• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podziękowanie SSC za dyskusję na forum

K

Kapica

Gość
Szanowni Państwo, kończę swoją aktywność na forum. Internet jest wyśmienitym medium komunikacji, dyskusji, debaty, wymiany pogladów, pomysłów, etc. Ale jest tez niebezpiecznym narzędziem w rękach nieodpowiedzialnych osób.
Kiedy redaktor tego forum założył związek zawodowy napisałem, że to błąd bo z roli moderatora dyskusji, prowokatora wymiany poglądów staje się zaangażowanym działaczem związkowym, prowokatorem działań. Pomieszanie tych ról nie jest zdrowe, bo forum nie jest już obiektywnym medium ale staje sie subiektywnie wykorzystywanym instrumentem.
Moja obecność tutaj w pewnym stopniu (średnio 400 odsłon watków) przyciąga tu ludzi. A gdy forum wykorzystywane jest do nieodpowiedzialnych działań, które szkodza SC to nie moge tego akceptować.
Śmiałem się z akcji tableta dla SSC, bo tylko przyniosła mi rozgłos, nie przejmowałem sie akcją czarna wstążka, bo wzięło w niej udział tylko 124 funkcjonaruszy. Ale akcji wysyłania listu do głównych decydentów w Kancelarii Premiera nie mozna akceptować. Jest to akcja szkodliwa, bo utrudnia tym ludziom wykonywanie ich obowiązków. W ten sposób nie zwraca się uwagi na problem, ale buduje niechęć do Słuzby Celnej. A dochodzi do tego jeszcze kontekst wykorzystania słuzby celnej do rozgrywek ogólnopolskich centrali związkowych i wywarcia presji na rząd dla ich celów. Czy ktokolwiek sądzi, że SC cokolwiek na tym wygra. NIE. A jak niechęć się kiedys odbije to SC na tym straci, a nie centrale związkowe.
Ciesze się, ze mogłem tu znaleźć osoby, które w wypowiedziach popierały planowane przez nas zmiany. Dziwiłem sie jak niektórzy wyrażali nawet bardziej radykalne poglady. Miałem satysfakcję, jak udało sie kilka kwestii wytłumaczyć. NIe chce jednak dalej uwiarygadniać tego forum, bo przecież występuje pod nazwiskiem.
Aktualne informacje znajdziecie Państwo na Coryntii. Tam też każdy może zadać pytanie o proces modernizacji. Jeżeli ktos miałby jakiś szczegolny, indywidualny temat to prosze mailem: jacek.kapica@mofnet.gov.pl.
dziękuję, pozdrawiam
jk
 
Dziękujemy za cenny czas nam poświęcony.

Panie Ministrze niech Pan zejdzie na ziemię. Zbulwersował się Pan wysyłaniem LISTU OTWARTEGO do KPRM, a to przecież błahostka i dopiero początek działań przeciwko tej "reformie", którą przygotował Pan dla wąskiej grupki kosztem ogromnej większości funkcjonariuszy.

Forum internetowe to wspaniałe medium, gdyż każdy może tutaj coś napisać niezależnie od tego czy forum administruje Związek czy też MF.
Tak więc na forum swobodnie mogą wypowiadać się zwolennicy proponowanych przez Pana rozwiązań "reformatorskich" ale o dziwo od wielu już miesięcy można ich policzyć na palcach jednej ręki.
Nie jest Pan chyba też zdziwiony brakiem dialogu na Corintii, poroszę zerknąć jaki ogrom pytań tam zadadno Panu Witoldowi.

Próbował Pan przez pewien czas wykorzystać forum dla celów propagandowych i nikt tego Panu nie zakłócał. Nie udało się jednak i
celnicy natychmiast zorientowali się w czym rzecz spostrzegając stosunkowo szybko jaki jest prawdziwy cel tej "reformy". Faktycznie, dalszy dialog, wobec faktu opublikowania projektów nie miał już sensu, gdyż nie ma możliwości, aby MF merytorycznie i rzetelnie odpowiadało na zadawane coraz trudniejsze pytania.

