• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Służba w BIW

spider-chrum

Nowy użytkownik
Dołączył
5 Grudzień 2018
Posty
2
Punkty reakcji
0
Czy jest tu ktoś kto pracuje w Biurze Inspekcji Wewnętrzne, lub zna kogoś takiego, lub ma jakąś wiedzę na ten temat? Pracuje w KAS jako pracownik korpusu służby cywilnej na umowę o zastępstwo. Czy nabory do BIW są w ogóle ogłaszane czy wystarczy jedynie złożyć podanie o przyjęcie? Czy w moim przypadku, aby dostać się do Biura, musiałbym startować w naborze czy istniałaby możliwość służbowego przeniesienia? I jak wtedy wyglądałaby kwestia testów sprawnościowych, psychologicznych itp., czy można by było pominąć ww. procedury? I czy byłoby przymusowe odbębnienie kilku tygodni w roku na granicy jak w przypadku chociażby kksu? Gdy dzwonie do nich to nie chcą nic powiedzieć, jedynie odsyłają do swojej strony, ale niestety nie widzę tam żadnych informacji na ten temat, znajduje się tam jedynie klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych.
 
Co to znaczy odbębnienie na granicy??? Testy psychologiczne w moich oczach już oblałeś...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 
Spider-Chrumie, w BIW (zresztą w całej SCS) potrzebne są osoby które potrafią czytać przepisy. To jak pracownik KAS może zostać funkcjonariuszem jest zapisane w ustawie o KAS.
Zachęcam do lektury, a jeśli Twoje zamiary są poważne, to po lekturze powinieneś udać się na rozmowę z szefem BIW w twojej IAS
 
Co to znaczy odbębnienie na granicy??? Testy psychologiczne w moich oczach już oblałeś...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

W mojej IAS funkcjonariusze którzy siedzą za biurkiem w mieście, muszą odbyć kilka tygodni w roku służby na granicy w ramach pomocy przy brakach kadrowy. a oblałem w Twoich oczach, przepraszam za co?
Spider-Chrumie, w BIW (zresztą w całej SCS) potrzebne są osoby które potrafią czytać przepisy. To jak pracownik KAS może zostać funkcjonariuszem jest zapisane w ustawie o KAS.
Zachęcam do lektury, a jeśli Twoje zamiary są poważne, to po lekturze powinieneś udać się na rozmowę z szefem BIW w twojej IAS

Nie wiem kto jest szefem BIW w mojej IAS i czy jest w ogóle ktoś taki. Wydaje mi się, że te informację są trzymane w jakiejś niepojętej dla mnie aurze tajemniczości. Próbowałem jedynie rozmawiać z głównym Szefem BIW w ministerstwie, ale tak jak już pisałem, bezskutecznie.
 
Ostatnia edycja:
Odbyć a odbębnić to moim zdaniem delikatna różnica. Tyle.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 
Do niedawna na stronie mf widniał komunikat naboru do BIW. biuro podlega bezpośrednio pod mfpp
 
Back
Do góry