• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

do Pobudzony, cyt.: "Krążą w korytarzach informacje, że Rzeszów w kwote podwyżki wlicza stażowe i dodatek kontrolerski".
Nic dziwnego - to wynika wprost i literalnie z Porozumienia.
Od razu podnosilismy, że w takiej sytuacji dyskryminowane będą osoby z dużym stażem i dodatkami kontrolerskimi, bo one po prostu dostaną mniejszą podwyżkę kwoty zasadniczej. Globalnie kwota podwyżki będzie taka sama dla wszystkich. Tyle, że ten szczegół, który robi różnicę. Wszyscy dobrze wiemy, że z dodatkami różnie bywa - bo to tylko dodatki. Wystarczy podpaść na ocenie, albo pochorować się na dłużej. Albo po prostu zmienią rozporządzenie. Stażowe natomiast rośnie, ale tylko do określonego pułapu (20-25%).
 
Ostatnia edycja:
Przecież to właśnie solidarność dzień po podpisaniu zaczęła najgłośniej tupać, że podwyżki nie powinny być po równo, dzielą włos na czworo i biją się o każdą złotówkę. Efekty widać w Gdańsku.

Podobno ustalone, że wszyscy dostają po równo
 
A Warszawa? Jak po spotkaniu? To prawda, że również chcą do podwyżki dodać dodatek kontrolerski?????? Może jakiś komunikat?
 
Wszyscy już dzielą pieniądze, ustalają zasady, a czy ktoś mógłby mi wskazać w podpisanym już budżecie na rok 2019 te nasze 500+ milionów PLN (650zł x 13 m-cy x 60 tys. ludzi), które muszą być zapewnione, żeby te podwyżki wypłacić ? Czy po prostu dzielimy obietnice ?
 
Wszyscy już dzielą pieniądze, ustalają zasady, a czy ktoś mógłby mi wskazać w podpisanym już budżecie na rok 2019 te nasze 500+ milionów PLN (650zł x 13 m-cy x 60 tys. ludzi), które muszą być zapewnione, żeby te podwyżki wypłacić ? Czy po prostu dzielimy obietnice ?

Policja ma otrzymać podwyżki dzisiaj!!!! Mam na myśli fizyczne przelewy z wyrównaniem za styczeń. My natomiast jesteśmy na etapie dzielenia obietnic. Uważam bowiem, że do chwili otrzymania fizycznego przelewu z podwyżką, mówić możemy jedynie o obietnicach. Co więcej nie znamy zasad podziału środków, terminów ich wypłaty czy - jak słusznie zauważył przedmówca - środków ich sfinansowania.
 
Witam.

Rozmawiałem z żołnierzem z Warszawy. W tamtym tygodniu dostali około 450 zł netto podwyżki z wyrównaniem od stycznia.
Rozmawiałem również z chłopakiem z Straży Granicznej. Dostał podwyżkę w tym tygodniu.

A my? Ręce opadają.
 
IAS Katowice

Witam.

Rozmawiałem z żołnierzem z Warszawy. W tamtym tygodniu dostali około 450 zł netto podwyżki z wyrównaniem od stycznia.
Rozmawiałem również z chłopakiem z Straży Granicznej. Dostał podwyżkę w tym tygodniu.

A my? Ręce opadają.

W Katowicach solidarność chce młodym odebrać a starszym dodać. I wszystkie związki się żrą ze sobą. A dyro czeka i możemy dłuuuugo czekać. A można było po równo każdemu.
 
Witam.

Rozmawiałem z żołnierzem z Warszawy. W tamtym tygodniu dostali około 450 zł netto podwyżki z wyrównaniem od stycznia.
Rozmawiałem również z chłopakiem z Straży Granicznej. Dostał podwyżkę w tym tygodniu.

A my? Ręce opadają.

A my, dzięki nieposkromionej chęci udania się "na wódeczkę" pewnego "przewodniczącego" i poparcia jego
nieprzemyślanych, całkowicie pustych pomysłów przez kolejnych dziewięciu ludzi bez kręgosłupa (i chyba jednego z jego końców), mamy obiecane "do końca III kwartału"!
 
A było jakieś spotkanie w Warszawie, kiedy? Dodatki kontrolerskie, a były podwyżki dodatków?

Ustawa Budżetowa weszła 01.02.2019 więc od tego momentu musicie dostawać większe wypłaty.
Właśnie przyszły wyższe dodatki kontrolerskie o +2,3%. Zamiast 215 przyszło 221zł.

Te 7zł podwyżki odejmą od 650zł podwyżki. Tak samo będzie z zasadniczym i wysługą.

Wypłata główna ok 25. lutego powinna być powiększona o 2,3% na zasadniczym, wysługą no i stopniem . Wyjdzie około 120zł więcej. Potem to też odejmą przy wyrównaniu jak już przejdą właściwe podwyżki.

Koledzy z SG na budkach potwierdzają. Dostali już wyrównania za styczeń i luty około 495zł/msc na rekę.
 
Witam.

Rozmawiałem z żołnierzem z Warszawy. W tamtym tygodniu dostali około 450 zł netto podwyżki z wyrównaniem od stycznia.
Rozmawiałem również z chłopakiem z Straży Granicznej. Dostał podwyżkę w tym tygodniu.

A my? Ręce opadają.
A my mamy coś około 55 327 (tak w przybliźeniu mog‚em pomyliię o około 50000000
 
Ostatnia edycja:
Witam.

Rozmawiałem z żołnierzem z Warszawy. W tamtym tygodniu dostali około 450 zł netto podwyżki z wyrównaniem od stycznia.
Rozmawiałem również z chłopakiem z Straży Granicznej. Dostał podwyżkę w tym tygodniu.

A my? Ręce opadają.

Żołnierze szeregowi dostali 360 zl netto i to najwyzsza podwyzka u żołnierzy. Tyle dostali z obiecanych 656 zł. Tyle tylko, że już dostali 😂
 
Ja zaś rozmawiałem z kolegą, który jest na szkole policyjnej w Legionowie. Właśnie dostali wyrównanie za styczeń i luty 900 zł.,czyli teraz na CSP zarabia się nie 1850 zł netto tylko w marcu przyjdzie juz kwota w wysokosci 2300 zł netto, więc tyle co zarabia młody celnik, który jest już na służbie. Przykre.
 
Żołnierze szeregowi dostali 360 zl netto i to najwyzsza podwyzka u żołnierzy. Tyle dostali z obiecanych 656 zł. Tyle tylko, że już dostali

to dodaj jeszcze do tych podwyżek kwoty, które otrzymali w 2018 r., może wtedy będzie to pełna informacja, a tak jest to tylko "połowa prawdy"
 
No i znowu kłótnia. Tylko po co? A może tak apel do negocjujących aby przyśpieszyli tempo negocjacji . W rzeszowskiej izbie jest już pomysł aby wystąpić do zz o zwiększenie tempa negocjacji i zakończenia ich do końca lutego. Ludzie mają już dość przedłużających się rozmów, z których nic, dla zwykłych pracowników nie wynika.
 
Back
Do góry