• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Te dyskusje, nakręcające animozje pomiędzy środowiskiem funkcjonariuszy i pracowników cywilnych uświadomiły mi, że chyba było błędem otwarcie się naszego związku na cywili. Najlepiej byłoby, gdyby cywile wyodrębnili się z Celnicy.pl i powołali np Skarbowcy.pl
Wtedy każdy związek działałby na rzecz swojego specyficznego środowiska. Związki te mogłyby współpracować (np w formie federacji) w sprawach dotyczących obu środowisk z pełnym poszanowaniem swoich odrębności i zrozumieniem dla zróżnicowanych potrzeb i oczekiwań członków.
Nie jest to post skierowany przeciwko pracownikom cywilnym, a jedynie pomysł na rozwiązanie części problemów które nas poróżniają.
Do związku celnicy.pl powinni należeć funkcjonariusze (obecni i byli/ucywilnieni)

Nic dodać nic ująć. Jesteśmy na portalu Celnicy i reprezentujemy interesy celników. Skarbowcy mają swoje problemy, oczekiwania, związki zawodowe, a także swój portal.
 
"@kontestator dobrych masz kolegów. Ja, aż takim altruistom nie jestem i z należnej mi podwyżki, nie oddam Ci ani złotówki."

Mały, to był sarkazm (trudne słowo) i popraw ten błąd bo trochę wstyd
 
PJS nie czuję tego. Przyjmując tę logikę sami siebie ograniczalibyśmy, bo nie zabronimy przecież innym ZZ zajmować stanowisk w sprawie funkcjonariuszy. Czyli inne ZZ będą skupiać wszystkich, a my nie. To byłoby samoograniczanie i nie mogę jako Przewodniczący tego zaakceptować.
Można to pogodzić, mimo różnych interesów, co staramy się robić od początku, chociaż MF robi wszystko, by różnicować środowisko.
Dla przykładu NSZZ Solidarność pisze obecnie o obniżenie podwyżek dla funkcjonariuszy, a nasz ZZ, co miałby napisać, gdyby miał się odnosić tylko w sprawie fszy?
Że się nie zgadzamy, bo walczymy tylko o fszy? I tyle? To za mało i nikt nie zareaguje. Jedyny wpływ na pozytywne załatwienie sprawy, mamy poprzez jednoczenie. To środowisko pracowników, musi wywrzeć presję na MF, że funkcjonariuszom nie należy zabierać i takich wiele opinii pojawia się pod tym pismem Solidarności na Ich portalu.
OCZYWIŚCIE TO WSZYSTKO SĄ PATYKIEM NA WODZIE PISANE KWESTIE Z PODWYŻKAMI, BO WCIĄŻ NIE WIEMY GDZIE W BUDŻECIE SĄ ŚRODKI I WCIĄŻ NIE WIADOMO DLACZEGO III KWARTAŁ? To wszystko nie jest przypadkowe, ale nie możemy też nie reagować na szkodliwe i wprowadzające antagonizmy działania innych ZZ, chociaż wiemy, że jest to dzielenie skóry na niedźwiedziu.
Jeżeli 10 ZZ wchodzi w to dzielenie, to niestety i stwierdzam to z ubolewaniem, wielu to kupuje i nie skupia się na sednie sprawy, o czym wyżej pisałem i nie tylko ja.
Jedyna droga do tego by jednoczyć, to wniosek o podwyższenie podwyżki o 13,71% dla pracowników i trzeba tłumaczyć, że nie ma innej drogi, bo obniżenie funkcjonariuszom oznaczałoby złamanie publicznych deklaracji Pani Minister Teresy Czerwińskiej, która obiecała, że będą fsze SCS traktowani tak jak inne służby mundurowe w swoich porozumieniach.

Ps. Abstrahując oczywiście od tego, że to jest dzielenie skóry na niedźwiedziu, ale mimo tego, biernym na działania innych ZZ być nie można.
 
