• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

W Katowicach powstanie pomnik wdzięczności

Paulini

Użytkownik
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
117
Punkty reakcji
0
Szczęśliwi i zadowoleni funkcjonariusze i pracownicy IAS Katowice powinni postawić pomnik wdzięczności za jedynie „ słuszny „ i „sprawiedliwy” podział podwyżek dla Guru Solidarności Dominika. Przecież to On swoją bohaterską odwagą i determinacją pokazał wszystkim kto w Katowicach rządzi. To On nasz bohater przygotował taczki dla Dyrektora, ściągnął posiłki, zaprosił związki do bufetu i dopiął swego. Jego i tylko jego była słuszna propozycja. To On wygrał walkę o podwyżki. To on zrobił nadzieję na lepszą przyszłość młodym. Taka osoba musi mieć swój pomnik. Miejsce żeby było po jego myśli, niech sam wskaże. Większość podpisze i zaakceptuje. Bóg Ci zapłać dobry człowieku za wszystko co do tej pory zrobiłeś i nie koniecznie liczymy na więcej!!!
 
Na skarbowcach pisza, że też wyje.... młodych bez mydla i zamiast 655 dostana 501 A starzy dostana na fajki. Ot co... na pewno wszyscy się cieszą. Oby wam tych podwyżek wystarczylo na ten pomnik
 
Szczęśliwi i zadowoleni funkcjonariusze i pracownicy IAS Katowice powinni postawić pomnik wdzięczności za jedynie „ słuszny „ i „sprawiedliwy” podział podwyżek dla Guru Solidarności Dominika. Przecież to On swoją bohaterską odwagą i determinacją pokazał wszystkim kto w Katowicach rządzi. To On nasz bohater przygotował taczki dla Dyrektora, ściągnął posiłki, zaprosił związki do bufetu i dopiął swego. Jego i tylko jego była słuszna propozycja. To On wygrał walkę o podwyżki. To on zrobił nadzieję na lepszą przyszłość młodym. Taka osoba musi mieć swój pomnik. Miejsce żeby było po jego myśli, niech sam wskaże. Większość podpisze i zaakceptuje. Bóg Ci zapłać dobry człowieku za wszystko co do tej pory zrobiłeś i nie koniecznie liczymy na więcej!!!
Ależ Cie to człowieku boli. Kompleksy, kompleksy i jeszcze raz kompleksy przez Ciebie przemawiają. Słabiutki człowieczku. Do Boga to Ty się idź pomódl, by ten jad z Ciebie wyjął. Co Ci w życiu nie wyszło że tak się zachowujesz? Jak Ty jako mężczyzna możesz do lustra spojrzeć, wiedząc że taki słaby jesteś.
 
Czy Ty bing jesteś normalna? To, że ktoś wyraża swoją dezaprobate i jest przeciwko twojemu związkowi to znaczy, że jest slabiutkim czlowieczkiem? Czy to znaczy, że ma kompleksy?

Tyle sie teraz mówi o zaprzestaniu nienawiści w sieci.

Wiem, że na skarbowcach cenzura nie pozwala na subiektywne opinie ale na szczęście tu jest inaczej.

Nie chcesz, nie zgadzaj się ale nie krytykuj i nie obrażaj.
 
Szanowny Kolego @Paulini.

Doskonale rozumiem Twoją gorycz i żal, uważając je za oczywiste. Uznaję również Twój
post jako niechybną ODPOWIEDŹ na przesadnie megalomański komunikat zamieszczony
na skarbowym forum. Mimo tego uważam, że w Twej wypowiedzi zabrakło oddania
sprawiedliwości tego, co do niej należy, bo faktycznie to nie jedna osoba "stworzyła"
taką, a nie inną rzeczywistość. To nawet nie postawa jednego ZZ, gotowego na użycie
ostatecznych argumentów, spowodowała podjęcie decyzji przez DIAS'a!

Wspominasz także o "wdzięczności" funkcjonariuszy i pracowników dla jednego "guru",
a przy tym pomijasz fakt poparcia jego stanowiska przez 12 innych organizacji, gdzie
akurat 3 pozostałe z odmiennym stanowiskiem, to organizacje celnicze.

