• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zamach na ZZ Celnicy.pl

Ciagają mnie, aby pokazać środowisku jacy to są mocni, że mogą nawet przewodniczącego Związku szykanować i gnębić. To są jednak działania niepoważne, bo z góry skazane na niepowodzenie. Niemniej robią to i zapewne NUC orzeknie jakąś karę, gdyż otrzymał takie wytyczne z II instancji.

Otrzymaliśmy od ZZ z Policji informację/poradę, że zachodzi uzasadnione prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa i złamania ustawy o ZZ oraz Konstytucji. NUC otrzymał tę informację. Dlatego też możemy mówić, że z premedytacją łamie kilka norm prawnych.
Związek złoży zawiadomienie, aby Prokurator i w ostateczności Sąd(jeżeli prokurator nie zechce wszcząć postępowania) zinterpretował to czy NUC działa zgodnie z prawem i w ramach swoich kompetencji, czy je przekroczył i łamie kilka norm prawnych w tym Konstytucję RP.

Postępowanie jest fikcyjne i pozoranckie od samego początku. Do kogo bowiem mam się odwołać, skoro organ II instancji orzekł już w sprawie o mojej winie i dał wytyczne swojemu podwładnemu - NUC, że jest podstawa do prowadzenia post. dyscyplinarnego. To szopka, którą na zlecenie prowadzą organy państwowe, doświadczeni funkcjonariusze publiczni, dlatego powinni rzetelnie się z tego wytłumaczyć i do tego należy dążyć.
 
Nic się w tym kraju nie zmieni? Panie Sławku, proszę się nie poddawać i walczyć z ciemnotą i zacofaniem. Ostatni będą pierwszymi i to może już niedługo. ;) Znam środowisko celnicze od wielu lat i wiem jedno, cwaniaków jest w naszych szeregach bardzo wielu, ale...na szczęście z biegiem lat coraz mniej ich zostaje. Pzdr
 
Wyrazy poparcia Panie Sławku.
Nic się nie zmienia, całkiem jak za ,,Komuny''. Mali ludzie (DIC, NUC) ręcznie sterowani z MF-u, posłusznie pełnią rolę tępych narzędzi służących do szykanowania i ubezwłasnowolniania podwładnych. Ale największą sadysfakcją jest chyba świadomość, że ich niegodziwe działania pozostaną bezskuteczne (pomimo ich usilnych starań).
 
Ciagają mnie, aby pokazać środowisku jacy to są mocni, że mogą nawet przewodniczącego Związku szykanować i gnębić. To są jednak działania niepoważne, bo z góry skazane na niepowodzenie. Niemniej robią to i zapewne NUC orzeknie jakąś karę, gdyż otrzymał takie wytyczne z II instancji.

Otrzymaliśmy od ZZ z Policji informację/poradę, że zachodzi uzasadnione prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa i złamania ustawy o ZZ oraz Konstytucji. NUC otrzymał tę informację. Dlatego też możemy mówić, że z premedytacją łamie kilka norm prawnych.
Związek złoży zawiadomienie, aby Prokurator i w ostateczności Sąd(jeżeli prokurator nie zechce wszcząć postępowania) zinterpretował to czy NUC działa zgodnie z prawem i w ramach swoich kompetencji, czy je przekroczył i łamie kilka norm prawnych w tym Konstytucję RP.

Postępowanie jest fikcyjne i pozoranckie od samego początku. Do kogo bowiem mam się odwołać, skoro organ II instancji orzekł już w sprawie o mojej winie i dał wytyczne swojemu podwładnemu - NUC, że jest podstawa do prowadzenia post. dyscyplinarnego. To szopka, którą na zlecenie prowadzą organy państwowe, doświadczeni funkcjonariusze publiczni, dlatego powinni rzetelnie się z tego wytłumaczyć i do tego należy dążyć.
...panie Sławku, dlatego ciągle mówię o tym uparcie, dążyć do tego aby ci "desperaci" wreszcie ujawnili tych, którzy im nakazali takie działanie wtedy sprawa wyjaśniłaby bardzo wiele, po nitce do kłębka doszlibyśmy do tych wszystkich reformatorów!
 
...panie Sławku, dlatego ciągle mówię o tym uparcie, dążyć do tego aby ci "desperaci" wreszcie ujawnili tych, którzy im nakazali takie działanie wtedy sprawa wyjaśniłaby bardzo wiele, po nitce do kłębka doszlibyśmy do tych wszystkich reformatorów!