Sławku, mój pomysł, może nieprzemyślany i nie będę się upierał, że słuszny, był w pewnym zakresie wynikiem emocji po zajrzeniu na forum skarbowców. Pewnie widziałeś, jak jesteś tam opluwany i szkalowany, pomimo Twoich starań jakie czynisz w celu zjednoczenia "kasowskiego" środowiska. Po przeczytaniu kilku stron czułem się jak po porównaniu wiadomości w telewizji publicznej i jednej z komercyjnych stacji, gdzie widz ma wrażenie, że dziennikarze z tych stacji relacjonują 2 różne wydarzenia. Na dzisiaj funkcjonariusze mają wiele nierozwiązanych problemów którymi trzeba się zająć. Cywilni członkowie związku mogą mieć wrażenie nieproporcjonalności w dbaniu o sprawy naszych jednak odrębnych środowisk. Tyle Twoich starań i co? Jak Ci dziękują skarbowcy?
Najlepsze co mogłoby się stać, dla obu środowisk, to wyodrębnienie SCS z KAS.
 
To nie do końca tak. Nie utozsamiajcie wszystkich skarbowcow z tymi na forum. U mnie osoby otwarcie mówią, że jeśli mamy szansę na dodatkowe pieniądze to tylko dzięki Wam celnikom i Slawkowi, który nie odpuszcza.
 
Nie wszyscy czytają skarbowców i tam zaglądają, cywilni członkowie Związku nie wypowiadają się tam, bo nie są członkami S. Takie animozje tylko cieszą działaczy S. Funkcjonariusze nie mogą się izolować musi być jedność. Federacja i S też zrzesza jednych i drugich. Ja nie chcąc się denerwować po prostu nie wchodzę na skarbowców, to nie moja bajka.Rok temu podczas negocjacji podwyżek na Podkarpaciu tymi samymi metodami "ubliżyli" ZZ Celnicy teraz robią to samo na skalę krajową, bo się boją konkurencji i takie animozje ich cieszą.

Nie nakręcajmy się, róbmy swoje nie zniżajmy się do ich poziomu i propagandy.
 
Dlaczego III kwartał? Ano dla tego, że PiS zakłada także przegraną w wyborach a zatem jeżeli chodzi o podwyżki to niech martwią się następcy. Oni chcieli...... ale nie dano im zrealizować........Czy to jest jasne?!
 
To nie do końca tak. Nie utozsamiajcie wszystkich skarbowcow z tymi na forum. U mnie osoby otwarcie mówią, że jeśli mamy szansę na dodatkowe pieniądze to tylko dzięki Wam celnikom i Slawkowi, który nie odpuszcza.
Takich głosów pracowników US i IAS też trochę do mnie wpłynęło po "porozumieniu" i to dlatego "S" rozpoczęła próbę zdyskredytowania mnie na swoich portalu.
Muszę dodać, że to co mamy, jest przede wszystkim dzięki innym formacjom mundurowym. U Nas w środowisku KAS był jednak marazm w czasie tych protestów i ja tylko podkręciłem temat protestu w KAS. Zacząłem jeszcze w październiku i udało się, bo MF zweryfikował swoje wcześniejsze stanowisko, zresztą także zakomunikowane razem z "S".
Nawet nie zastanawiali się za bardzo jak to sprzedać i mimo, iż wcześniej odtrąbili coś innego jako sukces, postanowili tak samo ogłosić ponownie sukces "S". Słabo im to jednak wyszło, bo wielu w US-ach tego nie kupiło, w SCS nikt nie kupił. Stąd nerwowość po obu stronach, tj. i w "S" i w MF.
Trzeba to ludziom w US-ach tłumaczyć, to zwyciężymy.
W tej chwili bardzo ważne jest uświadomienie środowiska US.
To ma strategiczne znaczenie dla wspólnych celów i dla funkcjonariuszy i dla pracowników.
Wspólny cel, to realizacja obietnicy Szefa KAS do 2024r. tj. najniższe uposażenie/wynagrodzenie w KAS na poziomie 3 x min. płaca.
Podpisując to "porozumienie" dość mocno utrudnili nam działania w tym kierunku, ale osiągniemy cel.
Potrzebne jest tylko zjednanie środowiska w walce o ten wspólny cel.
 
