• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czy to Pana polecenie?

arturciesielski

Nowy użytkownik
Dołączył
9 Marzec 2008
Posty
369
Punkty reakcji
0
Miasto
Radom
Po publikacji listu otwartego do Premiera, wyrażającego zaniepokojenie związków sytuacją i niedostatecznym poziomem dialogu w Służbie Celnej,wielu funkcjonoriuszy w tym na tej witrynie zgłasza ograniczenie czy wręcz blokowanie dostępu do sieci z serwerów MF.
- Czy wiadomo jest Panu o jakichkolwiek zmianach, związanych z funkcjonowaniem systemów informatycznych mogących ograniczać dostęp pracowników podległych MF do witryn np. związkowych, jeśli tak to w oparciu o jakie przesłanki, działania takie nakazano i kto je nakazał?
-Czy jest to "czysty" przypadek, i żadnych działań w tym zakresie Pan nie zalecił, ani też nie jest Panu wiadomo o żadnych tego rodzaju działaniach?
 
PS: Polecenie SSC czy przypadek?

Przesyłam linka do informacji, które zostały zamieszczone o odnoszą się do mojego pytania:
http://www.celnicy.pl/showthread.php?t=4195
Informacje takie otrzymałem ja i inni związkowcy także telefonicznie i mailowo.
Widzę, że jest Pan obecny online, więc ponawiam prośbę o konkretną odpowiedź.
Liczę na odpowiedź szczerą rzetelną i mam nadzieję, że jej Pan nie unika ?
 
Pytania do Ministra Kapicy

Być może mało precyzjnie zaadresowałem Pytania :D
Są one skierowane, do Pana Ministra Jacka Kapicy zgodnie z tematem tego topicu:"Dialog z Szefem Służby Celnej"
Oczekuje ze zniecieprliwieniem na odpowiedź.
Chcielibyśmy bardzo, pozbyć się wszelkich możliwych insynuacji, że podejmowane są świadome działania rodem PRLu (cenuzra, rozmowy kontrolowane, inwigilacja) lub, lub, że o takich działaniach nic Panu Ministrowi nie wiadomo?
Brak Pana odpowiedzi może wywołać wyciągnięcie być może błędnych wniosków.
 
A czy Panstwa inicjatywa Listu Otwartego nie jest elementem w sporze ogolnopolskich organizacji związkowych "S" i OPZZ z rządem. Czy nie jest akcją polityczno-związkową, która ma na celu instrumentalne wykorzystanie celników do wywarcia presji organizacji związkowych na rząd? Czy w ten sposób nie podważa wiarygodności i niezależności Służby Celnej?
Czy to przypadek, że List Otwarty datowany jest na 27 listopada i tego samego dnia Szef OPZZ wystepuje w tej sprawie do wicepremiera W.Pawlaka, jako przewodniczącego Komisji Trójstronnej?
Liczę na szczerą odpowiedź...
Z tego co mi wiadomo, to nie ogranicza sie działalności związkow zawodowych i jestem daleki od tego aby takie polecenia wydawać.
jk
 
Odpowiedź

1.Nie przypadek, że OPZZ wystąpiła w naszej obronie w dniu wydania listu otwartego po jego publikacji.(Związki w SC wystąpiły o poparcie do swych struktur )
2.O podobną pomoc wystąpiłem do KK "Solidarność"
To zwykła droga postępowania w działaniu związków.
3.Oczywiście chcemy wywrzeć "presję" na rząd aby zmienić niekorzystne zapisy planowanej ustawy i rozporządzeń - ale to nasz obowiązek, nie zaś podstawa do naprawdę z Pana strony insynuowania "instrumentalnego traktowania sc"
4.Powótrzę : Jeśli nawet projekt aktu prawa jest prawie idealny, i zawiera na np. 100 artykułów 99 doskonałych to zadaniem związków, jest wskazanie tego jednego niedoskonałego.

Sytuacja jest więc dokładnie odwrotna niż Pan to postrzega.
To nie nas się naciska ale my "naciskamy" tj. wnosimy o pomoc w kwestiach pracowniczych.

"Solidarność" w Służbie Celnej nie wpisuje się w jakąkolwiek walkę polityczną- spór związków z Rządem - za siebie RSK "S" w Służbie Celnej- ręczę słowem i jest mi przykro, że ma Pan tak mało wiary w ludzi bowiem mówiłem Panu to samo w rozmowie 19ego! Czy tak ?
Czy znalazł Pan kiedykolwiek, jakikolwiek element nieprawdy lub gry w tym co mówię i robię ?
Jak podchodzą inne związki - nie wiem.
Ja natomiast przyjmuje Pana odpowiedź, że jest Pan daleki od ograniczania wolności związkowych za szczerą.
 
Panie Ministrze, litości.

PS.
Bardzo jestem ciekaw do jakiej partii czy centrali nas Pan zalicza, wszak nie zrzeszamy się ani w Forum ZZ, ani w OPZZ ani też w Solidarności.

Wyjaśniam, że
podpisaliśmy list, w trosce o ogół funkcjonariuszy i pracowników, których chce Pan instrumentalnie potraktować i wykorzystać dla celów swojego projektu.
 
Back
Do góry