• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rekrutacja Kas Katowice

sk4

Nowy użytkownik
Dołączył
15 Styczeń 2019
Posty
11
Punkty reakcji
0
Dzien dobry. Jestem tu nowy i mam kilka pytań. Złożyłem papiery o przyjęcie na fusza celno-skarbowego. Nabór jest do różnych komórek. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić na czym polegają różnice między oddziałem celnym w Pyrzowicach lub Czechowicach a referatami realizacji ? Czy oprócz różnych obowiązków sa różne zarobki ? Gdzie większa szansa na awans ? Jakie tryby pracy ? 8 czy 12 godzin ? Dziękuję za pomoc
 
Witam, różnice między oddziałem celnym w Pyrzowicach lub Czechowicach a referatami realizacji ogólnie służba na oddziale celnym to najczęściej służba na miejscu w oddziale, natomiast referaty realizacji to służba w terenie w 99,9%. Jeśli chodzi o zarobki, to są uzależnione od stanowiska, na początek zazwyczaj marne. O awans na pewno łatwiej na oddziale. Ale jeśli poważnie myślisz o tej służbie to zapomnij na dłuższy czas o takich pytaniach jak awans czy podwyżki.Pozdrawiam, zastanów się dobrze i powodzenia.
 
Liczę sie z tym że zarobie mniej niż teraz... Ale w realizacji chyba ciekawiej ?
A jeszcze jeden temat... Emerytury mundurowe przyznali dla kasu czy jeszcze sprawa w toku ?
 
Witam - mam nadzieję, że nie robię offtopu i tym samym przyłączyć się do pytań odnośnie rekrutacji na funkcjonariusza celno-skarbowego. Złożyłem dokumenty do służby na stanowisku funkcjonariusza celno-skarbowego, dotarłem do stosownego rozporządzenia, które reguluje wymagania zdrowotne dla kandydatów do służby. Chciałbym jednak spytać praktyków jaka wada wzroku jest dyskwalifikująca w czasie rekrutacji. Jestem "okularnikiem" i dość mocno nurtuje mnie to pytanie. Będę wdzięczny za odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:
Okazuje się, że efektem rekrutacji jest od jutra nowy NUC-S w Katowicach, emerytowany generał policji! I co Wy na to?

Tak sobie myślę, że to tylko "przedsmak", już przygotowywanych - kolejnych działań
i być może wielkich "powrotów". W takim układzie nic wszak nie stoi na przeszkodzie,
by NUC-S'ami (i ich zastępcami) byli emerytowani "łoficerowie" ... celni (np. byli NUC'e) ...
 
Powołanie na stanowisko byłego funkcjonariusza innych służb to potwarz dla wszystkich funkcjonariuszy ssc oraz korpusu służby cywilnej w KAS.
 
Powołanie na stanowisko byłego funkcjonariusza innych służb to potwarz dla wszystkich funkcjonariuszy ssc oraz korpusu służby cywilnej w KAS.
Ja myślę, że potwarz to powołanie na takie stanowisko cywila który jest sztucznie naturalizowany na mundurowego. Może wreszcie ktoś pomyślał i na stanowisko które powinno być mundurowe powołał osobę która zawsze była mundurowa.
 
Ja myślę, że potwarz to powołanie na takie stanowisko cywila który jest sztucznie naturalizowany na mundurowego. Może wreszcie ktoś pomyślał i na stanowisko które powinno być mundurowe powołał osobę która zawsze była mundurowa.
a to już nie ma mundurowych z krwi i kości którzy w sc zęby zjedli aby zarządzać ucsem ?
 
Weź wszystkie ucs w kraju a potem zobacz kto stoi na ich czele. I sam sobie odpowiedz na swoje pytanie.
 
"nasi" kierownicy, naczelnicy i dyrektorzy jak to mówisz "z krwi i kości" codziennie dają się poznać jako kompletni dyletanci i karierowicze żeby nie użyć mocniejszych określeń. Może taki ktoś z zewnątrz okaże się strzałem w dziesiątkę. 🤔
 
W końcu ktoś zauważył że ludzie bez doświadczenia nie nadają się do służby na takich stanowiskach, pewne Panie co "przebojem" w kilkanaście miesięcy "dosłużyły się" stanowisk naczelnikowskich pomyliły służbę z harcerstwem.
 
Back
Do góry