...
Potrzebne jest tylko zjednanie środowiska w walce o ten wspólny cel.



Przepraszam Wszystkich, ale czuję się upoważniony do przerwania swojego PROTESTU MILCZENIA,
ponieważ MUSZĘ przekazać - podobnie jak obywatelowi T.L. - oficjalnie parę słów Panu Przewodniczącemu.


MUSZĘ - jako przyjaciel; tak wiem - "nie jest przyjacielem ten, który nim siebie nazywa" -
- ale trafność tych słów niech oceni historia.




>>Publikujemy pismo do MF w związku z brakiem zaproszenia dla ZZ Celnicy PL
na spotkanie w dniu 05.12.2018r.
...
Przyznam, że to dość zabawne się robi
...
Pozdrawiam
Sławomir Siwy<<



Nie rozumiem Sławek!

Udajesz, że śmiejesz się z nie-zaproszenia naszego ZZ na 5 grudnia,
a tym czasem nadal nie ma komu uświadomić Pana Dudę o tym, co wyczynia
pan Ludwiński (jeśli to miał być sarkazm, to Twoja pierwsza próba użycia
tego kryterium - nie wypaliła).

Toż jest więcej niż oczywiste, że ustalą tam wszystko "po swojemu",
zaś sprawy funkcjonariuszy (także byłych), będą w efekcie jeszcze
bardziej potraktowane "po macoszemu"!

To, że ten - pożal się Boże - "przewodniczący" śmie nadal wścibiać nochal
w NIE SWOJE SPRAWY, to m.in. efekt zablokowania tematu na Naszym Forum.
Uwierz w końcu, iż dążenie do Sprawiedliwości ogólnie, czy też do WŁAŚCIWEGO
poniesienia OCZYWISTYCH konsekwencji przez kogoś dopuszczającego się
NIEPRAWOŚCI - NIE JEST "nie po bożemu"!


>>Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie,
idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata.
Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie
dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha,
donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak ...
... poganin i celnik!
Mt 18, 15-

Mógłbym teraz napisać:
"Cóż, żal i tak pozostanie, a mogło być tak pięknie ..."
ALE ufając, iż uznajesz mnie za ... NIE-WROGA, napiszę:

- W pełnej swojej Dobroci, absolutnym i szczerym Poświęceniu, całkowitej oraz
bezgranicznej i autentycznej Wierze, a także umiłowaniu PRAWDY, zacząłeś
niedostawać w POKORZE ...

Jesteś Naszym nie tylko WODZEM !! Dla wielu uosabiasz nadzieję i wiele innych,
indywidualnie ważnych dla każdego - cnót. Jesteś Naszym PRZODOWNIKIEM,

ALE - wybacz -

- na GENERAŁA się nie nadajesz ...

 
Cat no to teraz pojechales. Nie czytałam pisma bo nie mogę otworzyć na telefonie. Jest to po prostu okropne co robi MF. Według mnie trzeba znaleźć jakiś sposób, żeby udało się spotkać z panią minister... Sławek ja tam wierzę, że wiesz co robisz.
 