Podobną próbę podjął Pan w "konsultacjach" ze Zw. Zawodowymi. Postanowił Pan nawet wydać niezgodny ze stanem faktycznym Komunikat, w którym wprowadzał Pan w błąd wszystkich, twierdząc np. że nasz ZZ odmówił udziału w "konsultacjach". Pański Rzecznik twierdził na łamach prasy, że "konsultuje" Pan projekt z innymi ZZ, a tylko jeden odmówił. Jest to oczywista manipulacja, o czym świadczy jednolity KOMUNIKAT wszystkich ZZ z dnia 20.11. oraz LIST OTWARTY do Premiera.
Nasz Związek nie odmówił natomiast udziału w konsultacjach, a wręcz przeciwnie poprosił, ze względu na ważność poruszanej materii, o prowadzenie konsultacji w gronie reprezentacji wszystkich ZZ, na co nie wyraził Pan zgody, co przyjęliśmy z UBOLEWANIEM.
W tym stanie rzeczy spowodował Pan spotkanie wszystkich ZZ, podobnie jak może Pan spowodować kolejny protest, i otrzymał Pan odpowiedź w formie Komunikatu z 20.11.
Pragnę też Pana poinformować, że związki zawodowe podpisały porozumienie o wydelegowaniu wspólnej reprezentacji do rozmów ze stroną rządową - tego dokumentu nie parafowała na razie Federacja.

Żegnając się z nami, pisze Pan o dobru służby. Proszę mi jeszcze odpowiedzieć, co ma wspólnego z dobrem SC szkolenie na Pana prośbę funkcjonariuszy innych służb z przynależnych wyłącznie SC zagadnień? Dlaczego chce Pan stworzyć korzystniejsze warunki przejścia do SC? Co ma wspólnego z dobrem SC wprowadzanie do projektu szeregu przepisów z serii "lub czasopisma", które uderzają w funkcjonariusza i czynią nasz stosunek słuzbowy jeszcze bardziej rygorystyczny po stronie obowiązków niż w SG?
Tego typu pytań można by mnożyć, ale nie czas na to?
Mam nadzieję, że RM w trosce o Państwo i SC zwróci projekt do MF, przeprowadzi szczegółową analizę sytuacji i rozpocznie prace od nowa, tak aby od 2010 mogły wejść w życie przepisy, które nadają SC jej docelowy kształt i nie niosą mnóstwa zagrożeń dla bytu funkcjonariuszy.
Jeżeli tak się nie stanie, czeka nas walka w Parlamencie i dalsze działania

Panie Ministrze.

Przyzna Pan, że wydanie polecenia zamknięcia dostępu do strony celnicy.pl z serwerów MF, które o dziwo zbiega się w czasie z ww. Pana wypowiedzią, jest dość infantylne, żeby nie powiedzieć ostrzej.

PS. Musi Pan wydać teraz kolejne polecenie swoim podwładnym, aby zadawali pytania na Corintii(założę się, że nagle, po długim czasie marazmu, pojawi się tam całkiem sporo "ciekawych" pytań:))

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że doprowadzi Pan do kolejnego protestu, takiego wybuchu, że nie pomogą żadne przygotowane wbrew SC procedury kryzysowe, które bez zmrużenia oka, mimo iż już odwróciły się przeciwko służbie, Pan przygotowuje.
Po co te procedury, czego sie Pan boi, czy ma Pan może jednak świadomość, że projekt ustawy jest przygotowany wbrew ogółowi, bo gdyby miał być zgodny z głoszonymi deklaracjami, procedury można by "zawiesić na kołu". Czy nie rozsądniej jest prowadzić faktyczne konsultacje, rzeczywisty dialog. Mimo wszystko, liczę na autoporawki i dialog, bo protestu nie życzę ani sobie, ani Panu, ani tym bardziej SC i Polsce.
 
