• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ankieta dyrektorki

ksieciunio

Aktywny użytkownik
Dołączył
2 Styczeń 2018
Posty
122
Punkty reakcji
29
Pojawiła się ankieta dla chcących zostać funkcjonariuszami. Dotyczy wszystkich pracowników wrocławskiego KAS. Zainteresowanych odsyłam na stronę wrocławską. Jest podobno 10 etatów. Wypełnienie ankiety nie oznacza, że zostaniecie przyjęci, nawet jeżeli będziecie mieli wszystko naj, naj. Kolejni Misiewicze stoją w kolejce. Obstawiam 4 miejsc dla Misiewiczów, 6 dla wołów roboczych, bo przecież ktoś musi znać się na robocie i być wołem roboczym.
 
Jestem ciekawy jaki będzie odzew. Dla ucywilnionych funkcjonariuszy jest to szansa powrotu do munduru. Jeśli komuś brakuje stażu służby do 15 lat to bezdyskusyjnie powinien się starać. Reszta (ze stażem służby 15+) musi przekalkulować i poczekać na zmiany emerytalne. Jeśli zniknie warunek 55 i 5 lat policyjnych to lepiej zostać cywilem, przejść na emeryturę i pracować spokojnie dalej.
Dla cywili, którzy nie byli funkcjonariuszami, może to być szansa uzyskania emerytury mundurowej, ale osoby koło 40-stki powinny się zastanowić czy dadzą radę podołać służbie np w realizacji przez następne 25 lat. 40+25=65 czyli powszechny wiek emerytalny dla mężczyzn. Dla młodych energicznych i zdrowych, chcących wyrwać się zza biurka może to być szansa.
Nie przewiduję lawiny ankiet. Wystarczy popatrzeć na dotychczasowe nabory zewnętrzne, tłumów chętnych nie ma.
 
Dziś dwa tygodnie od upływu terminu na złożenie aplikacji do naboru wewnętrznego. Czy ktoś coś wie, czy ten nabór został odwołany?
 
Jutro test wiedzy, potem test sprawnościowy, rozmowa kwalifikacyjna, badania lekarskie. Ludziska chyba musieli urlopy pobrać :) Test sprawnościowy po teście wiedzy, nie wiadomo kiedy. Potem chyba znowu urlop na następny dzień testów itd. A gwarancji nie ma - żadnej, na nic ;-) A urlop idzie się j...
 
Jestem ciekawy jaki będzie odzew. Dla ucywilnionych funkcjonariuszy jest to szansa powrotu do munduru. Jeśli komuś brakuje stażu służby do 15 lat to bezdyskusyjnie powinien się starać. Reszta (ze stażem służby 15+) musi przekalkulować i poczekać na zmiany emerytalne. Jeśli zniknie warunek 55 i 5 lat policyjnych to lepiej zostać cywilem, przejść na emeryturę i pracować spokojnie dalej.
Dla cywili, którzy nie byli funkcjonariuszami, może to być szansa uzyskania emerytury mundurowej, ale osoby koło 40-stki powinny się zastanowić czy dadzą radę podołać służbie np w realizacji przez następne 25 lat. 40+25=65 czyli powszechny wiek emerytalny dla mężczyzn. Dla młodych energicznych i zdrowych, chcących wyrwać się zza biurka może to być szansa.
Nie przewiduję lawiny ankiet. Wystarczy popatrzeć na dotychczasowe nabory zewnętrzne, tłumów chętnych nie ma.

Bardzo trafne przemyślenia. Dodać mogę, że niektóre referaty dochodzeniowo-śledcze w UCS Wrocław mają wakaty na poziomie 40%, a chętnych z naboru wewnętrznego brak, szczególnie z realizacji i kontroli rynku ...
 
Rozstrzygnięcie naboru. Przystąpiło do niego 12 osób na 11 miejsc. Wszyscy przeszli do rozmowy kwalifikacyjnej. A tam... po rozmowie (?) propozycję służby (znowu ta propozycja) otrzymało 5 byłych funkcjonariuszy (ucywilnionych) i 3 KSC. 5 przyjęto do Dochodzeniowo - Śledczego, a 3 do OC. Jedna (?!) być może dumna, albo oszukana nie przyjęła propozycji - miała dojeżdżać do Wrocławia.

Wg odrzuconych, po rozmowach kwalifikacyjnych, ten etap to etap do uwalenia tych, których się nie chce.

Jednocześnie "jaśnie panująca", określiła zasady przyjmowania ucywilnionych: tak jak ostatnim razem: testy, testy, rozmowy itp. Z tym, że w razie otrzymania nowych etatów 50% idzie na nabór wewnętrzny, a 50% na zewnętrzny.

Czyli... dalszym ciągu ucywilnieni będą poniżani.

Czekam na testy sprawnościowe kadry, oraz sprawdzenie ich zdrowia przez komisje lekarskie. Ilu tak naprawdę przejdzie test sprawnościowy? Myślę, że będzie to w granicach 2%. To wersja optymistyczna :)
 
Back
Do góry