CAT. Wybacz, ale wysyłanie pisma do Pana Piotra Dudy uznaję za bezprzedmiotowe i nie będę wyjaśniał spraw oczywistych.
Jeżeli masz ochotę wysłać to pismo bez podawania danych, to zrób tak jak ktoś wysłał list otwarty do Premiera.
Co do braku zaproszenia to jest to zabawne i myślałem, że to dość jasno wytłumaczyłem. Idą w ślady J.Kapicy i to jest niewątpliwie zabawne. Czyż nie? Poprzednik robił przecież tak samo, a jednak nie udało mu się zneutralizować naszych działań. Tak samo nie uda im się teraz i dlatego się z tego śmieję. Mam doświadczenie w tym zakresie i wiem, że dużo ważniejsza jest korespondencja w tej sprawie i inne działania, poza MF, niż obecność tam. Tam będzie 10 ZZ. Mój głos nie przebił się w dniu 21.11., bo nie miał się przebić. Dopiero brak podpisu i inne działania podjęte doprowadziły do zmiany podejścia i już wiemy, że zapowiedziano np. zmianę rozporządzenia.
Co do braku pokory. Jak każdy człowiek grzeszę, ale nie boję się prawdy, choć czasem jej głoszenie, brzmi dla wielu, jak brak pokory.
 
CAT. Wybacz, ale wysyłanie pisma do Pana Piotra Dudy uznaję za bezprzedmiotowe i nie będę wyjaśniał spraw oczywistych.
Jeżeli masz ochotę wysłać to pismo bez podawania danych, to zrób tak jak ktoś wysłał list otwarty do Premiera.
Co do braku zaproszenia to jest to zabawne i myślałem, że to dość jasno wytłumaczyłem. Idą w ślady J.Kapicy i to jest niewątpliwie zabawne. Czyż nie? Poprzednik robił przecież tak samo, a jednak nie udało mu się zneutralizować naszych działań. Tak samo nie uda im się teraz i dlatego się z tego śmieję. Mam doświadczenie w tym zakresie i wiem, że dużo ważniejsza jest korespondencja w tej sprawie i inne działania, poza MF, niż obecność tam. Tam będzie 10 ZZ. Mój głos nie przebił się w dniu 21.11., bo nie miał się przebić. Dopiero brak podpisu i inne działania podjęte doprowadziły do zmiany podejścia i już wiemy, że zapowiedziano np. zmianę rozporządzenia.
Co do braku pokory. Jak każdy człowiek grzeszę, ale nie boję się prawdy, choć czasem jej głoszenie, brzmi dla wielu, jak brak pokory.

Rozumiem, żem za Przyjaciela niegodnym ...

Mimo tego, że TYLKO Przyjaciel Ci to powie, ja napiszę jeszcze raz:


- na GENERAŁA się nie nadajesz, a powyższe Twe słowa to potwierdzają
wyraźnym tchnieniem PYCHY ...

Sławku, pamiętaj: "Pycha kroczy przed upadkiem ..."

 
Z uwagi na różne sprzeczne opinie dot. kwot ewentualnych podwyżek, proszę niech mnie ktoś uświadomi. Załóżmy, że dostaniemy, czysto hipotecznie, podwyżki wg Porozumienia to jaka byłaby ich kwota netto. Co oznacza zapis, że te 655 zł zawiera wszystkie składniki wynagrodzenia? Bo doszły do mnie słuchy, że to będzie trochę ponad 100 zł miesięcznie do pensji na pracownika. Serio tak to wygląda? To ma być te 655zł brutto "jak policjanci"?
 
Cóż CAT. Tak odebrałem brak zaproszenia i nic na to nie poradzę. To, że mnie to rozbawiło, jest poparte tym co już sprawdziło się w przeszłości i praktykowane było wielokrotnie i nie zaszkodziło nic a nic Naszym celom jako środowiska, a nawet pomogło(były sytuacje, że nawet wychodziliśmy z jakiegoś Zespołu i to tylko pomagało osiąganiu celów)
Czy o to Tobie chodzi z pychą? Napisz, bo nie wiem do końca co masz na myśli.
 
