• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Test kompetencyjny

Owl

Nowy użytkownik
Dołączył
5 Grudzień 2018
Posty
7
Punkty reakcji
0
cześć!

czy ktoś mógłby napisać coś o teście kompetencyjnym, który jest etapem rekrutacji do służby? z tego co wyczytałem to został on dodany w ostatnim rozporządzeniu. wcześniej po testach psychologicznych była rozmowa kwalifikacyjna.

jak ten test mniej więcej wygląda i ile trwa?
pytania są raczej normalne czy dziwne?
dużo ludzi odpada na tym etapie?
na co należy zwracać uwagę? są jakieś pułapki na kandydatów?

będę wdzięczny za każdą informację, bo ten etap chyba jest najbardziej "tajemniczy"
 
Zgodnie z rozporządzeniem na teście kompetencji badane są niezbędne kompetencje do pełnienia służby, czyli:

1) gotowość do uczenia się

2) orientacja na klienta

3) orientacja na osiąganie celów organizacji

4) odpowiedzialność

5) etyka zawodowa

6) gotowość do zmian

Jak wygląda sam test niestety nie wiem, a również mnie to interesuje bo też mam wyznaczony termin badania.
 
Brałem udział w testach przy tym tescie i rozwiązywałem go. Ogólnie to trzeba się postarać żeby go nie zdać. Pytania na inteligencje o pracy w zespole o etyce czyli czy przyjął bys jakaś korzyść materialna w celu szybszego załatwienia sprawy itp. Martwcie się bardziej o test wiedzy i psychologa.
 
Brałem udział w testach przy tym tescie i rozwiązywałem go. Ogólnie to trzeba się postarać żeby go nie zdać. Pytania na inteligencje o pracy w zespole o etyce czyli czy przyjął bys jakaś korzyść materialna w celu szybszego załatwienia sprawy itp. Martwcie się bardziej o test wiedzy i psychologa.

dzięki za odpowiedź. bałem się, że może ten test jest jakoś nadmiernie udziwniony
 
Test kompetencji jest jednym z ostatnich testów podczas calej rekrutacji, wiec test wiedzy i psycholog juz za mna. Szczerze mówiąc, to po przeczytaniu wpisów na forum odnosnie atmosfery panujacej w SCS, zastanawiam sie czy dobrze zrobilem skladajac podanie...
 
Test kompetencji jest jednym z ostatnich testów podczas calej rekrutacji, wiec test wiedzy i psycholog juz za mna. Szczerze mówiąc, to po przeczytaniu wpisów na forum odnosnie atmosfery panujacej w SCS, zastanawiam sie czy dobrze zrobilem skladajac podanie...
Jeżeli masz wątpliwości - to źle zrobiłeś.

Tutaj są dwie grupy ludzi, jedna to ludzie którzy wiedzą że jest to służba, wiedzą po co są i przede wszytkom, jaka odpowiedzialność na nas spoczywa, oraz druga grupa, oczekująca kokosów i przywilejów - za wszelką cenę.
Przemyśl to. Chcesz coś zmienić, czy pracować od 7 do 15?
 
Na kokosy nie liczę, bo w obecnej pracy mam dużo więcej niż po ewentualnym przyjęciu do SCS i nie o kase tu chodzi. Odnoszę tylko wrażenie,że w SC jako jedynej formacji ludzie nie potrafią się zmobilizować i zacząć działać. Obserwuję forum od 2011r i od tamtej pory większość wpisów to tylko ciągłe narzekanie jak jest źle. Policja, pielęgniarki, nauczyciele czy lekarze rezydenci potrafili postawić na swoim...
 
Na kokosy nie liczę, bo w obecnej pracy mam dużo więcej niż po ewentualnym przyjęciu do SCS i nie o kase tu chodzi. Odnoszę tylko wrażenie,że w SC jako jedynej formacji ludzie nie potrafią się zmobilizować i zacząć działać. Obserwuję forum od 2011r i od tamtej pory większość wpisów to tylko ciągłe narzekanie jak jest źle. Policja, pielęgniarki, nauczyciele czy lekarze rezydenci potrafili postawić na swoim...


Muszę przyznać, że test kompetencyjny masz na >>celująco<<, ale muszę zwrócić uwagę potencjalnego Kolegi, że działa ... w "obydwie strony". Skoro wiesz "o co biega", to oznacza jednocześnie, że będziesz nadal szczerze wierzył w IDEĘ, w którą wierząc - spełniasz oczekiwania.