W związku z powyższym obawiam się, iż gdyby nawet Tobie i mnie - wyrażającym jasno
poparcie dla wersji odrzuconej - a także wszystkim zatrudnionym w katowickiej IAS
dano możliwość poparcia wybranej opcji, to i tak TA by przegrała z kretesem. Demokracja,
to nie mądrość, sprawiedliwość, równość czy jakość lecz przede wszystkim
ilość ... :(
 
Cat, a widziałeś komunikat Pana Dyrektora po ustaleniu zasad? Chyba nie, bo wtedy komunikatu S nie nazwałbyś megalomańskim. Zbyt mądry na to jesteś.
 
Ostatnia edycja:
Czy Ty bing jesteś normalna? To, że ktoś wyraża swoją dezaprobate i jest przeciwko twojemu związkowi to znaczy, że jest slabiutkim czlowieczkiem? Czy to znaczy, że ma kompleksy?

Tyle sie teraz mówi o zaprzestaniu nienawiści w sieci.

Wiem, że na skarbowcach cenzura nie pozwala na subiektywne opinie ale na szczęście tu jest inaczej.

Nie chcesz, nie zgadzaj się ale nie krytykuj i nie obrażaj.

Chyba Ci się pomyliło kto tu hejtuje i kto zaczął.
 
Proszę administratora o zamknięcie tego tematu. Wywołuje on jedynie dalsze podziały. Ja tego bardzo nie chcę.
 
@bing, nigdzie nie stwierdziłem, że DIAS nie jest megalomanem, nie o nim jednak jest temat.

Będąc bardzo blisko katowickich negocjacji chyba przyznasz, iż słowa komunikatu "ubarwiają"
rzeczywistość, a ostateczny efekt nie jest zasługą bliżej nieokreślonej w nim "determinacji załogi".
Powstałego absmaku do początkowych stwierdzeń, nie niweluje podziękowanie innym ZZ, gdyż
wyraźnie sugeruje ono wyższość jednej organizacji nad pozostałymi.

Zaznaczam - nie neguję potrzeby czy nawet konieczności "pochwalenia się" przed zatrudnionymi
w IAS Katowice, lecz nie mogę (subiektywnie) pochwalić sposobu jego wyrażenia.
Po prostu będąc po takiej stronie, byłbym to uczynił (obiektywnie) inaczej.

 
W komunikacie były podziękowania dla innych ZZ i stwierdzenie, że bez nich nie byłoby to możliwe. Determinacja załogi też była, stąd tak duża grupa w bufecie :))) A że S dominiwała, cóż tak było. P. S. Twój awatar pasuje do sposobu w jaki piszesz ;-), :)
 
Ostatnia edycja:
@bing, dla mnie rzecz nie w tym JAK było - bo to chyba wszyscy wiemy - lecz w uniknięciu
zastosowania języka łatwo, a niepotrzebnie mogącego sprowokować tak oczywiste reakcje,
jak niniejszy temat.
Wszak wskazałem brak pełnego obiektywizmu tak w reakcji, jak i w jej źródle.


 
Umiesz pięknie się wysławiać, niczym bohater Twego awatara. Cechuje Cię niewątpliwe mądrość. Jednak pozbawiony jesteś czasem zdolności obiektywnego, pozbawionego uprzedzeń, oglądu sytuacji i opinii. Pracuj nad tym.
 
Zmotywowany czy Ty czasem potrafisz nie byc złośliwy?
 
Ostatnia edycja:
W sumie masz racje. Jakby był zamknięty nie pisalabym, ale jakoś czuje ze powinnam odpowiedzieć. Zmotywowany czy Ty czasem potrafisz nie byc złośliwy?

Przestańmy już pisać o rozlanym mleku. Przed środowiskiem stają kolejne wyzwania równie albo bardziej istotne. Choć mamy inne poglądy nie dajmy się dzielić jako środowisko bo jedność to siła. Widzimy jak można rozgrywać podzielone środowisko realizując - wprowadzając bardzo niekorzystne rozwiązania.
 
bing - ... Jednak pozbawiony jesteś czasem zdolności obiektywnego, pozbawionego uprzedzeń, oglądu sytuacji i opinii. Pracuj nad tym.


Kto jak kto, ale JA nieobiektywny i z uprzedzeniami oraz nie biorący pod uwagę opinii innych ?!

