• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

FORUM - uwagi o funkcjonowaniu, rejestracja, pisz na temat!

Czy obowiązkowa rejestracjato na forum dobry pomysł?


  • Total voters
    20

j_a_nek

Nowy użytkownik
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
991
Punkty reakcji
0
Proszę w tym wątku zamieszczać TYLKO uwagi na temat funkcjonowania forum. Inne wpisy będą usuwane.


Dlaczego rejestracja jest korzystna?

Dla kogo rejestracja jest korzystna?

Dlaczego warto trzymać się tematu?

Dlaczego komentarze odbiegające od tematu są szkodliwe?

Kto zyskuje na chaosie?
 
Forum internetowe, tak jak rozpaliło ogień (spontanicznie-nie wydaje mi się, że przez kilku zapaleńców) dokładnie w taki sam sposób zostało wygaszone (przez stronę rzadową, kadre kierowniczą).

Dlatego uważam, że nie byłoby źle na przyszłość, gdyby imiennie się rejestrować (tylko dla funkcjonariuszy celnych + parę upowaznionych osób ) oczywiście dane osobowe tylko do wiadomości admina, a na forum wybrany nick. Naprawdę podwyższyłoby to merytorycznośc wypowiedzi, a w połączeniu z powstaniem Jednego ZZ mogłaby to być od razu forma przeprowadzania głosowań, wyborów i podejmowania głównych decyzji.

Forum słuzby celnej tylko dla celników (po spełnieniu określonej procedury rejestracyjnej i weryfikacynej) - ale to może też zabić to forum.

PS zapomniałem dodać, że będzie musiała powstać część widzialna tylko dla zarejestrowanych i druga dla wszystkich. Tak jest na każdym forum. Pełna widoczność tylko dla zarejestrowanych uzytkowników :!: Zmobilizuje to do rejestracji.
 
Gdyby powstało takie forum z mozliwością głosowania wszystkich członków online, np. przy wyborze Przewodniczącego (bezpośrednie wybory) i z ograniczoną widocznościa dla niezalogowanych forumowiczów, byłoby to dobre i dla słuzby, bo nie o wszystkim muszą wiedzieć postronne osoby. Można włączyc w to także czat online z wizją dla osób decyzyjnych w ZZ, aby przeprowadzać zebrania wirtualnie (cięcie kosztów wspólnych spotkań, zjazdów), co pozwala na szybkie podejmowanie decyzji. Ta część byłaby oczywiście niedostepna dla reszty, chociaż dlaczego nie, mieć możnośc wysłuchania na żywo o czym rozmawiają nasi przedstawiciele. Dostęp do takiej wiedzy byłby zabroniony przy ustalaniu taktyk i sposobów negocjacji.

Jak to zrobić?

Prawie każdy ma mail słuzbowy. Rejestracja na forum z imienia i nazwiska członków ZZ, a link aktywacyjny wysłany na jego skrzynkę pocztową. Na forum widoczny byłby wybrany nick, aby zachować "pozory" anonimowości.

PS Kadra kierownicza conajmniej Naczelnicy/Dyrektorzy brak dostepu do forum i brak członkowstwa w ZZ ze względu na konflikt interesów. (oczywiście będa mieli do niego dostęp za pośrednictwem swoich piesków, ale nic to)

PSII Do Admina - czy coś takiego jest technicznie możliwe do zrealizowania?
 
Wszystko da radę zrobić, problem w tym, że ludzie nie będą chcieli się imiennie rejestrować poza nielicznymi wyjątkami.
 
Właśnie przyszło mi do głowy że może dobrze by było załozyć nowy temat -taka wymiana informacji między celnikami a SSC, problemy postulaty nawet wymiana poglądów- oczywiście jesli nasz nowy szef by się na to zgodził. A jeśli chodzi o logowanie to myślę już dawno należało to zrobić.
 
Administrator napisał:
Wszystko da radę zrobić, problem w tym, że ludzie nie będą chcieli się imiennie rejestrować poza nielicznymi wyjątkami.

Uważam, że obowiązkowe logowanie to dobry pomysł. Myślę jednak że wysyłanie potwierdzeń na służbowe skrzynki, to zły pomysł. Bo po pierwsze: nie wszyscy pracownicy mają takową pocztę, a po drugie dyro może sobie podebrać kopie wiadomości z serwera pocztowego (oczywiście na jego polecenie zrobi taką kopię administrator serwerapocztowego) i będzie wiedział kto ma jaki nik, i kto co pisze przeciwko władzom SC.
Natomiast do plusów takiej rejestracji to zaliczyłbym prawie całkowicie (przynajmniej tak myślę) wyeliminowanie bzdurnych i "mącących wodę" wpisów przez różnego rodzaju prowokatorów, co pokazały ostatnie sytuacje. Osobiście uważam, że nie powinniśmy się wstydzić wpisów jeżeli są one szczere i mają na celu osiągnięcie wspólnego dobra. I nie ma tu znaczenia czy chodzi o aplikanta, czy też nawet o tego dyrka, bo przecież on też na tym wszystkim skorzysta i to może więcej niż ja. Tak więc jestem za pełną rejestracją, a oficjalne dane powinny być widoczne tylko dla administratora danych rejestracyjnych i udostępniane, zgodnie z ustawą o administrowaniu danymi osobowymi (bo chyba można to pod nią podciągnąć skoro będę musiał podać swoje prawdziwe dane) tylko za moją oficjalną zgodą.
TAK WIĘC PEŁNA REJESTRACJA !!!
 
tak tylko nieraz zalogować sie to sztuka i dlatego chyba nie ma zbyt dużego ruchu na tym forum...co jest grane?
 