Ostatnia edycja:
Panie Siwy!
Jako przedsiębiorca z oburzeniem czytam Pana wypowiedź na temat zablokowania dostępu do strony celnicy.pl. Uważa Pan, że to jest OK,iż pieniądze polskiego podatnika, i nie tylko, idą na oglądanie forum celnicy.pl? Rozumiem, że dostęp został ograniczony celnikom z sieci wewnętrznej, a więc oni miast pracować przeglądają sobie strony typi celnicy.pl i nasza-klas.pl.
W sumie, jako były celnik powinienem Pana rozumieć, ponieważ związki zawodowe zajmowały się głównie nicnierobieniem, ewentualnie wyszukiwaniem ścieżki do osiągnięcia takiego stanu. Jak widać nic się nie zminiło, i każdy atak na nicnierobienie powoduje wielkie oburzenie związków zawodowych.
Jednocześnie jako były celnik z przerażeniem obserwuję Pana destrukcyjne poczynania na rzecz rzeszy 15 tyś celników. Widzę, że ma Pan w głębokim poszanowaniu ich los, i to czy za pół roku będą mieli pracę. Przepraszam, 14.999 celników, bo przecież Pan, jako przewodniczący ZZ posiada "imuniuniu".
Nie dziwcie się Kapicy - zapowiedzi p. Siwego mogą napawać niepokojem. Kapica jest odpowiedzialny za płynny ruch na granicy. I czy się to komuś podoba czy nie, zrobi wszystko by go zabezpieczyć. Z udzialem celników czy bez. Koniec cackania ze związkami i stwarzania pozorów dialogu. I żeby było jasne - pozorantami sa związki - nie Kapica. Jeżeli ktoś uważa inaczej to niech poda chociaż jeen przykład pozytywnego wyniku działalności związków? Ja za swojej historii w cle takiego nie pamiętam.
Jeżeli celnikom jest tak źle, to dlaczego Ci nie zadowoleniu poprostu nie powieszą munduru na kołku i nie poszukają sobie innej pracy?
Ostatnio widziałem ogłoszenie w castoramie za 2000 zł brutto. Praca lekka, łatwa i przyjemna. No i bez stresu możliwości powstania związków zawodowych....
Niezadowolonemu Siwemu proponuję dać przykład innym.
Przepraszam! Pan Siwy pewnie pracuje w cle czując w sobie obywatelski obowiązek dokonania czegoś konstruktywnego dla Polski! Zablokowanie granic pewnie jest jednym z przykładów...
 
Może wątek jest nie najlepszy, ale chciałem jeszcze Pana zapytać, Panie Siwy, jak to jest: blokowanie dostępu do forum, na którym publikowane są "wolne" wypowiedzi celników uważa Pan za naruszenie prawie praw osobistych. Jednocześnie sam Pan banuje osoby, które wypowiadają się niezbyt przychylnie Pana osobie i Pana organizacji, i takie postępowanie jest OK? No tak, zapomniałem, że Pan jest przedstawicielem grupy, której zasady są "mojszejsze"? Ciekawe jak długo moje wypowiedzi będą widoczne?
 
cyt:Przepraszam! Pan Siwy pewnie pracuje w cle czując w sobie obywatelski obowiązek dokonania czegoś konstruktywnego dla Polski! Zablokowanie granic pewnie jest jednym z przykładów...
Panie masakra : winę za zablokowanie granic wskazał Rząd. Było to spowodowane wieloletnimi zaniedbaniami w SC. Nie związki, ich przedstawiciele itd. Czy nie tak/?
 
