• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

@Billy - Żeby jeszcze ktoś to docenił....

Jeżeli masz na myśli przełożonych, to niestety - nikt z nas nie ma na nich wpływu.
Jeżeli myślisz o Forum - cóż, szansę dostaje każdy zalogowany, a "profity" same przychodzą po czasie, gdy jest właściwie wykorzystywana.
 
Bing dzięki chłopie za głos rozsądku. Nie mam co wybaczać bo dla mnie nie ubliżył jestem po dobrym kierunku studiów nie jestem stary bo mam troszkę ponad dziesięć stażu mam w dupie prl znam kilka języków ale ubliżania przyzwoitym ludziom nie będę tolerował bo "jak się cham odbije to Cię torbą zabije" życie pokory nauczy.

Zapomniałeś dodać, że znalazłes swe miejsca w realnej żeczywistości rynkowej
 
@Billy - Żeby jeszcze ktoś to docenił....

Jeżeli masz na myśli przełożonych, to niestety - nikt z nas nie ma na nich wpływu.
Jeżeli myślisz o Forum - cóż, szansę dostaje każdy zalogowany, a "profity" same przychodzą po czasie, gdy jest właściwie wykorzystywana.

Bardzo trafny wpis.
 
IAS LUBLIN !!!!

W zwiazku z tym, ze w naszej szanownej Izbie nie doszlo do porozumienia ws. podwyzek z WINY ZZ, ktore nie wiedziec czemu nie chcialy zgodzic sie na rowny podzial srodkow zachecam abysmy jako fc "mlodzi" z IAS Lublin masowo rezygnowali z czlonkostwa w zwiazkach. Na przestrzeni lat zwiazek nam mlodym w IAS Lublin nic nie wywalczyl. Przyklad ? W wiekszosci Izb kazdy specjalista ma mnoznik 1,61, a u nas? 1,41. Bolalo was ze Mlodzi beda tylko 300/400 zl mniej zarabiali na podstawie. No dopieliscie swego i z zadowoleniem zarabiacie 800 zl wiecej od mlodych i to wam odpowiada. Ponadto zwiazki w naszym IAS w ogole sie o nas mlodych nie upomnialy. A w sprawie podzialu podwyzek ewidentnie dzialaja na nasza niekorzysc. Nie chce byc reprezentowany przez osoby dzialajace na Moja niekorzysc. Ponadto zwiazkowcy z IAS Lublin POKAZCIE mi, gdzie bylo napisane ze srodki w wys 655 brutto mialy byc zroznicowane ze wzgledu na staz ? Ja wszedzie czytalem ze po 655 zl/fc,czyli PO ROWNO. Moze jeszcze znajdziecie inny model podzialu, np. kto najwiecej weekendow spedzil w pracy, albo moze kto mieszka w miescie to wiecej ma dostac podwyzki bo wyzsze koszty utrzymania, a kto na wsi to mniej?! W ogole jakiekolwiek podzialy podwyzki ze wzgledu ba cokolwiek po tym jak Ministerstwo przelalo pieniadze DIASom sa smieszne. Trzeba bylo myslec o tym wczesniej, jak policjanci strajkowali i cos zaczac dzialac skutecznie dla tej sluzby. Jak wtedy nie mieliscie nic do powiedzenia to i teraz prosze zamilczcie i dajcie DIAS-owi spokojnie wyplacic pieniadze nam wszystkim tak jak to bylo od poczatku ustalone przez mf czyli po rowno. Nikt nie straci.
A i jeszcze jedno. Kazdy z nas nie jest roszczeniowy jak probujecie nam to wmowic. Szczerze my chcemy 655 brutto i tyle, tak jak to zostalo ustalone!! Jak dla mnie mozecie dostac nawet 1000 zl podwyzki do podstawy tylko nie kosztem mojej kwoty, ktora zostala ustalona w wys 655. Nikt nie zaluje wam wyzszej podwyzki tylko nie kosztem najmniej zarabiajacych
 
IAS LUBLIN !!!!