Cóż, nie oznacza to, że Służba spełni Twoje oczekiwania, a to jest wielokrotnie ważniejsze kryterium.

Odnosi się do tego właściwość nr 1 -
- przez 5 do 10 lat Twoja inicjatywa, zaangażowanie, dokształcanie itp. ma marne szanse na "przebicie".
Jeżeli trafisz na przełożonego ze "starej ekipy" - zazdrosnego o "Fszystko", to "coś wymyśli", byś go (niechcący) nie przeskoczył. Myślących "nowocześnie", jest niewielu.

Przemyśl jeszcze raz i zapisz kryteria Twoich oczekiwań wobec TEJ Służby i spróbuj dopasować do swojej
WIEDZY a nie Wiary - na ile jesteś pewny, spełnienia każdego z tych kryteriów - osobno!
W razie wahań - możesz zawsze dopytać.

Ps: Pozwolę sobie wskazać w innym Temacie Forum, na powyższy Twój post. Te kilka słów, wystarczająco definiuje BRAKI powszechne, diagnozuje, a nawet wskazuje podstawowe metody "terapii". Warto podsunąć to "od-idealizowanym" Kolegom.
 
Na kokosy nie liczę, bo w obecnej pracy mam dużo więcej niż po ewentualnym przyjęciu do SCS i nie o kase tu chodzi. Odnoszę tylko wrażenie,że w SC jako jedynej formacji ludzie nie potrafią się zmobilizować i zacząć działać. Obserwuję forum od 2011r i od tamtej pory większość wpisów to tylko ciągłe narzekanie jak jest źle. Policja, pielęgniarki, nauczyciele czy lekarze rezydenci potrafili postawić na swoim...

Spostrzeżenia może i słuszne ale zastanawiam się, jaki mają związek z tematem postu jakim jest test kompetencyjny.
 
Czy ktoś coś bardziej aktualnego może napisać na temat tych testów. Np. jak wyglądają, czego można się spodziewać?
 
To są testy, w zasadzie których nie można się nauczyć. Albo coś wiesz o świecie Cię otaczającym, albo do każdego testu (w życiu) będziesz się uczyć) ;)
Trzeba po prostu z samego siebie wiedzieć coś niecoś o UE, RP, świecie otaczającym, uważnie słuchać mediów, czytać gazety, być zorientowanym ogólnie. Nie zaszkodzi znać bardzo dobrze Ustawę oraz ewentualne przepisy wykonawcze dotyczące służby...
 
To są testy, w zasadzie których nie można się nauczyć. Albo coś wiesz o świecie Cię otaczającym, albo do każdego testu (w życiu) będziesz się uczyć) ;)
Trzeba po prostu z samego siebie wiedzieć coś niecoś o UE, RP, świecie otaczającym, uważnie słuchać mediów, czytać gazety, być zorientowanym ogólnie. Nie zaszkodzi znać bardzo dobrze Ustawę oraz ewentualne przepisy wykonawcze dotyczące służby...
Sorry, ale mylisz pojęcia. Test kompetencji "bada" Twoje predyspozycje. Tam nie ma ani jednego pytania z wiedzy. Raczej jaki masz styl, życia, pracy. Jak rozwiązujesz problemy.
 
Odświeżam temat.
Ile taki test trwa (pytam ze względu na pracę) ??
I czy ma ktoś jakie informacje na czym on polega ?
Dziękuje i pozdrwiam
 
Trwa 40 min, wyników można się spodziewać nawet następnego dnia w zależności ile osób będzie brać udział.

Brałem udział w testach przy tym tescie i rozwiązywałem go. Ogólnie to trzeba się postarać żeby go nie zdać. Pytania na inteligencje o pracy w zespole o etyce czyli czy przyjął bys jakaś korzyść materialna w celu szybszego załatwienia sprawy itp. Martwcie się bardziej o test wiedzy i psychologa.
Od siebie dodam, że padło pytanie czy w razie konieczności zgodziłbyś się na oddelegowanie w inne miejsce.
 
Test trwa tyle ile zalo napisał.
Przeważnie pisze się w wersji elektronicznej, 40 pytań typu co w danej sytuacji zrobisz i 3 odpowiedzi, z czego trzeba wybrać 2 odpowiedzi najmniej i najbardziej optymalną
 
Back
Do góry