Moim zdaniem tym "kłębkiem" jest Szef Służby Celnej J.Kapica. Boi się działań Przewodniczącego ZZ Celnicy.pl i dlatego chce go wyeliminować ze Służby Celnej. Zapewne chciałby, aby pozostała tylko uległa FZZSC. Wtedy będzie miał spokój i pewny stołek (przynajmniej do wyborów).
 
Stanowisko zespołu Programu Przeciw Korupcji w sprawie

W ocenie naszego zespołu w wywiadzie, który stał się przyczynkiem do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego, Sławomir Siwy poruszył problemy istotne nie tylko z punktu widzenia służby celnej, lecz również z punktu widzenia interesu społecznego. Do takich problemów z pewnością należą: I. rzetelne informowanie społeczeństwa o zobowiązaniach Polski wynikających z członkostwa w Unii Europejskiej; II. wskazanie na okoliczności budzące wątpliwości, czy władze państwowe przestrzegają zasady legalizmu; III. postawienie wątpliwości, czy władze celne zadbały o bezpieczeństwo funkcjonariuszy w czasie protestu tzw. mrówek na przejściu granicznym w Medyce.

Więcej:
http://zz.celnicy.pl/tekst-324.html
 
"Prokuratura Rejonowa
w Opolu

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

W imieniu Zarządu Głównego Związku Zawodowego Celnicy PL składam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa ściganego na zasadzie art.304 par 1 KPK, polegającego na naruszeniu art.1 ust.2 i art.3 ustawy z dnia 23 maja 1991r. o Związkach zawodowych(tj. z 2001r. Dz.U. Nr 79, poz.854 ze zm.) tj. ingerencję w niezależność Związku zawodowego oraz naruszenie ustawowego zakazu ponoszenia ujemnych następstw z tytułu wykonywania funkcji Przewodniczącego Związku. Nadto zachodzi podejrzenie uzasadnione popełnienia (usiłowania) czynu zabronionego (przestępstwa) z art.231 par.1 KK, tj,. niedopełnienie obowiązku przestrzegania prawa przy wykonywaniu czynności służbowych w związku z art.7, art8 ust.2 i art83 Konstytucji RP, w związku z art.1 ust.2 i art.3 ustawy o Związkach zawodowych oraz usiłowanie czynu zabronionego z art.35 ust.1 pkt. 2 i 3 ustawy o Związkach zawodowych(utrudnianie wykonywania funkcji przewodniczącego). "
 
Jutro zeznaję jako świadek. Panie Dariuszu R. - ponieważ nie mogę zatajać faktów muszę zeznać, że mówił Pan niektórym osobom o tym, że działa Pan na polecenie MF. Te osoby mówiły o tym kolejnym osobom oraz bezpośrednio mi. Proszę to zrozumieć i nie mieć mi tego za złe, wszak to mój obowiązek. Zdobycze techniki przydają się w życiu. Mam nadzieję, że nie będzie Pan dążył do konfrontacji w postępowaniu przygotowawczym.
 
Ostatnia edycja:
Załaczam mail rozesłany do Koleżanek i Kolegów w IC Opole:

"Witam.

Ponieważ wielu z Was interesuje się sprawą moich postępowań, pragnę poinformować iż w toku jest wciąż zarówno postępowanie przed Dyrektorem, jak i postępowanie dyscyplinarne przed Naczelnikiem UC.

Związek Zawodowy uważa, iż mamy do czynienia z nadużyciem władzy i złożył w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury. Prokurator wszczął postępowanie.
Zeznawałem już po raz pierwszy w sprawie jako świadek. Otrzymałem status pokrzywdzonego, co wiąże się z szeregiem praw i obowiązków. Status ten pozwala mi już dzisiaj powiedzieć, iż sprawa nadużycia władzy i sprawcy tych czynów, NA PEWNO staną przed niezawisłym sądem, gdyż status pokrzywdzonego daje mi takie możliwości. W razie dwukrotnego umorzenia przez Prokuraturę, zostanie skierowany do sądu akt oskarżenia napisany przez adwokata pokrzywdzonego. Jest to ścigane wówczas z oskarżenia publicznego. Zresztą, już teraz, na każdym etapie śledztwa, pokrzywdzony może wnioskować o ściganie sprawców, co również zostanie rozważone przez kancelarie adwokackie, po zapoznaniu się z aktami sprawy.