Chciałem się zalogować, gdzieś 3 tygodnie temu, zgodnie ze wskazówkami podałem maila i co ??? i do dzisiaj echo.
Pewnie nie spodobał się komus mój adres e-mail :). Ta strona zaczyna śmierdzieć kol. Siwym i dobieraniem sobie użytkowników.
Nie mówię że nowy i właśnie taki ZZ jest złym pomysłem, ale 1 warunek : to musiałby być jeden i jedyny Związek. Nierealne prawda ?
Uwierzcie, że ludzie nie boją sie pisać ... uwierzcie wreszcie że ludzie Was po prostu olewają i tylko dlatego nie piszą.
Sami sobie wymyślacie ankiety a potem jedynie Wy w nich bierzecie udział hahahaha no śmiecha na sali.
Toż Przewodniczący i jego otoczka zyskują sobie ochronę prawną, czy się mylę ;) ? Kolejny ZZ to kolejny przedstawiciel ZZ
w negocjacjach z Dyrektorami poszczególnych IC tzn. jeszcze łatwiej będzie Wam się skłócić co daje Dyrektorom prawo decydowania
we własnym zakresie. Szczekacie jak kundle za płotem, narzekacie, płaczecie...Zajmijcie sie może rodziną albo czymś przyjemnym
zamiast wiecznie skamleć. Macie odrobinę honoru i godności ? Wiem, że kundel jest groźny tylko za płotem ale sami ten płot
postawiliście ... i nie chcecie wpuścić innych.

Pozdrawiam
 
łał, no to pojechałeś Login po tzw bandzie :shock: Masz kolego problem nie tylko z zalogowaniem sie ale przede wszystkim sam ze sobą :!: Znasz zapewne przysłowie, że nie od razu Kraków zbudowano - i tak samo jest z budową nowych ZZ, to musi trochę potrwać.Wypowiadasz sie na forum w imieniu wszystkich ludzi, a kto dał Ci takie prawo :evil: Twój wpis świadczy o tym że jesteś wszechwiedzący, bo wiesz, że na ankiety nie odpowiadają zwykli ludzie a jedynie śmietanka związkowa - jednym słowem guru :p Slogany typu macie,wiecie rozumiecie, szczekacie już dawno przebrzmiały a Ty dalej posługujesz się tymi zwrotami - to o czymś świadczy.Skoro uważasz, że jest tak źle, to dlaczego sam nie wieźmiesz się do roboty.Przecież możesz,za wiadomym z historii przykładem, sam przeskoczyć ten płot i pokazać co po drugiej stronie poletka potrafisz zdziałać. Aby się przekonać, co mogą zdziałać nowe ZZ w poprawie sytuacji naszego bytu, trzeba po prostu dać im szansę a nie krytykować na "dzień dobry".Jeżeli uważałeś, że poprzednie Związki źle spełniały swoje role statutowe, to czemu nic z tym fantem nie zrobiłeś, czemu nie pozbawiłeś ich mandatu zaufania...łatwo się mówi, nieprawdaż :lol: aha, na marginesie - nie jestem w nowych strukturach ZZ Celnicy, bacznie się przyglądam i wyciągam wnioski :wink:
 
blokowanie dostępu do forum nie jest mimo wszystko najlepszym pomysłem. Podczas protestu zalogował się prawie każdy kto chciał i larum było wielkie. Teraz gdy już dostęp do forum ma wiele osób ( również niepożądanych) to po co utrudniać możliwość wypowiedzi innym ? Brak wpisów czyli ignorancja osób mających już login i hasło świadczy o tym że kolejne ZZ raczej ich nie interesują. Niech marzyciele wierzą w cuda ale " cudowna jest podobno tylko woda z Lichenia" :)
 
Jesteś w błędzie z kilku powodów. najważniejszy z nich taki, że przy braku wymogu logowania, ja wraz z kilkoma moimi znajomymi lub każdy kto zechce, możemy skutecznie zablokować forum. Możemy tak zadziałać, że poważnie wątki będą natychmiast zasypywane mnóstwem śmieci. Istnieje cała gama innych skutecznych pomysłów.
Śledząc forum podczas protestu odniosłem wrażenie, że w pewnym momencie forum mogło zostać wykorzystane przez negocjatorów rządowych do wyciszenia protestu.
Jestem przekonany że forum w dotychczasowej formule nie jest dobre i czas to zmienić. Najważniejsze dla naszej sprawy dyskusje nie mogą toczyć się przy otwartych drzwiach. Nasi "przeciwnicy" nie mogą wiedzieć o naszych zamierzeniach.
Czy to są negocjacje kiedy druga strona wie co chcemy osiągnąć?
 