W zwiazku z tym, ze w naszej szanownej Izbie nie doszlo do porozumienia ws. podwyzek z WINY ZZ, ktore nie wiedziec czemu nie chcialy zgodzic sie na rowny podzial srodkow zachecam abysmy jako fc "mlodzi" z IAS Lublin masowo rezygnowali z czlonkostwa w zwiazkach. Na przestrzeni lat zwiazek nam mlodym w IAS Lublin nic nie wywalczyl. Przyklad ? W wiekszosci Izb kazdy specjalista ma mnoznik 1,61, a u nas? 1,41. Bolalo was ze Mlodzi beda tylko 300/400 zl mniej zarabiali na podstawie. No dopieliscie swego i z zadowoleniem zarabiacie 800 zl wiecej od mlodych i to wam odpowiada. Ponadto zwiazki w naszym IAS w ogole sie o nas mlodych nie upomnialy. A w sprawie podzialu podwyzek ewidentnie dzialaja na nasza niekorzysc. Nie chce byc reprezentowany przez osoby dzialajace na Moja niekorzysc. Ponadto zwiazkowcy z IAS Lublin POKAZCIE mi, gdzie bylo napisane ze srodki w wys 655 brutto mialy byc zroznicowane ze wzgledu na staz ? Ja wszedzie czytalem ze po 655 zl/fc,czyli PO ROWNO. Moze jeszcze znajdziecie inny model podzialu, np. kto najwiecej weekendow spedzil w pracy, albo moze kto mieszka w miescie to wiecej ma dostac podwyzki bo wyzsze koszty utrzymania, a kto na wsi to mniej?! W ogole jakiekolwiek podzialy podwyzki ze wzgledu ba cokolwiek po tym jak Ministerstwo przelalo pieniadze DIASom sa smieszne. Trzeba bylo myslec o tym wczesniej, jak policjanci strajkowali i cos zaczac dzialac skutecznie dla tej sluzby. Jak wtedy nie mieliscie nic do powiedzenia to i teraz prosze zamilczcie i dajcie DIAS-owi spokojnie wyplacic pieniadze nam wszystkim tak jak to bylo od poczatku ustalone przez mf czyli po rowno. Nikt nie straci.
A i jeszcze jedno. Kazdy z nas nie jest roszczeniowy jak probujecie nam to wmowic. Szczerze my chcemy 655 brutto i tyle, tak jak to zostalo ustalone!! Jak dla mnie mozecie dostac nawet 1000 zl podwyzki do podstawy tylko nie kosztem mojej kwoty, ktora zostala ustalona w wys 655. Nikt nie zaluje wam wyzszej podwyzki tylko nie kosztem najmniej zarabiajacych

Trochę cierpliwości i więcej spokoju. Negocjacje jeszcze się nie skończyły i nie feruj za wcześnie tak dramatycznych wniosków. Negocjacje to sztuka osiągania kompromisów. Ja wierzę, że będzie dobrze i z korzyścią dla wszystkich "młodych i starych".
 
IAS LUBLIN !!!!

W zwiazku z tym, ze w naszej szanownej Izbie nie doszlo do porozumienia ws. podwyzek z WINY ZZ, ktore nie wiedziec czemu nie chcialy zgodzic sie na rowny podzial srodkow zachecam abysmy jako fc "mlodzi" z IAS Lublin masowo rezygnowali z czlonkostwa w zwiazkach. Na przestrzeni lat zwiazek nam mlodym w IAS Lublin nic nie wywalczyl. Przyklad ? W wiekszosci Izb kazdy specjalista ma mnoznik 1,61, a u nas? 1,41. Bolalo was ze Mlodzi beda tylko 300/400 zl mniej zarabiali na podstawie. No dopieliscie swego i z zadowoleniem zarabiacie 800 zl wiecej od mlodych i to wam odpowiada. Ponadto zwiazki w naszym IAS w ogole sie o nas mlodych nie upomnialy. A w sprawie podzialu podwyzek ewidentnie dzialaja na nasza niekorzysc. Nie chce byc reprezentowany przez osoby dzialajace na Moja niekorzysc. Ponadto zwiazkowcy z IAS Lublin POKAZCIE mi, gdzie bylo napisane ze srodki w wys 655 brutto mialy byc zroznicowane ze wzgledu na staz ? Ja wszedzie czytalem ze po 655 zl/fc,czyli PO ROWNO. Moze jeszcze znajdziecie inny model podzialu, np. kto najwiecej weekendow spedzil w pracy, albo moze kto mieszka w miescie to wiecej ma dostac podwyzki bo wyzsze koszty utrzymania, a kto na wsi to mniej?! W ogole jakiekolwiek podzialy podwyzki ze wzgledu ba cokolwiek po tym jak Ministerstwo przelalo pieniadze DIASom sa smieszne. Trzeba bylo myslec o tym wczesniej, jak policjanci strajkowali i cos zaczac dzialac skutecznie dla tej sluzby. Jak wtedy nie mieliscie nic do powiedzenia to i teraz prosze zamilczcie i dajcie DIAS-owi spokojnie wyplacic pieniadze nam wszystkim tak jak to bylo od poczatku ustalone przez mf czyli po rowno. Nikt nie straci.
A i jeszcze jedno. Kazdy z nas nie jest roszczeniowy jak probujecie nam to wmowic. Szczerze my chcemy 655 brutto i tyle, tak jak to zostalo ustalone!! Jak dla mnie mozecie dostac nawet 1000 zl podwyzki do podstawy tylko nie kosztem mojej kwoty, ktora zostala ustalona w wys 655. Nikt nie zaluje wam wyzszej podwyzki tylko nie kosztem najmniej zarabiajacych

Następny "Doktorek"
 
Cr7 - postawa „ wypisuję się z ZZ bo moim zdaniem nie zrobili nic dla mnie” jest typowo roszczeniowa. Jakby nie ZZ w ogóle byśmy nie rozmawiali o podziale kwoty 655zl w tym dla Ciebie również.
 
Cr7 - postawa „ wypisuję się z ZZ bo moim zdaniem nie zrobili nic dla mnie” jest typowo roszczeniowa. Jakby nie ZZ w ogóle byśmy nie rozmawiali o podziale kwoty 655zl w tym dla Ciebie również.
To oczywiste. 100% racji. Może chce się wypisć z innego związku zaw. A zapisać do Celnicy pl? Jak tak to dobry pomysł.
 
Z postawą „jak nic dla mnie nie zrobicie to się wypiszę z ZZ” niech lepiej nie należy do żadnego związku. Ja na przykład takich członków u siebie nie chcę.
 
Z postawą „jak nic dla mnie nie zrobicie to się wypiszę z ZZ” niech lepiej nie należy do żadnego związku. Ja na przykład takich członków u siebie nie chcę.

To bardzo smutne @bing, lecz w rzeczywistości, olbrzymia rzesza ludzi ma taką postawę.
Do tego najczęściej nie należą do żadnego związku, o niepowodzenia obwiniają zaś wszystkie,
a na dokładkę, żądają także od wszystkich ...

 

To bardzo smutne @bing, lecz w rzeczywistości, olbrzymia rzesza ludzi ma taką postawę.
Do tego najczęściej nie należą do żadnego związku, o niepowodzenia obwiniają zaś wszystkie,
a na dokładkę, żądają także od wszystkich ...


To prawda nic od siebie nie dają nie walczą o prawa własne a najgłośniej płaczą.
 
Myślicie, że warto pozostać w SCS, mam możliwość przejścia do innej służby...tu jest taki nawał pracy i odpowiedzialność, że ja dziękuję bardzo za takie podwyżki...300 zł netto...pfff!
 
Myślicie, że warto pozostać w SCS, mam możliwość przejścia do innej służby...tu jest taki nawał pracy i odpowiedzialność, że ja dziękuję bardzo za takie podwyżki...300 zł netto...pfff!

Nie obraź się, ale tak postawione pytanie wygląda jak prowokacja. Pytasz czy warto zostać w SCS, nie podając gdzie chciałbyś się przenieść. Podwyżka będzie ok 490 netto a nie 300. Jeżeli jest to SW to ja bym nie poszedł, na ulicę do policji też nie. Do SKW, ABW, AW, CBA, SOP, SM bardzo chętnie :) Myślę, jednak, że w pozostałych służbach tez jest duża odpowiedzialność i nawał pracy. Warunki zapewne lepsze.
 
Ostatnia edycja:
Myślicie, że warto pozostać w SCS, mam możliwość przejścia do innej służby...tu jest taki nawał pracy i odpowiedzialność, że ja dziękuję bardzo za takie podwyżki...300 zł netto...pfff!

Po pierwsze - nie 300! Po drugie, jeszcze w tym roku ma być prawdopodobnie niemała kasa z "modernizacji", a tą będą dzielić już sami DIAS'i! Po trzecie - co znaczy "taki nawał pracy i odpowiedzialność"? Żadna służba, to nie przedszkole czy przechowalnia fujar. Idź w politykę, tam masz szansę na opieprzanie się, praktycznie bez odpowiedzialności.

 
Po pierwsze - nie 300! Po drugie, jeszcze w tym roku ma być prawdopodobnie niemała kasa z "modernizacji", a tą będą dzielić już sami DIAS'i! Po trzecie - co znaczy "taki nawał pracy i odpowiedzialność"? Żadna służba, to nie przedszkole czy przechowalnia fujar. Idź w politykę, tam masz szansę na opieprzanie się, praktycznie bez odpowiedzialności.


Nie myślałem, że kiedyś do tego dojdzie, ale wiesz co CAT, chyba nieco zbyt ostro go potraktowałeś. Z tym, iż u nas jest nawał pracy i odpowiedzialność niewspółmierna do wysokości uposażenia, ma rację. Obawiam się jednak, dokładnie takiej samej sytuacji w pozostałych służbach. Atmosfera na forum zdaje się potwierdzać skuteczność naszej władzy, wszyscy sobie do oczu skaczą. Pierwszy biję się w pierś i PRZEPRASZAM.
Obniżmy poziom emocji, jesteśmy, bądź co bądź elitą [przynajmniej powinniśmy być], stać nas na spokojną, merytoryczną dyskusję.
Nie dajmy się rozgrywać...
 
Ostatnia edycja:
Nie myślałem, że kiedyś do tego dojdzie, ale wiesz co CAT, chyba nieco zbyt ostro go potraktowałeś. Z tym, iż u nas jest nawał pracy i odpowiedzialność niewspółmierna do wysokości uposażenia, ma rację. Obawiam się jednak, dokładnie takiej samej sytuacji w pozostałych służbach. Atmosfera na forum zdaje się potwierdzać skuteczność naszej władzy, wszyscy sobie do oczu skaczą. Pierwszy biję się w pierś i PRZEPRASZAM.
Obniżmy poziom emocji, jesteśmy, bądź co bądź elitą [przynajmniej powinniśmy być], stać nas na spokojną, merytoryczną dyskusję.
Nie dajmy się rozgrywać...

Hola, hola Szanowny Kolego! Ani nie pisałem o braku racji @Hawranka, ani go nie "beształem", ani wyśmiewałem. Napisałem o kasie, która jest i ma być jeszcze większa, a także o tym, że w żadnej służbie nie ma "kokosów".
Do tego miejsca było to bardziej namawianie do pozostania, niż cokolwiek innego. Gdybym napisał inaczej, np. "zostań, tu będzie lepiej, a tam zaczynać od nowa?!" byłoby to zbyt trywialne, a przez to śmieszne - co tym bardziej mogłoby wywołać kłótnie.

Owszem, użyłem kpiny, lecz absolutnie nie do Kolegi, lecz wobec polityków, którzy chcą "rządzić", w ogóle nie znając się na temacie.

Nie, Kolego @młspeclat67! Jeśli mam do kogoś jakieś "anse", to zaczynam od wskazania wprost - CO mi się w nim nie podoba i DLACZEGO. Dopiero gdy to nie skutkuje, zaczynam używać wobec niego sarkazmu czy kpiny. Owszem, zdarzają mi się wyjątki od tego schematu - gdy dana osoba zachowa się absolutnie oburzająco - dziś był taki przypadek, ale to nie ten!
 
Komunikat Dyrektora IAS w Lublinie w sprawie podwyżek

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie informuję, że w związku z otrzymaniem w dniu 6 marca 2019 roku środków z rezerwy celowej na dofinansowanie realizacji zadań Krajowej Administracji Skarbowej, związanych z odbudową dochodów budżetu państwa, tj. środków na podwyżki wynagrodzeń/uposażeń od dnia 1 stycznia 2019 r. dla pracowników/funkcjonariuszy KAS, w dniu 12 marca 2019 r. spotkał się z funkcjonującymi przy Izbie zakładowymi organizacjami związkowymi w celu zawarcia porozumienia w sprawie podziału w/w środków. Porozumienie w tym dniu nie zostało zawarte.

Stanowisko pracodawcy przedstawione na spotkaniu zakładało zawarcie porozumienia realizującego założenia podpisanego w dniu 21 listopada 2018 r. przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej porozumienia ze stroną społeczną w zakresie podjęcia wspólnych działań zmierzających do poprawy warunków pracy członków korpusu służby cywilnej, służby funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i pracowników nieobjętych mnożnikowymi systemami wynagrodzeń. Porozumienie to w § 2 zakłada podwyżki wynagrodzeń/uposażeń pracowników/funkcjonariuszy od dnia 1 stycznia 2019 r. w miesięcznej wysokości 655,00 brutto dla każdego zatrudnionego/pełniącego służbę (włączając wszystkie składniki wynagrodzenia/uposażenia w tym, dodatkowe wynagrodzenie roczne/nagrodę roczną w wysokości 8,5 % tj. 50 zł brutto dla członka korpus służby cywilnej, pracownika poza korpusem służby cywilnej, 49 zł brutto dla funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej oraz 3% funduszu nagród tj.: 18 zł brutto). Powyższe oznacza, że kwota podwyżki z porozumienia po odjęciu w/w składników wynosi:

ď€* 587 zł brutto dla członków korpusu służby cywilnej oraz pracowników nieobjętych mnożnikowym systemem wynagrodzeń;

ď€* 588 zł brutto dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Kwoty te, zawierają skutek wzrostu wynagrodzeń/uposażeń w związku ze wzrostem kwot bazowych ustalonych w ustawie budżetowej na 2019 rok.

Mając na względzie powyższe pracodawca zaproponował podwyższenie wynagrodzeń/uposażeń wszystkich pracowników/funkcjonariuszy zatrudnionych/pełniących służbę na dzień 15 stycznia 2019 r. o równą kwotę podwyżki tj. 587 zł brutto dla członków korpusu służby cywilnej/pracowników poza korpusem oraz 588 zł brutto dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, z tym że każdemu pracownikowi/funkcjonariuszowi w w/w kwocie zostaną uwzględnione przysługujące mu składniki wynagrodzenia/uposażenia, tj. m.in. dodatek stażowy, dodatek za stopień, dodatek kontrolerski.

Przedstawiciele zakładowych organizacji związkowych nie wyrazili zgody na taki sposób podziału. Zgodnie z ich stanowiskiem podział środków powinien uwzględniać staż pracy pracowników/funkcjonariuszy. Jak wynika ze wstępnie przedstawionych założeń związków zawodowych nie każdy pracownik/funkcjonariusz otrzymałby podwyżkę w kwocie odpowiednio 587/588 zł brutto. Pracownicy/funkcjonariusze z „małym” stażem otrzymaliby mniejszą kwotę podwyżki, zaś podwyżka dla pracowników z „dłuższym” stażem byłaby wyższa niż kwota odpowiednio 587/588 zł brutto. Zakładowe organizacje związkowe zobowiązały się do oficjalnego sformułowania swojego stanowiska i przedstawienia go pracodawcy na piśmie.

W ocenie pracodawcy, źródło finansowania podwyżek (rezerwa celowa) oraz zapisy porozumienia zawartego na szczeblu centralnym „podwyżki wynagrodzeń i uposażeń (…) dla każdego zatrudnionego/pełniącego służbę” nie dają możliwości różnicowania kwot podwyżek.

Wobec braku porozumienia, podwyżki wynagrodzeń/uposażeń nie mogą zostać jeszcze uruchomione.



Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie

......................
 
Dzięki Francis za tekst :) czekam z niecierpliwościa na rozwiazanie w Lublinie. W jednej z nielicznych izb gdzie spece dalej maja mnoznik 1,41. Rozumiem zbulwersowanie uzyykownika cr7. Ja osobiscie nie zrezygnuje z przynależności do celników ze względu na centralne działania ale to co sie dzieje w Lublinie to na prawde porażka. I powiem wam, że jest to młoda izba ale jak tak dalej zwiazki będą postępować to nowych członków przybywac nie będzie...
 
Komunikat Dyrektora IAS w Lublinie w sprawie podwyżek
(...)]


Od początku była mowa o 655brutto na etat. Wynika to z podwyżek w innych służbach mundurowych oraz podpisanego porozumienia. Miało być po równo dla każdego a argumenty że za 10 czy 20 lat ktoś będzie miał więcej to bzdura. Albo równajmy się do służb mundurowych i warunków podziału albo dajmy się rządzić "określenie z forum-sweterkowcom" którzy się podpięli pod podwyżki mundurowe bo gdyby nie to, to w KAS jak w sadach itp. podwyżki by wynosiły ok 200-300 brutto!

Podobno jutro kolejne spotkanie w IAS Lublin
 
Back
Do góry