Wybacz, ta opinia mnie nie krzywdzi, lecz z Twojej strony bardzo smuci. Wyraziłaś kiedyś nadzieję
na podjęcie rzeczowej, spokojnej dyskusji, co w efekcie miałoby przybliżyć dwa, całkiem odmienne
światopoglądy. Dopóki obydwoje używaliśmy wyważonych argumentów i kontrargumentów, byłem
absolutnie przekonany do szykującej się możliwości porozumienia.

Niestety, moje przekonanie zostało powyższymi Twoimi słowami bardzo mocno "przyduszone",
gdy odebrałem je za jakże częstą "linię obrony" swych racji, poprzez wyciągnięcie negatywnej
oceny interlokutora, przy jednoczesnym braku innych argumentów wobec tematu. Co gorsza,
także owa ocena jest "pusta", również nie zawierając argumentów na jej poparcie.

Rozumiem doskonale stanowczą postawę ochrony "swojego" przewodniczącego, lecz REAKCJA
na "propozycję" użycia delikatniejszej formy komunikatu, w dodatku absolutnie, w żadnym
nawet podtekście nie sprzeciwiającą się potrzebie powiadomienia pracowników, JEST W CAŁOŚCI
NIEADEKWATNA wobec mojej wypowiedzi.

Nie odrzucam jeszcze możliwości ewentualnego, przyszłego porozumienia, lecz uważam za
konieczne, przypomnieć pewną fundamentalną zasadę psychologów i mediatorów:

- zarzuty wobec innych, najczęściej dotyczą tych, którzy je wypowiadają ...
 
Och Cat, napisałam że czasem. Choć może powinnam napisać, że w tym konkretnym przypadku zabrakło Ci nieco obiektywizmu. Nie potrafię tak pięknie pisać jak Ty. Komunikat S nie był ani trochę przesadzony. Ty nie znając wszystkich szczegółów (jak ja) oceniłeś go jako megalomański. Nasz przewodniczący wszystkie swoje decyzje konsultuje z członkami, podejmujemy uchwały większością głosów w poszczególnych US. To była determinacja załogi! To były nasze wspólne działania. Komunikatu nie byłoby wcale gdyby Pan Dyrektor nie opublikował niezgodnego z prawdą oświadczenia o terminie podjęcia swojej decyzji co do podziału. Mój entuzjazm co do przyszłego porozumienia z zz celniczymi też został bardzo przyduszony po przeczytaniu wpisu Paulini, który zaszydził z naszego lidera tworząc nowego posta o drwiącym temacie „ wznieście pomnik”, nazywając go guru. Tym bardziej, że domyślam się kim ów szyderca jest. Ja nie zawsze pochwalam Wasze działania, ale personalnie o Waszym liderze nie wypowiadam się nigdy źle, a chyba nawet ostatnio napisałam że jest świetnym liderem.
 
Och Cat, napisałam że czasem. Choć może powinnam napisać, że w tym konkretnym przypadku zabrakło Ci nieco obiektywizmu. Nie potrafię tak pięknie pisać jak Ty. Komunikat S nie był ani trochę przesadzony. Ty nie znając wszystkich szczegółów (jak ja) oceniłeś go jako megalomański. Nasz przewodniczący wszystkie swoje decyzje konsultuje z członkami, podejmujemy uchwały większością głosów w poszczególnych US. To była determinacja załogi! To były nasze wspólne działania. Komunikatu nie byłoby wcale gdyby Pan Dyrektor nie opublikował niezgodnego z prawdą oświadczenia o terminie podjęcia swojej decyzji co do podziału. Mój entuzjazm co do przyszłego porozumienia z zz celniczymi też został bardzo przyduszony po przeczytaniu wpisu Paulini, który zaszydził z naszego lidera tworząc nowego posta o drwiącym temacie „ wznieście pomnik”, nazywając go guru. Tym bardziej, że domyślam się kim ów szyderca jest. Ja nie zawsze pochwalam Wasze działania, ale personalnie o Waszym liderze nie wypowiadam się nigdy źle, a chyba nawet ostatnio napisałam że jest świetnym liderem.
W jakim celu chcesz się zbliżać do Celnicy pl jeśli Twój przewodniczący tak dobrze dba o wasze(czyli czyje?) interesy? O inteteresy fc SCS nie tak bardzo i to istotą sprawy jest. Us to inny organizm dziwi mnie że tego nie rozumiesz?
 
Back
Do góry