dla mnie to dobry pomysł, powiem wiecej - logowanie powinno byc obowiazkowe, bez zadnych wyjatków. będzie to miało jedynie pozytywny wpływ na poziom naszych dyskusji. na uwagę zasługuje fakt, że również nasz SSC wypowiada sie na tym forum, a to precedens w skali kraju napewno. dlatego w tym przypadku chyle czoła przed człowiekiem - miał przynajmnniej cywilną odwagę stawić czoła "dołom". może to dobry znak dla SC...?
 
j_a_nek napisał:
Jesteś w błędzie z kilku powodów. najważniejszy z nich taki, że przy braku wymogu logowania, ja wraz z kilkoma moimi znajomymi lub każdy kto zechce, możemy skutecznie zablokować forum. Możemy tak zadziałać, że poważnie wątki będą natychmiast zasypywane mnóstwem śmieci. Istnieje cała gama innych skutecznych pomysłów.
Śledząc forum podczas protestu odniosłem wrażenie, że w pewnym momencie forum mogło zostać wykorzystane przez negocjatorów rządowych do wyciszenia protestu.
Jestem przekonany że forum w dotychczasowej formule nie jest dobre i czas to zmienić. Najważniejsze dla naszej sprawy dyskusje nie mogą toczyć się przy otwartych drzwiach. Nasi "przeciwnicy" nie mogą wiedzieć o naszych zamierzeniach.
Czy to są negocjacje kiedy druga strona wie co chcemy osiągnąć?

sam chyba wiesz (po IP) kto się nagle z jakiego miejsca zaczął "udzielać" na forum.
i nie były to IC/UC/OC :wink:
 
Forum policyjne też wymaga całkowitego logowania się!
Tak powinno być i u nas. Wyeliminuje się oszołomów.
 
Dialog z SSC

Uważam, że formuła dialogu z SSC jest zła. Błędem wg mnie jest ograniczenie dyskusji do autora postu i SSC. Jeśli ktoś inny chce wypowiedziec sie w tej samej sprawie zakłada identyczny wątek bis. To bardziej zasmieca ta część forum niz formuła która dopuszczała szersza wymiane zdań.
 
Dyskusja

Popieram. Winno się założyć cztery lub pięć tematów wiodących np. wnioski /lub coś tam/ w sprawie poprawy naszego ustawodastwa, wnioski z zakresu bieżącej działalności/ co można i należy poprawić/, jak jest realiazowane prawo w SC, sprawy funkcjonariusz oraz bigos czyli sprawy różne nurtujące funkcjonariuszy i pracowników cywilnych SC. Tam każdy ma prawo zabrać głos, przedstawić swoje prpozycje, oddać głos. Tym samym łatwiej będzie patrzeć na wątek globalnie i nie powtarzać starych tematów, ktore gdzieś już są., co może tez ułatwić odpowiedzi SSC, który uniknie wpisów, to już gdzieś było.
 
Nic nie jest tak proste jak by się mogło wydawać..... Sprawa logowania się na forum ukruciłaby w końcu - takie mam wrażenie - język podwórkowy niektórych forumowiczów, jak również niejednokrotnie pezpodstawne wzajemnd oskarżenia. Trzeba by się było w końcu zastanowić co się pisze i w jaki sposób.
Podział na część ogólnodostępną i ukrytą - dla zalogowanych też jest dobrym pomysłem, gdyż w końcu może przyszli aplikanci nie zaśmiecali by forum jakimiś bzdurnymi postami typu "kto ma egzamin i kiedy, to się razem zabierzemy". Może też w końcu przestano by odbiegać od wątku danego postu, gdyż niejednokrotnie jedna wypowiedź nazwijmy to delikatnie "niefortunna" zmienia przebieg dysputy z tematu poważnego na frywolny co wprowadza chaos i zadawala członka V-kolumny.
Uważam również, że sprawa głosowania postulatów ZZ by była też rozwiązana - tylko trzeba by było umożliwić osobom nienależącym do ZZ możliwość wypowiedzi w danym temacie w poscie specjalnie do tego stworzonym. Zaproponowana telekonferencja to już problem bardziej złożony technicznie niestety.
 
Cholera jasna założyłem firmę dostałem kredyt zamówiłem towar zapłaciłem za express mase kasy odsetki lecą a wy rasa panów trzymacie tą cholerną paczkę i nic, klientów potraciłem a zebyście gówno żarli gnojki jedne łapówkarze cholerni.

no to w afekcie było jak by co
 
Back
Do góry