masakra masakry

Jak jesteś przedsiębiorca to skąd tyle wiesz o planach szefa SC czyżbyś układał je z nim.Ta reforma nie ma nic wspólnego z niczym jest to dalszy demontaż służby niewygodnej dla takich Przedsiębiorców.Tylko wszyscy zapominają że ta służba jest inna niż Straż Graniczna która ma to wszystko przejąć gdyż taki jest plan widać to gołym okiem (chyba że się mylę) .Życzę wyników w dalszym rozwalaniem tego co było kiedyś najlepsze.
Myślę że jak wróci GUC to dopiero będzie dobrze- bo będzie jeden gospodarz i wtenczas można przenosić jak się chce.
Następnie kierownicy zmian i naczelnicy wybierani przez załogę na okres 4 lub 5 lat.(bez możliwości odwołania)
A prezes wybierany z grona Naczelników i też na 5 lat żeby żaden oszołom (młody) nie mógł zasiąść na tronie.
Danie wszystkich uprawnień do karania przedsiębiorców a w kraju się polepszy.
Co pachnie komuną może, ale wole to niż zgniły kapitalizm.
 
larum grają ...

uderz w stół, a nożyce się odezwą.
teraz widać taka moda aby za błędy obarczać odpowiedzialnością tych, którzy nie boją się głośno o nich powiedzieć. S. Siwy to teraz wróg publiczny numer jeden. Tak ?!
fakty świadczą, że polityka miłości w wykonaniu MF to niestety pasmo nieudanych zalotów i ratowania stanu dotychczasowego. nikt i nic tego nie ukryje. SSC jak dochodzi do kluczowego momentu w proponowanych reformach czyli ich upublicznienia co do szczegółów - daje nogę. bo forum jest tendencyjne, brzydkie i stronnicze. Tak ?!
nawet przedsiębiorcy są wyraźnie zbulwersowani. czytelnictwem ? co za zgroza, a przez lata było tak pięknie .....
 
Panie Siwy!

Kapica jest odpowiedzialny za płynny ruch na granicy. I czy się to komuś podoba czy nie, zrobi wszystko by go zabezpieczyć. Z udzialem celników czy bez.

masakra? a gdzies Ty wyczytal takie brednie? A moze ostatnio cos sie zmienilo, bo jeszcze niedawno nie bylo wsrod zadan sc zapewnienie plynnego ruchu na granicy. Ale moze ssc ma inne zadania niz sc... to nawet by wiele wyjasnialo.
 
masakra? a gdzies Ty wyczytal takie brednie? A moze ostatnio cos sie zmienilo, bo jeszcze niedawno nie bylo wsrod zadan sc zapewnienie plynnego ruchu na granicy. Ale moze ssc ma inne zadania niz sc... to nawet by wiele wyjasnialo.

No tak nie doczytałem, oczywiście że nie było!. Było natomiast utrudnianie przekraczania granic! Przepraszam za nieuctwo! Moja wina.
 
Panie masakra jak Pan będziesz płacił ludziom tak mkc na wschodzie to ten Pana interes szuvciutko klęknie :)
 
cyt:panie masakra : winę za zablokowanie granic wskazał Rząd. Było to spowodowane wieloletnimi zaniedbaniami w SC. Nie związki, ich przedstawiciele itd. Czy nie tak/?

No tak, pomyliłem oczywiste fakty. Zupełnie zapołniame, że granice zostały zablokowane na rozkaz Pana Kapicy! Jak mogo mi to wylecieć z głowy!

Nadal jednak nie rozumiem, jak będąc w stanie takiego niezadowolenia z pracy nie sięgacie po pracę w Castoramie za 2000 zł. Rozumiem że dla szefów związków zawodow to chańba taka praca, ale dla zwykłych celników, na plecach których te związki jadą... Przecież to służba najlepsza z najlepszych zatrudniająca najlepszych fachowców, którzy bez probemu znajdą prace w dowolnym zawodzie?

ps. chyba nie dostał nikt wyroku "dożywotnio zatrudniony w cle"?
 
