• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Życzenia świąteczne i noworoczne 2018 / 2019

Nagrody z dodatkowych środków przekazanych z MF dla funkcjonarouszy i pracowników, które wpłynęły dzisiaj na konto.
Pracownicy po kilka stów (średnio 250-350zł), funkcjonariusze (przynajmnej u nas) od 2 tys. w górę.

MOTYW-ACJA: jestem ekspertem SC-S i faktycznie dostałem dodatkową nagrodę - na rachunku bankowym zobaczyłem przelew na kwotę 175zł netto, co daje ok. 210 zł brutto. Oznacza to, że otrzymałem mniej niż cywile w Twoim urzędzie.
 
Kasa, KASA, K A S A ...

Chorzy na POSIADANIE, nawet tematu ŻYCZEŃ nie potraficie uszanować. Faktycznie, niezłe "elyty" zostały w służbie, nie ma co !!
 
Kasa, KASA, K A S A ...

Chorzy na POSIADANIE, nawet tematu ŻYCZEŃ nie potraficie uszanować. Faktycznie, niezłe "elyty" zostały w służbie, nie ma co !!

Nie obrażaj

Jest takie sławne powiedzenie - syty głodnego nie zrozumie

Uwierz mi - wielu funków zmaga się z ubóstwem

Dojazdy na służby ( samemu autem bo rozkład niedopasowany - zamiast 1,5h w jedną stronę 3h, albo najczęściej nic nie jeżdzi ), płatne przedszkole - bo oboje rodziców pracuje i zabrakło punktów, kredyt za mieszkanie i używane kilkunastoletnie auto, a żona dostaje najniższą krajową i nawet na 500+ się nie łapiesz

Rozumiem, że ciebie to nie dotyczy

Gratuluję

Ale więcej zrozumienia dla sytuacji innych

Jak łatwo sytym krytykować codzienną walkę innych o byt, nazywać to chorobą
 
Nie obrażaj

Jest takie sławne powiedzenie - syty głodnego nie zrozumie

Uwierz mi - wielu funków zmaga się z ubóstwem

Dojazdy na służby ( samemu autem bo rozkład niedopasowany - zamiast 1,5h w jedną stronę 3h, albo najczęściej nic nie jeżdzi ), płatne przedszkole - bo oboje rodziców pracuje i zabrakło punktów, kredyt za mieszkanie i używane kilkunastoletnie auto, a żona dostaje najniższą krajową i nawet na 500+ się nie łapiesz

Rozumiem, że ciebie to nie dotyczy

Gratuluję

Ale więcej zrozumienia dla sytuacji innych

Jak łatwo sytym krytykować codzienną walkę innych o byt, nazywać to chorobą


Źle więc rozumiesz drogi przyjacielu, dotyczy jak najbardziej i to w stopniu poważniejszym, niż Ty opisujesz, ale nie w tym rzecz.
Czy to nienormalne, by w wątku "Życzenia ..." oczekiwać tego, co z życzeniami jest związane?

Nie muszę chyba zaznaczać, że nie z życzeniami/roszczeniami dla siebie, ale też nie trywialnym "życzę ci dużo pieniędzy", a dlaczego - to sam o tym wiesz. Każda forma potwierdzająca, że ktoś-komuś (nawet przysłowiowo) "dobrze życzy", że pociesza, współczuje itp. będzie tu "na miejscu".

Więcej zrozumienia dla innych, ZAWSZE jest wskazane - tu się zatem nie wymówię, ale to nie znaczy, że nie posiadam tego daru. Na miłość boską - oszczędźmy sobie chociaż w tym temacie, z założenia przykrej rozmowy o pieniądzach.
Zastanów się - jakie emocje Tobie kojarzą się z niniejszym tematem i czy są to te same emocje, jakie odczułeś, czytając tu o pieniądzach. Ufam, że rozumiesz moją intencję i nie pozostaniesz w przekonaniu o mojej bezduszności i zamierzonej wobec kogoś obrazie.
 
Niestety to wszystko jest efektem rozgoryczenia naszą sytuacją, w szczególności zaś, brakiem poszanowania naszej pracy oraz niepewnością jutra - bo jakiś kretyn, dawno temu wpadł na pomysł zarządzania poprzez presję i stres. W efekcie tego mało który przełożony dostrzega w nas człowieka - częściej zaś, przeszkodę na drodze własnej kariery. Im wyżej stoi, tym mniej człowieka widzi.

Dlatego nawet w takim wątku dzielimy się by być łatwiej zarządzanymi...
 
Wytrzeżwiej

Twoje życzenia są tam, po życzeniach Sławka, a nie w tym wątku

Sprawdż jak już się ogarniesz

Sprawdziłem. Są tam gdzie powinny być:
Życzenia na Święta Bożego Narodzenia dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników KAS

Napisał KASowski
Dołanczam (dołączam) się do życzeń!
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
Wszystkim KASowcom życzy KASowski!
https://celnicy.pl/showthread.php/1...-wszystkich-funkcjonariuszy-i-pracowników-KAS

A gdzie niby miałyby być? :confused:


Za to Ty majaczysz:

W Polsce szczególny wymiar ma Wigilia Bożego Narodzenia

Czyli przedzień

I w tym dniu dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia

Nie wiedziałeś?

Oczywiście jeśli znajomego widzisz dzień czy dwa przed wigilią a nie wiesz, czy będziesz się z nim widział PRZED Bożym Narodzeniem ( czyli najpóżniej w wigilię), to takie życzenia można złożyć wcześniej - nigdy póżniej

Nie wiedziałeś?

Siliłeś się na drwinę a wyszło ci jak zwykle...

GDZIE Ty to chłopie wyczytałeś, że życzenia Bożonarodzeniowe składa się tylko w Wigilię, nigdy później?
Wigilia jest najważniejsza? Wigilia NIE jest najważniejsza.
Najważniejsze - jak sama nazwa wskazuje jest BOŻE NARODZENIE.
Wigilia, to z łaciny (vigilia) czuwanie oczekiwanie.
Oczekiwanie na to co najważniejsze: BOŻE NARODZENIE.
Boże Narodzenie = dzień w którym narodził się Bóg.
Ten dzień jest ważniejszy od dnia oczekiwania na Jego narodziny.
 
Ostatnia edycja:
Rozmydlasz i mieszasz

Ja o jednym ty o drugim

Tu są przecież twoje życzenia

https://celnicy.pl/showthread.php/1...-wszystkich-funkcjonariuszy-i-pracowników-KAS

Skończ, weż już przestań...

Nie ogarniasz sensu

O tym wątku pisałem "Dziwne, że uznałeś to miejsce za niewłaściwe na twoje spóżnione życzenia

I na siłę dokleiłeś je do życzeń sławka" bo w tym wątku nie złożyłeś życzeń tylko fotkę z opłatkiem konstytucja

Sam siebie nie rozumiesz, nie wiesz gdzie co wkleiłeś a gdzie napisałeś

A twoja odpowiedź to "niewłaściwe ?
Skoro temat "Życzenia świąteczne i noworoczne 2018 / 2019" jest miejscem niewłaściwym na opłatek, to gdzie jest właściwe?"

No właśnie życzeń nie zamieściłeś w tym wątku o którym piszesz i który wskazujesz jako właściwy, i ja próbuję cię w tym utwierdzić, tylko fotkę z opłatkiem, a życzenia wstawiłeś w wątku
Życzenia na Święta Bożego Narodzenia dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników KAS

I o tym właśnie cały czas piszę

No i jeszcze ta świąteczna, uroczysta krytyka owsiaka na skarbowcach:

Szkoda że 10 minut przed złożeniem tam tych życzeń wylałeś swoją nienawiść wobec bliżniego na skarbowcach:

"urzedaska - rozumiem że gdyby nie Jurek to ludzie umieraliby bez pomocy, a dzieci rodziłyby się martwe? Tak jak to było jeszcze przed urodzeniem Jurka?

Co to będzie jak Jurek umrze? Kto nas uratuje? I nasze dzieci?
1242278157.gif
"

Naprawdę nie życzę ci, żebyś stawał przed dylematem czy lekarze mają ratować twoje dziecko sprzętem z serduszkiem czy nie - korzystanie ze sprzętu zakupionego przez kierowaną przez owsiaka wośp byłoby nie fair nie?

Gdzie napisałem że wigilia jest najważniejsza manipulancie?

"Wytrzeżwiej

Twoje życzenia są tam, po życzeniach Sławka, a nie w tym wątku

Sprawdż jak już się ogarniesz

W Polsce szczególny wymiar ma Wigilia Bożego Narodzenia

Czyli przedzień

I w tym dniu dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia

Nie wiedziałeś?

Oczywiście jeśli znajomego widzisz dzień czy dwa przed wigilią a nie wiesz, czy będziesz się z nim widział PRZED Bożym Narodzeniem ( czyli najpóżniej w wigilię), to takie życzenia można złożyć wcześniej - nigdy póżniej

Nie wiedziałeś?

Siliłeś się na drwinę a wyszło ci jak zwykle..."

Nie mamy o czym rozmawiać

Już ci kiedyś to napisałem

I to zaprzeczanie w sprawie 5 000 nieetosowego
 
Ostatnia edycja:
Oczekuje Pan życzliwości i jedności? Marzyciel z Pana. Jest taki gatunek ludzi, którzy nawet za przysłowiowe "dziękuję" będą atakować.
 
Back
Do góry