Piszę powyższe do tak szerokiego gremium, gdyż większość z Was nie ma wątpliwości, iż doszło do przestępstwa nadużycia władzy, wszak znamy wszyscy kulisy tej sprawy. Część z Was była o tym informowana, bezpośrednio przez organ państwowy i przekazała mi tę informację. Część przekazała ją innym osobom w izbie.
Długo biłem się z myślami, czy przedstawiać Was jako świadków.
Mimo świadomości, iż stracę część Kolegów i Koleżanek ostatecznie zdecydowałem się tak zrobić, gdyż uznałem, że mamy do czynienia z zamachem na podstawy Państwa Prawa i zdecydowałem, że sprawę trzeba doprowadzić do końca, aby organy państwowe następnym razem zastanowiły się nad tym co robią. To walka o wyższe dobro.

PS.
Dziękuję wszystkim tym, którzy włączyli się w sprawę moich postępowań, podpisując LIST do Dyrektora i Szefa SC lub wspierając mnie w inny sposób.
Przepraszam jednocześnie tych z Was, którzy będą wezwani w charakterze świadków. Spójrzcie proszę na sprawę szeroko, z punktu widzenia tego co się stało i z jakim czynem organów państwowych mamy do czynienia i jakie dobra demokratycznego państwa prawa zostały pogwałcone. Sądzę, że wówczas zrozumiecie moje działanie i nie będziecie mieli mi za złe, że powołuję Was na świadków tych bezprawnych i szeroko komentowanych działań władzy państwowej.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy"
 
...
Ponieważ wielu z Was interesuje się sprawą moich postępowań, pragnę poinformować iż w toku jest wciąż zarówno postępowanie przed Dyrektorem, jak i postępowanie dyscyplinarne przed Naczelnikiem UC.

...

Zara,zara Szanowny Kolego!
Jak to możliwe, że dyscyplinarka jeszcze się toczy ???
W postępowaniu dyscyplinarnym obowiązują konkretne terminy !!!
 
SSC wydał postanowienie o przejęciu postępowania dyscyplinarnego i przekazał je do prowadzenia f.c. z IC Białystok. SSC w tym postanowieniu rozstrzygnął już o winie, nie dając tym samym możliwości na obiektywne rozpatrzenie sprawy f.c., który otrzymał je do prowadzenia.
 
SSC wydał postanowienie o przejęciu postępowania dyscyplinarnego i przekazał je do prowadzenia f.c. z IC Białystok. SSC w tym postanowieniu rozstrzygnął już o winie, nie dając tym samym możliwości na obiektywne rozpatrzenie sprawy f.c., który otrzymał je do prowadzenia.

A ja z uporem maniaka powtórzę jeszcze raz pytanie;
Jak to się ma do OBOWIĄZUJĄCYCH TERMINÓW, jak przy postępowaniu wyjaśniającym, tak i dyscyplinarnym ???
Przecież tu nawet nie trzeba zajmować się merytoryką sprawy!
 
SSC wydał postanowienie o przejęciu postępowania dyscyplinarnego i przekazał je do prowadzenia f.c. z IC Białystok. SSC w tym postanowieniu rozstrzygnął już o winie, nie dając tym samym możliwości na obiektywne rozpatrzenie sprawy f.c., który otrzymał je do prowadzenia.

Chyba już stało się oficjalnie jasne to co wszyscy nieoficjalnie wiedzieli: to SSC wszczął od początku to postępowanie za pomocą dyrektora IC w Opolu, choć wtedy chyba nawet nie miał takich uprawnień.
 
Mój stan posiadania po ujawnieniu tzw. afery spirytusowej w listopadzie 2008 roku:
1. postępowanie o zwolnienie - umorzone
2. Postępowanie dyscyplinarne - kara nagany z upomnieniem - etap przed WSA W-wa
3. Postępowanie dyscyplinarne - w toku przed NUC Opole - 25 października wysłuchanie. To tutaj NUC stawia mi zarzuty m.in. za podpisanie pism związkowych

Wcześniej przez kilkanaście lat służby nie miałem żadnych dyscyplinarek

http://www.rp.pl/artykul/737267-Mowili-o-aferze--maja-dyscyplinarki.html
 
Mój stan posiadania od roku 2004 kiedy przyjechałem na wschód, 13 wszczętych dyscyplinarek z czego zostałem ukarany tylko za jedną upomnieniem.
W czasie kiedy jestem w ZZ 7 wszczętych, do tej pory nie ukarany prawomocnie, o rozmowach dyscyplinujących nie wspomnę.
 
Back
Do góry