• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Funkcjonariusz SC-S w WOT

Niestety kolego mylisz się prawo stanowi że powołanemu do odbycia służby wojskowej lub ochotniczej służby wojskowej pracodawca udziela urlopu bezpłatnego. Na wypoczynkowym to można sobie na manewry z Strzelcem jeździć. Za te dni urlopu bezpłatnego zachowuje się wszystkie uprawnienia z wyjątkiem prawa do uposażenia. Czyli nie wpływa to na "13", na staż służby itp. Na początku funkcjonowania WOT było sporo zamieszania i wiele osób służyło na urlopach wypoczynkowych . Teraz interpretacje są jasne do czasu powołania czyli np. rozmowę kwalifikacyjną ,testy psychologiczne , badania lekarskie możesz sobie robić na wypoczynkowym ale od momentu powołania do służby w WOT pracodawca ma obowiązek udzielić Ci urlopu bezpłatnego i koniec takie są przepisy. To że gdzieś ktos robi inaczej niczego nie zmienia.

Nie sądzę. WOT to jedno. Powołanie do odbycia czynnej służby wojskowej lub ochotniczej służby wojskowej i późniejsze ewentualne ćwiczenia wojskowe to drugie. To są dwie różne rzeczy. Jasne jest, że nie ma tak długich urlopów wypoczynkowych, jak np: 9 m-cy (taki termin ostatnich poborów). W chwili obecnej mając powołanie na ćwiczenia wojskowe w kwestionariuszu podajesz z jakiego urlopu korzystasz (autopsja). Kolega pyta o WOT, gdzie ma obligatoryjny poligon i zajęte co jakiś czas weekendy, czyli o dobrowolną w miarę stałą służbę.
 
Czyli jesteś w WOT i korzystasz z urlopu wypoczynkowego podczas poligonow?
 
A jeżeli jednak na urlopie postanowiłem odbyć dwutygodniowy poligon, to co wtedy?
 
Nie, nie jestem. Napisałem, że WOT to inna sprawa. Ja w swojej sytuacji korzystam z wypoczynkowego. Armia teraz szuka ludzi. Życzę powodzenia w w drodze do ewentualnej służby zawodowej. Pozdrawiam.
 
Back
Do góry