Te dyskusje, nakręcające animozje pomiędzy środowiskiem funkcjonariuszy i pracowników cywilnych uświadomiły mi, że chyba było błędem otwarcie się naszego związku na cywili. Najlepiej byłoby, gdyby cywile wyodrębnili się z Celnicy.pl i powołali np Skarbowcy.pl
Wtedy każdy związek działałby na rzecz swojego specyficznego środowiska. Związki te mogłyby współpracować (np w formie federacji) w sprawach dotyczących obu środowisk z pełnym poszanowaniem swoich odrębności i zrozumieniem dla zróżnicowanych potrzeb i oczekiwań członków.
Nie jest to post skierowany przeciwko pracownikom cywilnym, a jedynie pomysł na rozwiązanie części problemów które nas poróżniają.
Do związku celnicy.pl powinni należeć funkcjonariusze (obecni i byli/ucywilnieni)

Zawsze tak uważałem jak napisał PJS. Nie mogę zrozumieć co nam dało otwarcie się na skarbowców, czemu tak uparcie brniesz w tym kierunku Sławek. Popatrz jacy oni są, też czasami czytam co piszą na swoim forum i widzę jak to wygląda. To prawda że, nie darzę ich zbytnią sympatią ale już pomijając to, gołym okiem widać że, to są dwa różne światy które tylko przez upartość i zawziętość jednego człowieka zostały połączone. Jest między nami a skarbowcami sprzeczność interesów co widać na każdym kroku, czy nie lepiej skupić się nad sprawami celników obecnych, ucywilnionych, wyrzuconych na bruk przecież kiedyś to był cel powstania Celnicy.pl, rozmywają się przez to nasze sprawy. Przecież to Ty Sławek powiedziałeś że służba mundurowa musi się oddzielić od kas, a jak to się wreszcie stanie to i tak ten związek będzie musiał się podzielić. Przecież to dzięki celnikom, dzięki służbom mundurowym może dostaną jakieś podwyżki, to protest mundurówki którą nigdy nie byli sprawił że, cos dostaną. Czy oni kiedyś protestowali o coś walczyli? Nie ma się co dziwić że Solidarność skarbowa podpisuje jakieś umowy w naszym imieniu nie koniecznie służące naszym interesom, ale to tylko efekt tego że weszliśmy na ich teren to jest prawie jak wojna czy ona nam jest potrzebna, czy nie lepiej by było gdyby każdy pilnował swoich spraw.
 
Cóż CAT. Tak odebrałem brak zaproszenia i nic na to nie poradzę. To, że mnie to rozbawiło, jest poparte tym co już sprawdziło się w przeszłości i praktykowane było wielokrotnie i nie zaszkodziło nic a nic Naszym celom jako środowiska, a nawet pomogło(były sytuacje, że nawet wychodziliśmy z jakiegoś Zespołu i to tylko pomagało osiąganiu celów)
Czy o to Tobie chodzi z pychą? Napisz, bo nie wiem do końca co masz na myśli.

Slawku. Dzialasz pod wlasnym Imieniem i Nazwiskiem. Popieram to co robisz i JAK to robisz. Nie zwracaj uwagi na rady "Zyczliwych". Jak latwo cos robic / pisac / gledzic pod nickiem. Nigdy nie bedziesz wiedziac jakie sa intencje takich osob. Mowiles na wielu spotkaniach, ze o wszystkim co wiesz nie mozesz publicznie informowac. A zatem, kto moze wiedziec lepiej od Ciebie co dzieje sie w tle obecnej sytuacji. Masz intuicje.
Zeby byc pysznym trzeba najpierw byc na szczytach kariery / wladzy. Ja nie moge dopatrzyc sie u Ciebie takich szczytow.
Powodzenia
 
Ostatnia edycja:
Dzięki Prog-Res za dobre słowo.
CAT-a chcę też uspokoić. Mimo, iż rozbawiła mnie postawa MF, bo wiem z autopsji, że zagrywki na takim poziomie w niczym nas nie są w stanie ograniczyć, to gwarantuję, że nie odpuścimy i napisałem o włączenie do tego Zespołu, bo to jest jawne łamanie prawa, co zresztą wyrażone jest wstępnie z piśmie do Pani Dyr. Departamentu.
Będzie ciąg dalszy przecież jak odmówią.
 
Back
Do góry