Co za życie jeden wysyła nas do Biedronki drugi do Castoramy ciekawe gdzie jeszcze nie zostaniemy skierowani.
Ma razie nie należę do żadnych związków ale chyba zastanowię się nad wstąpieniem do któregoś :)
 
Nadal jednak nie rozumiem, jak będąc w stanie takiego niezadowolenia z pracy nie sięgacie po pracę w Castoramie za 2000 zł.

skoro nie rozumiesz, to Ci wyjasnie, szybko, prosto i bezplatnie. Jesli kiedykolwiek bedziesz niezadowolony z podatkow, wysokiego zusu, przerostu administracji, utrudnien w prowadzeniu dzialalnosci gospodarczej to pamietaj ...nie musisz byc przedsiebiorca. Spakoj sie i spadaj.:D
 
A już miałem odpisać "masakrze " by rzucił w cholerę tę działalność, wrócił do cła i wszystko tutaj swoimi radami wspólnie z SSC :Duzdrowił
 
Masakra

Nie mogę odpowiadać na twoje pytania pod postami bo nie mam takich uprawnień do korzystania z tej witryny.
Natomiast co do krzystania z urlopów bądź delegacji: regulują to stosowne przepisy.
Na spotkania związkowe - co zresztą dzieję się bardzo rzadko, jeździmy za pieniądze włanse (składkowe) bądź pochodzące z ze składek RSK.
Nigdy na takie spotkanie nie pojechaliśmy w ramach delegacji!!!
Pomylił się Pan więc w kwestii tych delegacji itd.
Choć nie sądzę , że to pomyłka- Pana zmaswany atak, nie jest przypadkiem :D
 
skoro nie rozumiesz, to Ci wyjasnie, szybko, prosto i bezplatnie. Jesli kiedykolwiek bedziesz niezadowolony z podatkow, wysokiego zusu, przerostu administracji, utrudnien w prowadzeniu dzialalnosci gospodarczej to pamietaj ...nie musisz byc przedsiebiorca. Spakoj sie i spadaj.:D

Ile razy ja to słyszałem... Mimo utrudnień ze strony urzędasów takich jak Wy nadal wolę być przedsiębiorcą bo NIE MA W MOJEJ FIRMIE ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH (czytaj darmozjadów)

A tak poważnie, tego typu odpowiedzi świadczą tylko o tym, w jaki sposób traktujecie przedsiębiorców. Czasy się zmieniają, poglądy w cle nadal nie.
Jezeli dalej tak będziecie podchodzić do firm to mam nadzieję, że szybko zastąpia polskich specjalistów z cła jakimiś innymi służbami, mniej specjalnymi... Panowie związkowcy może w końcu do waszej czeluści znajdującej się nad szyją dotrze w końcu, że to nie firmy są dla was ale wręcz przeciwnie...
To nie oni żyja z waszych podatków, ale wy z ich podatków! Proste? Czegoś jeszcze nie kumacie?
 
A już miałem odpisać "masakrze " by rzucił w cholerę tę działalność, wrócił do cła i wszystko tutaj swoimi radami wspólnie z SSC :Duzdrowił

Nie wrócę do cła, bo ludźmi o poglądach takich jakie wy reprezentujecie nie da się nic naprawić. Smutne ale prawdziwe.
I dlatego będę głosował na PO w następnych wyborach :)
 
Także będę głosował na ..., ale to przecież nie wiec wyborczy.

Szkoda, że SSC zapowiedział zakończenie aktywności na forum, co niestety może odnieść odmienny od zamierzonego skutek.

Wielu funkcjonariuszy (nie związkowców) odwiedzało to forum tylko po to, aby przeczytać to, co Szef napisał.

Nikt nie powiedział, że będzie łatwo
, więc koniec dialogu może być odebrany jako oznaka słabości, o co Szefa nie posądzam (więc o co chodzi!?

Wszyscy popełniamy błędy, polityka przeplata się na każdym wyższym szczeblu, jesteśmy naprawdę w bardzo trudnej sytuacji, a zmiany przepisów dotyczące zz są nieuniknione, ale to dopiero przyszłość, a nas interesuje teraźniejszość.

Cóż jest ważniejsze dla Generała niźli jego ludzie?
reszta to tylko polityka
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry