• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Uposażenie świeżaka.

sk4

Nowy użytkownik
Dołączył
15 Styczeń 2019
Posty
11
Punkty reakcji
0
Cześć, mam pytanko. Złożyłem papiery na fusza celno skarbowego. W ogłoszeniu o pracę jest podana kwota netto 1900 z haczykiem + dodatki służbowe. Może ktoś napisać ile wynosi realna wypłata po zatrudnieniu ? I po jakim okresie można spodziewać sie podwyżki/ awansu ?
Uprzedzam pytania... Wiem że będę zarabiał mniej jak teraz 😛
 
Cześć, mam pytanko. Złożyłem papiery na fusza celno skarbowego. W ogłoszeniu o pracę jest podana kwota netto 1900 z haczykiem + dodatki służbowe. Może ktoś napisać ile wynosi realna wypłata po zatrudnieniu ? I po jakim okresie można spodziewać sie podwyżki/ awansu ?
Uprzedzam pytania... Wiem że będę zarabiał mniej jak teraz 😛

jeśli na granicy to na rękę 2100zł +215zł dodatek kontrolerski + ok. 120zł dodatek za nocki + 40zł dodatek za wyżywienie + dojazdy zwrot od 30km
 
jeśli na granicy to na rękę 2100zł +215zł dodatek kontrolerski + ok. 120zł dodatek za nocki + 40zł dodatek za wyżywienie + dojazdy zwrot od 30km

jeśli na granicy to na rękę 2269 o ile dobrze pamiętam (podstawa + dodatek za stopień) do tego dodatek kontrolerski od 2% do 50% podstawy i kasa za nocki i wyżywienie to w zależności od służb
 
Dodatku nie masz na start więcej jak 50 zł :) jak nie robisz nocek to nie masz żadnego dodatku nocnego ani za wyżywienie .
 
Tak zgadza sie. Dodatku za stopien nie dostaje sie bo masz czysty pagon

No co ty piszesz ?? Funkcjonariusz zostaje mianowany na stopień służbowy aplikanta, i otrzymuje dodatek za stopień, w kwocie wynikającej z rozporządzenia.

Tak o 2500 trudno, żadnych podwyżek i awansów nie spodziewaj się przez co najmniej 5 lat, jeśli nie dłużej. Także, jeżeli masz bardziej dochodowe zajęcie to nie rezygnuj z niego dla dziadowskiej firmy jaką jest kas...
 
Powiem tak. Podstawa zależna od ilości przepracowanej w cywilu (chodzi o staż pracy) czyli mniej więcej 2250-2400 na rękę. Dodatek kontrolerski jest wyliczany procentowo z podstawy, mniej więcej 4%-5%. Dodatek za nocki zależny od tego ile godzin nocnych przerobisz ale mniej więcej 150-180zł. Nadgodziny i tutaj różnie zależne od tego ile godzin przerobisz (im więcej nadgodzin to chyba mniej na godzinę, już nie pamiętam). Od Stycznie podobno nadgodzin już nie będzie a jak będą to może z 4-8h. Do tego właśnie dodatki za wyżywienie, dojazd, 13stka, premie kwartalne.
 
Czyli 2500 może się uda... A dlaczego nie ma awansów tak długo ? Wynika to z przepisów czy kolesiostwa ?
 
Tak też myślałem 😬
Jezeli moglibyście wybrać, wolelibyście służyć w Policji czy zostać w KAS. ?Postawiłem sobie za cel zmienić pracę w tym roku, ale nie wiem jakie są realia w celnej. Mało sie o niej mówi i nie mam znajomych w KAS.
Ktoś coś doradzi, podpowie ?
 
Tak też myślałem 😬
Jezeli moglibyście wybrać, wolelibyście służyć w Policji czy zostać w KAS. ?Postawiłem sobie za cel zmienić pracę w tym roku, ale nie wiem jakie są realia w celnej. Mało sie o niej mówi i nie mam znajomych w KAS.
Ktoś coś doradzi, podpowie ?

Zależy czego oczekujesz są plusy i minusy każdej z tych służb.
 
Specyfika pracy policja i kas jest inna. Mam znajomego co odszedl z SC i jest w patrolu w Policji i chyba zaluje
 
Każdego cieszy co innego...
A jak jest z grafikiem w KAS ? Mieszają tak jak w policji ze względu na potrzebę i braki kadrowe czy trzymają się tego co było zaplanowane ?
 
Czytam i oczom nie wierzę , jak w obecnych czasach i przy obecnych kosztach utrzymania można zarabiać 2 tyś zł. Aktualnie jestem po rekrutacji, ale po tym co piszecie, chyba nie będzie mnie stać na życie pracując w KAS.
 
Back
Do góry