• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wolne etaty

R

rektordy

Gość
Proszę o skierowanie komisji w sprawie etatów do Wrocławia i do Łodzi.14 lat pracuję w cle i jak przeanalizowałem statystykę z Corintii to się kolejny raz pytam. Czy SSC wie, że np. IC we Wrocławiu ma o 220 obsadzonych etatów więcej niż IC w Łodzi przy !!! 20% mniejszej ilości zgłoszeń, wpływów z cła i akcyzy!!!, mniejszej ilości miejsc ,procedur uproszczonych???Jak porównałem 2006 i 2007 to wynika, że etatów przybyło akurat we Wrocławiu. Zaznaczam jednocześnie, że w Łodzi przerosty tak przerosty!!! w zatrudnieniu widać szczególnie w działach eksperckich i na stanowiskach kierowniczych co przejawia się tworzeniem fikcji zakresów obowiązków i utrudnieniami dla firm.Podobnie jest pewnie w innych izbach.Co na to kontrola MF, wewnętrzna, audyt??.Drugie pytanie: Jak wynika z tej statystyki to dynamika wzrostu procedur uproszczonych wbrew deklaracjom przybiera odwrotny kierunek.Słabiutkie efekty promocji? Czy są prowadzone analizy, że AEO wypchnie firmy i towary poza granice kraju do innych administracji celnych? Na dzisiaj ograniczeń w uzyskaniu pozwolenia jest tak dużo oraz brak jest przygotowanej kadry, że można to określić jako belkę w szprychy koła działających firm.
 
Pierwsze wyniki etatyzacji wskazują miejsca przerostów kadrowych. Ale za tymi przerostami są ludzie, a powrotu do alokacji jaka była w 2003 roku nie ma.
jk
 
ludzie czyli dyrektorzy?

Z reform, kolejnych, kojarzy mi sie tylko traktowanie funkcjonariuszy przedmiotowo.Fachowość dyrekcji potwierdzają kolejne oderwane od zycia konkursy lansujące jakieś niezdrowe układy w tej służbie.Czy przykłady alokacji z 2003 roku są argumentem dla przechowalni zawodów potrzebnych na rynku pracy np. inzynierów w wydziałach i referatach elementów kalkulacyjnych i karnych, ludzi oderwanych od zawodu i realu, zdolnych do wykonania najbardziej idiotycznego polecenia z góry dla zachowania swojego stanowiska?Całe to forum jest przykładem niekompetencji ciągnącej się juz od 1998 roku za przyzwoleniem ostatnich wyróżnionych odznaczeniem "Zasłużony dla SC".Dla mnie większość tych awansów i medali to policzek dla szeregowego funkcjonariusza i firm, które nas utrzymują.
 
Back
Do góry