• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jak zostać generałem w SC w przeciągu 7 lat?

L

Leszczu

Gość
Czy uważa Pan, że tylko wybitne jednostki stać, żeby w 7 lat otrzymać stopień gen. w SC. Proszę się podzielić jakimi cechami charakteru oraz doświadczeniem taka osoba powinna się cieszyć. Bardzo chciałbym pójść śladem tak szybkiej ścieszki kariery. Będę zobowiązany za udzielone rady.
 
Podzielam opinię, że system awansowania w naszej słuzbie jest chory. Czego przykładem jest nadawanie stopni generalskich uzależnionych od stanowiska przez ministra finansów. Ale daleki jestem od drwiera z tego bo drwiłbym ze Służby Celnej, a nie chcę tego.
Dlatego uważam, że trzeba to zmienić, ale do tego czasu godnie (choć bez pychy) reprezentować SC.
Z mocy ustawy przysługuje mi stopien krajowego komisarza celnego. Ale nie chodzę z trzema gwiazdkami i wężykiem generalskimi z premedytacją. Mając bliski kontakt z generałami ze służb mundurowych wiem ile wysiłku w słuzbie trzeba poświęcić, żeby otrzymać z rąk Prezydenta RP szlify generalskie. Mam do tych ludzi i ich stopni wieki szacunek, a byłbym pyszny i małostkowy paradując jako trzygwiazdkowy generał. A ich drwina z tej sytuacji mogłaby sie przenieść na SC.
Mając taki stosunek do stopni w SC podjąłem decyzję, że zgodnie z nową ustawą dzisiejsi "generałowie" celni zostaną najwyżej pułkownikami. A to czy awansują na generała zależeć się od oceny Pana Prezydenta. Ja nawet nie zostanę pułkownikiem, bo chcę mieć szansę na dalszy awans.;)
jk
 
Back
Do góry