• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Pracą to już przestałem żyć po kilku mocnych kopnięciach tamże ( dwa ostatnie w 2017 r. ). A jeżeli chodzi Ci o to co w wisi powietrzu, to też chciałbym ale jestem realistą. Sekta to sekta - nieważne fakty, ważna ślepa wiara. No chyba, że... ale nie zapeszajmy....

A z tą likwidacją KAS-u to takie małe marzenie...
 
Trochę optymizmu w życiu (wierzę że bolało) a w tej firmie teraz pt KAS nigdy nie było ok. Także.... no.... może kiedy byliśmy pod "czapką" Min. Współpracy Gospodarczej z Zagranicą. Myślę że każda władza przemija ..... i myślę prędzej niż później. A czy wróci sprawiedliwość - wątpię.
To rzadkie dobro.
 
A kiedy ta podwyżka została by wypłacana ? Bo dziś Sławek był w Opolu i już coś tam wyszło ... a jak z resztą oddziałów ? i Wszystkimi Funkcjonariuszami ? Słuchy chodzą że termin Kwietniowy ... ale czy na pewno ?
 
Dzisiaj podpisaliśmy porozumienie w IAS Opole w sprawie rozdysponowania podwyżki 655zł.
Tak jak ujęto to porozumieniu z 21.11. podwyżka jest po równo.
Sumując wszystkie składniki wynagrodzenia i uposażenia podwyżka będzie równa i wyniesie 587,38zł dla pracowników i 588,35zł dla fszy.
W porozumieniu zagwarantowano wzrost uposażenia zasadniczego w razie np. przeniesienia do innej komórki, co wiązało by się z zaprzestaniem pobierania dodatku.

Kwota 655zł jest zmniejszana o nagrodę roczną i o 3 proc fundusz nagród. 3 proc fundusz nagród odejmowany jest niesłusznie, ale na poziomie dias, nic nie można z tym zrobić. To jest postulat do MF i Związek to zgłaszał. MF wciąż może to zrekompensować w ramach całej modernizacji. Chodzi o 17zł. mies.

to każda IZBA może inaczej rozdzielić podwyżki???
 
A na konkurencyjnym forum wkleili zasady podziału w Małopolsce. I radość wielka bo doświadczonych docenili dając im 14 zł ponad te 588 (przy stażu 20 lat wzwyż) kosztem młodych, którym na poczet tego zabrano 86 zł poniżej 588. Staż mógł być oczywiście u szewca albo w supermarkecie.
 
to każda IZBA może inaczej rozdzielić podwyżki???

Panie i Panowie,
skoro każda Izba dzieli podwyżki wg własnych reguł to mamy anarchię!
Powinniśmy otrzymać podwyżki na TAKICH SAMYCH zasadach jak inne służby mundurowe.
Proste reguły są najlepsze!
 
Czytałem Porozumienie z IAS Kraków, wcale nie jest takie głupie. Skoro jest pierwsze, i dość rozsądnie napisane, to dlaczego nie przyjąć jego jako wzór według którego pozostałe IAS podzielą pieniądze.
 
Czytałem Porozumienie z IAS Kraków, wcale nie jest takie głupie. Skoro jest pierwsze, i dość rozsądnie napisane, to dlaczego nie przyjąć jego jako wzór według którego pozostałe IAS podzielą pieniądze.

Mam nadzieję, że to nie będzie żaden wzór. Podstawą porozumienia jest 655zl dla każdego. I ta podstawowa zasada została złamana. Mamy jawne oskubanie jednych ma rzecz drugich. Nie rozumiem, to porozumienie nie obejmuje Krakowa czy jak?
 
Mam nadzieję, że to nie będzie żaden wzór. Podstawą porozumienia jest 655zl dla każdego. I ta podstawowa zasada została złamana. Mamy jawne oskubanie jednych ma rzecz drugich. Nie rozumiem, to porozumienie nie obejmuje Krakowa czy jak?
mozna zobaczyc to porozumienie gdzies?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 
to każda IZBA może inaczej rozdzielić podwyżki???

Na to wygląda. Ja bym sobie na to nie pozwolił, gdybym był na miejscu Szefa KAS, ale na szczęście nie jestem :)
W MSWiA jest odgórnie w projekcie rozporządzenia i jest uzgodnione na szczeblu centralnym z MSWiA, mimo iż ZZ w Komendach Wojewódzkich mają ZZ z osobowością prawną i wszystko gra.
W KAS, jak zwykle, musi być na opak, chociaż w porozumieniu podpisano, że 655zł dla każdego.
 
Jak jest robione z dodatkami zależnymi procentowo od uposażenia zasadniczego? Kwota podwyżki jest obniżana o rosnący dodatek, co jest niesprawiedliwe i doprowadzi do patologii przy późniejszych zmianach komórek, czy też w raz ze wzrostem uposażenia maleje przyznany procent dodatku, aby nie generować dodatkowych kosztów po stronie pracodawcy?
 
Ja też uwazam, że powinno być po równo jak w policji i sw. Chyba kazdemu ceny wzrosly jednakowo...
 
Mam nadzieję, że to nie będzie żaden wzór. Podstawą porozumienia jest 655zl dla każdego. I ta podstawowa zasada została złamana. Mamy jawne oskubanie jednych ma rzecz drugich. Nie rozumiem, to porozumienie nie obejmuje Krakowa czy jak?

To jest porozumienie z KAS Małopolskiego, obejmuje Kraków. Takie zasady są w porozumieniu, którego zz celnicy.pl nie podpisał, a sposób w jaki IAS Kraków to przedstawiła mnie , i nie tylko mnie, się podoba. Ale zawsze może być lepsza propozycja. Sam krzyk, że tylko 655 zł do niczego nie prowadzi.
 
Back
Do góry