• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kilka uwag

Status
Zamknięty.

Administrator

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
18 Styczeń 2006
Posty
158
Punkty reakcji
28
Widzę, że co niektórzy użytkownicy forum nie zdają sobie sprawy z konsekwencji jakie ponosi za sobą wypowiadanie opinii o innych osobach.
Musicie zdać sobie sprawę, że uzyskać anonimowość w internecie jest bardzo ciężko, nie wystarczy łączyć się przez zwykły ( i to polski) serwer proxy, który tak naprawdę nie maskuje prawdziwego adresu IP, nie wystarczy pójść do kafejki internetowej, bo tam są kamery a już szczytem głupoty jest pisanie z komputerów służbowych, bo o ile się nie mylę to wszystkie połączenia są rejestrowane na serwerach w Izbach. Sporo osób pisze z dynamicznych IP czy z szerokopasmowego dostępu do sieci, tu sprawa też jest banalnie prosta jeśli chodzi o ustalenie tożsamości "pisarza".
Z tego co mi wiadomo moderatorzy niejednokrotnie wysyłali prywatne wiadomości do użytkowników aby edytowali swoje posty, ale postów jest już dość sporo i nie wszystko można wychwycić.
Dzisiaj rano usunąłem post pewnego użytkownika, który nazwał kogoś "ch" i "d. włazem" podając wcześniej jego dane. Z ciekawości sprawdziłem co to za osoba i myślę, że w przeciągu jednego dnia jako osoba prywatna, nie posiadająca nakazu prokuratora uzyskał bym interesujące mnie dane...
Wiedzcie również, że każdy ISP (firma, która oferuje dostęp do internetu) bez żadnych problemów udostępni dane swojego klienta gdy zobaczy pismo z prokuratury. Ta sama sytuacja dotyczy firmy, na której serwerze znajduje się forum.
Być może po przeczytaniu tego tekstu co niektórzy zdadzą sobie sprawę z konsekwencji jakie mogą nastąpić jeśli ktoś się poczuje pomówiony lub zniesławiony jego wypowiedzią, dla przypomnienia, każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość edycji swojego postu...

Celem uruchomienia tego forum była między innymi chęć zjednoczenia pracowników poszczególnych Izb Celnych w celu wspólnej walki o swoje prawa oraz wykazanie pewnych nieprawidłowości czy złych praktyk stosowanych w stosunku do pracowników.
Co poniektóre osoby odebrały to troszkę inaczej co widać na przykładzie wypowiedzi i czego efektem jest ten tekst.

Początkowo został zamieszczony prowizoryczny regulamin, a w zasadzie krótki zbiór zasad, który nie przyniósł w zasadzie żadnego efektu. Został wprowadzony obowiązek rejestracji dla osób, które chcą zabrać głos… zasady zostały zachowane przez kilka dni. Powstał więc regulamin, który szczegółowo określił sposób zachowania na forum. Skutek jest mizerny, na dzień dzisiejszy mamy zarejestrowanych użytkowników ponad 300 a wyświetleń regulaminu jest ledwo ponad 100 ! Wniosek ? … zostawiam Wam.

Czytając wypowiedzi na forum zastanawiam się czy dobrym i zasadnym pomysłem było w ogóle utworzenie takiego miejsca… ktoś, kto nie zna specyfiki Naszej pracy i czytając wypowiedzi na forum oraz konfrontując je z projektami dotyczącymi reorganizacji Służby Celnej może dojść do wniosku, że lepszym rozwiązaniem będzie jednak stworzenie całkiem nowych urzędów z nowym personelem, bo S.C. jest za bardzo skłócona, żeby w pełni profesjonalnie wykonywać swoje obowiązki.
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry