• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

IC Kielce polityczna domena potrzeby chwili

aduanero

Nowy użytkownik
Dołączył
2 Luty 2008
Posty
119
Punkty reakcji
0
Miasto
zewsząd
W związku z ogromnym zainteresowaniem SC utwierdzam się w przekonaniu, że WASZA IZBA jest qui pro quo i powinna być jak najszybciej wcielona do Krakowa :oops: Żenua :!:
 
powinieneś raczej ocenić system a nie LUDZI!!!
o nasze zainteresowanie SC się nie martw - było - jest i będzie.
może jakbyś znał naszą sytuację to byś inaczej się wypowiedział.
zresztą jest to ciekawy stwór - mam na myśi IC Kielce (liczby w przybliżeniu):
- 30 pare % - ALOKERSI
- ponad 20 % - młodzież - staż od 2,5 roku do kilku miesięcy
- reszta - starzy zolle miejscowi
ZNASZ DRUGĄ TAKĄ IZBĘ????????????
 
W innym wątku napisałeś:
hans napisał:
ktoś powinien dbać o PR.
A dlaczego ktoś? A może ty? A może każdy z nas?
Jakoś zbyt często oczekujemy załatwienia sprawy przez KOGOŚ innego.
 
masz rację j_a_nek tak napisałem i jestem pewien , że tego nam brakuje prawie od zawsze. Głupi przykład z mediów w czasie protestu: Straż Celna (TVN24 w początkowej fazie). Potem ich ktoś naprostował albo sami (w co wątpię) sięgnęli do "książek"
Co do Twoich pytań i odpowiedzi na nie:
prawie każdy tu pisze na forum z lekkim żalem , że chciałby zarabiać jak Dyrektor itp itd. Ja też się z tym zgadzam - BO KTO BY NIE CHCIAŁ? JA TEŻ.
Tylko jedna kwestia: NA CHWILĘ OBECNĄ DYREKTOREM TO JA BYM NIE CHCIAŁ BYĆ. nie wiem jak inni , to ich sprawa , nie będę za nich odpowiadał na ten temat. I tu się ma problem ODPOWIEDZIALNOŚCI. Nie widzę się w roli Dyrektora i tak samo nie widzę się w roli kogoś od PR. Powinien się tym zając ktoś kto ma o tym pojęcie. Tak samo się to ma do naszej pracy. Czasami pewnymi rzeczami/sprawami zajmują się ludzie , którzy powinni zajmować się czymś zupełnie innym. Ale to już polityka kadrowa - szkoda gadać.
Propos oczekiwań załatwienia czegoś przez KOGOŚ. Nie oczekuję i Nie wymagam. Tu trafiłeś z tym na niewłaściwą osobę.
JEDNAK I TAK SIĘ ZGADZAM Z TYM CO PISZESZ. Tu się odniosę to protestu. W poprzedniej mojej pracy miałem podobne doświadczenia. Gęby nie miał kto otworzyć ale po pieniądze rękę wyciągnęli WSZYSCY.
Jak chyba wszędzie główny wątek na korytarzach dotyczy kasy - ILE - KIEDY - KOMU. Tego nikt na razie nie wie tak do końca ale zapewniam cię , że jaki by ten podział nie był wniesie wiele , wiele agresji pomiędzy funkcjonariuszy. Nastąpi (oby nie) kolejny podział na tych lepszych i gorszych. Obym się mylił w tej kwestii.
 
hans napisał:
powinieneś raczej ocenić system a nie LUDZI!!!
o nasze zainteresowanie SC się nie martw - było - jest i będzie.
może jakbyś znał naszą sytuację to byś inaczej się wypowiedział.
zresztą jest to ciekawy stwór - mam na myśi IC Kielce (liczby w przybliżeniu):
- 30 pare % - ALOKERSI
- ponad 20 % - młodzież - staż od 2,5 roku do kilku miesięcy
- reszta - starzy zolle miejscowi
ZNASZ DRUGĄ TAKĄ IZBĘ????????????
Nie ważne skąd ważne, że alokersi + reszta stanowi ok 80% składu, który SC już trochę zna i winien mieć jakieś zdanie o słuzbie. Tymczasem na forum IC Kielce ogólny brak zainteresowania (liczba wpisów + liczba wyświetleń) .Moim zdaniem Wasza aktywność m.in na tym forum stanowi pewną ocenę PR IC Kielce na tle innych izb, a nie zaś liczebność kadrowa izby, osiągnięcia itd itp
 
kolego masz jakiś uraz do Kielc czy już nie masz na kogo najeżdżać?
Kielcoki piszą na tym forum i nie muszą to być wpisy w dziale <KIELCE>
co do alokersów to chyba i na pewno raczej interesują się swoimi małymi ojczyznami (w sensie forum) niż obecnym miastem w którym pracują. pewnie gdyby mieli tylko szansę powrotu tylko kurz w powietrzu by po nich został. i wcale się temu nie dziwię. ciekawe kto by ten wózek tu dalej ciągnął. sprowadza się to do kolejnego paradoksu POLITYKI KADROWEJ SC. obiecuje im się powrót do macierzy ale wydaje mi się , że po przemyśleniu nie będzie to realne.
podałem ci procentowy (w przybliżeniu) skład Izby niestety zapominając o liczbach - w samej Izbie pracuje ok 60 osób. Porównaj to do swojej - której , łatwo się domyślić :wink:
pozdrv
 
dodając jeszcze:
ciekawe czego innego się spodziewałeś na tym forum <Kielce>.
tematów typu Krysia śpi ze Zdzisiem czy Bronisław ma nowy samochód.
jest to tak mała Izba , że pisanie o takich tematach na forum było by co najmniej śmieszne.
powielanie wątków z forum ogólnego dotyczących bolączek tej służby chyba nie ma sensu , nie?
poza tym NAJWAŻNIEJSZE: trzeba mieć jeszcze czas na to w pracy bo nie każdy ma neta w domu.
 
Back
Do góry