krwi", a drugim jako trauma i "też tak chcą" ?!
 
Back
Do góry